Najlepsze nurkowania

Mopaya Lodge

Mozambik


Mały, pełen uroku ośrodek, bardzo spokojny. Niektóre rezerwaty są dosyć daleko. Centra Rehabilitacji Moholoholo i Tsukudu są bardzo ładne i można w nich podziwiać z bliska wiele gatunków zwierząt. Idealne miejsce dla osób, które nigdy nie były na safari a chcą poznać zachowanie zwierząt.
Mały, pełen uroku ośrodek, bardzo spokojny. Niektóre rezerwaty są dosyć daleko. Centra Rehabilitacji Moholoholo i Tsukudu są bardzo ładne i można w nich podziwiać z bliska wiele gatunków zwierząt. Idealne miejsce dla osób, które nigdy nie były na safari a chcą poznać zachowanie zwierząt.

PołożenieOk. 30 km od Hoedspruit, 3 godziny na północ od Nelspruit, 6 godzin od Maputo. Najbliższe lotnisko Hoedspruit (HDS) i Phalaborwa (PHW)

WyposażenieJest to mały ośrodek z 12 namiotami dla maksymalnie 24 osób. Pokoje to porządne namioty, na drewnianym wsparciu. Prywatne łazienki. 100 % atmosfery safari. Odrobinę dzikiej atmosfery połączonej z luksusem i francuską kuchnią. Wyżywienie Francuscy właściciele przywieźli ze sobą francuską kuchnię. 1 menu na dzień. Wszyscy z reguły jedzą te same potrawy w tym samym czasie. Można mieć swój własny stół lub jeść przy jednym dużym z innymi. Podawane są południowo- afrykańskie wina, piwo i dużo innych rzeczy. Mopaya Lodge położone jest w pobliżu rezerwatu, 45 minut od Parku Krugera, Wszystkie wyprawy trwają cały dzień, albo w Parku Krugera albo w jednym z prywatnych rezerwatów. Wszystkie wycieczki odbywają się w aucie 4x4. Poza tym możliwe są wyprawy do Blyde River Canyon za 120 EUR od osoby, masaże z olejkami. Wady i zalety Ośrodek jest mały, prosty ale bardzo piękny. Panuje tu wspaniała atmosfera. Można zostać rano obudzonym przez żyrafę znajdującą się tuz przy namiocie. Transfer do niektórych rezerwatów może się wydać długi. W ośrodku należy spędzić przynajmniej 3 noce. Na miejscu płatność jedynie gotówką. W ośrodku mówi się po angielsku u francusku.Cena na zapytanie
Nurkowanie

Mozambik oferuje jedne z najlepszych miejsc nurkowych w południowej Afryce. Miejsca nie są zatłoczone a morskie życie bardzo bogate i różnorodne. Można tu spotkać m. In. Manaty, rekiny wielorybie i żółwie. Warunki porównywalne są do tych na Karaibach i Wielkiej Rafie. Temperatura wody wynosi od 22ºC w zimie do 31ºC latem, a widoczność sięga od 5 do 35 metrów. W Ponto do Ouro jest 5 miejsc nurkowych. Można tu spotkać rekiny młoty i barakudy. Na wyspie Benguerra znajduje się rafa chroniąca wąski kanał między Bazaruto i Benguerrs z wieloma wspaniałymi miejscami nurkowymi. Znajdują się tu liczne miękkie i twarde korale, rybki rafowe, snappery.Kraj i ludzie

Mozambik położony jest w południowej Afryce, od wschodu graniczy z Oceanem Indyjskim, od południa z Republiką Południowej Afryki i Suazi od zachodu z Zimbabwe, Zambią, Malawi i Tanzanią od północy. Przez kraj przechodzi równoleżnik Koziorożca. Wybrzeże rozciąga się na długość 2600 km. Ludność to ok. 18 milionów osób w tym 16 różnych grup etnicznych. Religia: 40% chrześcijan (głównie na południu) 20% islam (na północnym wybrzeżu) 40% lokalne wierzenia


Pogoda i klimat

Klimat: Klimat jest ciepły przez cały rok, ale istnieje podział na dwie pory roku: suchą od kwietnia do listopada i deszczową od grudnia do marca. Temperatura waha się od 24º do 27º C podczas pory suchej i ok. 27º do 31º C podczas pory deszczowej. Opady wynoszą ok. 800mm/na rok. Nawet podczas pory deszczowej dni pozostają słoneczne. Burze przechodzą dosyć szybko. Mogą się zdarzyć porywiste wiatry w grudniu i styczniu. Temperatura wody: w styczniu 29º, kwietniu 27º, w lipcu 20-22º, w październiku 26º C.


Wjazd

Wizy są obowiązkowe i kosztują ok. 30 USD. Można je załatwić w Ambasadzie przed wyjazdem lub na lotnisku. Polecamy jednak zająć się tym jeszcze przed wyjazdem, gdyż na lotnisku czas oczekiwania może być znaczny.


Język

Językiem oficjalnym jest portugalski. Jest tu wiele lokalnych dialektów. Rzadko mówi się po angielsku lub francusku.


Waluta

Oficjalną walutą jest metical. Dolary i Euro można wymienić w bankach lub części sklepów. Korzystanie z karty kredytowej nie stanowi problemu. W Inhambane znajdują się 3 banki. Karty Maestro, Visa i MasterCard są akceptowane. Z bankomatu można pobrać za jednym razem maksymalnie 100 EUR dlatego zaleca się zabranie gotówki.


Wyjzad

Opłaty wyjazdowe z Inhambane do Johannesburga 20 USD z Inhambane do Joburg przez Maputo 15 USD.


Zdrowie

Ryzyko malarii występuje przez cały rok, należy stosować kuracje antymalaryczne. Poleca się spanie w moskitierze. Woda nie wszędzie jest zdatna do picia więc należy korzystać z mineralnej.


Prąd

Prąd ma 220 V, kontakty są takie same jak w Europie.

22 213 18 31