Najlepsze nurkowania

Palau Pacific Resort - Koror

Palau


Ekskluzywnie wyposażony hotel w cudownym otoczeniu. Goście mogący spędzić parę dni w Palau, jeśli mogą sobie na to pozwolić powinni koniecznie wybrać ten hotel.


Ekskluzywnie wyposażony hotel w cudownym otoczeniu. Goście mogący spędzić parę dni w Palau, jeśli mogą sobie na to pozwolić powinni koniecznie wybrać ten hotel.


Położenie

Palau Pacific Resort należy do najpiękniejszych hoteli Mikronezji. Położony jest na półwyspie, niedaleko stolicy , , bezpośrednio nad morzem. Na jego terenie jest jedyna piaszczysta plaża Koror.


Wyposażenie

160 należących do hotelu pokoi rozrzuconych jest po ogromnym ogrodzie. Wszystkie wyposażone są we własne łazienki, klimatyzację, wentylator, telefon, telewizor oraz taras lub balkon. Wszystkie położone są na terenie ogrodu. 4 kategorie pokoi różnią się widokiem na morze lub ogród oraz wielkością pokoju. W przestronnym lobby znajduje się mały bar i miejsce gdzie można wykupić wycieczki. Przed holem z pięknym widokiem na morze znajduje się główna restauracja. Oprócz urozmaiconego bufetu można zamawiać tu danie á la carte, organizowane są tam także występy taneczne. Przy dużym basenie dostępny jest barek wodny, jednak bez restauracji. W hotelowym sklepiku można nabyć pamiątki i inne drobiazgi. Hotel organizuje wyprawy na Rock Island. Goście korzystający z usług centrum nurkowego Sama podwożeni są łodzią do samego hotelu. Nurkowanie w bazach Sams Dive Center oraz Fish `n fins.


Palau 2012 from fotografiapodwodna.pl on Vimeo.

Cena od: 5864 PLN

(7 dni w pokoju Gardenview DBL, śniadania, transfery)Cena od osoby w terminach:17.12.2016-04.01.2017 / 26.01.2017-05.02.2017
1 noc w pokoju Gardenview DBL, śniadanie1077 PLN
1 noc w pokoju Oceanview DBL, śniadanie1232 PLN
1 noc w pokoju Oceanfront DBL, śniadanie1386 PLN
1 noc w domku Water Bungalow DBL, śniadanie4159 PLN

Cena od osoby w terminach: 05.01.2017-25.01.2017 / 06.02.2017-31.03.2017 / 29.04.2017-07.05.2017
/ 01.08.2017-31.08.2017 / 30.09.2017-09.10.2017
1 noc w pokoju Gardenview DBL, śniadanie910 PLN
1 noc w pokoju Oceanview DBL, śniadanie1060 PLN
1 noc w pokoju Oceanfront DBL, śniadanie1210 PLN
1 noc w domku Water Bungalow DBL, śniadanie3488 PLN

Cena od osoby w terminach: 01.07.2017-31.07.2017 / 01.09.2017-29.09.2017
1 noc w pokoju Gardenview DBL, śniadanie865 PLN
1 noc w pokoju Oceanview DBL, śniadanie985 PLN
1 noc w pokoju Oceanfront DBL, śniadanie1135 PLN
1 noc w domku Water Bungalow DBL, śniadanie3338 PLN

Cena od osoby w terminach: 01.04.2017-28.04.2017 / 08.05.2017-30.06.2017 / 10.10.2017-22.12.2017
1 noc w pokoju Gardenview DBL, śniadanie821 PLN
1 noc w pokoju Oceanview DBL, śniadanie927 PLN
1 noc w pokoju Oceanfront DBL, śniadanie1077 PLN
1 noc w domku Water Bungalow DBL, śniadanie3188 PLN

NURKOWANIA:

Cena w terminie 01.01.2017-31.12.2017 od osoby:
5 dni (13 nurkowań)4645 PLN

Cena pakietu zawiera:
13 nurkowań z łodzi, butlę i balast, wycieczkę Peleliu & Jellyfish Lake, lunch, transfery, Nitrox, w zależności od dostępności

Opłaty dodatkowe:
Dodatkowe łóżko, śniadanie428 PLN
Transfer w jedną stronę, przy minimum 2 osobach57 PLN

Dopłata do pokoju SGL 100%
Pozwolenie na nurkowanie Koror (włącznie z Jellyfish Lake) (100USD)389 PLN
Pozwolenie na nurkowanie Peleliu (30USD)117 PLN
Nurkowanie

Piękny archipelag Palau składa się z 307 wysp, stworzonych głównie ze skał wulkanicznych oraz wapieni, co daje idealne podłoże pod rozległe rafy koralowe i liczne systemy światowej sławy jaskiń. Uznawane jest za jedno z najpiękniejszych i najbardziej widowiskowych miejsc nurkowych na świecie.  Jest tam ponad 60 regularnie odwiedzanych punktów, gdzie można wspaniale zanurkować na rafach, w błękitnych studniach czy olbrzymich jaskiniach. Znajduje się tam również znane na całym świecie Blue Holes oraz wiele wraków z okresu drugiej wojny światowej. Spotkania z wielkimi rybami nie należą tu do rzadkości, a obfitość małych ryb, korali i makro-organizmów jest zdumiewająca.

 

Polecane miejsca nurkowe:

Blue Corner

większość czasopism nurkowych opisuje Blue Corner jako najlepsze miejsce nurkowe na świecie. Formacje rafowe, strome ściany i niezliczona ilość ryb sprawiają, że nurkowanie w tym miejscu to wyjątkowe doświadczenie. Obszar wyznaczają trzy boje cumownicze usytuowane wzdłuż rafy. Można nurkować z dwóch różnych kierunków, w zależności od kierunku prądu. Miejsce to omywają silne prądy, a nurkowie przypinają się hakami do rafy na skraju urwiska w celu obserwowania rekinów. Niesamowity spektakl, szczególnie, że widoczność w tym miejscu wynosi od 18 do 45 metrów.

German Channel

Sztucznie utworzony kanał jest  jedynym w okolicy miejscem gdzie woda z wewnętrznej laguny swobodnie przepływa do oceanu. Powoduje to silne prądy w okolicach ujścia jak i w samym kanale. Najlepszym miejscem nurkowym jest jego południowe ujście, oraz licznie występujące „stacje czyszczenia” dla różnych gatunków ryb. Spotkać tu można przede wszystkim manty, rekiny i wiele ryb tropikalnych, jednak w tym miejscu można obserwować prawie każdy możliwy do spotkania gatunek występujący na Palau jak choćby barakudy, snapery i karanksy.

Blue Holes

Jest to system jaskiń z możliwością wydostania się na powierzchnię w każdej chwili. Jest to niemal pionowa ściana, w której znajduje się kilka dziur, przez które można schodzić do Blue Holes. Wewnątrz samego zagłębienia można znaleźć wiele miękkich korali zdobiących całe ściany. Piaszczyste dno natomiast jest siedliskiem wielu gatunków ślimaków. Duże skupiska barakud, tuńczyków i snapperów żerują zazwyczaj przy wejściu do Blue Holes. Wewnątrz można spotkać niemal każdy gatunek tropikalnych ryb i koralowców jaki można sobie wyobrazić.

Jelly Fish Lake

Niewątpliwie najsłynniejsze spośród słonych jezior, zamieszkiwane przez niezliczoną ilość meduz, które przez setki lat odosobnienia straciły zdolność parzenia. Należy do jednego z najczęściej fotografowanych nurkowisk na Palau, oprócz meduz możemy liczyć na spotkanie różnych gatunków ryb ławicowych, kraby, małże oraz gąbki.

Wraki: Bichu Maru, Zero i Hydroplan

Dla pasjonatów nurkowania wrakowego również znajdą się nie lada atrakcje, ponieważ dno wokół wysp Palau wręcz usiane jest pamiątkami po walkach między USA a Japonią podczas II wojny światowej.  Wrak Bichu Maru - 110 metrowy wojskowy frachtowiec, czy ciekawe okazy samolotów, znajdujące się na niewielkich głębokościach, jak choćby wrak Hydroplanu i myśliwca Zero, na których na pewno warto zanurkować.

 

Najlepszy czas na wyjazd:

Palau jest bardzo rzadko nawiedzane przez złą pogodę, która, jeśli już się zdarzy, zwykle trwa nie dłużej niż kilka dni. Warto jednak zwrócić uwagę na poszczególne sezony:

Grudzień – luty: to doskonały sezon na manty

Luty – maj: w tych miesiącach można zaobserwować duże liczby rekinów gromadzących się, by łączyć się w pary. Zachowania te zależą od temperatury wody, oraz innych nieznanych czynników, dlatego też ich intensywność różni się każdego roku.

Czerwiec – lipiec: w lagunie panuje najlepsza widoczność, dzięki czemu w okresie tym panują idealne warunki do nurkowania wrakowego w Palau.

Sierpień – wrzesień: spotykane są duże szkółki młodych rekinów po narodzinach (wielkości 0,2m - 0,4m). W jednej grupie może być nawet do 100 osobników. Najczęściej spotykane są w okolicach Ngerchong, Turtle wall, German Channel oraz Short Drop Off.

Październik – listopad: mniejsze szanse na pogodę deszczową, pod wodą zobaczymy manty, rekiny.

Porady:

Należy zabrać ze sobą certyfikat nurkowy, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Temperatura wody waha się w granicach 26º do 30ºC. Pianka o grubości 3 mm, długa lub krótka będzie odpowiednia. Zalecamy zabranie haków rafowych i bojek.

Komora dekompresyjna znajduje się na PalauKraj i ludzie

Republika Palau leży około 900 kilometrów na wschód od Filipin. Spośród ponad 300 wysp tylko 8 jest zamieszkanych, a większość z 15 000 mieszkańców żyje w stolicy Koror. Na wyspach dominuje roślinność tropikalna, a same wyspy wyglądają jak grzyby wyrastające z morza. Dobrze znana Rock Island rozciąga się na obszarze 20 kilometrów wzdłuż brzegów głównej wyspy Koror. Codzienne wyprawy nurkowe przepływają obok tej chronionej grupy imponujących wysp.Łodzie

7-dniowe rejsy w Palau odwiedzają te same miejsca, na które pływają jednodniowe wyprawy. Jako że nie ma potrzeby daleko płynąć z wyspy do miejsca nurkowego, dziennie można wykonać do 5 nurkowań. Są również rejsy 10-dniowe, i na nich można odwiedzić bardziej oddalone rafy.Programy

Osobom nienurkującym polecamy wizyty na wodospadzie Ngardmau, przeloty helikopterem nad wyspami Rocky Island lub wyprawę na kajaki oraz wycieczki motorówką.  Ciekawymi miejscami są także farma aligatorów, i wspomniane wcześnie Jelly Fish Lake z niezliczoną ilością nieparzących meduz. Na północy można podziwiać kamienne monolity z wizerunkami twarzy. Wartym odwiedzenia jest także stolica Palau - Ngerulmud,  z pięknym gmachem parlamentu i niesamowitą biblioteką.


Galeria

Pogoda i klimat

Na Palau panuje klimat tropikalny ze względnie stałymi temperaturami od 22º do 32ºC i wysoką wilgotnością.Nrowands


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 30-dniowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest język angielski. Dodatkowe na wyspie mówi się w kilku Mikronezyjskich dialektach.


Waluta

Walutą kraju jest dolar amerykański. W wielu miejscach można płacić kartą kredytową i czekami podróżnymi


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od uszkodzenia lub utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Obowiązuje opłata w wysokości 20 USD.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Na Palau malaria nie występuje. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi , chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocukie nsfdsdfześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110V, wymagany adapter do amerykańskich gniazdek

To warto przeczytaćPowiązane ofertyBazy nurkowe

Fish'n'Fins

Palau

Profesjonalnie prowadzona baza organizująca nurkowania na najlepszych miejscach wokół Palau


Imprezy

Palau - Tanie jak nigdy! - 2015

Palau | 31.01.2015 - 30.11.-0001

Palau uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie. Największą część budżetu wyjazdu na Palau pochłaniał zawsze przelot ale pojawiające się ostatnio promocje biletów lotniczych sprawiają, że nasze marzenia o nurkowaniu w tym miejscu są bliższe realizacji niż kiedykolwiek wcześniej.
22 213 18 31
od 5864 PLN