Najlepsze nurkowania10 Najlepszych Miejsc Nurkowych - Różnorodność


Najbardziej różnorodny ekosystem rafowy:  Raja Ampat / Komodo – Indonezja

Raja Ampat

Raja Ampat to archipelag 1500 małych wysepek w indonezyjskiej prowincji Papua Zachodnia. Tutaj spotykają się prądy z okolicznych regionów, tworząc szczególnie bogate w życie środowisko. Można tu zaobserwować blisko 700 gatunków korali, 1100 gatunków ryb rafowych i 600 gatunków mięczaków. Ponadto wiele miejsc czeka w tym rejonie na odkrycie, chociaż niełatwo zmotywować się do poszukiwań, kiedy znane miejsca oferują takie bogactwo. Znajdują się tu iglice z gęstymi koralami miękkimi, wielka różnorodność ryb oraz namorzyny, na korzeniach których rosną miękkie korale. Tereny te stanowią szalony mix dżungli i środowiska morskiego, istnieją nawet miejsca fiordopodobne, w których pływają meduzy, przemieszczając się z jednej strony na drugą. Znajdziesz tu gorgonie o wachlarzach większych od człowieka, a na prawie każdej występują koniki morskie pygmy seahorses. Znajdziesz tu dokładnie to, czego szukasz – małe stworzonka, kolory czy ryby rafowe. Warto przyjechać tu na 10 czy nawet 14 dniowe safari nurkowe, aby w pełni skorzystać z bogactwa, jakie oferuje słynny trójkąt koralowy.

Czytaj więcej:

> Indonezja Papua i Moluki - opis regionu

> Rejsy nurkowe w Indonezja na Raja Ampat

> Hotele nurkowe w Indonezji na Raja Ampat

> Bazy nurkowe w Indonezji na Raja Ampat

    

Komodo

Region Komodo obejmuje sznur wulkanicznych wysepek we wschodniej Indonezji i słynie jako miejsce, w którym żyje niezwykły waran z komodo, największy waran na świecie. Jednakże Komodo jest także znane ze względu na życie pod wodą, jest domem dla ponad 1000 gatunków ryb, około 260 gatunków korali i 70 gatunków gąbek. Spotyka się tu także diugongi, rekiny, manty i około 14 gatunków delfinów i wielorybów.

Cannibal Rock - prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc makro na świecie, jednak ze względu na trudną dostępność nie wszystkie rejsy nurkowe do niego docierają. Niezliczone rzadkie ślimaki nagoskrzelne, tysiące wielokolorowych featherstars i niezwykłe sea apples wyglądające jak kule, skrywające w swym wnętrzu młode frogfish i ghost pipefish. Dorosłe frogfish pływają wokół skały, która jest domem dla koników morskich pygmy seahorse, zebra crab, Rhinopias, żółwia szylkretowego i ośmiornicy blue ring octopus. Tutaj też znajdują się niezwykle kolorowe korale twarde i miękkie.

Czytaj więcej:

> Indonezja Komodo - opis regionu

> Rejsy nurkowe w Indonezji na Komodo

> Bazy nurkowe w Indonezji na Komodo

> Hotele nurkowe w Indonezji na Komodo


Powiązane ofertyHotele

Misool Eco Resort - Raja Ampat

Indonezja - Papua i Moluki

Pięknie położony, ekskluzywny ośrodek, w którym dużą wagę przykłada się do ochrony środowiska. Dla gości przygotowano wille zapewniające maksimum prywatności.

Raja Ampat Dive Lodge - Yenpapir Beach/ Mansuar Island

Indonezja - Papua i Moluki

Mały, przytulny ośrodek nurkowy, stanowiący korzystna alternatywę w stosunku do łodzi pływających w tym rejonie.

Raja4Divers - Pef Island

Indonezja - Papua i Moluki

Ekskluzywny, niewielki ośrodek pod europejskim profesjonalnym zarządem, który ani trochę nie stracił rodzinnego klimatu. Jest to wyjątkowe miejsce z niezapomnianymi miejsami nurkowymi w okolicznościach dziewiczej natury. 


Rejsy

Raja Manta Explorer

Tajlandia

Łódka wysokiej klasy organizująca nurkowania w najlepszych miejscach Indonezji. Trasy obejmują Raja Ampat, Lembeh, Misool, Sangalaki, Maratua, Banda.

Damai I

Bardzo komfortowa łódź  oferująca przestrzenne kabiny, dużo swobody dla swoich gości a także wyjątkową obsługę.

Samambaia

Łódź o wysokim standardzie z niezwykle przyjaznymi ludźmi opiekującymi się gośćmi podczas rejsu. Pyszne jedzenie i trasy rejsów pokrywające najlepsze miejsca nurkowe Raja Ampat, Morze Banda, Komodo i Alor w Indonezji to najlepszy wybór na Twoje wakacje.

Ambai

According to us, a great diving boat. It's comfortable, and at the same time climatic.

Indo Siren

Indo Siren będzie najlepszym wyborem dla nurków skoncentrowanych na spędzeniu jak największej części dnia pod wodą. Jest to idealny wybór dla fotografów podwodnych.

Indo Aggressor

Komfortowy statek nurkowy z dużą ilością miejsca, miłą załogą, bardzo dobrym jedzeniem i zachwycającą obsługą.

Sea Serpent Serena

Nowa łódź w katalogu floty Serpent Fleet. Idealna dla osób ceniących sobie niewielkie grupy nurkowe. Łódź o podwyższonym standardzie. Wykonuje praktycznie wszystkie trasy z Hurghady oraz Port Ghalib obejmujące Północ Morza Czerwonego, cieśninę Tiran, południe St. Johns, Fury Shoals a także bardziej wymagające rejony jak Wyspy Brothers, Daedalus oraz Elphinstone.


Bazy nurkowe

Misool Eco Resort Dive Centre - Batbitim Island

Indonezja - Papua i Moluki

Najlepszą rekomendacją jest fakt, że w Misool Eco Resort nakręcono film IMAX "Journey to The South Pacific". Nurkowanie w prądach, z rekinami i mantami a także w rozległych ogrodach koralowych, z nawisami i kanałami, słowem cały wachlarz możliwych nurkowań. Wygoda, elastyczność i bezpieczeństow to najważniejsze cechy w tej bazie.

Raja Ampat Divers - Yenpapir Beach - Mansuar Island

Indonezja - Papua i Moluki

Baza nurkowa o dobrym standardzie, oferuje nurkowanie na najlepszych rafach rejonu.

Raja 4 Divers - Pef Island

Indonezja - Papua i Moluki

Baza jest integralną częścią ośrodka Raja 4 Divers. Zapaleni a także początkujący nurkowie będą zachwyceni profesjonalną obsługą w bazie oraz ogromnym bogactwem życia podwodnego. Centrum jest bardzo dobrze przygotowane również pod kątem potrzeb fotografów.