Najlepsze nurkowania

Stopover w San Jose

Kostaryka/Wyspa Kokosowa


Dla osób, które zatrzymują się w San Jose na krótki czas.

Dla osób, które zatrzymują się w San Jose na krótki czas.


Położenie
Hotele w San Jose są oferowane w przypadku konieczności postoju podczas wycieczek na safari nurkowe na Wyspie Kokosowej.
 
Po przylocie na Kostarykę, wskazane jest, aby spędzić dwa dni przed rozpoczęciem rejsu nurkowania w San Jose. Daje to możliwość dotarcia na statek w przypadku opóźnienia lotu, a w międzyczasie można podziwiać zabytki miasta.
 
Polecane przez nas hotele wykorzystywane są głownie przez gości, którzy później będą brali udział w rejsach nurkowych. Transfer są organizowane tylko z kilku wybranych hoteli. Osoby, które zdecydują się na pobyt w innych miejscach są zmuszone do transferów na własną rękę.
 
Goście łódek Argo oraz Sea Hunter są odbierani z hoteli Grano de Oro i Best Western Irazu. Klienci Okeanos Aggressor i Wind Dancer zaś w Indigo Hotel oraz Holiday Inn Escazu. 
 
 
HOTEL GRANO DE ORO
 
Ten wiktoriański Hotel znajduje się w niewielkiej odległości od głównych atrakcji w San Jose. Każdy z 40 klasycznie urządzonych pokoji oferuje łazienkę lub prysznic / WC, telefon, wentylator, telewizor i minibar. Pokoje są podzielone na kategorie Standard, Superior oraz Deluxe i Deluxe King Suite.Posiłki podawane w Grano De Oro serwowane są w restauracji w wewnętrznym patio. Menu zawiera duży wybór dań zarówno kuchni kostarykańskiej jak i europejskeij. Dodatkowe atrakcje to taras na dachu z jacuzzi i przytulny bar.
 
BEST WESTERN IRAZU
 
Best Western Irazu oferuje 326 pokoi, z których każdy wyposażony jest w WiFi, Telewizor, telefon, ekspres do kawy, klimatyzację i sejf. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę z wanną i suszarką do włosów. Hotel położony jest w centrum San Jose iznajduje się zaledwie 15 minut drogi od lotniska w San Jose. Bardzo łatwo trafić do niego również z innych miejsc.Hotel oferuje komfortowe pokoje, restaurację, zewnętrzny basen, korty tenisowe i boiska do siatkówki, a także siłownię. Ze względu na położenie hotelu jest dobrym punktem wstartowym na wycieczki po Kostaryce, które są również oferowane w recepcji.
 
HOLIDAY INN ESCAZU
 
Hotel Holiday Inn znajduje się w modnej biznesowej dzielnicy San Jose - Escazú. W okolicy znajdziemy kilka kin, restauracji oraz największe centrum handlowe w Ameryce Środkowej. Lotnisko San Jose znajduje się 30 minut jazdy od hotelu. Odnowiony w 2011 roku hotel oferuje 160 pokoi rozmieszczonych na 6 piętrach. Każdy pokój wyposażony jest w TV, telefon, łazienkę z wanną i suszarką do włosów, ekspres do kawy i klimatyzację. Hotel oferuje również siłownię, odkryty basen, salon z barem i WiFi.
 
 
HOTEL INDIGO
 
Hotel Indigo znajduje się w dzielnicy Santa Ana i jest oddalony tylko 15 minut od międzynarodowego lotniska Juan Santamaria. Wyposażony jest w odkryty basen, centrum fitness oraz restaurację. Każdy pokój wyposażony jest w bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę z prysznicem, telewizor z płaskim ekranem, minibar oraz ekspres do kawy. Bary, restauracje, banki i sklepy znajdują się w odległości krótkiego spaceru od hotelu. Centrum San José to około 20 minut jazdy samochodem, Park Narodowy Wulkanu Poás i najbliższe plaże około 40 minut.Ponieważ w chwili obecnej ceny noclegów zmieniają się znacząco i zazwyczaj z krótkotrwałym wyprzedzeniem, ceny dostępne są na zapytanie.

HOTEL GRANO DE ORO

1 noc w pokoju Standard DBL

1 noc w pokoju Deluxe DBL

BEST WESTERN IRAZU

1 noc w pokoju Standard DBL, śniadanie

Dodatkowa noc w pokoju Standard, śniadanie

HOLIDAY INN ESCAZU

1 noc w pokoju Standard DBL

Dodatkowa noc w pokoju Standard

HOTEL INDIGO

1 noc w pokoju Standard DBL

Dodatkowa noc w pokoju Standard

1 noc w pokoju Deluxe DBL

Dodatkowa noc w pokoju Deluxe

Cenę za pierwszą noc w hotelu można uwzględnić tylko raz podczas pobytu

Dopłata do pokoju SGL 100%

TRANSFER
transfer z/na lotnisko, za auto, w jedną stronę (49 USD)219 PLN
Nurkowanie

Najlepsze nurkowania na Kostaryce są na pacyficznej stronie kraju. Miejsca nurkowe nie zachwycają bogactwem gatunków tropikalnych wód, ale bogactwem ryb i spotkaniami z dużymi rybami. Wspaniałe nurkowania oferują wsypy Catalina i Bat w północno- zachodniej części Kostaryki, można tu regularnie spotkać żarłacze tępogłowe, manty, orlenie i szkoły płaszczek i mant. Nurkowanie przy wyspie Kokosowej

 

Wyspa Kokosowa

to obok Galapagos i Malpelo najbardziej znane i spektakularne miejsce spotkań dużych ryb. Większość nurkowań odbywa się na pobliskich skałach i wyspach. W tych miejscach znajdują się stacje czyszczenia, w których regularnie zjawiają się rekiny młoty. Niezliczone białonose żarłacze rafowe są w ciągu dnia mało aktywne i można je dobrze obserwować. Podziwiać można duże ławice ryb, takich jak makrele, barakudy oraz dużych ryb między innymi rekiny szaronose, manty, rekiny wielorybie, delfiny i walenie. Poza tym zawsze zobaczyć można żółwie, mureny i langusty. Skały są słabo porośnięte, nie ma tutaj korali i gąbek. Nurkowanie na Kostaryce możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy okres to miesiące od grudnia do maja. Na wyspie Kokosowej nurkowania dobre jest przez cały rok ponieważ nie ma podziału na porę suchą i deszczową.

Temperatura wody wynosi od 20ºC do 28ºC. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Najbliższa komora znajduje się w Punto Arenas. Naszym zdaniem: Nurkowanie na Kostaryce nie oferuje kolorów Pacyfiku za to jest tu dużo ryb i dużych ryb. Wyspa Kokosowa to światowej klasy miejsce do nurkowania z dużymi rybami.

 

 

Cocos Island - CostaRica


Kraj i ludzie

Kostaryka jest jedną z najstarszych demokracji w Ameryce i jednym z najbardziej stabilnych państw w Ameryce Środkowej. Na północy graniczy z Nikaraguą, na wschodzie z Karaibami, na południowym wschodzie z Panamą, a na południowym zachodzie i zachodzie z Oceanem Spokojnym. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 51 100 km². Stolicą jest San Jose. Z północnego zachodu na południowy wschód kraj przecinają pasma Kordylierów. Najwyższa góra to Chirripó Grande (3 819 metrów) oraz czynny wulkan Irazú (3 432 metry). Większość ludzi mieszka na płaskowyżu Meseta Central położonym pomiędzy łańcuchami górskimi.

Tropikalny las deszczowy na nizinach w północno-wschodniej części kraju musiał niemal w całości ustąpić plantacjom bananów, podczas gdy wilgotne oraz suche sawanny na skraju gór przekształcono w grunty uprawne. Na pierwotną roślinność składają się drzewa hebanowe i balsowe, mahoń i cedr. Poza tym rośnie tu około tysiąca gatunków orchidei. Urozmaicony świat zwierzęcy to między innymi owady, małpy, gepardy, jaguary i 725 gatunków ptaków. Znaczna część ludności Kostaryki to Europejczycy (potomkowie Hiszpan). Biali i metysi składają się na niemal 90% całej populacji Kostaryki. Około 500 kilometrów na zachód od wybrzeży Kostaryki leży owiana legendą wyspa Kokosowa. Przez wiele wieków była ona celem dla awanturników i poszukiwaczy przygód oraz piratów. Ta niezamieszkana, porośnięta lasem deszczowym wyspa o powierzchni 24 km² jest parkiem narodowym i stanowi dziedzictwo kulturowe ludzkości.Łodzie

Na Wyspę Kokosową można dostać się jedynie rejsowym statkiem nurkowym. Podróż bywa dosyć ciężka, gdyż trwa około 35 godzin. Nurkowania wokół Wyspy Kokosowej nie są dla nurków początkujących, z tego powodu na tę wyprawę powinni wybrać się jedynie nurkowie doświadczeni. Wszystkie jednostki pływające na wyspę są w bardzo dobrym stanie i są świetnie przystosowane do długich podróży i przebywania na pokładzie przez prawie dwa tygodnie.Programy

Ponad 20% powierzchni Kostaryki pokrywają tereny pod ochroną. Na lądzie jest więc niezliczona ilość atrakcji. Lasy deszczowe, bagna namorzynowe, łańcuchy górskie i wulkany oferują wiele rozrywek dla zainteresowanych gości.

Pogoda i klimat

Pogodę na Kostaryce wyznaczają przede wszystkim dwie pory roku. W górach i na wybrzeżach Pacyfiku od listopada do kwietnia panuje pora sucha, pora deszczowa trwa od maja do października. Jeśli już pada, to po południu i to w formie krótkotrwałej ulewy. Przeciętna temperatura na wybrzeżu wynosi 30ºC a w górach około 23ºC. Wyspa Kokosowa ma raczej wysoką wilgotność powietrza, co tworzy swego rodzaju mikroklimat. Temperatura utrzymuje się na poziomie 28ºC. Pory roku nie są tak wyróżnione jak na stałym lądzie. Ulewy są na porządku dziennym. Niezależnie od pogody nurkowania przez cały rok są najwyższej jakości.


Wjazd

Aby wjechać do Kostaryki (Wyspa Kokosowa), Europejczycy potrzebują paszportu ważnego na 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotnego biletu lotniczego. Prosimy o skontaktowanie się z ambasadą Kostaryki aby ustalić wymagania dotyczące wjazdu dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest język hiszpański. Na pokładzie statków językiem obowiązującym jest język angielski.


Waluta

Oficjalną walutą Kostaryki jest kostarykański colon. 100CRC = 1,16 PLN. W większych hotelach i sklepach akceptowane są karty kredytowe. Warto mieć przy sobie dolary amerykańskie w gotówce lub czeki podróżne.


Ubezpieczenie

Zalecamy wykupienie poniższych ubezpieczeń: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty i zniszczenia bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży, specjalne ubezpieczenie nurkowe na przelot awionetką-ambulansem.


Wyjzad

Obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 20USD.


Zdrowie

Dla osób przylatujących z krajów europejskich, nie ma wymagań w kwestii szczepień. Dla osób przyjeżdżających z innych krajów, prosimy o skontaktowanie się z ambasadą bądź konsulatem Kostaryki. Dla osób planujących przedłużyć swój pobyt w Kostaryce, zaleca się profilaktykę antymalaryczną. Malaria może występować podczas pory deszczowej na terenach przybrzeżnych i położonych powyżej 600 metrów. Zaleca się również zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110V; wymagany jest amerykański adapter do gniazdek.

22 213 18 31