Najlepsze nurkowania5 dobrych powodów aby wybrać się na rejs nurkowy


Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś wybrać się na rejs nurkowy chociaż raz w życiu. 

 
Po pierwsze, otwiera to całkowicie nowy świat przygód takich jak odkrywanie odległych krain i niezatłoczonych miejsc nurkowych. Dodatkowo korzystasz z indywidualnej obsługi oraz większej liczbie nurkowań dziennie. Niektórzy mogą twierdzić, że nurkowanie podczas rejsu nurkowego jest zarezerwowane dla bardziej doświadczonych nurków, i tu się mylą. Safari nurkowe posiadają całą gamę miejsc nurkowych w zaplanowanych trasach i różnorodne aktywności i to czyni je idealnymi dla nurka na każdym poziomie zaawansowania!
 
Jachty nurkowe tzw. liveaboard posiadają wszystko, o czym możesz tylko pomyśleć podczas wspaniałych wakacji nurkowych. Są to zwykle wycieczki w formule allinclusive z dostępem do obsługi na najwyższym poziomie, wygodnymi kabinami, trzema posiłkami dziennie i nurkowaniem, o jakim mógłbyś tylko marzyć. Bez względu na to czy jest to podnosząca tętno akcja rekinów na Bahamach, czy podwodna eksploracja Wielkiej Rafy Barierowej, zawsze jest wiele opcji, spośród których możesz wybierać gdy udajesz się na rejs nurkowy. Nadal nieprzekonany?
 
Znaleźliśmy 5 powodów, dla których powinieneś zarezerwować rejs nurkowy już dziś:
 

 

1. Nurkowanie w odległych, trudno dostępnych rejonach świata

Nie ma lepszego sposobu na odkrywanie najlepszych rejonów nurkowych na świecie jak podczas rejsu nurkowego. Dlaczego? Wybierając jacht, masz możliwość dostać się do miejsc, które są nieosiągalne podczas normalnych dziennych wycieczek. Dodatkowo niektóre z najlepiej skrywanych sekretów są często położone w miejscach odległych, dostępnych jedynie przez jachty nurkowe. Dzięki temu masz pewność, że twoje doświadczenia będą mocno ponad normę. Masz okazję odkryć naturalne piękno najbardziej zdumiewających miejsc na świecie i zobaczyć zamieszkujące je stworzenia.
 
Zobacz nasze rejsy nurkowe w najbardziej egzotycznych rejonach świata: Wyspy Salomona, Polinezja Francuska, Panama - Malpelo, Kostaryka - Wyspa Kokosowa, Indonejza - Papua, Indonezja - Komodo, Palau, Ekwador - Wyspy Galapagos, Papua Nowa Gwinea.

 

2. Nurkuj pewnie i zwiększ liczbę godzin spędzonych pod wodą.

Rejsy nurkowe pozwalają zanurkować nawet do czterech razy dziennie przez kilka dni z rzędu. Oznacza to, że masz możliwość zwiększenia liczby godzin spędzonych pod wodą, a co za tym idzie okazję do podniesienia swoich umiejętności nurkowych. Podczas wycieczki powtórzysz podstawy nurkowania, jak nawigować pod wodą, a także jak zachowywać się bezpiecznie przez cały czas. 

 
Bądź pewien, że jesteś w bezpiecznych rękach, ponieważ na każdym statku nurkowym znajduje się divemaster, który pokaże Ci liny oraz zapewni wygodne, edukacyjne i fajne doświadczenia nurkowe. Divemasterami są lokalni eksperci, świetnie znający dane miejsce nurkowe i posiadający duże doświadczenie w nurkowaniu. Swoją podróż spędzisz na nabywaniu nowych doświadczeń I odkrywaniu wspaniałego podwodnego terenu.
 
Rejsy w Egipcie, najlepsze na szybki urlop z nurkowaniem: rejsy z Hurghady, rejsy z Marsa Alam.
 

3. Bezproblemowe i bezstresowe wakacje

Przyznaj, podróżowanie może być niezwykle stresujące. Tyle rzeczy jest do zaplanowania, jakie hotele zarezerwować, co zjeść, gdzie pójść. Teraz dodaj kilka dni nurkowania. Można zwariować od kombinowania jak najlepiej przetransportować sprzęt lub gdzie wypożyczyć dobry. Rejs nurkowy eliminuje wszystkie te kłopoty.
 
Na jachcie nurkowym, wszystko jest robione za ciebie, więc nie ma niczego, o co mógłbyś się martwić. Twoje posiłki są już wliczone w cenę rejsu. Jedyne co musisz robić, to przemieszczać się ze swojej kabiny na pokład nurkowy o poranku a rozrywka jest cały czas w zasięgu Twojej ręki. Punktem honoru dla załogi jachtu jest to, abyś spędził swoje wakacje w jak najbardziej komfortowy sposób. A jeśli chciałbyś się trochę rozpieścić podczas swojej kolejnej podróży, wiele jachtów, jak np. flota Scubaspa, oferuje zabiegi spa podczas rejsu. Relaksujący masaż tajski po dniu pełnym nurkowania brzmi zachęcająco, nieprawdaż?
 
Polecane rejsy nurkowe z najlepszym serwisem pokładowym: flota Scubaspaflota Aggressor, flota Siren i Master, flota Serpent.
 

4. Nowi nurkujący przyjaciele

Jachty nurkowe są świetnym miejscem do poznania ludzi o podobnych upodobaniach. Każdy na pokładzie chce się dobrze bawić, nurkować i mieć przygody. Bądź pewien, że poznasz innych nurków i wymienisz się z nimi pasjonującym opowieściami z nurkowania. Zanim się obejrzysz, będziecie przybijać sobie podwodne piątki.
 
Najbardziej popularne rejsy nurkowe to te w Tajlandii, na Malediwach oraz w Egipcie.
 

5. Rejsy nurkowe są opłacalne

Rejs nurkowy może być najbardziej opłacalnym sposobem na wakacje nurkowe. Ceny zwykle obejmują nurkowanie, wyżywienie i zakwaterowanie. Niektóre łodzie oferują bezpłatne napoje alkoholowe, wypożyczenie sprzętu nurkowego i zabiegi spa. Mógłbyś pomyśleć, że to może kosztować tysiące, ale w rzeczywistości ceny rejsów nurkowych zaczynają się już od kilkuset dolarów. Na przykład, siedmiodniowy rejs nurkowy w Egipcie można zarezerwować już za około 800 dolarów. W Tajlandii koszt safari nurkowego rozpoczyna się już od 700 dolarów. Ceny te są znacznie niższe niż gdybyś miał zapłacić za tygodniowy pobyt w hotelu, jedzenie i nurkowanie z bazą nurkową na wybrzeżu.
 
Jednak, co ważne jachty nurkowe dostępne są w bardzo szerokiej rozpiętości cenowej. Niektóre najbardziej luksusowe jachty na świecie mogą kosztować kilka tysięcy dolarów za tydzień, ale otrzymasz 5 gwiazdkową obsługę, wspaniałe zakwaterowanie i wyśmienite posiłki. I nawet jeśli kosztują one więcej niż pobyt w przeciętnym resorcie nurkowym, to nadal są warte tej rozpusty.
 
Wyszukaj rejs nurkowy dla siebie
 
Skorzystaj z tej ekscytującej podróży już dzisiaj. Doskonal swoje umiejętności nurkowe, zanurz się w słońcu na pokładzie i poznaj innych ludzi zainteresowanych tymi samymi rzeczami, co ty. Po prostu wybierając rejs nurkowy, nie możesz dokonać złego wyboru.

Powiązane ofertyRejsy

Palau Siren

Palau

Palau Siren z pewnością sprosta wymaganiom wielu nurków oferując bardzo komfortowe warunki podróży.

Philippine Siren

Długo czekaliśmy na tak komfortowy statek pływający po Filipinach. Pobyt na Philippine Siren zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Bilikiki

Wyspy Salomona

Wspaniałe miejsca nurkowe w pierwotnym otoczeniu są podczas tych rejsów zagwarantowane.

The Junk

The Junk swoim wyglądem nie przypomina klasycznych statków do nurkowania, jednak doskonale wpisuje się w klimat Tajlandii. W swoim standardzie to doskonały balans między prostotą a przyjemnością podróży. W naszej opinii, otrzymujemy najlepszy stosunek jakości podróży do oferowanej ceny. 

Galapagos Aggressor III

Galapagos/Ekwador

Bardzo komfortowy statek o wysokim standardzie. Najważniejsze są nurkowania ale oferowane są także zejścia na ląd.

Sea Serpent Contessa

Egipt

Flota Sea Serpent statkiem Contessa Mia może spokojnie konkurować z innym łodziami średniej klasy. Dodatkowo oferuje dobry stosunek ceny do jakości.

Blue Pearl

Egipt

Flota Blue Planet Liveaboard oferuje łódź, którą trudno porównać z żadną inną. Oferuje wspaniały komfort i znakomitą obsługę.

Scubaspa Yang

Jest to nowa i luksusowa łódź nurkowa. Jeśli chcesz połączyć nurkowanie z relaksem w salonie SPA to jest to najlepszy wybór.

Grand Sea Serpent

Egipt

Grand Sea Serpent to bardzo luksusowy statek. Jeśli chodzi o serwis, komfort i bezpieczeństwo jest jednym z najlepszych na całym Morzu Czerwonym.