Najlepsze nurkowania

Aore Resort - wyspa Aore

Vanuatu


Indywidualny hotel w przepięknym, spokojnym otoczeniu.


Indywidualny hotel w przepięknym, spokojnym otoczeniu.


Położenie

Oddalony o 10 minut od wyspy Esperito Santo mały hotel położony na wyspie Aore wśród plantacji palm kokosowych.


Wyposażenie

10 bungalowów oraz 8 dużych, rodzinnych bungalowów położonych jest bezpośrednio przy plaży. Wszystkie wyposażone są we własne łazienki, wentylatory i lodówki. Na terenie hotelu znajduje się cudowny basen, restauracja w melanezyjskim stylu i duża piaszczysta plaża, oferująca dużo cienia, nadająca się do pływania z fajką. Nurkowie odbierani są przez centrum nurkowe Aquamarine. Hotel organizuje też kilka wycieczek lądowych. Nurkowanie w bazie Aore Island Dive.


Cena od: 2552 PLN

(7 nocy w Gardenview bungalow DBL, śniadania, transfery.)Cena od 01.01.2015 do 31.03.2016 od osoby:
1 noc w Gardenview bungalow DBL, śniadanie350 PLN
1 noc w Gardenview bungalow SGL, śniadanie581 PLN
1 noc w Beachfront studio DBL, śniadanie444 PLN
1 noc w Beachfront studio SGL, śniadanie737 PLN
Dopłata do wyżywienia FB za dzień170 PLN
Transfer od osoby, w jedną stronę52 PLN
Nurkowanie

   Wokół stolicy Port Vila jest kilka ciekawych miejsc nurkowych, takich jak na przykład strome ściany, jaskinie i wraki z czasów drugiej wojny światowej. Jednak najlepsze miejsca nurkowe są wokół wyspy Esperito Santo na północy. Znane one są z wraku „President Coolidge, jednego z największych wraków na świecie, na których można nurkować. SS President Coolidge Wielki luksusowy liniowiec długi na ponad 183 m jest dostępny dla nurków zarówno na płytkich wodach jak i na głębszych. Zbudowany w 1931 r. i przekonwertowany na transportowiec wojskowy podczas II Wojny Światowej wiózł zaopatrzenie do baz amerykańskich na Pacyfiku gdy w 1942 r. trafiła na dwie miny w pobliżu portu Espiritu Santo. Kapitan statku osadził go na mieliźnie i tylko dwóch spośród 5000 wojskowych i załogi nie zdołało zejść na brzeg zanim statek osunął się z rafy. Zupełnie w przeciwieństwie do swoich „rówieśników”, Coolidge pozostaje nadal w nienaruszonym stanie, oferując więcej niż tuzin miejsc nurkowych (z których wiele na głębokości mniejszej niż 30 m)

    

   Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie 25º-29ºC. Przeważnie pianka o grubości 3 lub 5 milimetrów jest wystarczająca. Naszym zdaniem: Bardzo interesujące miejsca nurkowe i widowiskowy wrak „President Coolidge”, jeden z największych wraków świata nadających się do nurkowania.

    Kraj i ludzie

Vanuatu, niezależna republika leżąca na około 80 wyspach południowo-zachodniej części Pacyfiku. Cztery główne wyspy to Espíritu Santo, Malekula, Éfaté i Tanna. Powierzchnia kraju wynosi 14 736 kilometrów kwadratowych, a 67 wysp jest zamieszkanych. Stolicą jest Port-Vila na wyspie Éfaté. Większość wysp jest pochodzenia wulkanicznego, a trzy wulkany są ciągle aktywne. Najwyższą górą jest Tabwémasana (1811 metrów) i leży na wyspie Espíritu Santo. Większość wysp jest gęsto zalesionych. Liczba mieszkańców wynosi w przybliżeniu 180 tysięcy. Dwie trzecie ludności zamieszkuje cztery największe wyspy. Większość ludności wyznaje religię chrześcijańskąWideo


Pogoda i klimat

Przez cały rok panuje tu ciepły klimat tropikalny z wysoką wilgotnością. Pora deszczowa trwa od grudnia do kwietnia. Temperatura powietrza waha się w granicach 28º-32ºC. Najlepszy sezon turystyczny trwa od czerwca do grudnia.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu oraz bilet powrotny. Na lotnisku przyznawana jest wiza turystyczna. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Na wyspach używa się języka bislama (pidgin English), angielskiego, francuskiego i ponad 100 melanezyjskich dialektów.


Waluta

Walutą urzędową jest vatu. 100VUV=2,72PLN. Karty kredytowe i czeki podróżne nie są honorowane.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od uszkodzenia i utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu (np. DAN).


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych opłat przy wyjeździe z kraju.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Malaria jest szeroko rozpowszechniona i zalecamy profilaktykę antymalaryczną. Zalecamy skonsultowanie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

240V, 50Hz. Konieczny jest adapter.


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Aore Island Dive - Esperito Santo

Vanuatu

Możliwość zobaczenia najlepszych miejsc nurkowych na Vanuatu, w tym słynnego wraku President Coolidge

22 213 18 31
od 2552 PLN