Najlepsze nurkowania

Aore Island Dive - Esperito Santo

Vanuatu


Możliwość zobaczenia najlepszych miejsc nurkowych na Vanuatu, w tym słynnego wraku President Coolidge

Opis

Otwarta w 2008 roku baza położona jest bezpośrednio na terenie Aore Resort. Oferowane są codzienne wypłynięcia do różnych miejsc w pobliżu Esperito Santo. Możliwe jest wypożyczenie sprzętu oraz odbycie kursu nurkowego.


Nurkowanie

Na 2 łodziach odwiedzane są codziennie miejsce oddalone o od 5 do 30 minut. Nurkowania odbywają się przed południem, po południu jest więc czas na odpoczynek


Miejsca nurkowe

Są tu piękne rafy, jednak Esperito Santo najlepiej znane jest z wraku „President Coolidge”, jednego z największych wraków na których można nurkować. President Coolidge był luksusowym liniowcem o długości 200 metrów, zamienionym na statek transportujący żołnierzy podczas drugiej wojny światowej. 26 października 1942 wpadł on na minę i zatonął. Wrak leży na głębokości od 18 do 70 metrów jest atrakcją nurkową pierwszej klasy. Nurkowanie możliwe jest przez cały rok. Widoczność pod wodą waha się od 10 do 40 metrów.


Naszym zdaniem

Możliwość zobaczenia najlepszych miejsc nurkowych na Vanuatu, w tym słynnego wraku President Coolidge
Ceny pakietów na zapytanie
Nurkowanie

   Wokół stolicy Port Vila jest kilka ciekawych miejsc nurkowych, takich jak na przykład strome ściany, jaskinie i wraki z czasów drugiej wojny światowej. Jednak najlepsze miejsca nurkowe są wokół wyspy Esperito Santo na północy. Znane one są z wraku „President Coolidge, jednego z największych wraków na świecie, na których można nurkować. SS President Coolidge Wielki luksusowy liniowiec długi na ponad 183 m jest dostępny dla nurków zarówno na płytkich wodach jak i na głębszych. Zbudowany w 1931 r. i przekonwertowany na transportowiec wojskowy podczas II Wojny Światowej wiózł zaopatrzenie do baz amerykańskich na Pacyfiku gdy w 1942 r. trafiła na dwie miny w pobliżu portu Espiritu Santo. Kapitan statku osadził go na mieliźnie i tylko dwóch spośród 5000 wojskowych i załogi nie zdołało zejść na brzeg zanim statek osunął się z rafy. Zupełnie w przeciwieństwie do swoich „rówieśników”, Coolidge pozostaje nadal w nienaruszonym stanie, oferując więcej niż tuzin miejsc nurkowych (z których wiele na głębokości mniejszej niż 30 m)

    

   Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie 25º-29ºC. Przeważnie pianka o grubości 3 lub 5 milimetrów jest wystarczająca. Naszym zdaniem: Bardzo interesujące miejsca nurkowe i widowiskowy wrak „President Coolidge”, jeden z największych wraków świata nadających się do nurkowania.

    Kraj i ludzie

Vanuatu, niezależna republika leżąca na około 80 wyspach południowo-zachodniej części Pacyfiku. Cztery główne wyspy to Espíritu Santo, Malekula, Éfaté i Tanna. Powierzchnia kraju wynosi 14 736 kilometrów kwadratowych, a 67 wysp jest zamieszkanych. Stolicą jest Port-Vila na wyspie Éfaté. Większość wysp jest pochodzenia wulkanicznego, a trzy wulkany są ciągle aktywne. Najwyższą górą jest Tabwémasana (1811 metrów) i leży na wyspie Espíritu Santo. Większość wysp jest gęsto zalesionych. Liczba mieszkańców wynosi w przybliżeniu 180 tysięcy. Dwie trzecie ludności zamieszkuje cztery największe wyspy. Większość ludności wyznaje religię chrześcijańskąWideo


Pogoda i klimat

Przez cały rok panuje tu ciepły klimat tropikalny z wysoką wilgotnością. Pora deszczowa trwa od grudnia do kwietnia. Temperatura powietrza waha się w granicach 28º-32ºC. Najlepszy sezon turystyczny trwa od czerwca do grudnia.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu oraz bilet powrotny. Na lotnisku przyznawana jest wiza turystyczna. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Na wyspach używa się języka bislama (pidgin English), angielskiego, francuskiego i ponad 100 melanezyjskich dialektów.


Waluta

Walutą urzędową jest vatu. 100VUV=2,72PLN. Karty kredytowe i czeki podróżne nie są honorowane.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od uszkodzenia i utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu (np. DAN).


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych opłat przy wyjeździe z kraju.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Malaria jest szeroko rozpowszechniona i zalecamy profilaktykę antymalaryczną. Zalecamy skonsultowanie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

240V, 50Hz. Konieczny jest adapter.


Powiązane ofertyHotele

Aore Resort - wyspa Aore

Vanuatu

Indywidualny hotel w przepięknym, spokojnym otoczeniu.

22 213 18 31