Najlepsze nurkowaniaRelacja z wyprawy na Sipadan


W lipcu 2004 roku zdecydowałem się na podróż na dwa tygodnie do najlepszych miejsc do nurkowania Malezji. Wysłałem prośbę o ofertę do 7 różnych organizatorów wyjazdów takich jak Manta Reisen, Orca, Sub- Aqua. Zapytanie stworzyłem na podstawie opisu pobytu na wyspach Sipadan/ Mabul/ Kapalai w gazecie Tauchen stamtąd też wziąłem namiary na firmy organizujące te wyjazdy. Najszybszą odpowiedź otrzymałem z Schoener Tauchen. Profesjonaliści szybko przekonali mnie do takiego wyjazdu. Wiedziałem, że nie jest to podróż, którą się po prostu wybiera z katalogu, tylko dostosowywana jest indywidualnie do klienta. Schoener Tauchen bardzo się zaangażowało i szybko przygotowało szczegółowy plan podróży zgodny z moimi życzeniami.

24- godzinna podróż przez Kuala Lumpur, Kota Kinabalu, Tawau, Semporna do Mabul zdecydowanie się opłaca. Podczas 11 dni nurkowych z 3 nurkowaniami dziennie mogłem dokładnie przeżyć raj dużych ryb jakim jest niewątpliwie Sipadan. Ale również świat makro przy Mabul i Kapalai jest wspaniały. Niesamowita różnorodność organizmów na małej powierzchni. Podczas tych 11 dni zebrałem tyle wrażeń i doświadczeń z nurkowania jak podczas żadnej innej wyprawy wcześniej. Mogę tą podróż spokojnie polecić.

Podczas całej podróży w jedną i drugą stronę (z noclegiem w Kuala Lumpur) wszystko przebiegło bez problemów. To były wspaniałe wakacje z bardzo profesjonalną organizacją. Na pewno podczas kolejnych wypraw nurkowych również zdecyduję się na pomoc Schoener Tauchen. Jeszcze raz bardzo dziękuję.