Najlepsze nurkowaniaMiejsca nurkowe na Morzu Karaibskim - Meksyk


Cerebros- głębokość 10-12 m Płytka rafa z nieziemsko wyglądającymi koralami „mózgowcami’’, wspaniała atmosfera odrobinę inna niż na pozostałych rafach. Nie występują prądy. Miejsce nadaje się dla nurków o różnym poziomie, idealne do specjalizacji nawigacyjnej. Często odbywa się tu drugie nurkowanie po Los Arcos lub Green Wall.

Los Arcos- głębokość 30 m Prądy średnie do mocnych Płaska rafa opada od 22 do 30 metrów pozostawiając ścianę ze wspaniałymi formacjami. 2 zapierające dech w piersiach łuki. Ściana bogata w życie, duże szanse na spotkanie żółwia czy bull shark.

Xcalacoco / Pared Verde- głębokość 30 m Prądy średnie do mocnych Green Wall- pionowa ściana od 20 do 30 m. Wspaniałe nurkowanie w prądach, zaczyna się końca ściany na 30 metrach a później przenosi się na górę rafy na głębokości 20 metrów. Spotkać można mureny i żółwie i wiele innych zwierząt przy tej kolorowej rafie. W chłodniejszych miesiącach spotkać można także bull sharks.

Moc Che- głębokość 12 metrów Nurkowanie odpowiednie dla każdego nurka, łagodne prądy, różnorodność ryb i innych stworzeń- m.in. mureny, angelfish, kraby, parrotfish. Spotkać można często żółwie pływające wokół góry rafy.

Chun zumbul- głębokość 10-12 m Wspaniała płytka rafa idealna dla nowicjuszy, z lekkim lub zupełnie bez prądów i piaszczystym podłożem na głębokości 10-12 m. Spotkać można mureny i homary i duże ławice jack na szczycie rafy.

Shangri La – głębokość 10-12 m Wspaniała płytka rafa idealna dla nowicjuszy, z lekkim lub zupełnie bez prądów i piaszczystym podłożem na głębokości 10-12 m. Spotkać można mureny i homary i duże ławice jack na szczycie rafy.

Jardines Wspaniała płytka rafa idealna dla nowicjuszy, z lekkim lub zupełnie bez prądów i piaszczystym podłożem na głębokości 10-12 m. Spotkać można mureny i homary i duże ławice jack na szczycie rafy.

Sabalos – głębokość 14 metrów Prądy słabe do silnych. Imponująca rafa z licznymi nawisami, dziurami i półkami- wspaniałe miejsce do wypoczynku dla muren, homarów, często spotkać można barakudy polujące u szczytu rafy. Należy także wypatrywać skorpen i i ogończy

Barracuda- głębokość 14 m Prądy słabe do silnych. Imponująca rafa z licznymi nawisami, dziurami i półkami- wspaniałe miejsce do wypoczynku dla muren, homarów, często spotkać można barakudy polujące u szczytu rafy. Należy także wypatrywać skorpen i i ogończy

Tortuga- głębokość 16-30 metrów Prądy średnie do silnych. Wspaniały dywan z korali i gąbek. Zazwyczaj zatrzymujemy się na 16-18 metrach. Spotkać tu można Filefish, Trunkfish, Angelfish, Cornetfish, Porcupinefish, Reef Squid, ale przede wszystkim należy wypatrywać żółwi hawksbill, które żyją wzdłuż tej rafy. W miesiącach letnich spotkać można ławice gigantycznych tarpoon. W zimniejszych miesiącach spotkać można bull sharks.

Mama Viña Wreck- głębokość 28 m Prądy średnie do silnych Zatopiono umyślnie dla nurków Mama Vina to pasażerski prom długi na ok. 30 m. Wspaniała zabawa dla bardziej doświadczonych nurków, ze względu na silny prąd. Mimo że wraku nie można spenetrować, jest tu jednak dużo pomieszczeń przez które można przepłynąć. Znajduje się tu wiele małych ryb jak również olbrzymich barakud.

Punta venados- głębokość 22-30 m 25 minut na południe, znana niewielu nurkom znajduje się wspaniała rafa opadająca na głębokość od 22 do 30 metrów, średnie prądy sprawiają, że jest to idealne miejsce do nurkowań multi-level