Najlepsze nurkowaniaMiejsca nurkowe wokół Wyspy Cozumel - Meksyk


El Paseo Del Cedral Reef Maksymalna głębokość 18 metrów Wspaniała rafa z niezwykłymi koralami miękkimi. Podczas nurkowania podziwiać można French grunts, porkfish, cottonwick i snappers.

Drugie nurkowanie odbędzie się na najbardziej znanej rafie Cozumelu, czyli Palancar Reef Wspaniale zbudowana rafa sięga od głębokości 9 metrów aż do 40 metrów. Pomiędzy świetnie zachowanymi koralami znajdują się piaszczyste pasaże i jaskinie. Powrót do hotelu ok. godziny 17.

Punta Sur Miejsce to zlokalizowane jest na południowym krańcu Cozumel i jest głębsze od większości tamtejszych miejsc nurkowych. Wzdłuż rafy ciągnie się system jaskiń i tuneli. Najbardziej znany z nich to Devil’s Throat, który jest dosyć popularnym ale i niebezpiecznym miejscem nurkowym. Spotkamy tu rekiny, ostroboki oraz orlenie. Możliwa głębokość nurkowań waha się od 9m do 40m, lecz najciekawsze widoki znajdują się na głębokości 24 m.

Santa Rosa Reef Na wybrzeżu Playa Sol oraz Playa San Francisco, na głębokości od 18m do 40m znajduje się bardzo ciekawe miejsce nurkowe. Znajdują się tu wysokie kolumny koralowców z wertykalnymi ścianami poprzecinanymi kanałami. Jest to wymarzone miejsce dla pasjonatów podwodnej fotorgafii ze względu na zróżnicowane ukształtowanie rafy. Spotkać tu można gromady strzępielowatych, które można karmić z ręki. Santa Rosa Reef znana jest z silnych prądów dlatego nurkowanie w dryfie jest normą.