Najlepsze nurkowania10 Najlepszych Miejsc Nurkowych - Wieloryby


   Nurkowanie z wielorybami: Tonga, Silver Banks (Dominikana)

   Tonga

   Oglądanie wielorybów popularne jest na całym świecie, jednak Tonga jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie można z nimi pływać – ze słynnymi śpiewającymi humbakami.

   Wyspa Vava’u – nie jest to miejsce nurkowe w ścisłym tego słowa znaczeniu, jako że przypływające tu łodzie wyruszają na poszukiwanie przemieszczających się wielorybów. Właściwie nie jest to nawet nurkowanie – raczej aktywność bardziej podobna do snurkowania. Magiczne chwile, podczas których pływa się z humbakami trwają od kilku ulotnych sekund do błogich godzin. Wszystko zależy od tego, co robią wieloryby i jak zachowują się nurkowie.

    

   Silver Banks

   Silver Bank zlokalizowane jest 100 km na północ od Republiki Dominikany i w podobnej odległości od Turks i Caicos Islands i jest jednym z miejsc, w których humbaki rozmnażają się i rodzą młode. Badania wykazują, że w Silver Bank żyje największa populacja humbaków na północy Atlantyku, jeśli nie na całym świecie.

   Pływanie z humbakami w ich naturalnym środowisku to doświadczenie szczególne, a spędzenie tygodnia w tym niezwykłym rezerwacie nie ma sobie równych. Zachowania humbaków, jakie zaobserwujesz z łodzi, a także w bezpośrednich doświadczeniach, wprawią cię w stan radości, podziwu, pokory, wdzięczności i szacunku. Te wspaniałe wieloryby sprawią, że będziesz się śmiać, mogą także doprowadzić do łez, ale jedno jest pewne – nie pozostaniesz obojętny. Wyprawa na Silver Bank to przygoda, która obudzi twoją świadomość i zainspiruje twoją duszę, poruszając do głębi.