Najlepsze nurkowaniaNurkowanie w batyskafie na Cocos Island - Kostaryka


Batyskaf Deep See

Deep See to wykonana na zamówienie jednoatmosferyczna łódź podwodna pozwalająca 1 pilotowi i 2 pasażerom na zejście pod wodę na głębokość 1,500 stóp (475m). Jest to pierwsza głęboko zanurzająca się łódź zaprojektowana i wykonana przez entuzjastę życia podwodnego i eksploracji morza. Deep See została profesjonalnie wykonana przez SEAmagine USA według dokładnych wytycznych zamawiającego. Przeszła przy tym szereg rygorystycznych testów oraz skomplikowany proces klasyfikacji ABS (American Bureau of Shipping). W odróżnieniu od innych łodzi podwodnych Deep See potrzebuje innej jednostki pływającej, która bierze udział w zanurzaniu i wynurzaniu się łodzi. Deep See została tak zaprojektowana po to, aby pozwolić pasażerom bezpiecznie i bez wysiłku dostać się na jej pokład oraz go opuścić, podczas gdy ona dryfuje przy burcie swojej matczynej jednostki.

Dekompresja nie jest konieczna…

to jak przejście z jednego wygodnego i bezpiecznego miejsca do innego. Goście na pokładzie mogą łączyć tradycyjne nurkowanie z nurkowaniem na Deep See. Deep See jest wyposażona w kamerę HD oraz imponująca ilość świateł HID, co pozwala udokumentować każde nurkowanie. Pasażerowie mogą używać swoich kamer i aparatów fotograficznych w środku łodzi wykorzystując przy tym jej zewnętrzne oświetlenie. Doskonale przejrzysta gruba 4-calowa kula dosłownie znika przy zanurzeniu i oferuje pasażerom nieporównywalny i niczym nie zakłócony panoramiczny obraz podwodnego świata.

Deep See posiada autonomię zanurzenia równą 6 godzin przy prędkości 1,5 węzła. Jednak może pozostać pod wodą nawet do 72 godzin z systemem wspierającym znajdującym się na pokładzie matczynej jednostki. Na jej pokładzie utrzymywany jest stały kontakt z Deep See, a określanie jej pozycji odbywa się na bieżąco, dzięki nowoczesnym urządzeniom elektronicznym używanym przez pilota lodzi podwodnej. Deep See odbyła dotychczas kilkaset nurkowań pozwalając odkryć wiele nowych stworzeń dotąd nie znanych na Wyspie Kokosowej

MIEJSCA NURKOWE:

Everest – 300 stóp (100m)

To niesamowity podwodny szczyt doskonale współgrający z podwodnym życiem. Jego podstawa znajduje się na głębokości 100 metrów (300 ft) i wznosi się na głębokość 50 metrów (150 ft). Everest jest oświetlany przez słońce, dzięki czemu zadziwia bogactwem korali, ryb rafowych, płaszczek i rekinów. Nurkowanie rozpoczyna się u podstawy góry. Nurkowie wspinają się powoli wzdłuż jej ściany w kierunku wierzchołka.

Podczas nurkowania często spotyka się ławice rekinów młotów, mobule, żarłacze jedwabiste i wielkie tuńczyki pływające wokół góry. Nurkowanie trwa ok. 1,5 godziny (łączny czas w łodzi podwodnej to 2 godziny). The Edge – 700 ft (215 m) The Edge, to płaski odłamek Wyspy Kokosowej wpadający w przepaść, tworzący prostopadła ścianę. Ściana ciągnie się prze ok. pól mili (800 m) z północnego wschodu na południowy zachód i znajduje się w odległości 1,2 mili od wyspy. Podczas tego nurkowania eksplorowana jest ściana, przy której często można spotkać mobule (wcześniej nikt nie wiedział, ze tutaj żyją), kraby, mureny, strzępielowate (groupery) oraz inne unikalne stworzenia zamieszkujące głębiny. The Edge oświetla Deep Cocos, gdzie można obserwować dramatyczną zmianę intensywności oświetlenia z jasnego przy powierzchni do całkowitej ciemności, która poniżej przechodzi w kobaltowy niebieski.

Zazwyczaj nurkowanie kończy się eksplorowaniem dużych formacji skalnych wtapiając się w życie głębin morskich na głębokości ok. 500-600 ft (165-180 m). Nurkowanie trwa od 2 do 2,5 godziny (łączny czas przebywania w łodzi podwodnej to 2,5-3 godziny). The Wall – 1000 ft (305 m) Podczas tego zostawiamy mobule daleko w tyle i kierujemy się w dół wzdłuż szczeliny w skale opisanego wcześniej. Będziemy eksplorować strome partie ścian, półki skalne itp. Do tej głębokości nie dochodzi światło słoneczne. Ryby, korale i fauna są wyjątkowe, przystosowane do życia w całkowitej ciemności. Znaleźliśmy tu kilka niesamowitych gatunków ryb, np.: jellynose fish, żabnicowate, a także kilka niezidentyfikowanych gatunków.

Największą atrakcją podczas eksploracji wokół Wyspy Kokosowej jest rekin głębinowy z rodziny Echinorhinus cookei. Udało nam się go spotkać kilka razy na głębokości 800 do 1200 ft (250-400 m). Długość nurkowania to od 2,5 do 3,5 godziny. Łączny czas przebywania w łodzi podwodnej to 3 do 4,5 godziny.


Powiązane ofertyRejsy

Sea Hunter

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Zapewniamy niezapomniane nurkowania. Wyspa Kokosowa jest jednym z najlepszych miejsc dla amatorów wielkich ryb. Wyprawy nie są jednak przeznaczone dla nurków początkujących.

Argo

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Argo is a great dive boat. It has a DeepSea bathyscaphe that allows immersing to a depth of up to 300m.

DeepSee - Łódź podwodna

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Wspaniała okazja dla każdego aby zanurzyć się na głębokości nieosiagalne w żadnym innym zakątku świata.