Najlepsze nurkowaniaAntarktyda program rejsu: Morze Wedla i Półwysep Antarktyczny z Faklandami


Morze Wedla i Półwysep Antarktyczny, z Faklandami. W poszukiwaniu Cesarskiego i Królewskiego pingwina - Zaćmienie Słońca

Typowy program rejsu po Morzu Wedla, Półwyspie Antarktycznym oraz Faklandach przedstawiono poniżej. Program przedstawiony jedynie w celach poznawczych, może ulec zmianie w zależności od warunków panujących na morzu, rozkładu lodu i pogody. Ostateczny program podróży zostanie przedstawiony przez Lidera Ekspedycji na pokładzie.

Podczas tego rejsu będziemy mieli szanse zaobserwować wszystkich osiem antarktycznych i subantarktycznych gatunków pingwinów: pingwiny cesarskie, pingwiny królewskie, pingwiny bialookie, pingwiny złotoczube, pingwiny maskowe, pingwiny białobrewe, pingwiny magellańskie oraz pingwiny skalne.

 

Dzień 1: Ushuaia – popołudniem odpływamy z Ushuaia, Ziemii Ognistej w Argentynie, najbardziej wysuniętym na południe mieście na świecie pięknie usytuowanym w cieniu Andów i tuż przy wybrzeżu Kanału Beagle. Przez wieczór będziemy żeglować w tej pieknej scenerii.

Dzień 2 i 3: na morzu. Podczas tych dwóch dni, żeglujemy w kierunku Cieśniny Drake’a. Przekorczymy Strefę Konwergencji Antarktycznej uznawanej za granicę Antarktyki. W tym rejonie możemy spotkać: albatrosy wędrowne, albatrosy szarogłowe, albatrosy czarnobrewe, warcabniki, fulmary południowe, oceanniki żółtopłetwe oraz fulmary arktyczne. W pobliżu Południowych Szetlandów zauważymy nasze pierwsze góry lodowe.

Dzień 4: Wyspa Zwodnicza ma kształt podkowy tworząc naturalny port dla statków. Znajduja się tu gorące źródła i opuszczona stacja wielorybnicza , tysiące warcabników, mew południowych, wydrzyki antarktyczne , oceanniki żółtopłetwe, gniazda nawałników w ruinach opuszczonej stacji wielorybniczej w Zatoce Wielorybników. Podczas pierwszego zejścia na ląd odwiedzimy Macaroni point w poszukiwaniu pingwinów złotoczubych. Jeśli warunki klimatyczne pozwolą to możliwe, że zejdziemy również na ląd w Baily Head, siedlisku tysięcy pingwinów maskowych (proszę wziąć pod uwagę, że to miejsce nie jest gwarantowaną atrakcją ze względu na warunki pogodowe). Amatorzy pieszych wędrówek mogą wspiąć się po grani krateru od Baily Head.

Dzień 5: Szetlandy Południowe – rankiem planujemy wylądować na Wyspie Half Moon na Szetlandach Południowych gdzie będzie można zaobserwować uchatki, słonie morskie, foki weddella, pingwiny maskowe, kormorany, oceanniki żółtopłetwe, mewy, pochwodzioby żółtodziobe i wiele innych ptaków zamieszkujących te rejony. Następni ekontynuujemy naszą podróż w kierunku Morza Weddell’a.

Dzień 6 - 8: Zaćmienie słońca – Morze Weddell’a Częściowe zaćmienie słońca wystąpi 25 listopada i będzie trwało najdłużej dla obserwatorów na Półwyspie Antarktycznym w tym na Morzu Weddell’a. Częściowe zaćmienie tego typu występuje jedynie w rejonach polarnych kiedy centrum cienia księżyca mija się z ziemią. Jest to bardzo rzadkie zjawisko. Planujemy odwiedzić Brown Bluff aby wykonać kontynentalne zejście na północnym krańcu Półwyspu Antarktycznego. Będziemy żeglować po Morzu Weddell’a i jeśli cieśnina Antarktyczna będzie dostępna a lód nie będzie przeszkodą będziemy mieli szansę zobaczyć ogromne stołowe góry lodowe , które będą zapowiedzią naszego przybycia do wschodniego brzegu Półwyspu Antarktycznego. W planach mamy wizytę na Paulet Island zasiedlonej przez miliony par pingwinów Adeli (białookich). Tutaj również zobaczyć będzie można oizistalości po ekspedycji Nordenskiöld. Pomiędzy wyspami Snow Hill oraz James Ross będzie szansa zobaczyc pingwiny cesarskie szykujące się do skoków do wody z krawędzi lodu.

Dzień 9: Wyspa Słoniowa (Elephant Island) – Spróbujemy wylądować na Wyspie Słoniowej. W zależności od warunków pogodowych możemy odwiedzić Point Lookout leżącego na południowej stronie wyspy lub Point Wild na północnym brzegu wyspy. Point Lookout jest ulubionym miejscem uchatek antarktycznych oraz słoni morskich. Point Wild natomiat jest historyczna placówką na zachodzie Cape Valentine, gdzie ludzie Schakleton’a dodryfowali po zatonięciu Endurance na Morzu Weddell’a. Stąd Schakleton wyruszył w swoja pomyślną podróż powrotną do Południowej Georgii. Będzie podążać tą samą trasą na północ.

Dzień 10 – 11: Na morzu

Dzień 12 – 13: Falklandy – Na Falklandach (Malwinach) planujemy zostać dwa di na fascynującym zachodnim brzegu archipelagu. Odwiedzimy New Island, piękne miejsce gdzie zobaczyć można pingwiny skalne, kormorany i albatrosy czarnobrewe. Wędrówka wzdłuż wybrzeża Carcass Island umożliwi nam spotkanie z pingwinami białobrewymi i magellańskimi, kaczkami i czaplami. W zależności od warunków pogodowych zamiast Carcass możemy wylądowac na wyspie Steeple Jason i odwiedzić największą kolonię albatrosów czarnobrewych na świecie (113.000 osobników). Na Sounders będziemy mogli zaobserwować cztery gatunki młodych pingwinów białobrewych, królewskich, magellańskich oraz skalnych a także czarnobrewe albatrosy i królewskie kormorany.

Dzień 14: Port Stanley – Rano dopłyniemy do Port Stanley na Falklandach. Opuścimy łódź i następnie zostaniemy przewiezieni na międzynarodowe lotnisko Mount Pleasant na przelot do Sntiago de Chile.

Czytaj więcej:

> Antarktyda i Arktyka - opis regionu

> Rejsy nurkowe na Antarktydzie i Arktyce


Powiązane ofertyRejsy

Plancius

Arktyka i Antarktyda

Bardzo interesujący rejs wśród wspaniałych krajobrazów i z interesującymi nurkowaniami.