Najlepsze nurkowaniaOman - Top 4 miejsc nurkowych Musandam / Khasab


Arabskie fiordy 

Nurkowanie w cieśnine Ormuz należy do jednych z najpiękniejszych w Omanie. Zróżnicowana linia brzegowa, którą tworzą fiordy daje schronienie dla licznych ławic ryb oraz innych stworzeń morskich a jednocześnie nacieszyć się oczom spektakularnymi surowymi krajobrazami Omanu. Widoczność pod wodą waha się od 10m do 20m. Mimo słabszej widoczności, będącej efektem gromadzącego się planktonu i składników odżywczych mamy pewność występowania naprawdę dużych skupisk ryb oraz przedstawicieli dużych gatunków morskich.

 

1. Coral Garden na Abu Sarr Island.

Połozone na północnej części Półwyspu Musandam, około 15NM od Khasabu.  Znajdują się tu jedne z najpiękniejszych ogrodów koralowych w Omanie, na głębokości od 10m do 25m. Spotkać można żółwie, bat fish, stingray, skorpeny, różne gatunki  węgorzy, ośmiornice, ślimaki nagoskrzelne (nudibranches),  oraz okazjonalnie rekiny leopardzie i eagle rays. Nurkuje się tu w dryfie, miejsce nadaje się dla nurków na różnym poziomie zaawansowania.

 

2. Beechams Bay na Al Khayl Island

Położony na północ od półwyspu Musandam, około 18NM od portu w Khasab. Jest to spora zatoka z dużą ilością twardych korali i masywnych głazów na głębokości od 7m do 40m. Podobnie jak na Coral Garden spotkać tu można żółwie, bat fish, stingray, skorpeny, różne gatunki  węgorzy, ośmiornice, ślimaki nagoskrzelne (nudibranches),  oraz okazjonalnie rekiny leopardzie i eagle rays. Nurkuje się tu w dryfie, miejsce nadaje się dla nurków na różnym poziomie zaawansowania.

 

3. Abu Rashid Island

Położona na północy Półwyspu Musandam, około 20NM od portu Khasab. Są to wielkie tarasy oraz ściany porośnięte twardymi i miękkimi koralami na głębokości od 5m do 40m. to miejsce nurkowe wyróżniają na pewno  spore ławice barakud, ostroboków, bat fish, spotkania z żółwiami, liczne gatunki ślimaków nagoskrzelnych, mobule, eagle rays oraz okazjonalnie przepływające tędy rekiny leopardzie i rekiny wielorybie. Jest to nurkowanie w dryfie, raczej dla bardziej doświadczonych nurków ze względu na występujące silniejsze prądy.

 

4. Deep Purple na Musandam Island

Nurkowisko położone na północy Półwyspu Musandam, około 22NM od portu Khasab. Jest to wyjątkowe miejsce nurkowe ze względu na unikatowe a licznie występującą tu purpurową odmianę korali miękkich. Poza koralowcami znajdują się tu duże głazy oraz rozległe plateau gdzie spotyka się rekiny 


Powiązane ofertyRejsy

Oman Aggressor

Oman Aggressor jest średniej wielkości łodzią. Oferuje nurkowania po Zatoce Omańskiej i Morzu Arabskim, płynąc wzdłuż Omanu. Jest idealna dla miłośników raf i ścianek rafowych, ale podczas nurkowania często można spotkać większe zwierzęta m. in. manty, różne gatunki rekinów i delfinów.  Podczas rejsu także można napotkać humbaki.

Red Dhow

Statki floty Dhow nie należą co prawda do najnowocześniejszych, jednak przybliżają uroki Omanu i jego kulturę, zapewniając jednocześnie gościom miłą atmosferę.