Najlepsze nurkowania

Oman Aggressor


Oman Aggressor jest średniej wielkości łodzią. Oferuje nurkowania po Zatoce Omańskiej i Morzu Arabskim, płynąc wzdłuż Omanu. Jest idealna dla miłośników raf i ścianek rafowych, ale podczas nurkowania często można spotkać większe zwierzęta m. in. manty, różne gatunki rekinów i delfinów.  Podczas rejsu także można napotkać humbaki.


Opis

Oman Aggressor jest to przestronna 45-cio metrowa, motorowa łódź,  przystosowana do odbywania safari nurkowych. Dopiero niedawno dołączyła do floty Aggressora. Może być na niej zakwaterowanych 22 pasażerów i 11 osób z załogi.

Rejsy są planowane od soboty do soboty. Zakwaterowanie odbywa się o godzinie 3:00 po południu, a wykwaterowanie o 8:00 rano.  

Oman Aggressor oferuje posiłki kuchni międzynarodowej oraz skomponowane na bazie kuchni lokalnej, omańskiej. W ciągu dnia przygotowywane są trzy główne posiłki: śniadania przygotowywane  na indywidualne zamówienie, lunch w formie bufetu oraz elegancka kolacja z serwisem przy stole. Dodatkowo, pomiędzy posiłkami serwowane są poranne oraz popołudniowe przekąski. Do posiłków serwowane są soki, kawa, herbata, drinki bezalkoholowe, lokalne piwo i wino.


Wyposażenie

Oman Aggressor wygodnie może pomieścić 22 gości w 11 przestronnych kabinach i 13 osób z załogi. Na dolnym pokładzie znajduje się 6 Kabin Deluxe typu Twin. Na głównym, w części dziobowej mieści się Kabina Suite z łóżkiem King Size. Na górnym pokładzie znajdują się 4 Kabiny Master ( 2 z łóżkiem King Size i 2 typu Twin). Każda z kabin posiada osobną łazienkę (w jej wyposażeniu jest suszarka do włosów) i klimatyzację. Na głównym pokładzie znajduje się salon i jadalnia. Na najwyższym pokładzie jachtu Oman Aggressor do dyspozycji gości udostępniono przestronny pokład słoneczny z jacuzzi,

Kabina Deluxe - (#1 - 6) - znajduje się na dolnym pokładzie, dwa oddzielne łóżka, posiada prywatną łazienkę z prysznicem oraz bulaje.

Kabina Master - (#8 - 11) - znajduje się na górnym pokładzie. Dwie kabiny posiadają łóżka king size (#10 - 11) oraz dwie posiadają dwa osobne łóżka (#8 - 9), które na życzenie można złączyć. Kabiny posiadają prywatne łazienki z prysznicem oraz duże okno widokowe.

Kabina - Suite (#7) - znajduje się na głównym pokładzie, tuż za dziobem statku. Posiada łóżko king size, prywatną łazienkę oraz duże panoramiczne okno widokowe. Ta kabina jest znacznie większa od pozostałych kabin.

Goście otrzymują ręczniki łazienkowe. Świeża pościel zmieniana jest na początku rejsu oraz w połowie tygodnia lub na życzenie.

Na łodzi są gniazdka o napięciu 220V z wejściem na amerykańskie wtyczki, więc zalecamy wzięcie adapterów.

 

 

Cechy jachtu:

- wygodne kabiny z TC

- klimatyzacja w kabinach

- jacuzzi na pokładzie

- nurkowanie z pokładu nurkowego

- pokład słoneczny

- lokalne piwo i wino bezpłatnie


Nurkowanie

Oman Aggressor płynie wzdłuż Omanu po wodach Zatoki Omańskiej i Morzu Arabskim.  Podczas rejsów Oman Aggressor można zobaczyć przede wszystkim kolorowe, bogate w życie rafy, ale także spotkać większe zwierzęta m.in. manty, różne gatunki rekinów, barakudy i delfiny.

Nurkowanie odbywa się z pokładu nurkowego znajdującego się na rufie łodzi. Dziennie oferowanych jest 4 - 5 nurkowań. Na łodzi znajdują się 2 kompresory. Dla nurków dostępne są 12 litrowe, aluminiowe butle z zaworami zarówno DIN jak i INT. Jest możliwość zamówienia Nitroxu.

Temperatura wody waha się od 23oCdo 30oC.  Zalecamy zabranie 5 - 7 mm pianek i kaptura, który może się przydać dla większego komfortu nurkowania. 

- 4-5 nurkowań dziennie ( za wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia)

- zawory DIN / INT

- 12l aluminiowe butle

- 2 kompresory

- dostępny Nitrox


Miejsca nurkowe

Oman Aggressor proponuje rejsy na 7 i 10 nocy obejmujące następujące trasy:

1) Musandam Peninsula (7 nocy z/do Khasab) - najkrótsza, ale urokliwa trasa rejsu po wodach Zatoki Omańskiej, wokół Półwyspu Musandam

2) Daymaniyat Island (7 nocy z/do Jebel Sifah Marina) - Oman Aggresor, po wypłynięciu z Jebel Sifah Marina, zabiera pasażerów na safari do Daymanit Island, Fahal Island, Bandar Khayran

3) Hallaniyat Island (7 nocy z/do Salalah Beach Marina) - rejs odbywa się na południu Omanu, na wodach Morza Arabskiego. Po opuszczeniu portu w Salalah Beach Marina, Oman Aggresor odwiedza Hallaniyat Islands i Mirbat

4) Daymaniyat & Hallaniyat Islands (10 nocy z Jebel Sifah Marina do Salalah Beach Marina) - najdłuższa trasa, biegnąca z północy na południe, wzdłuż brzegu Omanu. Oman Aggresor wypływa z Jebel Sifah Marina, nieopodal Muscat i następnie odwiedza kolejno miejsca nurkowe: Daymanit Island, Fahal Island, Bandar Khayran, Masirah Island, Hallaniyat Islands, Mirbat

 

Najpiękniejsze miejsca nurkowe Omanu:
 
Daimaniyat Island - jest najpiękniejszym miejscem nurkowym w Zatoce Omańskiej. Wokół małej, skalistej wysepki na północ od Muscat znajdują się niesamowite, pełne życia rafy. Możemy dostrzec tam ponad 100 różnych gatunków koralowców. Podwodne życie obfituje w ponad 280 gatunków ryb, płaszczki, żółwie, rekiny leopardzie, rekiny wielorybie i delfiny. Czasem podczas rejsu można spotkać humbaka. Wokół Daimaniyat Island znajduje się kilka świetnych miejsc nurkowych:
 
Aquarium - najpiękniejsze miejsce nurkowe na Daimaniyat Island, gdzie można zobaczyć całe życie jaki toczy się na rafie: m. in. tysiące kolorowych ryb, barakudy, triggerfish, ogromne płaszczki (stingray i eagle ray), żółwie, rekiny leopardzie, scorpion fish, koniki morskie i liczne kolorowe ślimaki morskie (nudibranchs)
 
Daimaniyat- 3 Sisters - możemy tam zobaczyć piękne koralowce, płaszczki, mureny, czasem także mogą pojawić się rekiny tygrysie
 
Daimaniyat- Garden of Eden - nurkowie będą zachwyceni idyllicznym podwodnym krajobrazem z pomarańczowymi, fioletowymi i żółtymi miękkim koralowcami
 
Daimaniyat - June - znajduje się tam rafa koralowa z tysiącami kolorowych rybek
 
Daimaniyat- Hayut - piękna ścianka rafowa pokryta fioletowymi, miękkimi koralowcami, opadająca na 20m. Jest to idealne miejsce dla miłóśników makronurkowania.
 
Bandar Khayran - to miejsce oferuje nurkom rafy i ścianki rafowe (30m). 
 
Al Munnassir - 3 000 tonowy wrak, zatopiony jako sztuczna rafa w 2003r. Leży na głębokości 30m. Jest domem dla tysięcy ryb, płaszczek i żółwi. 
 
Fahal Island - wokół małej , skalistej wysepki możemy zanurkować na rafach opadających aż na 40m. Wyspa jest również nazywana "Shark Island", ze względu na rekiny, które często odwiedzają to miejsce.
 
Hallaniyat Islands - leży na południowy wschód od Omanu. Wokół wyspy mieszą się rzadko odwiedzane miejsca nurkowe, dzięki czemu możemy podziwiać piękne, tętniące życiem, niezniszczone rafy. Często można tu spotkać także większe zwierzęta m. in. grupy delfinów i manty oceaniczne.

Naszym zdaniem

Oman Aggressor jest średniej wielkości łodzią. Oferuje nurkowania po Zatoce Omańskiej i Morzu Arabskim, płynąc wzdłuż Omanu. Jest idealna dla miłośników raf i ścianek rafowych, ale podczas nurkowania często można spotkać większe zwierzęta m. in. manty, różne gatunki rekinów i delfinów.  Podczas rejsu także można napotkać humbaki.


Cena od: 13431 PLN

(rejs 7 nocy, zakwaterowanie w kabinie dwuosobowej, wyżywienie, nurkowania)
Cena rejsu za osobę w terminie: 01.01.2019-31.12.2019

(7 nocy)
Kabina Deluxe13431 PLN
Kabina Master13879 PLN
Kabina Suite14327 PLN

(10 nocy)
Kabina Deluxe19191 PLN
Kabina Master19827 PLN
Kabina Suite20467 PLN


Cena rejsu za osobę w terminie: 01.01.2020-31.12.2020

(7 nocy)
Kabina Deluxe13431 PLN
Kabina Master13879 PLN
Kabina Suite14327 PLN

(10 nocy)
Kabina Deluxe19191 PLN
Kabina Master19827 PLN
Kabina Suite20467 PLN

Cena rejsu zawiera: zakwaterowanie w wybranej dwuosobowej kabinie, pełne wyżywienie (śniadania, lunch, kolacje, przekąski), napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole (piwo i wino), nurkowanie (12l butla z powietrzem, balast, przewodnik),

Dodatkowe opłaty:
Opłaty parkowe / rejs 7 nocy (150 USD) - gotówką na łodzi672 PLN
Opłaty parkowe / rejs 10 nocy (200 USD) - gotówką na łodzi896 PLN
Nitrox / rejs 7 nocy (100 USD)448 PLN
Nitrox / rejs 10 nocy (150 USD)672 PLN

Transfery
Nurkowanie

Oman oferuje 1700 km linii brzegowej wzdłuż której znajduje się wiele interesujących miejsc nurkowych. Nurkowanie w Omanie to gwarancja zadowolenia i przygody na opadających ścianach oraz spektakularnie porośniętych koralowcami fiordach na głębokościach od 6m do 40m. Nurkowanie jest tu stosunkowo łatwe i przyjemne jednak południowa część Omanu raczej polecana jest dla nurków z odrobiną doświadczenia, głównie z powodu dziewiczości tego rejonu i jeszcze nie do końca rozpoznanych nurkowisk.

Widoczność pod wodą waha się w granicach 20m - 30 m. W zimie temperatura wody utrzymuje się pomiędzy 20oC – 25oC więc 5 mm pianka może okazać się koniecznością. W miesiącach letnich, gdy temperatura wody wzrasta, wystarczająca będzie pianka o grubości 3mm.
 
Oman można podzielić na dwie strefy nurkowe - północną oraz południową. Północna część wód okalających Oman to głównie Zatoka Omańska z Fahal Island oraz Damaniyyat Island a także przesmyk przy półwyspie Musandam, gdzie prądy nanoszące sporą ilość odżywczego planktonu powodują występowanie niebywałej obfitości życia podwodnego. Warto wybrać tę część Omanu podczas podróży letniej (lipiec, sierpień, wrzesień) kiedy panują tu najlepsze warunki do spotkań z mantami oraz eagle rays a także z rekinem wielorybim. Południowa część Omanu - Morze Arabskie, będzie rewelacyjnym wyborem podczas podróży w miesiącach zimowych od października do marca kiedy w te rejony przypływają humbaki a także manty. Najbardziej znanymi miejscami nurkowymi są te okalające Hallaniyat Islands. Stąd również można wybrać się w rejs nurkowy na jedynym liveaboard'zie w Omanie wypływającym na spotkania z humbakamiNurkowanie nocne jest tu bardzo popularne, a nurkowie są zaskoczeni ilością fosforyzujących stworzeń. 
 
Najpopularniejsze miejsca to Fahal Island (Shark Island), Damaniyyat Islands, Hallaniyat Islands oraz Zatoka Cemetery. Bez względu na wybór konkretnej lokalizacji, podwodne życie jest równie ciekawie. Występują tu nienaruszone jeszcze miękkie i twarde korale oraz mnogość gatunków ryb. Niezwykle często spotykanym widokiem są delfiny.


Kraj i ludzie

Sułtanat Omanu leży na południowo-wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego. Jego terytorium obejmuje obszar ok. 309 tys. km2 i jest trzecim co do wielkości krajem leżącym na Półwyspie Arabskim. Obszar Omanu jest dosyć zróżnicowany topograficznie. Ukształtowanie terenu dzieli kraj na trzy regiony. Na północy są to góry i fiordy. W centrum, spektakularne wydmy Sharqiyah (Wahiba) z dwiema rozległymi równinami, zaś na południu soczyście zielone wzgórza regionu Dhofar.

Poszarpana i zróżnicowana linia brzegowa ciągnie się od północy na południe. Północny pas wybrzeża wzdłuż Zatoki Omańskiej znany jest jako Batinah Coast, jest to wąska, żyzna równina oddzielona od kraju przez góry Hajar. Najwyższym szczytem Hajaru jest Jabal Sharms (Góra Słońca), sięgająca 3009 m n.p.m. Południowe stoki porastają oazy daktylowych gajów, rosnących w suchym pustynnym powietrzu. Na południu kraju znajduje się drugie pasmo górskie, Góry Qara. Jeśli jesteś miłośnikiem historii, sztuki oraz starożytnej kultury to Oman jest idealnym miejscem dla Ciebie. Starożytna zabudowa miasta Nitzwa, miasta wzdłuż wybrzeża Omanu, stolica kraju Maskat oraz Salalah na południu kraju są świadectwem ponadczasowości kultury tego kraju. Kultura Omanu głęboko czerpie z religii Islamu, jednak stanowi oddzielną formę zwaną Ibadyzmem. Ibadyci są bardzo tolerancyjni dla wyznawców innej wiary. Oman posiada dużą liczbę obiektów zaklasyfikowanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Są to grobowce Bat – datowane na 3000 lat wstecz, Fort Bahla, Frankincense Route (droga wśród kadzidłowców) zaczynającej się w Dhofarze.Rejsy nurkowe

Godnym polecenia jest rejs nurkowy w południowej części Omanu ku wyspom Hallaniyat, w których okolicach od października do listopada przebywają humbaki. Jedyną łodzią safaryjną oferującą safari nurkowe jest MV Saman Explorer, wypływający z portu w Mirbat.Wycieczki lądowe

Oman to dobre miejsce nie tylko dla amatorów nurkowania ale również dla surferów, windsurferów oraz kitesurferów. Wysokość fali jest różna w zależności od pory roku jednak normą są tu 1m – 2m wysokości fale. W sezonie monsunów (od czerwca do września) w okolicy Masirah, panują idealne warunki dla fanów wind- oraz kite- surfingu. Amatorzy atrakcji lądowych również znajdą coś dla siebie. Whadi al-Ghool oraz Jabal Mishfat oferują idealne warunki do wspinaczki górskiej na wysokości odpowiednio 300m oraz 120m-500m. Niewątpliwym wyróżnikiem Omanu jest występujące tu bogactwo gatunków ptaków. Na obszarze kraju zarejestrowano ponad 460 gatunków z czego 80 jest gatunkami rezydującymi a resztę zaklasyfikowano jako gatunki migrujące sezonowo. Obserwację wielu gatunków można zacząć już z balkonu pokoju hotelowego w okolicy Maskat’u. W celu ujrzenia większej ilości gatunków rezydujących w naturalnym środowisku warto udać się do Qurum Natural Park. Jednak najlepszym miejscem dla miłośników ornitologii, prawdopodobnie w całym sułtanacie jest Al-Ansab Lagoon.


Pogoda i klimat

Zróżnicowanie geograficzne Omanu wpływa na panujący tutaj klimat, który ulega zmianom w ciągu całego roku. W zimie jest chłodno i przyjemnie jednak latem na wybrzeżu jest gorąco i wilgotno. W centrum kraju panuje klimat gorący i suchy, z wyjątkiem gór, w których w nocy temperatura drastycznie spada. Najgorętszy okres w roku wypada pomiędzy czerwcem a sierpniem, jednak na południowym wybrzeżu Dhofar’u monsuny przynoszą łagodne ale trwałe deszcze, których efektem są chłodne mgliste letnie dni. Tu intensywność opadów jest różna ale z reguły są one skąpe i nieregularne. Na południu, większość opadów występuje podczas miesięcy letnich monsunów, zaś na północy odwrotnie.


Wjazd

Turyści mogą otrzymać wizę (50 EUR ~ 22 OMR), po wypełnieniu wniosku wizowego oraz uiszczeniu opłaty wizowej w najbliższej placówce dyplomatycznej Omanu (najbliższa Ambasada Omanu jest w Berlinie) lub na dowolnym miejscu granicznym według tych samych reguł. Jednokrotna wiza uprawnia do maksymalnie miesięcznego pobytu na terenie Omanu licząc od daty wjazdu na teren kraju. Ważność paszportu to co najmniej 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Nie ma obowiązku wykazania się środkami pieniężnymi na każdy dzień pobytu. Nie ma ograniczeń ilościowych dotyczących zarówno wwozu, jak i wywozu środków płatniczych, chyba że ich ilość wskazuje na ewentualne pochodzenie z nielegalnych źródeł.Język

arabski, angielskiWaluta

rial omański (OMR)Ubezpieczenie

Polisy ubezpieczeniowe niektórych firm ubezpieczeniowych mogą nie być uznawane. W przypadku poważnych wypadków lub schorzeń wystawiane są odpowiednie zaświadczenia, na podstawie których polski turysta może dochodzić zwrotu wydatków po powrocie do kraju.Wyjazd

Nie ma ograniczeń ilościowych dotyczących zarówno wwozu, jak i wywozu środków płatniczych, chyba że ich ilość wskazuje na ewentualne pochodzenie z nielegalnych źródeł.Prąd

240V/50Hz. Wtyczki elektryczne typu:C,C-2,G.


22 213 18 31
od 13431 PLN