Najlepsze nurkowaniaEgipt - Trasa Fury & St. Johns (flota Emperor), z Hamaty


Fury & St. Johns (wypływa z Hamaty)

St. Johns - Fury Shoals Reef System

 

Płynąc na najbardziej południowe rafy, rejs ten przypływa do portu Hamata, co pozwala oszczędzić czas, który trzeba byłoby przeznaczyć na dojazd do portu Ghalib. Rejs zaczyna się krótkim przepłynięciem do pobliskiego miejsca, idealnego na pierwsze nurkowanie kontrolne. Później spędzisz cały tydzień nurkując, nurkując i nurkując.

 

Na Fury Shoals zanurkuj w Sha’ab Claudio, z jego sławnymi korytarzami i wielkimi koralami porites. Nieco na południe od rafy zobaczyć można Triaenodon obesus, ukwiały i błazenki (clownfish). Na Abu Galawa Soraya znajdziesz fantastyczny ogród koralowy i wrak prywatnej żaglówki z wieloma glass fish.

 

Sha'ab Maksur – to duża i zróżnicowana rafa, porównywana często do słynnej Elphinstone, strome spadki i silne prądy sprawiają, że jest to miejsce, w którym doświadczenie nurkowe jest podstawą. Północne i południowe płaskowyże zaczynają się na 20 metrach i rozciągają do 40 metrów. Płaskowyż ma iglice, które można podziwiać podczas wynurzania się i przystanków bezpieczeństwa. Na płaskowyżach i opadając wzdłuż wschodniej ściany, możesz napotkać różne gatunki rekinów i manty.

 

Sha'ab Sataya – ta położona na południu Fury Shoals ogromna naturalna laguna została uformowana przez masywną rafę. Znana jest ze stromych spadków oraz iglic pokrytych miękkimi i twardymi koralami, ale prawdziwą atrakcją są duże stada delfinów długoszczękich, co sprawiło, że Sataya stała się drugim „Dolphin House”.

Później płyniemy na południe do St. Johns. Ogromny system małych raf oferuje jedne z najdalszych i najbardziej atrakcyjnych nurkowań Morza Czerwonego. Habili Ali ze swoimi wielkimi gorgoniami i czarnymi koralami to dom dla rekinów. Na Habili Gafaar znajdziesz dywany miękkich korali z ławicami lucjanowatych, ryb motyli oraz barakud. W oddali dostrzeżesz manty i rekiny.

 

Gota Kebir  to masywna rafa, znana ze względu na swoje tunele i południowy płaskowyż, gdzie można zobaczyć ostrobokowate i barakudy, a czasem nawet manty. Tunele idealne są dla początkujących nurków jaskniowych.

 

Gota Soraya jest postrzegana jako jedna z najlepszych ścian koralowych Morza Czerwonego, z nawisami i szczelinami pełnymi glassfish oraz zmiataczowatymi (Pempheridae), żarłaczami szarymi, srebrnopłetwymi oraz młotowatymi.

 

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 40 zalogowanych nurkowań.

Czytaj więcej:

Egipt - opis regionu

Rejsy nurkowe w Egipcie

Hotele w Egipcie

Bazy nurkowe w Egipcie


Powiązane ofertyRejsy

Emperor Asmaa

Egipt

Built for travelers and divers, a motor yacht that can take 20 people in 10 double cabins with bathrooms. The cabins and lounge are fully air-conditioned. There is a large solar and diving platform here

Emperor Elite

Egipt

Luksusowa łódź klasy Platinum.