Najlepsze nurkowania

Naia

Fiji


Jedna z najlepszych łodzi nurkowych świata ze wspaniałą obsługą oferująca rejsy śladem humbaków a także nurkowanie na najpiękniejszych rafach koralowych Fidżi.


Opis

Nai’a wypływa przez cały rok w 7- do 10- dniowe rejsy z Lautoka do najlepszych raf na Fiji wokół Namena, Wakaya, Gau. W sierpniu i we wrześniu łódź jest w Tonga w rejsie podczas którego podziwiać można wieloryby.


Wyposażenie

Ten 40- metrowy stalowy jacht oferuje dla 18 nurków miejsce w 9 klimatyzowanych, gustownie urządzonych kabinach z własnymi łazienki, które zostały przebudowane w 2010 r. Trzy kabiny posiadają łózka typu king size, które można wykorzystać dla singli, dwie posiadają łózka king size oraz pojedyncze łózka. Kolejne dwie kabiny posiadają jedynie łóżka typu king . Dwie pozostałe kabiny posiadają dwa łóżka typu twin. Każda kabina posiada gniazda zasilania o napięciu 110 oraz 220 volt. Do dyspozycji jest także duży pokład słoneczny i nurkowy z prysznicami i miejscem do suszenia aparatów fotograficznych. Dostępne jest laboratorium do wywoływania slajdów, napełnienie butli nitroksem. Elektroniczne wyposażenie zgodne z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i technicznymi. Dwie szalupy.


Nurkowanie

Z reguły odbywa się od 4 do 5 nurkowań dziennie.


Miejsca nurkowe

Miejsce nurkowe oferują nurkowania w różnych wariantach. Dla raf na Fiji charakterystyczna jest ogromna ilość miękkich korali we wszystkich kolorach. Bardzo urozmaicony krajobraz gwarantuje piękne nurkowania. Miejsca nurkowe wokół Gau, Wakaya, Namena i wyspy Koro oferują strome skały, ogrody koralowe i duże ryby. Najwspanialsze są jednak wznoszące się z głębin podmorskie góry „E-6” i „Hi-8”.


Naszym zdaniem

Jedna z najlepszych łodzi nurkowych świata ze wspaniałą obsługą oferująca rejsy śladem humbaków a także nurkowanie na najpiękniejszych rafach koralowych Fidżi.


Cena od: 18738 PLN

(rejs 7 nocy w kabinie DBL, zakwaterowanie, wyżywienie, transfery, nurkowanie.)Cena za osobę w terminie 01.01.2020 - 31.12.2020
7 nocy w kabinie DBL18738 PLN
10 nocy w kabinie DBL26751 PLN

Cena za osobę w terminie 01.01.2021 - 31.12.2021
7 nocy w kabinie DBL19227 PLN
10 nocy w kabinie DBL27445 PLN

Cena za osobę w terminie 01.01.2022 - 31.12.2022
7 nocy w kabinie DBL19719 PLN
10 nocy w kabinie DBL28152 PLN

Cena zawiera:
transfer z/na lotnisko w Nadi, zakwaterowanie w kabinie, wyżywienie FB, przekąski, owoce, kawą, herbatą, wodą, lokalne podatki, do 4 nurkowań dziennie z butlą i balastem

DODATKOWE OPŁATY (płatne na łodzi aktual. 03.2015)
nitrox przy rejsie 7- dniowym (150 USD)672 PLN
nitrox przy rejsie 10- dniowym (150 USD)941 PLN

Łódź posiada specjalne warunki płatności i anulacji.

Łódź zastrzega możliwość wprowadzenia dodatkowej opłaty paliwowej.Wolne terminy: Naia


Liczba dni Wyjazd Przyjazd Plan podróży Wolne miejsca Cena
Lipiec 2024
Sierpień 2024
Wrzesień 2024
Nurkowanie

Tonga ma do zaoferowania wszelkie gatunki zwierząt tropikalnych. Są tu koralowce, gorgonie, anemony i niemal wszystkie gatunki tropikalnych ryb. Jako że na Tonga nie prowadzi się połowów a o łowieniu z dynamitem tu nie słyszano, wiele raf jest w znakomitym stanie. Na Ha’apai i Vava’u od lipca do października można spotkać humbaki. Przypływają tu z Antarktydy i samice rodzą małe w ciepłych wodach. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Temperatura wody może czasami spaść do 23ºC, szczególnie w ciągu zimy (od maja do września). 5-milimetrowa pianka jest zazwyczaj wystarczająca. Według nas nurkowanie na Tonga jest na razie mniej znane niż na przykład na Fidżi albo w Papua Nowa Gwinea. Jednak dla tych nurków, których Tonga przyciągnie do siebie, ma wiele do odkrycia.Kraj i ludzie

Wyspy Tonga to osłonięte królestwo na Pacyfiku, zaraz przy linii zmiany daty. Ma 95 000 mieszkańców, którzy jako pierwsi witają nowy dzień o wschodzie słońca. Król Tufa’ahu Tupou IV ma władzę absolutną nad swoimi poddanymi i znany jest na całym świecie ze swych licznych podróży. Kraj jest wyłącznie chrześcijański i wszelkie usługi i czynności są zabronione w niedziele – aż do tego stopnia, że mieszkańcom nie wolno kąpać się w morzu w niedzielę. Wszystkie kościoły są wypełnione wiernymi a wizyta w jednym z nich musi pojawić się w planie turystów. Ludzie na Wyspach Tonga żyją przede wszystkim z uprawy roli i poniekąd z turystyki. Na Tonga składają się trzy grupy wysp. Na południu jest Tongatapu ze stolicą Nukualofa; grupa Ha’apai pośrodku posiada piękne piaszczyste plaże, a grupa Vava’u na północy, lubiana przez żeglarzy za swoje osłonięte zatoki. Wszystkie grupy wysp połączone są ze stolicą przez codzienne loty małymi samolotami Królewskich Linii Lotniczych Tonga.


Nurkowanie

Archipelag Fidżi, nazywany nieoficjalnie „stolicą świata miękkich koralowców”, obfituje w miejsca wspaniałe i naprawdę bajecznie kolorowe, gdzie podziwiać można korale we wszystkich kolorach tęczy, na których występują wszystkie gatunki ryb mieszkających na rafach. Jest tu tak wiele wysp i wysepek, że konieczne jest podjęcie decyzji, czy udać się na safari nurkowe i zobaczyć najlepsze miejsca do nurkowania, czy pozostać w jednym miejscu i poznać je dokładnie.
 

TAVEUNI

Najbardziej atrakcyjne miejsca leżą w cieśninie Somosomo Strait między wyspami Vanua Levu i Taveuni, na 32 km rafie Rainbow Reef.

To tu znajduje się najsłynniejsze nurkowisko Fidżi Great White Wall. Do tej niesamowitej ściany droga prowadzi przez tunel, po przepłynięciu przez niego oczom ukazuje się nieziemski widok – opadająca w niezmierzone głębiny ściana, pokryta w całości koralowcami, które żywiąc się dają efekt świecenie – podobnego, jak podczas patrzenia na szczyt pokryty śniegiem, na który padają słoneczne promienie.


Innym ciekawym miejsce jest Purple Wall – ściana przechodząca w łagodniejszy stok, oferująca nurkowanie w dryfie i tworząca tętniące życiem urwisko z olśniewającymi koralami, gorgoniami, liliowcami i piórówkami.
W pobliżu, w miejscu zwanym Zoo spotkać można barakudy, rekiny rafowe, manty i orlenie.


Z kolei na oddalonym od Taveuni miejscu nurkowym w okolicy wyspy Wakaya można oglądać manty i młoty w Manta’s Rock – podczas nurkowania w wielki błękit, a w Wakaya Passage – przy ścianie wśród korytarzy i nawisów pokrytych miękkimi koralami.

 

BEQA LAGOON

Beqa (wymiawane „Benga”) znane jest z turkusowych lagun otaczających południowe wybrzeże głównej wyspy Viti Levu. Najwięcej resortów dla nurków w tym regionie znajduje się przy mieście Pacific Harbour, a jeśli preferujesz bardziej intymne i ciche miejsca to wybierz pobyt na Wyspie Beqa, która położona jest po środku laguny około 8km na południe od wybrzeża Viti Levu.

Laguna Beqa jest otoczona rafą koralową o długości około 200km i jest poprzecinana niewielkimi kanałami. Widoczność pod wodą zwykle wynosi ponad 30m a temperatura wody ma przyjemne 26’C przez cały rok.

Największą atrakcją Beqa są nurkowania z rekinami. Aby chronić te piękne drapieżniki rząd Fidżi utworzył tutaj Morski Rezerwat Rekinów i Raf dzięki czemu nurkowie mogą podziwiać z naprawdę bliska karmienie kilku gatunków rekinów jednocześnie. Podczas nurkowania w Beqa zobaczysz 8 gatunków rekinów: Nurse Shark, Gray Reef Shark, White, Black oraz Silver Tip Reef Shark, Lemon Shark, Bull Shark a także Tiger Shark.

 

KADAVU

Położona na Kadavu rafa Astrolabe o długości 120km jest czwartą co do wielkości rafą barierową na świecie i znajduje się ona w świetnej kondycji. Rafa biegnie wzdłuż południowego wybrzeża Kadavu oraz na wschód wokół Wysp Ono.

Rafę tworzy zdumiewająco różnorodne skupisko twardych oraz miękkich koralowców we wszystkich kolorach. Bioróżnorodność tego środowiska zwabia wiele rekinów rafowych, raje, duże groupery i spore szkółki ryb tropikalnych. Większość miejsc nurkowych jest łatwo dostępna dlatego polecana jest również dla osób snorklujących, początkujących ora zaawansowanych nurków.

Temperatura wody wokół Kadavu jest jednak około 2-3 stopnie niższa niż przy Viti Levu dlatego zalecamy cieplejszy skafander.

 

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT.

 

Temperatura wody utrzymuje się w granicach 26° do 30°C i pianki o grubości 3 do 5 mm będą w zupełności wystarczające. Komora dekompresyjna znajduje się na Suwie w Viti Levu.

 

Naszym zdaniem: Jest to ciekawe miejsce do nurkowania i świetne miejsce do odpoczynku na lądzie. Jednak najlepsze miejsca nurkowe można zwiedzić jedynie podczas safari.Kraj i ludzie

Ta formacja wysp znana była od lat jako ojczyzna przerażających kanibali, teraz jednak żyją tu sami przyjaźni ludzie. Fidżi to największy i najważniejszy kraj morza Południowego. Może się pochwalić pięknymi krajobrazami, wielorakością kultur i różnorodnością atrakcji. Tylko około 100 z 300 wysp jest zamieszkanych. Mają one piękne białe plaże piaszczyste i rafy koralowe. Niektóre wyspy mają na nadal swoim terenie tropikalne lasy deszczowe z rzadkimi ptakami i wspaniałymi wodospadami. W tej dawnej brytyjskiej kolonii głównym źródłem dochodu poza turystyką jest uprawa trzciny cukrowej. Można tu znaleźć wszystko od luksusowych kompleksów wypoczynkowych do prostych kwater.

 

Każdy odwiedzający Fidżi, powinien obejrzeć narodowe tańce ludowe, spróbować narodowego napoju Kavy i spróbować jedzenia przygotowanego w tradycyjnym piecu ziemnym. Taveuni, mająca około 470 km kwadratowych pokryta jest palmami kokosowymi. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego a do tego jest niezwykle piękna. Nad wszystkim góruje drugi co do wielkości szczyt kraju: Uluinggalau. Mierzy on 1241 metrów nad poziomem morza. Główną wyspą archipelagu jest Viti Levu, gdzie znajduje się stolica Suva. Wyspa ma niesamowity, górzysty krajobraz a jej punktem centralnym jest najwyższa góra Fidżi Tomaniiyi 1324 m n.p.m.

 Rejsy nurkowe

Najlepszym sposobem zwiedzenia Fidżi są rejsy, gdyż tylko na statku można dotrzeć do najpiękniejszych miejsc nurkowych tego regionu.


Pogoda i klimat

Przeważa klimat tropikalny z temperaturami zawierającymi się w granicach 22º-24ºC. Od marca do listopada występują niewielkie opady lecz mimo to ten okres uważany jest za najlepszy sezon turystyczny. Podczas pozostałej części roku pada zdecydowanie więcej, przeważnie w formie krótkich ulewnych deszczy. Mogą się również pojawiać tropikalne burze.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu oraz bilet powrotny. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.Język

Na wyspie używa się języka angielskiego i tongaWaluta

Walutą urzędową Wysp Tonga jest Pa’anga, zwany również dolarem tonga. 1TOP=2,05PLN. W hotelach i większych miastach honorowane są karty kredytowe i czeki podróżne.Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od uszkodzenia i utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu (np. DAN).Wyjazd

Opłata lotniskowa wynosi 20 Pa’anga.Prąd

240V, 50Hz. Konieczny jest adapter z trzema bolcami.


Pogoda i klimat

Na Fidżi panuje klimat tropikalny a temperatury wahają się między 27°C a 34°C w ciągu roku. Sezon od marca do listopada to najmniejsza suma opadów i te właśnie miesiące są najlepsze dla turystów. Podczas reszty roku opady są częste i w większości przypadków w formie ulew. W tym okresie często występują tropikalne burze.


Wjazd

Dla mieszkańców Europy środkowej jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny na co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotny bilet lotniczy. Wizy wydawane są na lotniskach. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą dla pełnej listy wytycznych dla danego kraju.Język

Na Fidżi językiem oficjalnym jest angielski. Większość Hindusów mówi w swoim języku ojczystym.Waluta

Lokalną walutą jest dolar fidżi, stanowiący równowartość około 2PLN.W wielu miejscach można płacić kartami kredytowymi i czekami podróżnymi.Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży (także na wypadek awaryjnego lotu medycznego). Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia dla nurków (np. DAN).Wyjazd

Opłata lotniskowa wynosi 20 dolarów fidżi.Prąd

240V, 50Hz; wymagane są adaptery z trzema bolcami.


22 213 18 31
od 18738 PLN