Najlepsze nurkowania

Hotele na Galapagos

Galapagos/Ekwador


Hotele o różnym standardzie w zależności od potrzeb klientów


Hotele o różnym standardzie w zależności od potrzeb klientów


Położenie

Na głównej wyspie Santa Cruz znajduje się główne miasto Galapagos- Puerto Ayora. Razem z bazą Scuba Iguana przygotowaliśmy pakiety nurkowe w połączeniu z różnymi hotelami. W pobliżu hoteli znajduje się port i wiele małych restauracji i sklepów. Możliwe jest zorganizowanie wycieczek. Do Stacji Badawczej Karola Darwina można dojść w 10-15 minut. Lotnisko na wyspie Baltra oddalone jest o 100 km. Transfer busem i promem trwa ok. 2 godzin. Goście odwiedzający Puerto Ayora powinni wiedzieć, że standard hoteli jest dosyć niski. Spowodowane jest to dużym oddaleniem od stałego lądy, co sprawia że ceny są wysokie. Można spokojnie powiedzieć, że im droższy hotel, tym lepszy standard zakwaterowania. Poniższe hotele oferujemy w pakiecie z nurkowaniami w bazie Scuba Iguana lub z rejsem na łodzi.

 

 

Hotel Mainao

Hotel posiada wspaniałą rodzinną atmosferę, właściciel zbudował go początkowo jako dom dla swoich dwóch córek. Po tym jak wyprowadziły się one z domu, był on przebudowywany aż stał się hotelem. Obecnie znajduje się tu 19 pokoi z łazienkami i ciepłą wodą. Wybudowany w arabskim stylu hotel ma wspaniałe podwórze i otoczony jest tropikalnym ogrodem. W hotelu znajduje się bar i kącik internetowy (bezpłatne korzystanie).

 

Hotel Fernandina

Familijny hotel położony w centrum Puerto Ayora w pięknym ogrodzie. 23 pokoje są czyste i praktycznie urządzone, wszystkie mają własne łazienki i klimatyzację. Hotel ma własną restaurację i bar, a także mały basen. 

 

Hotel Red Booby

Hotel położony jest w centrum Puerto Ayora w pobliżu nadmorskiej promenady. Przytulny i rodzinny hotel posiada 26 prostych pokoi wyposażonych w telewizor, klimatyzację i łazienkę. Do dyspozycji gości jest dobra restauracja, kawiarnia, bar i basen na dachu z widokiem na morze. Ręczniki dostępne są bezpłatnie. Można korzystać z sejfu w recepcji, propozycji wycieczek i dostępu do internetu.

 

Hotel Sol y Mar

Hotel Sol y Mar należy do pierwszych hoteli na Galapagos i położony jest bezpośrednio na promenadzie przy porcie. W 2006 roku hotel został całkowicie przebudowany o odnowiony. 17 pokoi jest komfortowo i nowocześnie urządzonych, wyposażonych w klimatyzację, łazienkę i balkon z widokiem na morze. W restauracji podawane są śniadania i kolacje w formie bufetu. Jest też bar i basen bezpośrednio nad morzem, skąd podziwiać można pelikany, legwany, lwy morskie. W recepcji można zarezerwować różne wycieczki.

 

Red Mangrove Inn

Wybudowany w 1995 roku hotel posiada niezwykłą architekturę i przepiękny widok na zatokę. Do dyspozycji są 4 suity z widokiem na morze, 4 pokoje superior z widokiem na namorzyny i częściowo morze, 6 pokojów standardowych z widokiem na namorzyny. Wszystkie pokoje posiadają klimatyzację, sejf, telewizję kablową, odtwarzacz CD, łazienkę i suszarkę do włosów. Do dyspozycji gości jest bar, kawiarnia, jacuzzi, pralnia, bezprzewodowy dostęp do internetu i japońską restaurację.

 

Hotel Estrella del Mar

Prosty hotel posiadający 12 pokoi, częściowo z balkonami i pięknym widokiem na Academy Bay. Wszystkie pokoje mają łazienkę z ciepłą wodą, wentylator i telefon. Część pokoi posiada klimatyzację i telewizor. W hotelu znajduje się mała część jadalna z samoobsługową kawiarnią i lożą. 


Cena od: 274 PLN

HOTEL MAINAO

Cena od 01.01.2015 do 31.12.2015 od osoby:
1 noc w pokoju DBL, ?niadanie317 PLN
1 noc w pokoju SGL, ?niadanie633 PLN

HOTEL RED BOOBY

Cena od 01.01.2015 do 31.12.2015 od osoby:
1 noc w pokoju DBL, ?niadanie274 PLN
1 noc w pokoju SGL, ?niadanie496 PLN

HOTEL FERNANDINA

Cena od 01.01.2015 do 31.12.2015 od osoby:
1 noc w pokoju DBL, ?niadanie430 PLN
1 noc w pokoju SGL, ?niadanie666 PLN

HOTEL SOL Y MAR

Cena od 01.01.2015 do 20.12.2015 od osoby:
1 noc w pokoju DBL, ?niadanie992 PLN
1 noc w pokoju SGL, ?niadanie1985 PLN
Transfer z/na lotnisko, w jedn? stron?, przy minimum 2 osobach165 PLN
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wyspy Galapagos uchodzą za najlepsze na świecie rewiry dużych ryb. Do największych atrakcji zaliczają się szkółki rekinów młotów, inne gatunki rekinów, lwy morskie i wiele żółwi morskich. Wywierające niesamowite wrażenie formacje lawy na wyspie osadziły się pod wodą i tworzą wspaniały, pięknie porośnięty krajobraz. Do najciekawszych miejsc nurkowych należą: Wolf i Darwin - słynące z obfitej obecności rekinów młotów oraz endemitycznych gat. rekinów. Dodatkowo można natknąć się tu na orlenie, manty, lwy morskie, żółwie, przy odrobinie szczęścia zobaczymy orki, rekina wielorybiego, tygrysiego i merlina. Uwaga niestety nie wszystkie łodzie od czerwca 2007 pływają na Wolfa i Darwina, należy dowiedzieć się w biurze które jednostki realizują rejsy.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Jako że woda w tych rejonach należy raczej do chłodnych, zalecamy pianki 7-milimetrowe z kapturami lub suche kombinezony. Nurkowania nocne są zabronione na Galapagos.

 

Na Galapagos jest jedna komora dekompresyjna na Santa Cruz, druga w Guayaquil na stałym lądzie. Naszym zdaniem: Zagwarantowane spektakularne nurkowania, ale bez kolorów tropikalnych raf. Najlepsze miejsce na spotkanie dużych rybKraj i ludzie

Wulkaniczny archipelag Galapagos leży około 1000 kilometrów na zachód od wybrzeża Ekwadoru, na środku Pacyfiku. Niemal całą jego powierzchnię obejmuje park narodowy, przyciągający miłośników przyrody i zwierząt z całego świata. Tu właśnie mają swój dom słynne legwany, wielkie żółwie i dziesiątki tysięcy ptaków morskich. Galapagos znane również jest ze swych lokalnych gatunków ptaków, które miały swój zarodek właśnie na tych wyspach. To właśnie tutaj Karol Darwin opracował swą Teorię Ewolucji.Łodzie

Rejs nurkowy stanowi unikalną możliwość odkrycia tej fascynującej grupy wysp nad i pod powierzchnią wody. Na wyspy Wolfa i Darwina, należące do najlepszych miejsc na spotkania z rekinami młotami, można dostać się jedynie podczas kilkudniowych rejsów. Standard statków jest z reguły bardzo wysoki.Programy

Unikatowy krajobraz i dzika przyroda Galapagos mogą zachwycić niejednego. Każda z wysp ma innych mieszkańców: lwy morskie, pingwiny, albatrosy, pelikany, legwany, jaszczurki i wielkie żółwie. Warto również odwiedzić stację badawczą Karola Darwina w Puerto Ayora.


WideoGaleria

Pogoda i klimat

Wyspy leżą dokładnie na równiku można je odwiedzać przez cały rok. Największy wpływ na klimat mają wiatry. Od stycznia do czerwca wieje wiatr z północnego wschodu utrzymując temperaturę na przyjemnym poziomie 24º-28ºC. Prąd panamski z północy powoduje, że woda również ma temperaturę wahającą się między 24º a 28ºC. W tym czasie występują częste przelotne deszcze. Zimny prąd Humboldta i południowo-wschodnie wiatry mają największy wpływ w okresie między lipcem a grudniem. Temperatury powietrza zawierają się w granicach 20º- 26ºC temperatura wody waha się między 18ºC a 23ºC. Na wyspach często pada, podczas gdy wybrzeża pozostają suche.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu oraz powrotny bilet lotniczy. Prosimy skontaktować się z najbliższym konsulatem bądź ambasadą aby ustalić wymagania dla danego kraju. Wszyscy goście zobowiązani są do opłacenia honorarium za wejście do parku narodowego w wysokości 100USD oraz lokalnego podatku (12USD).


Język

Językiem oficjalny jest język hiszpański. Na statkach obowiązuje język angielski.


Waluta

Walutą obowiązującą na terenie Ekwadoru jest dolar amerykański (od 12 sierpnia 2000r). 1USD = 25000 Sukrów (poprzednia oficjalna waluta Ekwadoru). W obiegu jest wiele podrobionych banknotów a banki i sklepy z reguły nie przyjmują banknotów 50- i 100-dolarowych. Należy wziąć to pod uwagę, zabierając ze sobą gotówkę. W wielu miejscach przyjmowane są karty kredytowe i czeki podróżne.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia (np. DAN) na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Przy wyjeździe obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25USD.

 


Zdrowie

Aktualnie nie ma żadnych wymagań w kwestii szczepionek. Prosimy skonsultować się z ambasadą by ustalić najświeższe wymagania zdrowotne obowiązujące osoby wjeżdżające. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110V, wymagany jest amerykański adapter do kontaktu.

22 213 18 31
od 274 PLN