Najlepsze nurkowaniaEgipt - Trasa Get Wrecked! (flota Emperor), z Hurghady


Get Wrecked! (wypływa z Hurghady)

 

Abu Nuhas - Ulysses - Rosalie Moller - Thistlegorm i inne

 

Ta trasa daje możliwość zanurkowania w najlepszych miejscach nurkowych na północy Morza Czerwonego, zarówno na wrakach, jak na rafach.

 

Wyruszając z Hurghady, nurkujemy na poniższych wrakach:

El Mina, egipski wyławiacz min, spoczywajacy tuż za portem Hurghady. Kolejnym jest Suzanna (Excalibur), mały jacht wypoczynkowy, Giannis D, Carnatic, Kimon M i Chrisoula K na Abu Nuhas. Na wyspie Gubal – Barge, Ulysses (zatonął w 1887) i Rosalie Moller. Na Shag Rock – Kingston (Sarah H, który zatonął w 1881), niedaleko Sha’ab Ali – Carina (zatonął w 1926) oraz, oczywiście, Dunraven (zatonął w 1876) na Beacon Rock w Parku Narodowym Ras Mohamed.

 

Na koniec najbardziej znany wrak Morza Czerwonego – Thistlegorm, leżący na Sha’ab Ali. Wraki te zapewniają spektakularne nurkowania i stanowią fantastyczny materiał dla miłośników fotografii podwodnej. Wszystkie, a w szczególności Carnatic, który zatonął w 1869, pokryte są cudownymi koralami. SS Thistlegorm i Rosalie Moller są wrakami z czasów II Wojny Światowej i głównymi atrakcjami tej trasy. SS Thistlegorm został zatopiony w 1941 roku w wyniku bombardowania przez niemiecką Luftwaffe. Wiózł wtedy ładunek amunicji i uzbrojenia oddziałom brytyjskim w Północnej Afryce. Rosalie Moller, wioząca ładunek węgla, podzieliła jego los 2 dni później.

 

Między nurkowaniami na wrakach odwiedzisz także rafy Straits of Gubal, Gulf of Suez i tych na północ od Hurghady. Strome ściany, ogrody koralowe i różnorodność ryb koralowych sprawiają, że warto je odwiedzić.

Nurkowania na wrakach zależne są od doświadczenia nurków i warunków pogodowych.

 

UWAGA: rekomendowane jest minimum 20 udokumentowanych nurkowań. Konieczne jest posiadanie certyfikatu AOWD lub ukończenie kursu podczas rejsu.

 

Czytaj więcej:

Egipt - opis regionu

Rejsy nurkowe w Egipcie

Hotele w Egipcie

Bazy nurkowe w Egipcie


Powiązane ofertyRejsy

Emperor Superior

Egipt

Luksusowa łódka o standardzie Gold Class 5*


Bazy nurkowe

United Divers - Safaga

Egipt - Safaga

Ta nieduża, niemalże rodzinna baza jest idealnym miejscem dla tych, którzy cenią sobie indywidualne podejście i kameralną atmosferę zarówno na łodzi jak i pod wodą .