Najlepsze nurkowania

Sea Hunter

Kostaryka/Wyspa Kokosowa


Zapewniamy niezapomniane nurkowania. Wyspa Kokosowa jest jednym z najlepszych miejsc dla amatorów wielkich ryb. Wyprawy nie są jednak przeznaczone dla nurków początkujących.


Opis

Seahunter wypływa z Punta Arenas na Kostaryce w 10- i 12- dniowe rejsy do wyspy Kokosowej, a w określonych terminach w 12- i 15- dniowe rejsy na wyspę Kokosową i Malpelo. Podczas rejsów 10- dniowych na wyspę Kokosową oferowanych jest 7 dni nurkowych, podczas 12-dniowych, 9 dni nurkowych, podczas 12- dniowych rejsów łączonych 8 dni (4 na wyspie Kokosowej, 4 na Malepelo) a podczas 15- dniowych 11 (5 na Malpelo i 6 na wyspie Kokosowej).


Wyposażenie

36-metrowa łódź posiada duży salon z sofą rogową i oddzielną jadalnią. 8 kabin (6 podwójnych i dwie potrójne) pomieści maksymalnie 18 gości, każda posiada własną łazienkę i klimatyzację. Poza tym jest jeszcze duży salon, oddzielna jadalnia i przestronny pokład słoneczny. Statek jest idealnie dostosowany do potrzeb nurków, jest tu więc stół na aparaty fotograficzne i świeża woda do opłukania sprzętu. Laboratorium do wywoływania slajdów. Możliwość napełniania butli nitroksem, obsługa rebreathera (Draeger Dolphin). Standardy bezpieczeństwa i wyposażenie elektroniczne zgodne są z najnowszymi standardami technicznymi. Dwie 8- metrowe szalupy z włókna szklanego.


Nurkowanie

Nurkowanie na pokładzie Seahunter oznacza nurkowanie bez ograniczeń, czyli od 3 do 4 nurkowań dziennie. Każde intro prowadzone jest przez przewodnika, który na życzenie może także towarzyszyć w trakcie nurkowań, w przeciwnym razie nurkuje się samodzielnie. Z reguły nurkuje się z szalup.


Miejsca nurkowe

Wyspy Kokosowe to obok Galapagos i Malpelo najbardziej znane i spektakularne miejsce spotkań dużych ryb. Większość nurkowań odbywa się na pobliskich skałach i wyspach. W tych miejscach znajdują się stacje czyszczenia, w których regularnie zjawiają się rekiny młoty. Niezliczone białonose żarłacze rafowe są w ciągu dnia mało aktywne i można je dobrze obserwować. Podziwiać można duże ławice ryb, takich jak makrele, barakudy oraz dużych ryb między innymi rekiny szaronose, manty, rekiny wielorybie, delfiny i walenie. Poza tym zawsze zobaczyć można żółwie, mureny i langusty. Skały są słabo porośnięte, nie ma tutaj korali i gąbek.


Naszym zdaniem

Zapewniamy niezapomniane nurkowania. Wyspa Kokosowa jest jednym z najlepszych miejsc dla amatorów wielkich ryb. Wyprawy nie są jednak przeznaczone dla nurków początkujących.


Cena od: 25282 PLN

(rejs 10 nocy w kabinie DBL, wyżywienie FB, nurkowania)Cena od osoby w terminie 01.01.2017-31.12.2019
10 nocy w kabinie DBL25282 PLN
11 nocy w kabinie DBL27745 PLN
Transfer San Jose do Puntarenas za 1 osobę, w jedną stronę118 PLN
Morska opłata transportowa156 PLN

Cena zawiera:
zakwaterowanie w kabinie, wyżywienie FB, napoje bezalkoholowe, od 3 do 4 nurkowań dziennie z butlą i balastem, nitroks dla certyfikowanych nurków GRATIS przy wcześniejszej rezerwacji.

OPŁATY DODATKOWE
Opłata parkowa przy rejsie 10 nocy 1956 PLN
Opłata parkowa przy rejsie 12 nocy 2235 PLN
Opłata ewakuacyjna, płatna na miejscu (25 USD, gratis dla posiadaczy DAN)112 PLN

Napiwki - wartość oczekiwana 5 - 10%

Łódź zastrzega możliwość wprowadzenia opłaty paliwowej w wysokości 200 USD, jeżeli koszty paliwa w Kostaryce znowu wrosną. Dopłata może zostać zwiększona, jeżeli na 75 dni przed rejsem cena paliwa w Kostaryce będzie równa bądź wyższa niż 1 USD za litr. Opłata zostanie pobrana na pokładzie statku.
Nurkowanie

Najlepsze nurkowania na Kostaryce są na pacyficznej stronie kraju. Miejsca nurkowe nie zachwycają bogactwem gatunków tropikalnych wód, ale bogactwem ryb i spotkaniami z dużymi rybami. Wspaniałe nurkowania oferują wsypy Catalina i Bat w północno- zachodniej części Kostaryki, można tu regularnie spotkać żarłacze tępogłowe, manty, orlenie i szkoły płaszczek i mant. Nurkowanie przy wyspie Kokosowej

 

Wyspa Kokosowa

to obok Galapagos i Malpelo najbardziej znane i spektakularne miejsce spotkań dużych ryb. Większość nurkowań odbywa się na pobliskich skałach i wyspach. W tych miejscach znajdują się stacje czyszczenia, w których regularnie zjawiają się rekiny młoty. Niezliczone białonose żarłacze rafowe są w ciągu dnia mało aktywne i można je dobrze obserwować. Podziwiać można duże ławice ryb, takich jak makrele, barakudy oraz dużych ryb między innymi rekiny szaronose, manty, rekiny wielorybie, delfiny i walenie. Poza tym zawsze zobaczyć można żółwie, mureny i langusty. Skały są słabo porośnięte, nie ma tutaj korali i gąbek. Nurkowanie na Kostaryce możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy okres to miesiące od grudnia do maja. Na wyspie Kokosowej nurkowania dobre jest przez cały rok ponieważ nie ma podziału na porę suchą i deszczową.

Temperatura wody wynosi od 20ºC do 28ºC. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Najbliższa komora znajduje się w Punto Arenas. Naszym zdaniem: Nurkowanie na Kostaryce nie oferuje kolorów Pacyfiku za to jest tu dużo ryb i dużych ryb. Wyspa Kokosowa to światowej klasy miejsce do nurkowania z dużymi rybami.

 

 

Cocos Island - CostaRica


Kraj i ludzie

Kostaryka jest jedną z najstarszych demokracji w Ameryce i jednym z najbardziej stabilnych państw w Ameryce Środkowej. Na północy graniczy z Nikaraguą, na wschodzie z Karaibami, na południowym wschodzie z Panamą, a na południowym zachodzie i zachodzie z Oceanem Spokojnym. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 51 100 km². Stolicą jest San Jose. Z północnego zachodu na południowy wschód kraj przecinają pasma Kordylierów. Najwyższa góra to Chirripó Grande (3 819 metrów) oraz czynny wulkan Irazú (3 432 metry). Większość ludzi mieszka na płaskowyżu Meseta Central położonym pomiędzy łańcuchami górskimi.

Tropikalny las deszczowy na nizinach w północno-wschodniej części kraju musiał niemal w całości ustąpić plantacjom bananów, podczas gdy wilgotne oraz suche sawanny na skraju gór przekształcono w grunty uprawne. Na pierwotną roślinność składają się drzewa hebanowe i balsowe, mahoń i cedr. Poza tym rośnie tu około tysiąca gatunków orchidei. Urozmaicony świat zwierzęcy to między innymi owady, małpy, gepardy, jaguary i 725 gatunków ptaków. Znaczna część ludności Kostaryki to Europejczycy (potomkowie Hiszpan). Biali i metysi składają się na niemal 90% całej populacji Kostaryki. Około 500 kilometrów na zachód od wybrzeży Kostaryki leży owiana legendą wyspa Kokosowa. Przez wiele wieków była ona celem dla awanturników i poszukiwaczy przygód oraz piratów. Ta niezamieszkana, porośnięta lasem deszczowym wyspa o powierzchni 24 km² jest parkiem narodowym i stanowi dziedzictwo kulturowe ludzkości.Rejsy nurkowe

Na Wyspę Kokosową można dostać się jedynie rejsowym statkiem nurkowym. Podróż bywa dosyć ciężka, gdyż trwa około 35 godzin. Nurkowania wokół Wyspy Kokosowej nie są dla nurków początkujących, z tego powodu na tę wyprawę powinni wybrać się jedynie nurkowie doświadczeni. Wszystkie jednostki pływające na wyspę są w bardzo dobrym stanie i są świetnie przystosowane do długich podróży i przebywania na pokładzie przez prawie dwa tygodnie.Wycieczki lądowe

Ponad 20% powierzchni Kostaryki pokrywają tereny pod ochroną. Na lądzie jest więc niezliczona ilość atrakcji. Lasy deszczowe, bagna namorzynowe, łańcuchy górskie i wulkany oferują wiele rozrywek dla zainteresowanych gości.


Pogoda i klimat

Pogodę na Kostaryce wyznaczają przede wszystkim dwie pory roku. W górach i na wybrzeżach Pacyfiku od listopada do kwietnia panuje pora sucha, pora deszczowa trwa od maja do października. Jeśli już pada, to po południu i to w formie krótkotrwałej ulewy. Przeciętna temperatura na wybrzeżu wynosi 30ºC a w górach około 23ºC. Wyspa Kokosowa ma raczej wysoką wilgotność powietrza, co tworzy swego rodzaju mikroklimat. Temperatura utrzymuje się na poziomie 28ºC. Pory roku nie są tak wyróżnione jak na stałym lądzie. Ulewy są na porządku dziennym. Niezależnie od pogody nurkowania przez cały rok są najwyższej jakości.


Wjazd

Aby wjechać do Kostaryki (Wyspa Kokosowa), Europejczycy potrzebują paszportu ważnego na 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotnego biletu lotniczego. Prosimy o skontaktowanie się z ambasadą Kostaryki aby ustalić wymagania dotyczące wjazdu dla danego kraju.Język

Językiem oficjalnym jest język hiszpański. Na pokładzie statków językiem obowiązującym jest język angielski.Waluta

Oficjalną walutą Kostaryki jest kostarykański colon. 100CRC = 1,16 PLN. W większych hotelach i sklepach akceptowane są karty kredytowe. Warto mieć przy sobie dolary amerykańskie w gotówce lub czeki podróżne.Ubezpieczenie

Zalecamy wykupienie poniższych ubezpieczeń: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty i zniszczenia bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży, specjalne ubezpieczenie nurkowe na przelot awionetką-ambulansem.Wyjazd

Obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 20USD.Prąd

110V; wymagany jest amerykański adapter do gniazdek.


22 213 18 31
od 25282 PLN