Najlepsze nurkowania

Layang Layang Island Resort - Layang Layang

Malezja


Layang Layang to idealny wybór dla miłosników nurkowań z dużą rybą!


Layang Layang to idealny wybór dla miłosników nurkowań z dużą rybą!


Położenie

Na Morzu Południowochińskim, 300 kilometrów na północny zachód od Kota Kinabalu leży mały atol Layang-Layang. Z dala od cywilizacji istnieją tu wspaniałe warunki na stworzenie kompleksu nurkowego. Na sztucznie powiększonej wyspie wewnątrz atolu znajduje się rezerwat ptaków, kolejka lądowa przebiegająca przez całą wyspę, mały port i kompleks nurkowy; nie ma tu plaży ani przybrzeżnej rafy. Kompleks ten co roku od listopada do końca stycznia jest zamknięty.


Wyposażenie

Wszystkie 76 pokoi wyposażonych jest przytulnie i wszystkie mają własne tarasy, klimatyzację, telefon, video, lodówkę i dużą łazienkę. Codziennie serwowanych jest 5 posiłków w formie bufetu. Znakomita, międzynarodowa kuchnia przygotowuje różnorodne dania. Dzień nurkowy można przyjemnie zakończyć wieczorem w barze przy drinkach i muzyce. Jest tu również duży basen. Dostępny jest sprzęt do windsurfingu (znakomite warunki w lagunie) oraz kajaki. Nurkowanie w bazie Layang Layang Dive Center.


Cena od: 8988 PLN

(7 nocy w pokoju DBL, wyżywienie FB, do 3 nurkowań dziennie, transfer lotnisko/hotel/lotnisko)Cena w terminie 01.03.2016-01.09.2017 od osoby:
4 noce w pokoju Standard DBL, wyżywienie FB, nurkowania5208 PLN
Dodatkowa noc z nurkowaniami w pokoju DBL1210 PLN
4 noce w pokoju Standard SGL, wyżywienie FB, nurkowania6725 PLN
Dodatkowa noc z nurkowaniami w pokoju SGL1578 PLN
4 noce w pokoju Superior DBL, wyżywienie FB, nurkowania5619 PLN
Dodatkowa noc z nurkowaniami w pokoju DBL1295 PLN
4 noce w pokoju Superior SGL, wyżywienie FB, nurkowania7523 PLN
Dodatkowa noc z nurkowaniami w pokoju SGL1772 PLN

Dopłata w sezonie wysokim (01.04.2017-07.05.2017) przy pobycie krótszym niż 9 nocy 10%

Cena zawiera:
zakwaterowanie, wyżywienie FB, 3 nurkowania z łodzi dziennie (z wyłączeniem dni przyjazdu i wyjazdu oraz dnia poprzedzającego dzień wyjazdu) z butlą i balastem. Nurkowie mogą zarezerwować 1 miejsce w pokoju DBL bez dodatkowej opłaty.
Przelot czarterem na trasie Kota Kinabalu- Layang Layang- Kota Kinabalu1791 PLN

Stopover w hotelu w KOTA KINABALU, od osoby:
1 noc w hotelu Shangri- La w pokoju DBL, śniadanie184 PLN
1 noc w hotelu Shangri- La w pokoju SGL, śniadanie373 PLN
Transfer z lotniska do hotelu61 PLN
Transfer z lotniska mędzynarodowego na lotnisko krajowe90 PLN
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.

 

Bazy nurkowe w Malezji stoją na wysokim, międzynarodowym poziomie. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, jak również adapter INT oraz świadectwo zdrowia. Przy odpowiednich kwalifikacjach można z reguły nurkować na własną rękę.

 

Na Sipadanie znajduje się komora dekompresyjna. Temperatura wody wynosi od 26°C do 29°C. Pianka o grubości od 3 mm do 5 mm powinna być wystarczająca.

 

Naszym zdaniem: Są tu wspaniałe nurkowania na bogatych rafach. Malezja oferuje wszystko, od nurkowań na stromych skałach z dużymi rybami do nurkowań wśród organizmów makro.

 

 Kraj i ludzie

Malezja składa się z regionów bardzo od siebie oddalonych geograficznie. Zachodnia Malezja, której stolicą jest Kuala Lumpur oraz wschodnia Malezja, położona na wyspie Borneo wraz ze stanami Sabah i Sarawak. Borneojest trzecią co do wielkości wyspą na kuli ziemskiej, jednak tylko czwarta jej część należy do Malezji. Mały Sułtanat Brunei oraz Indonezja dzielą między sobą pozostałą część wyspy. Sabah ze stolicą w Kota Kinabalu i wyspy Sipadan, Mabul oraz Layang Layang zlokalizowane są w północnej części Borneo. Góra Kinabalu, niedaleko Kota Kinabalu, zaprasza turystów na szczyt 4101 m nad poziomem morza otoczony tropikalnym lasem deszczowym, będący parkiem narodowym. Parki Narodowe i rezerwaty dla zwierząt ściągają wielu miłośników przyrody równie skutecznie jak piękne plaże i wyspy.Łodzie

Właściciele Sipadan Mabul Resort organizuje rejsy na Scuba Explorer. Oferowane są różne wyprawy zaczynające się i kończące w Kudat lub Sandakan. Nurkowanie odbywają się w 9 niezniszczonych miejscach i na interesującym wraku.Programy

Sabah oferuje nurkom również inne atrakcje poza nurkowaniem. Obok Kota Kinabalu znajduje się Park Narodowy z najwyższym szczytem w południowo- wschodniej Azji, Mt. Kinabalu. Organizowane są jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy na górę. Można wtedy podziwiać piękną przyrodę. Rafting i odwiedzanie jaskiń, to kolejna interesująca propozycja na spędzenie wolnego czasu. Wyprawa nad rzekę Sepilok, to możliwość poczucia prawdziwej atmosfery lasów deszczowych. Najbardziej warta odwiedzenia jest jednak szkoła orangutanów.

Pogoda i klimat

Na Borneo panuje ciepły, tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza, temperatury przez cały rok wahają się między 22°C w nocy a 34°C w dzień. Nie ma wyraźnego podziału na porę deszczowa i suchą, zawsze może dojść do mocnych opadów deszczu, jednak nie mają one wpływu na nurkowanie.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe darmowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest bahasa malezyjska. Wielu malezyjczyków posługuje się i rozumie po angielsku.


Waluta

Walutą Malezji jest ringgit; 1MYR=1,04PLN. W wielu miejscach akceptowane są czeki podróżne i karty kredytowe. Często przy płaceniu kartą należy się spodziewać doliczenie kilku procent do ceny.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na obejmującego wypadki nurkowe.


Wyjzad

Opłata za wyjazd z kraju wynosi 40 ringgitów.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. W lasach tropikalnych Borneo występuje malaria, jednak centra turystyczne zazwyczaj są bezpieczne. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina i żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V, konieczny jest amerykański adapter do kontaktów.

22 213 18 31
od 8988 PLN