Najlepsze nurkowaniaGdzie zanurkujesz z rekinam i dużymi rybami?


Coś jest w spotkaniu dużej ryby pod wodą. Dla większości ludzi jest to szarpiąca nerwy świadomość natychmiastowego ataku rekina. Jednak w przeciwieństwie do tej mylnej opinii, większość dużych ryb boi się i jest zaintrygowana w takim samym stopniu co my. Być może to jest ta zanęta, która powoduje naszą chęć do nurkowania z rekinami i innymi olbrzymami.

 
Rekiny są silne i elastyczne, co pozwala im na szybkie manewry podczas ścigania zdobyczy. W rzeczywistości są zdumiewającymi stworzeniami, które nie krążą atakując każdą osobę w zasięgu wzroku, lub wywracając łodzie z zemsty. Nie otrzymują wystarczającego szacunki za pozytywną rolę, jaką odgrywają w oceanach. Na przykład bez rekinów oceany byłyby wypełnione martwymi organizmami wodnymi lub przepełnione szybko rozwijającymi się ławicami ryb. Wynika to z faktu, że rekiny często jedzą zwłoki i konsumują populacje organizmów morskich, których rozrost wychodzi poza normę, co pomaga utrzymać oceany w czystości, zdrowiu i równowadze. To samo dotyczy innych dużych ryb.
 
 
Nie daj się zwieść ich rozmiarom i ostrym zębom, pływaj i nurkuj z rekinami i wszystkimi innymi gigantami z głębin. A jeśli chodzi o miejsca, w których bicie serca przybiera po spotkaniu rekina i wielkiej ryby to trzy wyspy są w czołówce: Wyspy Galapagos, Wyspa Cocos i Wyspa Malpelo.
                                                                                                                               
 

Wyspy Galapagos, Ekwador

Nurkowanie na Galapagos jest marzeniem praktycznie każdego nurka. Jest to miejsce narodzin teorii ewolucji Charlesa Darwina oraz miejscem występowania unikatowych gatunków ssaków, gadów oraz ptactwa. Położone na zachodnim wybrzeżu Ekwadoru na Morzu Spokojnym, Wyspy Galapagos stanowią Park Narodowy i Morski Rezerwat. Jest to naprawdę jedno z najbardziej ekscytujących miejsc, w którym odwiedzający mogą spotkać przyjazne morskie ssaki, z lwami morskimi podpływającymi, aby się przywitać.
 
Legendarne wody wokół wysp Darwin i Wolf zapewniają emocjonujące nurkowania z reknami młotami, rekinami wielorybimi, szkółkami tuńczyków i wieloma innymi. Wyspy Galapagos będą wspaniałym doświadczeniem i prawdziwą przygodą gdyż te odległe wyspy na Pacyfiku są najbardziej dziewiczymi obszarami, które jeszcze pozostały na naszej planecie i są żywą oazą dla nurków z całego świata.
 

Co zobaczyć na Galapagos?

Zimne odżywcze prądy oceaniczne wypełniają wody wokół Galapagos. Dzięki tej obfitości pożywienia wokół wysp wytworzyła się enklawa pełna różnorodnych mieszkańców. Gdzie nie spojrzysz, od koralowych raf, mangrowych lagun i skaliste miejsca po piaszczyste plaże, tutaj wszystko buzuje życiem.
 
Nurków wita obfitość życia morskiego, więc przygotuj się na nurkowanie życie i wskocz prosto pod wody Galapagos na spotkanie z tutejszymi rezydentami. Podpłyń do mant, mobul, orleni, tuńczyków, rekinów młotów, delfinów, waleni, żółwi a nawet pingwinów. Na powierzchni spotkaj ptaki morskie, foki i morskie iguany.
 

Jachty nurkowe na Galapagos

Humboldt Explorer
Galapagos Aggressor III
Galapagos Sky
Aqua
Nortada
Calipso
Galapagos Master
Blue Spirit
Mary Anne
Galapagos Legend
Endemic
Grand Majestic
Tip Top II
Yolita
Sea Star Journey
Beagle
Monserrat
Natural Paradise
Anahi
Nemo II
Nemo III
Reina Silvia
Ocean Spray
Galaxy
Millenium
Xavier III
Camila
Elite
Passion
Galapagos Odyssey
Treasure of Galapagos
Petrel
Coral I and Coral II
Golondrina
Seaman Journey
Santa Cruz II
Tip Top V
Cachalote Explorer
Solaris
Bonita
EcoGalaxy
Infinity
Letty
Eden
Evolution
Grace
 

Porty dla rejsów na Galapagos

Zaokrętowanie: San Cristobal, Puerto Baquerizo Moreno
Wyokrętowanie:  San Cristobal, Puerto Baquerizo Moreno
 
 

Jak się dostać na Galapagos

Aby dotrzeć na Galapagos musisz najpierw zarezerwować lot do międzynarodowego lotniska w Guayaquil, Quito. Stamtąd kolejny lokalny lot do San Cristobal lub na Baltra.
 
 

Wyspa Kokosowa, Kostaryka

Wyspa Kokosowa, „Isla del Coco” w lokalnym języku Kostarykańczyków oznacza zapierający dech w piersi tropikalny raj. Położona 500km od głównego lądy Kostaryki jest to bujna, zielona, niezamieszkana wyspa jest domem dla szerokiego spektrum flory i fauny. Skaliste pinakle otaczające Wyspę Kokosową są wabikami na duże zwierzęta i dużo akcji podwodnej. Jej krystaliczne turkusowe wody tętnią życiem morskim i ogrodami kolorowych korali. U schłylku lat 90’ wyspa została uznana przez UNESCO za Miejsce Światowego Dziedzictwa.
 
Wśród najczęstszych rezydentów znajdują się liczne rekiny białopłetwe, manty, tuńczyki, rafowe ryby a także rekiny wielorybie. Jednak główna atrakcję są ogromne stada rekinów młotów patrolujących tutejsze wody. W dodatku do tych podwodnych krajobrazów I spektakularnego życia morskiego, Wyspa Kokosowa posiada niezliczone majestatyczne wodospady dostępne dla każdego, kto lubi wędrówki przez dżunglę. 
 

Co zobaczyć na Wyspie Kokosowej

Park Narodowy Wyspy Kokosowej jest przepełniony dziką przyrodą  i fantastycznymi krajobrazami. Jest to jedn z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Jest domem dla ponad 30 gatunków koralowców, 60 gatunków skorupiaków, 600 różnych mięczaków i około 300 gatunków ryb. 
 
Do morskich stworzeń znajdowanych w wodach wyspy Cocos należą tuńczyk żółtopłetwy, gigantyczne manty, żaglica, delfiny butlonosowe, lwy morskie, żółwie szylkretowe, żółwie zielone i żółwie oliwne oraz kilka rekinów. Rafowe rekiny białopłetwe oraz rekiny młoty są regularnie obserwowane w regionie. Rekin wielorybi, znany jako tutejsze największe stworzenie, można powszechnie zobaczyć w pobliżu wyspy Cocos na Kostaryce. Jeśli masz szczęście, możesz nawet dostrzec humbaki a także  grindwale.
 

Jachty nurkowe na Wyspie Kokosowej

Okeanos Aggressor 
Okeanos Aggressor II
Argo
Sea Hunter
Safari Voyager
Panorama
 

Porty dla rejsów na Wyspę Kokosową

Zaokrętowanie: San Jose
Wyokrętowanie: San Jose
 

Jak się dostać na Wyspę Kokosową?

Aby dotrzeć na Cocos Island najpierw musisz dotrzeć do międzynarodowego lotniska w San Jose w Kostaryce. Następnie wybrać 2,5 godzinny lot lokalnym przewoźnikiem do Puntarenas, z którego jachty nurkowe wypływają w kierunku Wyspy Koskowej.
 
 

Malpelo Island, Panama

Ze względu na idealne położeni Kolumbia cieszy się opinią jednego z najlepszych kierunków nurkowych świata. Wyspa Malpelo położona 500 kilometrów od wybrzeży Kolumbii może sprawiać wrażenie samotnej wyspy na wschodnim Oceanie Spokojnym, jednak w rzeczywistości jest ona prawdziwym skarbem skrywanym pod falami. Na głębokości nurkowie spotykają największe populacje rekinów na całym świecie. Podczas każdego nurkowania możesz pływać wśród 200 czy 300 rekinów młotów czy setek żarłaczy jedwabistych. Wody te odwiedzane są również przez rekiny wielorybie, raje, tuńczyki, żaglice a także walenie.

Co zobaczyć na Malpelo?

Malpelo oferuje ekscytujące nurkowanie z głowomłotami tropikalnymi, żarłaczami jedwabistymi i nieuchwytnymi rekinami piaskowymi. Spotkasz również inne duże pelagiczne gatunki takie jak karanksy, snappery, barakudy, tuńczyki żółtopłetwe,młode barakudy, seriole i hemulony.
 

Jachty nurkowe na Malpelo

Ferox
 

Porty dla rejsów na Malpelo

Zaokrętowanie: Buenaventura
Wyokrętowanie: Buenaventura
 

Jak się dostać na Malpelo?

Aby odwiedzić Wyspę Malpelo, zarezerwuj lot do lotniska międzynarodowego w Buenaventura w Kolumbii lub do Cali. Cali jest skomunikowane z lotniskami w Nowym Jorku, Madrycie, Miami, Panamie, Ekwadorze. 
 
 
Wyszukaj rejs nurkowy z rekinami
 
 
 

Powiązane ofertyRejsy

DeepSee - Łódź podwodna

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Wspaniała okazja dla każdego aby zanurzyć się na głębokości nieosiagalne w żadnym innym zakątku świata.

Argo

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Argo is a great dive boat. It has a DeepSea bathyscaphe that allows immersing to a depth of up to 300m.

Sea Hunter

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Zapewniamy niezapomniane nurkowania. Wyspa Kokosowa jest jednym z najlepszych miejsc dla amatorów wielkich ryb. Wyprawy nie są jednak przeznaczone dla nurków początkujących.

Okeanos Aggressor II

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Bardzo wygodny statek nurkowy ze świetną załogą  dobrym stosunkiem ceny, Oferowane są safari nurkowe w kierunku Wyspy Kokosowej oraz Cano Island.

Okeanos Aggressor I

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Zapewniamy niezapomniane nurkowania. Wyspa Kokosowa jest jednym z najlepszych miejsc dla amatorów wielkich ryb. Wyprawy nie są jednak przeznaczone dla nurków początkujących.

Galapagos Sky

Galapagos/Ekwador

Bardzo komfortowy statek o wysokim standardzie.

Galapagos Master

Statek Galapagos Master szybko zdobędzie uznanie wśród nurków na całym świecie czego gwarancją jest znana i ceniona flota Worldwide Dive & Sail - właściciel statków Siren oraz Master Fleet.

Galapagos Aggressor III

Galapagos/Ekwador

Bardzo komfortowy statek o wysokim standardzie. Najważniejsze są nurkowania ale oferowane są także zejścia na ląd.

Nortada

Nortada oferuje rejsy nurkowe na najwyższym poziomie w kameralnym gronie gdyż łódź mieści tylko 12 gości.