Najlepsze nurkowania10 Najlepszych Miejsc Nurkowych - Palau


Nurkowanie z Meduzami: Palau

Palau oferuje spełnienie wielu z nurkowych marzeń – są tu wraki, nurkowanie w dryfie, błękitne studnie i jaskinie, a także mnóstwo gatunków dużych pelagicznych ryb. Jednak wyjątkowym miejscem jest Jellyfish lake – morskie jezioro zamieszkałe przez meduzy. Wieki temu, kiedy tworzyły się jaskinie w skałach i kształtowały się słone jeziora, chełbia modra i mestiga jellyfish zostały oddzielone od wód otwartych i stały się uwięzione. Istnieje kilka jezior, w których występują meduzy, jednakże nurkować można tylko w jednym – właśnie w Jellyfish Lake. Brak naturalnych wrogów sprawił, że meduzy utraciły zdolność parzenia a ich populacja wzrosła do milionów sztuk. Z tych względów pływanie z nimi to czysta przyjemność a zarazem całkiem inne doświadczenie, niż pełne kolorów nurkowanie na tętniących życiem rafach. Poza chełbiami, w jeziorze spotyka się kardynałki, babki mangrowe, małe rybki ławicowe, kraby, małże i gąbki.

Czytaj więcej:

> Palau - opis regionu

> Rejsy nurkowe na Palau

> Bazy nurkowe na Palau

> Hotele nurkowe na Palau


Powiązane ofertyHotele

Rose Garden Resort Palau - Koror

Palau

Miły, nowy hotel na Palau, z dobrym stosunkiem ceny do usługi. Idealny zarówno dla osób nurkujących jak i tych, którzy nie nurkują.

Dolphin Bay Resort - Peleliu

Palau

Dolphin Bay Resort to mały spokojny ośrodek nurkowy pod niemieckim kierownictwem. W okolicy znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc nurkowych, które można zwiedzać w ciągu dnia, zaś wieczorem można wypocząć w błogiej ciszy podziwiając bajeczny krajobraz. Ośrodek nie jest odpowiednim miejscem dla osób, które nie nurkują, a chciałyby pływać i snorkować w morzu. Nie jest to również dobre miejsce dla fanów życia nocnego.

Palau Royal Resort - Koror

Palau

Nowy, komfortowy ośrodek na wschodnim wybrzeżu, z różnymi możliwościami spędzania wolnego czasu i prywatną plażą.

Palau Pacific Resort - Koror

Palau

Ekskluzywnie wyposażony hotel w cudownym otoczeniu. Goście mogący spędzić parę dni w Palau, jeśli mogą sobie na to pozwolić powinni koniecznie wybrać ten hotel.

West Plaza Hotels - Koror

Palau

Hotele West Plaza to dobra możliwość noclegu w Palau. Nie są one jednak zbyt korzystnie usytuowane. Najtrafniejsze będzie porównanie ich do amerykańskich moteli. West Plaza by the Sea leży nieco na uboczu. Pokoje klasy Superior mają ładny widok a w hotelu jest restauracja. West Plaza Malakal leży najbliżej centrum i najłatwiej z niego wieczorem wybrać się na kolację do restauracji. Z Malakal również najłatwiej dostać się (pieszo) do centrum nurkowego Sama.

Palasia Hotel - Koror

Palau

Hotel Palasia jest schludny i nowoczesny, oferuje dobry stosunek ceny do jakości pobytu na Palau.

Landmark Marina - Koror

Palau

Hotel o wysokim standardzie znajdujący się bezpośrednio przy bazie nurkowej jest chyba najlepszym wyborem dla zapalonych nurków. Z części okien pokojów rozpościera się piękny widok na zatokę.


Rejsy

Solitude One

Solitude One to nowoczesny i przestronny statek nurkowy oferujący nurkowania w najlepszych miejscach Palau. Niezwykle wygodne kabiny oraz opieka na statku sprawią, że wakacje nurkowe nabierają zupełnie nowego wymiaru.

Ocean Hunter III

Palau

Nurkowie, którym zależy na indywidualnej obsłudze i komforcie powinni koniecznie wybrać się na rejs na Ocean Hunter III.

Rock Islands Aggressor

Palau

Tropic Dancer to komfortowa łódź, która spełnia nawet najbardziej wysokie wymagania.

Palau Aggressor II

Palau

Wygodny statek nurkowy o wysokim, typowym amerykańskim standardzie.

Palau Siren

Palau

Palau Siren z pewnością sprosta wymaganiom wielu nurków oferując bardzo komfortowe warunki podróży.


Bazy nurkowe

Peleliu Divers

Palau

Wspaniała baza nurkowa zapewniająca cudowne nurkowania wokół Peleliu

Fish'n'Fins

Palau

Profesjonalnie prowadzona baza organizująca nurkowania na najlepszych miejscach wokół Palau