Najlepsze nurkowania

Panama/MalpeloNurkowanie

Przy zachodnim wybrzeży Panamy znajduje się wiele wysp z pięknymi miejscami nurkowymi. Jedynie ok. 50 km na południowy- wschód od miasta Panama znajduje się Archipelag Las Perlas, grupa ok. 220 wysp z pięknymi plażami. Miejsca nurkowe idealnie nadają się dla początkujących nurków, gdyż głębokość z reguły nie jest większa niż 20 metrów, woda jest spokojna i występuje wiele gatunków ryb, w tym między innymi white tip reef sharks, nurse shark i manty. Widoczność nie jest miejscami zbyt dobra. Odrobinę dalej od stałego lądu leży długa na ok. 40 km wyspa Coiba. W tym niezniszczonym Parku Narodowym nurkowie spotkają wiele ryb, w tym ławice makreli, tuńczyków, barakud, nurse shark, white tip reef sharks i rekinów młotów. Do tego spotkać można manty, delfiny i humbaki. Widoczność pod wodą sięga od 15 do 30 metrów. Często nurkuje się w prądach. Należąca do Kolumbii wyspa Malpelo oddalona jest o ok. 360 km od wybrzeża. Malpelo jest jednym z najlepszych miejsc nurkowych na świecie jeśli chodzi o spotkania z dużymi rybami. Znane jest ono szczególnie z dużej ilości rekinów młotów, endemicznych sand tiger shark, żarłaczy jedwabistych i niezliczonych muren. Przy dobrej widoczności spotkać można wielkie ławice innych ryb, a przy odrobinie szczęścia także rekiny wielorybie. Wokół Malpelo panują często silne prądy. Na Malpelo może jednocześnie przebywać 1 łódka, dlatego terminy należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem.


Kraj i ludzie

Panama, położona na południowym końcu Ameryki Środkowej jest jak długi na 800 km most, w którym łączy się kultura i przyroda Ameryki Północnej i Południowej. Mieszka tu dumny naród, który często daje dowód na swoje hiszpańskie dziedzictwo urządzając kolorowe święta.


Łodzie

Łódź nurkowa stanowi jedyną możliwość obejrzenia najciekawszych miejsc nurkowych na Malpelo. Inula to dobra i korzystna cenowo łódka pozostająca pod niemieckim zarządem. Do wyspy docierają też czasami łodzie nurkowe z Kostaryki, które oferują rejsy połączone w Wyspą Kokosową. Z Kolumbii również wypływa jedna łódka, ale rejsu na niej nie chcielibyśmy nikomu polecać.


Programy

Przy zachodnim wybrzeżu znajduje się 1518 wysp i ponad 30 parków narodowych i obszarów chronionych. Znajdują się tu lasy deszczowe z ponad 400 gatunkami ptaków. Istnieje możliwość wybrania się na spacer po górach, surfowania i windsurfingu, pływania kajakami, jak również odwiedzin w historycznych ruinach, lub po prostu relaksowania się na plaży. Zobaczenie Kanału Panamskiego to punkt obowiązkowy podczas wizyty w tym kraju.Odznaki

IATA - lotnicza kasa biletowa
doswiadczenie w branzy podróżniczo-nurkowej od 1999r.
gwarancja najnizszej ceny
honorujemy płatności kartami