Najlepsze nurkowaniaRelacja z wyprawy Sipadan wspomnienia z Raju


Opinia Marii:

Nasze wspomnienia z raju. Po zakończeniu przeze mnie studiów zafundowaliśmy sobie z koleżanką wycieczkę do Sipadan Mabul. Wyjazd był po prostu wspaniały. Ja nurkuję już od 12 lat jednak ta wyprawa była naprawdę wyjątkowa. Ludzie, których spotkaliśmy byli bardzo przyjaźni i gotowi przez cały czas pomóc w ewentualnych problemach. Wyspa jest bardzo przyjemna i stanowi idealne połączenie życia mieszkańców i turystów.

Nurkowania są fantastyczne. Rano można zrobić dwa nurkowania przy legendarnych rafach Sipadanu i zobaczyć to co duże, zaś po południu interesujące są małe rzeczy. Byliśmy zaskoczeni wielością gatunków. Korale jednak nie wszędzie były w najlepszym stanie. Należeliśmy do szczęśliwców, którym udało się zobaczyć rekiny młoty, leopardzie, szare, różne manty, ośmiornice, frog fish itd. Nie do przeoczenia są także ogromne ilości niesamowitych żółwi.

Mogę spokojnie polecić taką podróż. Bardzo wam dziękuję za zorganizowanie wspaniałego wypoczynku z nurkowaniem.

 

Maria W.


Powiązane ofertyHotele

Mabul Water Bungalows - Mabul

Malezja

Czysty, luksusowy ośrodek z bardzo pięknymi bungalowami, idealny dla nurków, którzy potrzebują odrobinę komfortu. Wspaniałe dojście do przybrzeżnej rafy.

Sipadan Mabul Resort - Mabul

Malezja

Porządny ośrodek nurkowy, bez żadnego luksusu ale czysty i z dużymi pokojami.


Bazy nurkowe

Smart Divers Mabul

Malezja

Profesjonalna baza nurkowa organizująca wyprawy w najlepsze miejsca nurkowe Malezji: Kapalai, Mabul i Sipadan