Najlepsze nurkowaniaMiejsca nurkowe na Morzu Karaibskim - Meksyk


Nurkowanie w Morzu Karaibskim w Meksyku

 

Cerebros

Głębokość 10-12 m Płytka rafa z nieziemsko wyglądającymi koralami „mózgowcami’’, wspaniała atmosfera odrobinę inna niż na pozostałych rafach. Nie występują prądy. Miejsce nadaje się dla nurków o różnym poziomie, idealne do specjalizacji nawigacyjnej. Często odbywa się tu drugie nurkowanie po Los Arcos lub Green Wall.

 

Los Arcos 

Głębokość 30 m Prądy średnie do mocnych Płaska rafa opada od 22 do 30 metrów pozostawiając ścianę ze wspaniałymi formacjami. 2 zapierające dech w piersiach łuki. Ściana bogata w życie, duże szanse na spotkanie żółwia czy bull shark.

 

Xcalacoco / Pared Verde

Głębokość 30 m Prądy średnie do mocnych Green Wall- pionowa ściana od 20 do 30 m. Wspaniałe nurkowanie w prądach, zaczyna się końca ściany na 30 metrach a później przenosi się na górę rafy na głębokości 20 metrów. Spotkać można mureny i żółwie i wiele innych zwierząt przy tej kolorowej rafie. W chłodniejszych miesiącach spotkać można także bull sharks.

 

Moc Che

Głębokość 12 metrów Nurkowanie odpowiednie dla każdego nurka, łagodne prądy, różnorodność ryb i innych stworzeń- m.in. mureny, angelfish, kraby, parrotfish. Spotkać można często żółwie pływające wokół góry rafy.

 

Chun zumbul

Głębokość 10-12 m Wspaniała płytka rafa idealna dla nowicjuszy, z lekkim lub zupełnie bez prądów i piaszczystym podłożem na głębokości 10-12 m. Spotkać można mureny i homary i duże ławice jack na szczycie rafy.

 

Shangri La 

Głębokość 10-12 m Wspaniała płytka rafa idealna dla nowicjuszy, z lekkim lub zupełnie bez prądów i piaszczystym podłożem na głębokości 10-12 m. Spotkać można mureny i homary i duże ławice jack na szczycie rafy.

 

Jardines

Wspaniała płytka rafa idealna dla nowicjuszy, z lekkim lub zupełnie bez prądów i piaszczystym podłożem na głębokości 10-12 m. Spotkać można mureny i homary i duże ławice jack na szczycie rafy.

 

Sabalos

Głębokość 14 metrów Prądy słabe do silnych. Imponująca rafa z licznymi nawisami, dziurami i półkami- wspaniałe miejsce do wypoczynku dla muren, homarów, często spotkać można barakudy polujące u szczytu rafy. Należy także wypatrywać skorpen i i ogończy

 

Barracuda

Głębokość 14 m Prądy słabe do silnych. Imponująca rafa z licznymi nawisami, dziurami i półkami- wspaniałe miejsce do wypoczynku dla muren, homarów, często spotkać można barakudy polujące u szczytu rafy. Należy także wypatrywać skorpen i i ogończy

 

Tortuga

Głębokość 16-30 metrów Prądy średnie do silnych. Wspaniały dywan z korali i gąbek. Zazwyczaj zatrzymujemy się na 16-18 metrach. Spotkać tu można Filefish, Trunkfish, Angelfish, Cornetfish, Porcupinefish, Reef Squid, ale przede wszystkim należy wypatrywać żółwi hawksbill, które żyją wzdłuż tej rafy. W miesiącach letnich spotkać można ławice gigantycznych tarpoon. W zimniejszych miesiącach spotkać można bull sharks.

 

Mama Viña Wreck

Głębokość 28 m Prądy średnie do silnych Zatopiono umyślnie dla nurków Mama Vina to pasażerski prom długi na ok. 30 m. Wspaniała zabawa dla bardziej doświadczonych nurków, ze względu na silny prąd. Mimo że wraku nie można spenetrować, jest tu jednak dużo pomieszczeń przez które można przepłynąć. Znajduje się tu wiele małych ryb jak również olbrzymich barakud.

 

Punta venados

Głębokość 22-30 m 25 minut na południe, znana niewielu nurkom znajduje się wspaniała rafa opadająca na głębokość od 22 do 30 metrów, średnie prądy sprawiają, że jest to idealne miejsce do nurkowań multi-level


Powiązane ofertyHotele

The Reef Playacar Resort & Spa 4* - Playa del Carmen

Meksyk

Hotel usytuowany w malowniczej scenerii; pośród egzotycznego ogrodu, przy plaży, kwadrans spacerem od centrum. Świetne miejce na relaks w karaibskim otoczeniu. 

Catalonia Riviera Maya 4* - Puerto Aventuras

Meksyk

Świetny hotel tworzący wraz z siostrzanym Catalonia Yucatan Beach - wspaniały kompleks, pełen atrakcji dla gości w każdym wieku. Piękna plaża (niedaleko od brzegu niewielka rafa), egzotyczna roślinność, pocztówkowe widoki, karaibski wystrój, bogactwo kulinarne, dużo ofert  rekreacyjnych i sportowych.


Bazy nurkowe

Pro Dive International - Playa del Carmen

Meksyk

Mimo, że ceny są nieznacznie wyższe w porównaniu do ofert innych baz to trzeba przyznać, że PRo Dive wywiązuje się z obietnicy komfortowego, bezpiecznego i bezproblemowego nurkowania wakacyjnego w 100%. Podejście do klienta jest tu na najwyższym poziomie. Marzy Ci się spotkanie z rekinem wielorybim, rekinem tępogłowym albo żaglicami? Dobrze trafiłeś.