Najlepsze nurkowania

DeepSee - Łódź podwodna

Kostaryka/Wyspa Kokosowa


Wspaniała okazja dla każdego aby zanurzyć się na głębokości nieosiagalne w żadnym innym zakątku świata.


Opis

Czy marzyli już Państwo kiedyś by zwiedzić niebiesko- czarną morską głębinę na głębokości ponad 200 metrów? Przez długi czas było to możliwe tylko dla uprzywilejowanych naukowców i wojska. Na Sea Hunter od stycznia 2006 roku znajduje się mała łódź podwodna, która może zabrać gości na różną głębokość i w rejsy o różnej długości. Oferowane są wyprawy na różne głębokości. Na głębokość 100m, 215 m, 305 m a przy wcześniejszym zgłoszeniu nawet na maksymalną głębokość 457 metrów. Polecany jest pakiet 3 wypraw, na głębokość 100 m, 215 m i 305 metrów. W każdej podróży udział wziąć może maksymalnie 2 gości. Zaleca się zgłoszenie wcześniej chęci udziału w wyprawie.


Wyposażenie

Łódź podwodna DeepSee to tak zwana jednoatmosferyczna łódź podwodna, wykonana w USA przez SEAmagine i dopuszczona przez odpowiedni urząd do badań. DeepSee umożliwia nurkowanie pilotowi i dwóm pasażerom na głębokość do 475 metrów. Łódź została zbudowana do specjalnych badań podwodnych i w celu umożliwienia kręcenia podwodnych filmów. W przeciwieństwie do innych załogowych łodzi podwodnych DeepSee nie wymaga żadnej łodzi ratunkowej jest za to bezpośrednio nadzorowana przez statek- matkę. Stąd pasażerowie wysiadają bezpiecznie i wygodnie, jak z jednego suchego pomieszczenia do drugiego- dekompresja nie jest potrzebna. Możliwe jest połączenie normalnego nurkowania scuba z dwugodzinnym nurkowaniem na łodzi.


Nurkowanie

Dzięki optymalnemu zastosowaniu specjalnego oświetlenia HID pasażerowie mają widok na całą 360º panoramę głębin. Przez szklaną kopułę mogą być robione zdjęcia, światło gwarantuje dobrą widoczność. DeepSee dysponuje wysoko rozwiniętymi technicznie aparatami fotograficznymi do badań.


Miejsca nurkowe

Najczęściej odwiedzanymi miejscami są: podwodna góra - The Everest, The Edge oraz The Wall. Podczas tych nurkowań łódź schodzi na głębokość do 305 m. Pod wodą pasażerowie mogą spotkać rekiny młoty, mobule, mureny, tuńczyki, żarłacze jedwabiste oraz liczne korale.


Naszym zdaniem

Wspaniała okazja dla każdego aby zanurzyć się na głębokości nieosiagalne w żadnym innym zakątku świata.


Cena od: 5784 PLN

(jedno zanurzenie w batyskafie na głębokość 80m (260 stóp))Cena od osoby w terminie 01.01.2016 - 31.12.2019
1 zanurzenie na głębokość 80m (260 stóp)5784 PLN
1 zanurzenie na głębokość 305m (1000 stóp)7377 PLN
Nurkowanie

Najlepsze nurkowania na Kostaryce są na pacyficznej stronie kraju. Miejsca nurkowe nie zachwycają bogactwem gatunków tropikalnych wód, ale bogactwem ryb i spotkaniami z dużymi rybami. Wspaniałe nurkowania oferują wsypy Catalina i Bat w północno- zachodniej części Kostaryki, można tu regularnie spotkać żarłacze tępogłowe, manty, orlenie i szkoły płaszczek i mant. Nurkowanie przy wyspie Kokosowej

 

Wyspa Kokosowa

to obok Galapagos i Malpelo najbardziej znane i spektakularne miejsce spotkań dużych ryb. Większość nurkowań odbywa się na pobliskich skałach i wyspach. W tych miejscach znajdują się stacje czyszczenia, w których regularnie zjawiają się rekiny młoty. Niezliczone białonose żarłacze rafowe są w ciągu dnia mało aktywne i można je dobrze obserwować. Podziwiać można duże ławice ryb, takich jak makrele, barakudy oraz dużych ryb między innymi rekiny szaronose, manty, rekiny wielorybie, delfiny i walenie. Poza tym zawsze zobaczyć można żółwie, mureny i langusty. Skały są słabo porośnięte, nie ma tutaj korali i gąbek. Nurkowanie na Kostaryce możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy okres to miesiące od grudnia do maja. Na wyspie Kokosowej nurkowania dobre jest przez cały rok ponieważ nie ma podziału na porę suchą i deszczową.

Temperatura wody wynosi od 20ºC do 28ºC. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Najbliższa komora znajduje się w Punto Arenas. Naszym zdaniem: Nurkowanie na Kostaryce nie oferuje kolorów Pacyfiku za to jest tu dużo ryb i dużych ryb. Wyspa Kokosowa to światowej klasy miejsce do nurkowania z dużymi rybami.

 

 

Cocos Island - CostaRica


Kraj i ludzie

Kostaryka jest jedną z najstarszych demokracji w Ameryce i jednym z najbardziej stabilnych państw w Ameryce Środkowej. Na północy graniczy z Nikaraguą, na wschodzie z Karaibami, na południowym wschodzie z Panamą, a na południowym zachodzie i zachodzie z Oceanem Spokojnym. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 51 100 km². Stolicą jest San Jose. Z północnego zachodu na południowy wschód kraj przecinają pasma Kordylierów. Najwyższa góra to Chirripó Grande (3 819 metrów) oraz czynny wulkan Irazú (3 432 metry). Większość ludzi mieszka na płaskowyżu Meseta Central położonym pomiędzy łańcuchami górskimi.

Tropikalny las deszczowy na nizinach w północno-wschodniej części kraju musiał niemal w całości ustąpić plantacjom bananów, podczas gdy wilgotne oraz suche sawanny na skraju gór przekształcono w grunty uprawne. Na pierwotną roślinność składają się drzewa hebanowe i balsowe, mahoń i cedr. Poza tym rośnie tu około tysiąca gatunków orchidei. Urozmaicony świat zwierzęcy to między innymi owady, małpy, gepardy, jaguary i 725 gatunków ptaków. Znaczna część ludności Kostaryki to Europejczycy (potomkowie Hiszpan). Biali i metysi składają się na niemal 90% całej populacji Kostaryki. Około 500 kilometrów na zachód od wybrzeży Kostaryki leży owiana legendą wyspa Kokosowa. Przez wiele wieków była ona celem dla awanturników i poszukiwaczy przygód oraz piratów. Ta niezamieszkana, porośnięta lasem deszczowym wyspa o powierzchni 24 km² jest parkiem narodowym i stanowi dziedzictwo kulturowe ludzkości.Rejsy nurkowe

Na Wyspę Kokosową można dostać się jedynie rejsowym statkiem nurkowym. Podróż bywa dosyć ciężka, gdyż trwa około 35 godzin. Nurkowania wokół Wyspy Kokosowej nie są dla nurków początkujących, z tego powodu na tę wyprawę powinni wybrać się jedynie nurkowie doświadczeni. Wszystkie jednostki pływające na wyspę są w bardzo dobrym stanie i są świetnie przystosowane do długich podróży i przebywania na pokładzie przez prawie dwa tygodnie.Wycieczki lądowe

Ponad 20% powierzchni Kostaryki pokrywają tereny pod ochroną. Na lądzie jest więc niezliczona ilość atrakcji. Lasy deszczowe, bagna namorzynowe, łańcuchy górskie i wulkany oferują wiele rozrywek dla zainteresowanych gości.


Pogoda i klimat

Pogodę na Kostaryce wyznaczają przede wszystkim dwie pory roku. W górach i na wybrzeżach Pacyfiku od listopada do kwietnia panuje pora sucha, pora deszczowa trwa od maja do października. Jeśli już pada, to po południu i to w formie krótkotrwałej ulewy. Przeciętna temperatura na wybrzeżu wynosi 30ºC a w górach około 23ºC. Wyspa Kokosowa ma raczej wysoką wilgotność powietrza, co tworzy swego rodzaju mikroklimat. Temperatura utrzymuje się na poziomie 28ºC. Pory roku nie są tak wyróżnione jak na stałym lądzie. Ulewy są na porządku dziennym. Niezależnie od pogody nurkowania przez cały rok są najwyższej jakości.


Wjazd

Aby wjechać do Kostaryki (Wyspa Kokosowa), Europejczycy potrzebują paszportu ważnego na 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotnego biletu lotniczego. Prosimy o skontaktowanie się z ambasadą Kostaryki aby ustalić wymagania dotyczące wjazdu dla danego kraju.Język

Językiem oficjalnym jest język hiszpański. Na pokładzie statków językiem obowiązującym jest język angielski.Waluta

Oficjalną walutą Kostaryki jest kostarykański colon. 100CRC = 1,16 PLN. W większych hotelach i sklepach akceptowane są karty kredytowe. Warto mieć przy sobie dolary amerykańskie w gotówce lub czeki podróżne.Ubezpieczenie

Zalecamy wykupienie poniższych ubezpieczeń: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty i zniszczenia bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży, specjalne ubezpieczenie nurkowe na przelot awionetką-ambulansem.Wyjazd

Obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 20USD.Prąd

110V; wymagany jest amerykański adapter do gniazdek.


22 213 18 31
od 5784 PLN