Najlepsze nurkowania

Lankayan Dive Center

Malezja


Wspaniałe nurkowania w Malezji


Opis

Ta będąca pod malezyjskim kierownictwem baza oferuje około trzech wypraw dziennie, kursy nurkowe PADI i wypożyczanie sprzętu.


Nurkowanie

Proponowane są trzy nurkowania na okolicznych rafach dziennie. Zaczynają się o 8:30, 11:00 albo 14:30. Miejsca te oddalone są o maksymalnie 10 minut drogi łódką. Nurkowania prowadzone są przez malezyjskich przewodników, którzy znają wszystkie najwspanialsze miejsca w okolicy. Opis miejsc jest w języku angielskim. Zawsze możliwe są także nurkowania na przybrzeżnej rafie z mostka należącego do bazy.


Miejsca nurkowe

25 oferowanych miejsc nie jest szczególnie głębokich (maksymalnie 25 metrów) ale za to pełne są różnorodnych, nienaruszonych twardych korali z bogactwem ryb i wielorakich gatunków. Obok niezliczonych twardych korali stad lucjusów i makreli, można tez spotkać rekiny tygrysie, żarłacze rafowe czarnopłetwe i żółwie. Od marca do maja występują także rekiny wielorybie. Ogromna różnorodność jest też jeśli chodzi o organizmy makro. Na nurków oczekują różne nagoskrzelne ślimaki, ghost pipe fish, frog fish, leaf fish i blue ribbon eel.


Naszym zdaniem

Wspaniałe nurkowania w Malezji


Cena od: 6677 PLN

(7 nocy w bungalowie, wyżywienie FB, 6 dni nurkowych (do 3 nurkowań dziennie), transfery)Koszt nurkowania zawarty jest w cenie pobytu w Lankayan Island Resort. Poza 3 nurkowaniami z łodzi dzienne, możliwe są nieograniczone nurkowania na własną odpowiedzialność na rafie przybrzeżnej.

Cena od osoby, w terminie 01.04.2015-31.03.2017:
3 noce w pokoju DBL, z pakietem nurkowym3067 PLN
Dodatkowa noc w pokoju DBL, z nurkowaniami903 PLN

Opłaty dodatkowe, płatne na miejscu:
Opłata środowiskowa (ok. 5 EUR, noc, osoba)24 PLN
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.

 

Bazy nurkowe w Malezji stoją na wysokim, międzynarodowym poziomie. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, jak również adapter INT oraz świadectwo zdrowia. Przy odpowiednich kwalifikacjach można z reguły nurkować na własną rękę.

 

Na Sipadanie znajduje się komora dekompresyjna. Temperatura wody wynosi od 26°C do 29°C. Pianka o grubości od 3 mm do 5 mm powinna być wystarczająca.

 

Naszym zdaniem: Są tu wspaniałe nurkowania na bogatych rafach. Malezja oferuje wszystko, od nurkowań na stromych skałach z dużymi rybami do nurkowań wśród organizmów makro.

 

 Kraj i ludzie

Malezja składa się z regionów bardzo od siebie oddalonych geograficznie. Zachodnia Malezja, której stolicą jest Kuala Lumpur oraz wschodnia Malezja, położona na wyspie Borneo wraz ze stanami Sabah i Sarawak. Borneojest trzecią co do wielkości wyspą na kuli ziemskiej, jednak tylko czwarta jej część należy do Malezji. Mały Sułtanat Brunei oraz Indonezja dzielą między sobą pozostałą część wyspy. Sabah ze stolicą w Kota Kinabalu i wyspy Sipadan, Mabul oraz Layang Layang zlokalizowane są w północnej części Borneo. Góra Kinabalu, niedaleko Kota Kinabalu, zaprasza turystów na szczyt 4101 m nad poziomem morza otoczony tropikalnym lasem deszczowym, będący parkiem narodowym. Parki Narodowe i rezerwaty dla zwierząt ściągają wielu miłośników przyrody równie skutecznie jak piękne plaże i wyspy.Łodzie

Właściciele Sipadan Mabul Resort organizuje rejsy na Scuba Explorer. Oferowane są różne wyprawy zaczynające się i kończące w Kudat lub Sandakan. Nurkowanie odbywają się w 9 niezniszczonych miejscach i na interesującym wraku.Programy

Sabah oferuje nurkom również inne atrakcje poza nurkowaniem. Obok Kota Kinabalu znajduje się Park Narodowy z najwyższym szczytem w południowo- wschodniej Azji, Mt. Kinabalu. Organizowane są jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy na górę. Można wtedy podziwiać piękną przyrodę. Rafting i odwiedzanie jaskiń, to kolejna interesująca propozycja na spędzenie wolnego czasu. Wyprawa nad rzekę Sepilok, to możliwość poczucia prawdziwej atmosfery lasów deszczowych. Najbardziej warta odwiedzenia jest jednak szkoła orangutanów.

Pogoda i klimat

Na Borneo panuje ciepły, tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza, temperatury przez cały rok wahają się między 22°C w nocy a 34°C w dzień. Nie ma wyraźnego podziału na porę deszczowa i suchą, zawsze może dojść do mocnych opadów deszczu, jednak nie mają one wpływu na nurkowanie.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe darmowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest bahasa malezyjska. Wielu malezyjczyków posługuje się i rozumie po angielsku.


Waluta

Walutą Malezji jest ringgit; 1MYR=1,04PLN. W wielu miejscach akceptowane są czeki podróżne i karty kredytowe. Często przy płaceniu kartą należy się spodziewać doliczenie kilku procent do ceny.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na obejmującego wypadki nurkowe.


Wyjzad

Opłata za wyjazd z kraju wynosi 40 ringgitów.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. W lasach tropikalnych Borneo występuje malaria, jednak centra turystyczne zazwyczaj są bezpieczne. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina i żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V, konieczny jest amerykański adapter do kontaktów.

22 213 18 31
od 6677 PLN