Najlepsze nurkowania


Położenie

Aquamarine II położone jest w środku miasta, jednak nadal łatwo dostać się do plaży pieszo.


Wyposażenie

W hotelu znajdują się 174 pokoje z widokiem albo na Morze Czerwone, na wspaniałe góry pustyni, basen lub miasto. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki, telewizję satelitarną, barek, centralną klimatyzację. Goście mogą spędzić czas na basenie lub w kawiarni, oddać się masażowi lub zrelaksować w saunie lub jacuzzi. W restauracji Entrecote serwowane są dania kuchni francuskiej. Na terenie hotelu znajduje się także Nightclub Abu- Al- Nawas, Jazo Bar, Roof Barbecue I kawiarnia z dużą gamą przekąsek i lekkich posiłków.NurkowanieAkaba to jedyny Jordański port i bajecznie piękne miejsce z krystalicznie czystą wodą i piaszczystymi plażami, gdzie z całego świata ściągają wielbiciele nurkowania, aby oglądać rafę koralową. W skład ekosystemu morza czerwonego wchodzi ponad 140 gatunków korali oraz niezliczona liczba gatunków ryb o niezwykłym ubarwieniu. Przez dziewięć miesięcy w roku panuje tam prawdziwie letnia pogoda dzięki łagodnemu morskiemu klimatowi. Przejrzystość 35 - 40 metrów w zależności od sezonu, późną wiosna przejrzystość spada podczas pylenia rafy (zazwyczaj kilka dni w Kwietniu - Maju)


ProgramyPetra To starożytne miasto wykute w skale należy do najcenniejszych skarbów kultury narodowej Jordanii i jest jednym z 7 cudów Świata. Petra była zbudowana przez Nabatejczyków, lud arabski, który osiedlił się w południowej Jordanii ponad dwa tysiące lat temu. Petra to przykład ich niezwykłej kultury, bogatej architektury i wyrafinowanego stylu życia. Miasto przez wieki zapomniane, pilnie strzeżone przez Beduinów, zostało na nowo odkryte w 1812 roku przez szwajcarskiego podróżnika. Droga do miasta prowadzi przez wąski, wysoki na 200 metrów wąwóz o długości 1,2 kilometra. Na końcu wąwozu znajduje się najbardziej imponująca budowla Petry, zwana skarbcem. To tutaj kręcono finałowe sceny do filmu "Indiana Jones - Ostatnia Krucjata". Oglądać tu możemy wykute w twardych skałach, wspaniale zachowane świątynie, domy, grobowce, pomniki, mozaiki, akwedukty wodne i fontanny. Jest tu nawet amfiteatr na 8 tys. osób oraz klasztor. Zwiedzanie miasta najlepiej rozłożyć na kilka dni. Bilety jedno, dwu- i trzydniowe. Kosztują odpowiednio 20, 25 i 30 JD. Warte zobaczenia są także okolice Petry, a zwłaszcza leżący na pobliskiej górze fort krzyżowców. Morze Martwe Znajduje się tylko 40 minut drogi od Ammanu. To prawdziwy fenomen przyrodniczy oraz najniżej położone miejsce na ziemi (408 m p.p.m.). Oprócz bakterii nie występuje tu żadna forma życia. Jego zasolenie sięga 25%. Z tego powodu niemożliwością jest się tu utopić. Kąpiele w tym ciepłym morzu mają właściwości lecznicze (szczególnie w przypadku problemów skórnych oraz bólów stawów), gdyż woda morza bogata jest w mikroelementy, podobnie jak błoto, zalegające na jego brzegu. Niedaleko znajduje się wodospad Hammamat Ma'in W miejscu tym wypływają wody termalne, w których można się kąpać. Znajduję się tu także hotele oferujące wiele zabiegów SPA.
Pogoda i klimatKlimat pustynny, suchy i gorący latem (33-38°C); wilgotny, wietrzny i chłodny zimą (0-16°C). Wyjątek stanowi Dolina Jordańska i Akaba nad Morzem Czerwonym, gdzie klimat jest cieplejszy i łagodniejszy (w zimie od 16 do 22 stopni)
22 213 18 31