Najlepsze nurkowania

Dolphin Bay Resort - Peleliu

Palau


Dolphin Bay Resort to mały spokojny ośrodek nurkowy pod niemieckim kierownictwem. W okolicy znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc nurkowych, które można zwiedzać w ciągu dnia, zaś wieczorem można wypocząć w błogiej ciszy podziwiając bajeczny krajobraz. Ośrodek nie jest odpowiednim miejscem dla osób, które nie nurkują, a chciałyby pływać i snorkować w morzu. Nie jest to również dobre miejsce dla fanów życia nocnego.


Dolphin Bay Resort to mały spokojny ośrodek nurkowy pod niemieckim kierownictwem. W okolicy znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc nurkowych, które można zwiedzać w ciągu dnia, zaś wieczorem można wypocząć w błogiej ciszy podziwiając bajeczny krajobraz. Ośrodek nie jest odpowiednim miejscem dla osób, które nie nurkują, a chciałyby pływać i snorkować w morzu. Nie jest to również dobre miejsce dla fanów życia nocnego.


Położenie

Niewielki spokojny ośrodek nurkowy jest położony przy długiej piaszczystej plaży na wyspie Paleliu w samym środku tropikalnego życia. Wyspa położona na południe od wyspy Koror jest miejscem rzadko odwiedzanym przez turystów. Oprócz fantastycznych miejsc nurkowych Peleliu słynie z pozostałosci po II Wojnie Światowej. Hotel oferuje własny transfer z Kroror do hotelu. Podróż trwa od 40 do 60 minut w w zależności od kierunku. Transfery rozpoczynają się o godzinie 8:00 na Koror a kończą ok. godziny 13:00 na Peleliu. Należy wziąć pod uwagę, że w niektórych przypadkach może być konieczny nocleg na Koror. Ośrodek położony jest na południowej wyspie Peleliu, dzięki czemu dysponuje idealnym położeniem dla nurków. Na miejsca takie jak Blue Corner, German Channel i Peleliu Corner dostać się można w kilka minut, tak jak i do innych 30 miejsc. Peleliu oferuje coś dla każdego, duże ryby jak grey reef shark i white tip reef shark oglądać można podczas prawie każdego nurkowania, ale również manty i ogromne stada ryb wyróżniają to miejsce. Niezniszczone strome ściany oferują spotkania z małymi stworzeniami np. frog fish, ślimaki nagoskrzelne. Przy odrobinie szczęścia zobaczyć można także rekiny młoty i tiger sharks. Ośrodek został wybudowany przez Mayumi i Godwina Sado ok. 800 metrów na południe od Storyboard Resort. Wszystkie wyprawy Peleliu Divers zaczynają się teraz właśnie z Dolphin Bay Resort.


Wyposażenie

Ośrodek jest zarządzany przez Japonkę Mayumi i Niemca Godwina, który jest instruktorem nurkowania. Dolphin Bay Resort położony jest bezpośrednio na kilometrowej plaży pod palmami. Składa się z 7 podwójnych bungalowów z miejscami dla 14 nurków. Bungalowy znajdują się bezpośrednio przy plaży, a każdy z nich posiada oddzielny taras. Każdy pokój jest wyposażony w dwa pojedyncze lub jedno podwójne łóżko, łazienkę z ciepłą wodą, prysznicem i toaletą, klimatyzację oraz lodówkę. Z okien każdego bungalowu rozciąga się przepiękny widok na morze. Na terenie ośrodka znajduje się także restauracja i bar dla gości. Restauracja oferuje bardzo smaczne posiłki. Na śniadanie serwowane są tosty z dżemem, jajko oraz owoce, popołudniem drobny lunch a wieczorem są wyśmienite dania. Restauracja nie posiada karty menu i jest zamykana o 21:00, podobnie jak bar. Na plaży znajdują się hamaki i leżaki, na których goście mogą się zrelaksować. Na terenie Dolphin Bay znajduje się wypożyczalnia rowerów i kajaków. Ponadto ośrodek oferuje wycieczki jednodniowe po Peleliu i na Koror. Wieczorami goście mogą podziwiać przepiękny zachód słońca. Goście resortu muszą mieć na względzie, że ze względu na niski poziom wody i porastające dno morza trawy, miejsce to nie nadaje się do kąpieli. Oferowane są jednak wyjazd do miejsc w których można popływać lub ponurkować z fajką. W hotelu akceptowane są karty kredytowe, ale powinno się zabrać również gotówkę lub czeki podróżne.


Cena od: 964 PLN

(1 noc w pokoju dwuosobowym z 2 nurkowaniami (przy rezerwacji 3 nocy))Cena w terminie 01.10.2018 - 30.09.2020 os osoby
3 noce w pokoju dwuosobowym2902 PLN
dodatkowa noc w pokoju dwuosobowym z 2 nurkowaniami1148 PLN
3 nocy w pokoju jednoosobowym4078 PLN
dodatkowa noc w pokoju jednoosobowym z 2 nurkowaniami1541 PLN
Cena zawiera: noclegi w pokoju dwuosobowym beachfront bungalow, pełne wyżywienie i 2 nurkowania291 PLN

Dodatkowe opłaty:
Transfer, w jedną stronę298 PLN
Nurkowanie

Piękny archipelag Palau składa się z 307 wysp, stworzonych głównie ze skał wulkanicznych oraz wapieni, co daje idealne podłoże pod rozległe rafy koralowe i liczne systemy światowej sławy jaskiń. Uznawane jest za jedno z najpiękniejszych i najbardziej widowiskowych miejsc nurkowych na świecie.  Jest tam ponad 60 regularnie odwiedzanych punktów, gdzie można wspaniale zanurkować na rafach, w błękitnych studniach czy olbrzymich jaskiniach. Znajduje się tam również znane na całym świecie Blue Holes oraz wiele wraków z okresu drugiej wojny światowej. Spotkania z wielkimi rybami nie należą tu do rzadkości, a obfitość małych ryb, korali i makro-organizmów jest zdumiewająca.

 

Polecane miejsca nurkowe:

Blue Corner

większość czasopism nurkowych opisuje Blue Corner jako najlepsze miejsce nurkowe na świecie. Formacje rafowe, strome ściany i niezliczona ilość ryb sprawiają, że nurkowanie w tym miejscu to wyjątkowe doświadczenie. Obszar wyznaczają trzy boje cumownicze usytuowane wzdłuż rafy. Można nurkować z dwóch różnych kierunków, w zależności od kierunku prądu. Miejsce to omywają silne prądy, a nurkowie przypinają się hakami do rafy na skraju urwiska w celu obserwowania rekinów. Niesamowity spektakl, szczególnie, że widoczność w tym miejscu wynosi od 18 do 45 metrów.

German Channel

Sztucznie utworzony kanał jest  jedynym w okolicy miejscem gdzie woda z wewnętrznej laguny swobodnie przepływa do oceanu. Powoduje to silne prądy w okolicach ujścia jak i w samym kanale. Najlepszym miejscem nurkowym jest jego południowe ujście, oraz licznie występujące „stacje czyszczenia” dla różnych gatunków ryb. Spotkać tu można przede wszystkim manty, rekiny i wiele ryb tropikalnych, jednak w tym miejscu można obserwować prawie każdy możliwy do spotkania gatunek występujący na Palau jak choćby barakudy, snapery i karanksy.

Blue Holes

Jest to system jaskiń z możliwością wydostania się na powierzchnię w każdej chwili. Jest to niemal pionowa ściana, w której znajduje się kilka dziur, przez które można schodzić do Blue Holes. Wewnątrz samego zagłębienia można znaleźć wiele miękkich korali zdobiących całe ściany. Piaszczyste dno natomiast jest siedliskiem wielu gatunków ślimaków. Duże skupiska barakud, tuńczyków i snapperów żerują zazwyczaj przy wejściu do Blue Holes. Wewnątrz można spotkać niemal każdy gatunek tropikalnych ryb i koralowców jaki można sobie wyobrazić.

Jelly Fish Lake

Niewątpliwie najsłynniejsze spośród słonych jezior, zamieszkiwane przez niezliczoną ilość meduz, które przez setki lat odosobnienia straciły zdolność parzenia. Należy do jednego z najczęściej fotografowanych nurkowisk na Palau, oprócz meduz możemy liczyć na spotkanie różnych gatunków ryb ławicowych, kraby, małże oraz gąbki.

Wraki: Bichu Maru, Zero i Hydroplan

Dla pasjonatów nurkowania wrakowego również znajdą się nie lada atrakcje, ponieważ dno wokół wysp Palau wręcz usiane jest pamiątkami po walkach między USA a Japonią podczas II wojny światowej.  Wrak Bichu Maru - 110 metrowy wojskowy frachtowiec, czy ciekawe okazy samolotów, znajdujące się na niewielkich głębokościach, jak choćby wrak Hydroplanu i myśliwca Zero, na których na pewno warto zanurkować.

 

Najlepszy czas na wyjazd:

Palau jest bardzo rzadko nawiedzane przez złą pogodę, która, jeśli już się zdarzy, zwykle trwa nie dłużej niż kilka dni. Warto jednak zwrócić uwagę na poszczególne sezony:

Grudzień – luty: to doskonały sezon na manty

Luty – maj: w tych miesiącach można zaobserwować duże liczby rekinów gromadzących się, by łączyć się w pary. Zachowania te zależą od temperatury wody, oraz innych nieznanych czynników, dlatego też ich intensywność różni się każdego roku.

Czerwiec – lipiec: w lagunie panuje najlepsza widoczność, dzięki czemu w okresie tym panują idealne warunki do nurkowania wrakowego w Palau.

Sierpień – wrzesień: spotykane są duże szkółki młodych rekinów po narodzinach (wielkości 0,2m - 0,4m). W jednej grupie może być nawet do 100 osobników. Najczęściej spotykane są w okolicach Ngerchong, Turtle wall, German Channel oraz Short Drop Off.

Październik – listopad: mniejsze szanse na pogodę deszczową, pod wodą zobaczymy manty, rekiny.

Porady:

Należy zabrać ze sobą certyfikat nurkowy, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Temperatura wody waha się w granicach 26º do 30ºC. Pianka o grubości 3 mm, długa lub krótka będzie odpowiednia. Zalecamy zabranie haków rafowych i bojek.

Komora dekompresyjna znajduje się na PalauKraj i ludzie

Republika Palau leży około 900 kilometrów na wschód od Filipin. Spośród ponad 300 wysp tylko 8 jest zamieszkanych, a większość z 15 000 mieszkańców żyje w stolicy Koror. Na wyspach dominuje roślinność tropikalna, a same wyspy wyglądają jak grzyby wyrastające z morza. Dobrze znana Rock Island rozciąga się na obszarze 20 kilometrów wzdłuż brzegów głównej wyspy Koror. Codzienne wyprawy nurkowe przepływają obok tej chronionej grupy imponujących wysp.Łodzie

7-dniowe rejsy w Palau odwiedzają te same miejsca, na które pływają jednodniowe wyprawy. Jako że nie ma potrzeby daleko płynąć z wyspy do miejsca nurkowego, dziennie można wykonać do 5 nurkowań. Są również rejsy 10-dniowe, i na nich można odwiedzić bardziej oddalone rafy.Programy

Osobom nienurkującym polecamy wizyty na wodospadzie Ngardmau, przeloty helikopterem nad wyspami Rocky Island lub wyprawę na kajaki oraz wycieczki motorówką.  Ciekawymi miejscami są także farma aligatorów, i wspomniane wcześnie Jelly Fish Lake z niezliczoną ilością nieparzących meduz. Na północy można podziwiać kamienne monolity z wizerunkami twarzy. Wartym odwiedzenia jest także stolica Palau - Ngerulmud,  z pięknym gmachem parlamentu i niesamowitą biblioteką.


Galeria

Pogoda i klimat

Na Palau panuje klimat tropikalny ze względnie stałymi temperaturami od 22º do 32ºC i wysoką wilgotnością.Nrowands


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 30-dniowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest język angielski. Dodatkowe na wyspie mówi się w kilku Mikronezyjskich dialektach.


Waluta

Walutą kraju jest dolar amerykański. W wielu miejscach można płacić kartą kredytową i czekami podróżnymi


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od uszkodzenia lub utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Obowiązuje opłata w wysokości 20 USD.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Na Palau malaria nie występuje. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi , chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocukie nsfdsdfześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110V, wymagany adapter do amerykańskich gniazdek


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Peleliu Divers

Palau

Wspaniała baza nurkowa zapewniająca cudowne nurkowania wokół Peleliu

22 213 18 31
od 964 PLN