Najlepsze nurkowaniaNajlepsze miejsca nurkowe południowego wybrzeża Egiptu


Nurkowanie w Hamacie

Wadi Lahmi & Fury Shoals Reef System

 

Rejs zaczyna się krótkim przepłynięciem do jednego z miejsc Wadi Lahmi, idealnego na pierwsze nurkowanie kontrolne. Później spędzisz cały tydzień nurkując, nurkując i nurkując.

 

Wadi Lahmy

Wadi Lahmi oferuje miejsca takie jak Abu Galawa Soraya - zachwycająca rafa z niewielkim wrakiem żaglowca liczącego 17 metrów długości i znajdującego się na głębokości 18 metrów. Jest on wciąż nietknięty i pełen morskiego życia, mimo że upłynęło ponad 25 lat. Jest to prawdopodobnie najlepsze miejsce do nurkowania przy ścianie w Morzu Czerwonym z nawisami i szczelinami pełnymi glassfish oraz zmiataczowatymi (Pempheridae), żarłaczami szarymi, srebrnopłetwymi oraz młotowatymi. Występuje tu sporo miękkich i twardych korali.

 

Abu Galawa Kebir

Znajduje się blisko swojej mniejszej siostry, Abu Galawa Soraya. Słynie z tuneli i południowego płaskowyżu. Spoczywa tu chiński holownik Tien Hsing, pokryty na całej długości (34 m) zachwycającymi bukietami miękkich i twardych korali. Jednak wrak to nie jedyny powód, aby tu zanurkować, rozległa rafa zapewnia wiele okazji do nurkowania przy ścianach i między iglicami, a tunele są idealne dla początkujących nurków jaskiniowych.

 

Sha'ab Maksur 

To duża i zróżnicowana rafa, porównywana często do słynnej Elphinstone, strome spadki i silne prądy sprawiają, że jest to miejsce, w którym doświadczenie nurkowe jest podstawą. Północne i południowe płaskowyże zaczynają się na 20 metrach i rozciągają do 40 metrów. Płaskowyż ma iglice, które można podziwiać podczas wynurzania się i przystanków bezpieczeństwa. Na płaskowyżach i opadając wzdłuż wschodniej ściany, możesz napotkać różne gatunki rekinów i manty.

 

Sha'ab Claudio

Przyciąga nurków oraz fascynuje fotografów swoim płytkim systemem korytarzy, idealnym do niespiesznej eksploracji. Dzięki pięciu wejściom i wyjściom oraz niewielkiej głębokości nigdy się tu nie zgubisz i możesz po prostu cieszyć się słońcem tańczącym  w jaskiniach. Raje, ślimaki nagoskrzelne, duże napoleony i mureny są tu częstymi gośćmi. Można nawet natknąć się na rekiny rafowe oraz żółwie.

 

Sha'ab Sataya

Ta położona na południu Fury Shoals ogromna naturalna laguna została uformowana przez masywną rafę. Znana jest ze stromych spadków oraz iglic pokrytych miękkimi i twardymi koralami, ale prawdziwą atrakcją są duże stada delfinów długoszczękich, co sprawiło, że Sataya stała się drugim „Dolphin House”.

 

UWAGA

Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 20 zalogowanych nurkowań.


Powiązane ofertyRejsy

Ramadan 3

Wygodna łódź oferująca duży wybór tras w niewygórowanej cenie.  Posiadająca duże doświadczenie w obsłudze polskich nurków.

Emperor Asmaa

Egipt

Built for travelers and divers, a motor yacht that can take 20 people in 10 double cabins with bathrooms. The cabins and lounge are fully air-conditioned. There is a large solar and diving platform here

Blue Pearl

Egipt

Flota Blue Planet Liveaboard oferuje łódź, którą trudno porównać z żadną inną. Oferuje wspaniały komfort i znakomitą obsługę.

Sea Serpent Contessa

Egipt

Flota Sea Serpent statkiem Contessa Mia może spokojnie konkurować z innym łodziami średniej klasy. Dodatkowo oferuje dobry stosunek ceny do jakości.

Emperor Elite

Egipt

Luksusowa łódź klasy Platinum.

Emperor Superior

Egipt

Luksusowa łódka o standardzie Gold Class 5*

Royal Evolution

Sudan

Royal Evolution to jedna z bardziej komfortowych łodzi jaką znanym. Ponieważ wypływa ona z Egiptu odpadają skomplikowane procedury związane z wypłynięciami z Port Sudan

Grand Sea Serpent

Egipt

Grand Sea Serpent to bardzo luksusowy statek. Jeśli chodzi o serwis, komfort i bezpieczeństwo jest jednym z najlepszych na całym Morzu Czerwonym.

Sea Serpent

Egipt

Ten luksusowy statek oferuje mimo swojego wieku dużo komfortu, a dzięki wspaniałemu pokładowi nurkowemu, łódź spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających nurków.

Miss Nouran

Egipt

Miss Nouran to statek z wysokiej półki, który dzięki dobremu stosunkowi ceny do usługi może śmiało konkurować z innymi.

Blue Planet 1

Egipt

Dobra, średniej klasy łódka z idealnym stosunkiem ceny do usługi

Sea Serpent Serena

Nowa łódź w katalogu floty Serpent Fleet. Idealna dla osób ceniących sobie niewielkie grupy nurkowe. Łódź o podwyższonym standardzie. Wykonuje praktycznie wszystkie trasy z Hurghady oraz Port Ghalib obejmujące Północ Morza Czerwonego, cieśninę Tiran, południe St. Johns, Fury Shoals a także bardziej wymagające rejony jak Wyspy Brothers, Daedalus oraz Elphinstone.


Bazy nurkowe

Orca Dive Club - Wadi Lahmy, Hamata

Egipt - Hamata

Baza oferuje usługi na wysokim poziomie i jest to godne polecenia centrum nurkowe w Hamacie (Wadi Lahmy) umożliwiające nurkowanie w najbardziej wysuniętych na południe miejscach nurkowych Egiptu, tuż przy granicy z Sudanem.