Najlepsze nurkowania

Mabul Water Bungalows - Mabul

Malezja


Czysty, luksusowy ośrodek z bardzo pięknymi bungalowami, idealny dla nurków, którzy potrzebują odrobinę komfortu. Wspaniałe dojście do przybrzeżnej rafy.


Czysty, luksusowy ośrodek z bardzo pięknymi bungalowami, idealny dla nurków, którzy potrzebują odrobinę komfortu. Wspaniałe dojście do przybrzeżnej rafy.


Położenie

Mabul to mała wyspa z palmami kokosowymi i biała plażą leżąca na północnym wybrzeżu Borneo na morzu Celebes, ośrodek znajduje się w zachodniej części wyspy. Dostać się tam można samolotem Malaysian Airlines przez Kulala Lumpur i Kota Kinabalu do Tawau. Stamtąd około 70 minut klimatyzowanym busikiem do Semporna i około 50 minut łódką na Mabul


Wyposażenie

Ośrodek zbudowany jest na palach nad rafą. W otwartym budynku głównym znajduje się bar, mały sklep i restauracja, gdzie serwowane są trzy posiłki dziennie w formie bufetu. Po południu serwowane są bezpłatnie woda, kawa, herbata i przekąski. Kompleks dysponuje w sumie 8 gustownymi bungalowami, wyposażonymi w klimatyzację, wentylatory, łazienkę i toaletę z ciepłą wodą, barek i własny taras z widokiem na morze. Internet Na terenie ośrodka zainstalowane jest Internet Wi-Fi. Dodatkowo można pożyczyć komputer w cenie 2 dolary za 15 minut dla osób nie posiadających swojego komputera. Nurkowanie w bazie Smart Divers.


Cena od: 1988 PLN

(1 noc w bungalowie dwuosobowym z pełnym wyżywieniem i nurkowaniem (przy pobycie 4 noce))Cena za osobę w terminie 01.04.2019 do 31.03.2021
5 dni/4 noce w bungalowie DBL z nurkowaniem, wyżywienie FB7950 PLN
Dodatkowa noc z nurkowaniami w bungalowie DBL1528 PLN
5 dni/4 noce w bungalowie DBL, wyżywienie FB, bez nurkowania5010 PLN
Dodatkowa noc w bungalowie DBL bez nurkowań1226 PLN

Dopłata do pobytu w bungalowie SGL 50%

Cena zawiera:
pakiet nurkowy z zakwaterowaniem w bungalowie Standard DBL, transfery, wyżywienie FB, nurkowanie, w tym 3 nurkowania z łodzi dziennie i nurkowanie bez ograniczeń na przybrzeżnej rafie (z wyłączeniem dnia przyjazdu i wyjazdu) z butlą i balastem.

Przy pobycie na minimum 5 nocy gwarantowany jest 1 dzień nurkowy na SIpadan (3-4 nurkowania z łodzi) bez konieczności opłaty za pozwolenie.

DODATKOWE OPŁATY płatne na miejscu
Podatek turystyczny 10 MYR za pokój / noc9 PLN
Pozwolenie na nurkowanie na Sipadanie za osobę na dzień (140 MYR+6% service TAX)156 PLN
Dodatkowy dzień nurkowy (pozwolenie na 3-4 nurkowania z łodzi na Sipadanie, jeśli zostanie wydane pozwolenie, 520 MYR, ok. 115EUR)543 PLN
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.

 

Bazy nurkowe w Malezji stoją na wysokim, międzynarodowym poziomie. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, jak również adapter INT oraz świadectwo zdrowia. Przy odpowiednich kwalifikacjach można z reguły nurkować na własną rękę.

 

Na Sipadanie znajduje się komora dekompresyjna. Temperatura wody wynosi od 26°C do 29°C. Pianka o grubości od 3 mm do 5 mm powinna być wystarczająca.

 

Naszym zdaniem: Są tu wspaniałe nurkowania na bogatych rafach. Malezja oferuje wszystko, od nurkowań na stromych skałach z dużymi rybami do nurkowań wśród organizmów makro.

 

 Kraj i ludzie

Malezja składa się z regionów bardzo od siebie oddalonych geograficznie. Zachodnia Malezja, której stolicą jest Kuala Lumpur oraz wschodnia Malezja, położona na wyspie Borneo wraz ze stanami Sabah i Sarawak. Borneojest trzecią co do wielkości wyspą na kuli ziemskiej, jednak tylko czwarta jej część należy do Malezji. Mały Sułtanat Brunei oraz Indonezja dzielą między sobą pozostałą część wyspy. Sabah ze stolicą w Kota Kinabalu i wyspy Sipadan, Mabul oraz Layang Layang zlokalizowane są w północnej części Borneo. Góra Kinabalu, niedaleko Kota Kinabalu, zaprasza turystów na szczyt 4101 m nad poziomem morza otoczony tropikalnym lasem deszczowym, będący parkiem narodowym. Parki Narodowe i rezerwaty dla zwierząt ściągają wielu miłośników przyrody równie skutecznie jak piękne plaże i wyspy.Łodzie

Właściciele Sipadan Mabul Resort organizuje rejsy na Scuba Explorer. Oferowane są różne wyprawy zaczynające się i kończące w Kudat lub Sandakan. Nurkowanie odbywają się w 9 niezniszczonych miejscach i na interesującym wraku.Programy

Sabah oferuje nurkom również inne atrakcje poza nurkowaniem. Obok Kota Kinabalu znajduje się Park Narodowy z najwyższym szczytem w południowo- wschodniej Azji, Mt. Kinabalu. Organizowane są jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy na górę. Można wtedy podziwiać piękną przyrodę. Rafting i odwiedzanie jaskiń, to kolejna interesująca propozycja na spędzenie wolnego czasu. Wyprawa nad rzekę Sepilok, to możliwość poczucia prawdziwej atmosfery lasów deszczowych. Najbardziej warta odwiedzenia jest jednak szkoła orangutanów.

Pogoda i klimat

Na Borneo panuje ciepły, tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza, temperatury przez cały rok wahają się między 22°C w nocy a 34°C w dzień. Nie ma wyraźnego podziału na porę deszczowa i suchą, zawsze może dojść do mocnych opadów deszczu, jednak nie mają one wpływu na nurkowanie.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe darmowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest bahasa malezyjska. Wielu malezyjczyków posługuje się i rozumie po angielsku.


Waluta

Walutą Malezji jest ringgit; 1MYR=1,04PLN. W wielu miejscach akceptowane są czeki podróżne i karty kredytowe. Często przy płaceniu kartą należy się spodziewać doliczenie kilku procent do ceny.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na obejmującego wypadki nurkowe.


Wyjzad

Opłata za wyjazd z kraju wynosi 40 ringgitów.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. W lasach tropikalnych Borneo występuje malaria, jednak centra turystyczne zazwyczaj są bezpieczne. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina i żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V, konieczny jest amerykański adapter do kontaktów.


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Smart Divers Mabul

Malezja

Profesjonalna baza nurkowa organizująca wyprawy w najlepsze miejsca nurkowe Malezji: Kapalai, Mabul i Sipadan


Imprezy

Sipadan - polska grupa - 30/04 - 09/05/2016

Malezja | 30.04.2016 - 30.11.-0001

Sipdan, Mabul i Kapali.Te trzy sąsiadujące wyspy, oddalone od siebie o ok 20 - 25 min jazdy łodzią są idealnym tercetem uzupełniającym się w 100%. 

22 213 18 31
od 1988 PLN