Najlepsze nurkowania10 najlepszych łodzi i rejsów nurkowych, które powinieneś wypróbować


1. Dewi Nusantara

Na szczycie naszej listy znajduje się Dewi – Nusantara. Nazwana tak po boginii indonezyjskiego archipelagu, Dewi – Nusantara może się poszczycić niezrównaną obsługą. Mieszkanie na pokładzie Dewi Nusantara jest tak blisko pięciogwiazdkowego doświadczenia, jak to możliwe w odległych zakątkach archipelagu indonezyjskiego. Ten ogromny 58 metrowych, trzymasztowy szkuner żaglowy przemieszcza się niezwykle stabilnie i płynnie. Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi do nurkowania Dewi Nusantara jest najlepszym statkiem do nurkowania w Indonezji. Jej gościnna i uważna indonezyjska załoga licząca 18 członków uzupełniona jest przez kierownika rejsu oraz czterech divemasterów. Każdy z członków załogi jest doskonale wykształconym i posiada lata doświadczenia zdobyte podczas rejsów w Trójkącie Koralowym, globalnym epicentrum morskiej bioróżnorodności takich jak Raja Ampat, Banda Sea, Forgotten Island, Halmahera, Ternate, Triton Bay, Zatoka Cenderawasih i Północne Sulawesi.
 
 
 
 

2. Amira

Indonezję kocha się za wyspiarski świat i fantastyczny podwodny krajobraz. Zdumiewające rafy koralowe, odosobnionych plaż i znakomitych zachodów słońca. 
Na pokładzie Amiry, jachtu nurkowego zbudowanego zgodnie z najwyższymi standardami, doświadczysz jeszcze więcej. Od 2010 Amira (księżniczka) kursuje po indonezyjskich morzach w poszukiwaniu nowych tras.
Amira będzie twoim biletem wstępu do najpiękniejszych miejsc nurkowych Indonezji. Zabierze cię na Komodo, na smocza wyspę i do jednych z najbardziej wyjątkowych miejsc podwodnych na świecie. Innym kierunkiem, będącym w zasięgu Amiry jest Raja Ampat, globalne epicentrum morskiej bioróżnorodności. Niektóre miejsca nurkowe odwiedzane są wyłącznie przez Amirę i są jej słodką tajemnicą. Doświadczysz wyjątkowych przygód, stylowego i najbardziej komfortowego  zakwaterowania.
 

3. Pelagian

Pelagian jest luksusowym jachtem nurkowym operującym na Sulawesi pośród grupy wysp indonezyjskich znanych jako Wakatobi. Podróżuje wokół różnych wysp otaczających ten obszar. Statek może pomieścić do 10 gości w 5 kabinach. Przy 36 metrach długości, Pelagian oferuje więcej przestrzeni dla każdego gościa niż jakakolwiek inna łódź. Załogę stanowi 12 doświadczonych członków, w tym światowej klasy kucharz przyrządzający dania pod kątem podniebienia każdego z gości. Do wyboru mamy kuchnię zachodnią lub indonezyjską. Ciepłe oraz schłodzone napoje serwowane są przez cały dzień bez względu na to czy jest to herbata, kawa czy gazowany drink. 
Na górnym pokładzie znajduje się zacieniony obszar gdzie goście mogą się relaksować i podziwiać cuda oceanu bez światła słonecznego. Dla nurków. przygotowano specjalny pokład. Pelagian posiadający 3 kompresory Bauera K-14 umożliwia nurkom nitrox. Na platformie znajdują się również ciepłe prysznice z ręcznikami. Dla miłośników fotografii nurkowej przygotowano specjalny pokój z licznymi stacjami ładowania i miejscem umożliwiającym serwisowanie sprzętu fotograficznego. Sprzęt nurkowy oraz butle uwzględnione są w pakietach rezerwowanych przez gości. 
Bądź pewny, że nurkowanie z pokładu Pelagiana jest satysfakcjonującym doświadczeniem – od mandarynów przy Magic Pier po krewetki  na Cheeky Beach na Pasar Wajo po szczyty Karang Kaledupa.
 
 

4. Sea Hunter

Nie ma lepszego sposobu na eksplorację Wyspy Kokosowej niż rejs na Sea Hunterze. Statek został kompletnie odnowiony w 1994 roku a w 2015 ponownie pod kątem nurkowania rekreacyjnego, dzięki czemu jest on niezwykle stabilny i mocno sunie po falach. Klasyczne i komfortowe kabiny MV Sea Hunter mogą pomieścić do 20 nurkujących gości.  
Jacht jest w pełni wyposażony do niezapomnianych podwodnych przygód. Posiada przestronny pokład nurkowy, wyposażony w sprzęt nawet dla wymagających nurków i podwodnych fotografów oraz dwie łodzie motorowe z twardego włókna szklanego, umożliwiające szybkie dotarcie do miejsc nurkowych. Wszystkie nurkowania wspierane są przez doświadczonych divemasterów. Podczas rejsów wykonuje się 20 różnych nurkowań na pionowych ścianach, pinaklach oraz w toni. Bioróżnorodność jest zdumiewająca. Od rafowych rekinów, szkółkujących głowomłotów, delfiny, manty, raje, gigantyczne mureny, żaglice po rekiny wielorybie, każdy znajdzie coś dla siebie.
 
 

5. Bahamas Aggressor

Zbudowany w 2012 i odnowiony w 2013 Bahamas Aggressor to piękny 30 metrowy statek kursujący w Nassau na Bachamach. Jacht został zbudowany z myślą o komfortowych, wygodnych I stabilnych rejsach dla nurków. Wszystkie kabiny posiadając klimatyzację oraz prywatne łazienki z prysznicami i umywalkami. Każdego dnia goście korzystają ze świeżo przygotowywanych śniadań, lunchu w formie bufetu oraz eleganckiej kolacji przygotowanej przez wykwalifikowanego szefa kuchni. Menu obejmuje smaczną kombinację kuchni amerykańskiej oraz lokalnej. Przekąski i napoje, w tym piwo i wino, są serwowane bezpłatnie. 
 
Bahamas Aggressor oferuje sześcio, siedmio a także dziesięciodniowe rejsy do Tiger Beach i Nassau, gdzie goście mają możliwość odkrycia najbardziej imponujących parków. Podróżnicy, którzy pragną odkryć więcej mogą skorzystać z dziesięciodniowych tras „Best of Bahamas” które rozpoczynają się na Zachodnim krańcu Bimini i prowadza przez Cat Cay, Ocean Cay , Orange Cay kończąc trzema – czterema dniami na Tiger Beach. Poza nurkowaniem zaplanowano liczne prezentacje na temat życia morskiego, pokazy filmów oraz gry.
 
 
 

6. Indo Siren

Indo Siren to siostrzana łódź Philipine i Palau Siren z dokładnie tymi samymi specyfikacjami. Ten 40 metrowy jacht nurkowy został zbudowany w 2010 roku i eksploruje liczne obszary Indonezji jak Raja Ampat, Komodo czy Morze Banda
Swoje pierwsze rejsy Indo Siren rozpoczęła w kwietniu 2011. Wszystkie dwuosobowe kabiny posiadaja klimatyzacje oraz prywatne łazienki. Na statku znajduje się bardzo duża otwarta jadalnia, w której serwowane są smaczne posiłki kuchni lokalnej oraz międzynarodowej. Pokład nurkowy jest prawdopodobnie jednym z najlepiej zaprojektowanych i najbardziej wygodnych na tego typu łodziach. 
 
 
 
 

7. Carpe Diem

My Carpe Diem jest luksusowym 25 metrowym jachtem nurkowym kursującym po Oceanie Indyjskim. Został zbudowany w całości z drewna przez Amir Mansoor, który jest jednocześnie jego właścicielem. Łódź jest wspierana przez mniejsza łódź nurkową dhoni oraz malutką dingy. Carpe diem wykorzystywany jest jako jacht dla nurków, surferów a także wędkarzy. 
Zaprojektowany z myślą o usługach najwyższej Carpe Diem obsługuje doświadczony i oddany personel, który zapewni najlepsze wakacje nurkowe. Carpe Diem ma dziesięć kabin rozmieszczonych na trzech pokładach, które mogą pomieścić do dwudziestu gości.
 
Carpe Diem obsługuje całoroczne trasy nurkowe po Malediwach. Doświadczony lokalny personel nurkowy zadba abyście dotarli do wszystkich najlepszych miejsc w których można podziwiać życie morskie, od pelagicznych, takich jak manty, rekiny i rekiny wielorybie, po małe krewetki czy ślimaki nagoskrzelne. Większość rejsów nurkowych na pokładzie Carpe Diem obejmuje postoje w Kudarah Thila, Manta Point, Maaya Thila, Fish Head i Machchafushi Wreck.
 
 
 

8. M/V Febrina

Nowa Brytania jest domem dla niezwykłych i rzadki stworzeń oraz pelagicznych zatok Milne Bay. Wody otaczające wyspę są niezwykle bogate. Przez cały rok umożliwiają eksplorację słynnych wraków takich jak japońskie Zero Fighters. 
 
22 metrowa Febrina kursuje po wodach Papuy Nowej Gwinei. Została zbudowana w 1972 roku, odnowiona w 2013. Jest to tradycyjny jacht o dużej stabilności. Oferuje dziewięcio i dziesięcio dniowe rejsy na południowe wybrzeża Nowej Brytanii do miejsc nurkowych umożliwiających odkrywanie wraków zatopionych japońskich czołgów oraz samolotów. Pod powierzchnią turkusowych wód nurkowie mogą również spotkać liczne morskie stworzenia takie jak mimic octopus, spanish dancer, pigmejski konik morski, krewetki a także duże pelagiczne manty, głowomłoty, ławice barakud.
 
 

 

 

9. Mermaid II

Zbudowana w 2000 roku i odnowiona w 2018, 32 metrowa Mermaid II jest luksusowym jachtem nurkowym. Może pomieścić do osiemnastu pasażerów w dziewięciu przestronnych kabinach. Statek cały czas jest udoskonalany i po pięciu latach rejsów, flota Mermaid z dumą może stwierdzić, że jest to najlepszy jacht w swojej klasie – jeden z najwygodniejszych, przyjaznych nurkom w Indonezji. Osiem kabin klasy deluxe oferuje wszystkie wygody jakich potrzeba nurkowi, z dużym panoramicznym oknem na ocean. Każda kabina posiada prywatną łazienkę z gorącym prysznicem, zlewem, gniazdkami do ładowania kamery, schowkami, szafą i kamizelkami ratunkowymi. Trasy jakimi pływa Mermaid II uzupełniają się idealnie z trasami siostrzanej Mermaid I.
 
Nurkowie mogą się spodziewać najlepszych nurkowań z morskimi gatunkami podczas podwodnych przygód z Mermaid, zaczynając od mant po pigmejskie koniki morskie, dodatkowo fascynujące krajobrazy morskie utworzone przez aktywność okolicznych wulkanów. Indonezję zamieszkuje ponad 3000 różnych gatunków ryb oraz 600 koralowców. Trasa rejsu obejmuje spotkania z rekinami, nurkowania w dryfie, wraki, nurkowania makro i urocze rafy. Nurkowie nie będą chcieli zapomnieć o wspaniałym smoku z Komod, którego można spotkać w jego naturalnych warunkach. 
 
 

10. M/Y Blue Horizon 

Jacht stworzony przez nurków I odnowiony w 2016 r, zdobywający nagrody MY Blue Horizon jest flagowym jachtem nurkowym floty Blue O Two. 
 
Dzięki nowoczesnemu i wyrafinowanemu charakterowi statek wynosi luksusowy jacht na zupełnie nowy poziom rejsów po Morzu Czerwonym. Udowadnia, że w pełni zasługuje na tytuł Best Liveaboard w nagrodach Sport Diver 2015 i 2016, a także Liveaboard of the Year w ostatnich plebiscytach branżowych magazynu DIVER. Pokoje gościnne obejmują dziewięć luksusowych bliźniaczych kabin i cztery luksusowe apartamenty dla maksymalnie 26 osób. Wszystkie kabiny są wyposażone w klimatyzację, łazienkę, mini lodówki i systemy rozrywki osobistej.
 
MY Blue Horizon wykonuje szereg rewelacyjnych tras zarówno w północnych, jak i południowych regionach egipskiego Morza Czerwonego. Nurkowie mogą korzystać  z najbardziej rozchwytywanych tras w regionie, od Północnych Wraków i Raf aż po parki morskie Brothers, Daedalus, Zabargad i Rocky. Morscy poszukiwacze przygód mogą podziwiać najpiękniejsze rafy koralowe i historyczne wraki statków na świecie. Oferowane są również różne specjalne trasy, w tym Project Shark, HAYAH Reef Clean-up oraz Cieśnina Tiran i Północ.
 
Wyszukaj rejs nurkowy dla siebie

Powiązane ofertyRejsy

Blue Horizon

Blue Horizon z floty blue o two ma standard porównywalny z innymi łodziami i dobry stosunek jakości do ceny.

Mermaid II

Komfortowa łódź z interesującymi trasami rejsów.

Febrina

Papua-Nowa Gwinea

Bardzo komfortowy statek. Pływa po Zatoce Kimbe, Morzu Bismarcka i Zatoce Milne.

Carpe Diem

Malediwy

Carpe Diem to piękny i komfortowy statek, który chętnie gości także początkujących nurków i miłośników salsy.

Indo Siren

Indo Siren będzie najlepszym wyborem dla nurków skoncentrowanych na spędzeniu jak największej części dnia pod wodą. Jest to idealny wybór dla fotografów podwodnych.

Bahamas Aggressor

Jest to bardzo wygodna łódź nurkowa z obsługą na wysokim poziomie.

Sea Hunter

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Zapewniamy niezapomniane nurkowania. Wyspa Kokosowa jest jednym z najlepszych miejsc dla amatorów wielkich ryb. Wyprawy nie są jednak przeznaczone dla nurków początkujących.

Pelagian

Jedna z najbardziej komfortowych łodzi na świecie ze wspaniałą obsługą.

Dewi Nusantara

Dewi Nusantara to wielki oceaniczny statek, gwarantujący ekscytujące i komfortowe rejsy.

Amira

Amira is a comfortable dive and cruise ship with very good service and friendly crew. For lovers of colorful and diverse Indonesian landscapes, the Amira cruise is an excellent choice.