Najlepsze nurkowania10 Najlepszych Miejsc Nurkowych - Wieloryby


Nurkowanie z wielorybami: Tonga, Silver Banks (Dominikana)

Tonga

Oglądanie wielorybów popularne jest na całym świecie, jednak Tonga jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie można z nimi pływać – ze słynnymi śpiewającymi humbakami.

Wyspa Vava’u – nie jest to miejsce nurkowe w ścisłym tego słowa znaczeniu, jako że przypływające tu łodzie wyruszają na poszukiwanie przemieszczających się wielorybów. Właściwie nie jest to nawet nurkowanie – raczej aktywność bardziej podobna do snurkowania. Magiczne chwile, podczas których pływa się z humbakami trwają od kilku ulotnych sekund do błogich godzin. Wszystko zależy od tego, co robią wieloryby i jak zachowują się nurkowie.

Czytaj więcej:

> Tonga - opis regionu

> Rejsy na Tonga

> Bazy nurkowe na Tonga

> Hotele nurkowe na Tonga

 

Silver Banks

Silver Bank zlokalizowane jest 100 km na północ od Republiki Dominikany i w podobnej odległości od Turks i Caicos Islands i jest jednym z miejsc, w których humbaki rozmnażają się i rodzą młode. Badania wykazują, że w Silver Bank żyje największa populacja humbaków na północy Atlantyku, jeśli nie na całym świecie.

Pływanie z humbakami w ich naturalnym środowisku to doświadczenie szczególne, a spędzenie tygodnia w tym niezwykłym rezerwacie nie ma sobie równych. Zachowania humbaków, jakie zaobserwujesz z łodzi, a także w bezpośrednich doświadczeniach, wprawią cię w stan radości, podziwu, pokory, wdzięczności i szacunku. Te wspaniałe wieloryby sprawią, że będziesz się śmiać, mogą także doprowadzić do łez, ale jedno jest pewne – nie pozostaniesz obojętny. Wyprawa na Silver Bank to przygoda, która obudzi twoją świadomość i zainspiruje twoją duszę, poruszając do głębi.

Czytaj więcej:

> Dominikana Silver Banks - opis regionu

> Rejsy na Silver Banks

> Bazy nurkowe na Dominikanie

> Hotele nurkowe na Dominikanie


Powiązane ofertyHotele

Hotel El Rancho Sosua

Dominikana - Silver Bank

Hotel El Rancho w Sosua to dobrze zarządzany, przyjazny hotel w centralnej, ale spokojnej okolicy. Goście hotelowi moga wybierać miedzy relaksem pokojach i wypoczynkiem na plaży lub uczestniczyć w nocnych życiu Sosua.
Uważamy, że ten hotel w połączeniu z bazą nurkową Merlin jest miłym miejscem do spędzenia przyjemnych i niedrogich wakacji nurkowych. Hotel jest także doskonałym miejscem by spędzić w nim kilka dni przed lub po podróży do Silver Bank.

Villa Taina Hotels - Dominikana

Dominikana - Silver Bank

Hotel Villa Taina jest doskonałą alternatywą dla hotelu El Rancho. Znajdą tu coś dla siebie amatorzy nurkowania i innych sportów wodnych. Na plaży promenada zachęca do odpoczynku w godzinach wieczornych, w odróżnieniu od Sosua prostytucja jest praktycznie niewidoczna.


Rejsy

Naia

Fiji

Jedna z najlepszych łodzi nurkowych świata ze wspaniałą obsługą oferująca rejsy śladem humbaków a także nurkowanie na najpiękniejszych rafach koralowych Fidżi.

Silver Bank Explorer

Silver Bank Explorer, czyli Turks & Caicos Explorer to piękny statek nurkowy o wysokim standardzie z amerykańskim zarządem. Oferuje możliwość spotkania ze wspaniałymi humbakami.


Bazy nurkowe

Merlin

Dominikana - Silver Bank

Baza nurkowa o dobrym standardzie, oferująca nurkowania w najlepszych miejscach rejonu.