Najlepsze nurkowania

Villa Taina Hotels - Dominikana

Dominikana - Silver Bank


Hotel Villa Taina jest doskonałą alternatywą dla hotelu El Rancho. Znajdą tu coś dla siebie amatorzy nurkowania i innych sportów wodnych. Na plaży promenada zachęca do odpoczynku w godzinach wieczornych, w odróżnieniu od Sosua prostytucja jest praktycznie niewidoczna.


Hotel Villa Taina jest doskonałą alternatywą dla hotelu El Rancho. Znajdą tu coś dla siebie amatorzy nurkowania i innych sportów wodnych. Na plaży promenada zachęca do odpoczynku w godzinach wieczornych, w odróżnieniu od Sosua prostytucja jest praktycznie niewidoczna.


Położenie

Położony bezpośrednio przy plaży, Hotel Villa Taina znajduje się w małej miejscowości Cabarete na północy Dominikany, około 10 km na wschód od Sosua. W pobliżu restauracje, bary na plaży, sklepy z pamiątkami, wypożyczalnie samochodów i supermarkety.

Międzynarodowe lotnisko Puerto Plata znajduje się zaledwie 25 minut. Z centrum Sosua około 10 minut jazdy samochodem, goście będą zabierani na nurkowania.


Wyposażenie

Hotel pod niemieckim zarządem  oferuje 61 przytulnych i komfortowo urządzonych pokoi różnego typu. Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, balkon / taras, telewizor z dostępem do telewizji kablowej, odtwarzacz DVD, sejf, Wi-Fi, telefon i lodówkę.

Istnieją 32 pokoje standardowe i 27 komfortowych pokoi, z których niektóre znajdują się nad brzegiem jeziora. Dodatkowo istnieje
komfortowe studio i komfortowy apartament. Pokoje Komfort Premium mają m.in. własny taras na dachu i spektakularne widoki na zatokę Cabarete. Pokoje Komfort mogą pomieścić do 4 osób, Apartament Studio i każdy z nich ma dodatkowo aneks kuchenny.

W skład kompleksu wchodzą Basen pływacki, tuż przy plaży jest restauracja, bar na plaży i lounge.  Restauracja
Serenada oferuje  świeże dania kuchni lokalnej i międzynarodowej serwowane w przyjaznej, swobodnej atmosferze.

W willi znajduje się także spa oraz mała siłownia.
Centrum windsurfingu i kitesurfingu oferuje szeroką gamę zajęć sportowych dla młodych i starych.


Cena od: 265 PLN

(1 noc w pokoju Ocean Standard)Cena w terminie 09.04.2020 - 13.04.2020 od osoby:
1 noc w pokoju Ocean Standard279 PLN
1 noc w pokoju Comfort Studio269 PLN
1 noc w pokoju Comfort Oceanside293 PLN

Cena w terminie 09.01.2020 - 08.04.2020 lub 14.04.2020 - 30.04.2020 od osoby
1 noc w pokoju Ocean Standard265 PLN
1 noc w pokoju Comfort Studio265 PLN
1 noc w pokoju Comfort Oceanside288 PLN

dopłata do pokoju SGL 100%

ceny pozostałych pokoi na życzenie

DODATKOWE OPŁATY
śniadania (8 EUR)38 PLN
wyżywienie HB (30EUR)142 PLN
transfer z lotniska Puerto Plata do hotelu od osoby w jedną stronę, przy min. 2 osobach (20 EUR)95 PLN
Nurkowanie

Silver Banks to należący do Republiki Dominikany rezerwat waleni położony 100 km na północ od Dominikany i 100km na południowy wschód od Turks i Caicos. Znajduje się tu rafa koralowa rozciągająca się na obszarze 200km² tuż pod powierzchnią wody, na głębokości 18-30m. Miejsce to jest doskonale widoczne dzięki frachtowcowi Polyxeni, spoczywającemu tu częściowo ponad powierzchnią wody.

 

Od 1998 r. Silver Bank posiada status rezerwatu waleni UNESCO i tylko trzy statki mogą pływać do tego wyjątkowego miejsca! Prawie 4000 humbaków spotyka się tutaj co roku od stycznia do kwietnia, by łączyć się w pary i wydawać na świat potomstwo.

 

Dozwolone tu jest snurkowanie pośród tych mierzących blisko 18 metrów i ważących do 60 ton waleni. Na każdej łodzi obecny jest biolog, a na pokładzie jednego z trzech statków, które zawsze przypływają tu jednocześnie, obecny jest także przedstawiciel rządu. Po odszukaniu wielorybów decyzję o tym, czy możliwe będzie dołączenie do tych wspaniałych zwierząt w wodzie, podejmują biolodzy i zależy ona od aktualnego zachowania waleni. Istnieje kilka rodzajów ich zachowań (rowdy groups - kiedy samce walczą o samicę, śpiewanie, spanie, zachowania matki z dzieckiem) i tylko niektóre pozwalają na towarzyszenie zwierzętom w wodzie i snurkowanie oraz uczestniczenie w zapierającym dech w piersiach spektaklu. Możliwe jest snurkowanie z waleniami przez dwie do trzech godzin, a nawet dłużej. Całe doświadczenie jest jak sen - wieloryby podpływają na niewielkie odległości, a młode są często jeszcze bardziej ciekawskie.Kraj i ludzie

Silver Bank to morski rezerwat należący do Republiki Dominikany. Leży on prawie w połowie drogi pomiędzy Dominikaną a Turks i Caicos.

 

Dominikanę zamieszkują hiszpańskojęzyczni Kreole, potomkowie dawnych kolonizatorów zmieszani z potomkami czarnych niewolników sprowadzanych do prac w latyfundiach ziemskich. Zdecydowana większość wyznaje katolicyzm. Mieszkańcy są niezwykle przyjaźni, uprzejmi i mili, zawsze chętnie pomogą zagubionemu turyście. Aby poznać ich temperament i styl życia, najlepiej wyznać się do regionalnej tawerny lub na bazar.Łodzie

Rejsy do Silver Bank wypływają z Puerto Plata.


Pogoda i klimat

Na wyspie dominuje klimat zwrotnikowy gorący z dwoma porami deszczowymi: od maja do sierpnia i od listopada do grudnia. Opady trwają od pół godziny do godziny dziennie. Średnia liczba godzin słonecznych w ciągu dnia to 7 do 8. Wiatry znad morza łagodzą gorący i wilgotny klimat wybrzeża. Okres największych upałów to miesiące maj i październik. Temperatury dzienne wynoszą 30-35stopni C. W miesiącach zimowych (pora sucha) przeciętna temperatura w ciągu dnia wynosi 24-28st. C.


Wjazd

Od obywateli polskich nie wymaga się wizy wjazdowej; należy jednak okazać bilet powrotny oraz wystarczające środki finansowe na pokrycie kosztów deklarowanego pobytu. Należy wykupić na granicy kartę turystyczną (ok. 10-15 USD), która często jest już wliczona w cenę biletu lotniczego. Na terenie kraju można przebywać do 90 dni. Wymagany termin ważności dokumentu paszportowego - 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy.


Język

oficjalny: hiszpański


Waluta

peso dominikańskie (DOP)

1 DOP = 0.0806 PLN


Ubezpieczenie

Brak szczegółowych regulacji w tym zakresie. Uznaje się bez zastrzeżeń ubezpieczenia amerykańskich towarzystw ubezpieczeniowych.


Zdrowie

Nie są wymagane szczepienia ochronne. Występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Turystom z Europy zaleca się szczepienia przeciw żółtej febrze, tężcowi, dyfterytowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, zapaleniu opon mózgowych typu A i C. Występuje też zagrożenie malarią i chorobami pasożytniczymi, głównie układu pokarmowego (filarioza, leiszmanioza, schistosomatoza) oraz wścieklizną. Zaleca się picie wody wyłącznie butelkowanej i stosowanie środków odstraszających komary.


Prąd

Napięcie: 110 V Potrzebny adaptor i transformator

22 213 18 31
od 265 PLN