Najlepsze nurkowania10 Najlepszych Miejsc Nurkowych - Różnorodność


   Najbardziej różnorodny ekosystem rafowy:  Raja Ampat / Komodo – Indonezja

    

   Raja Ampat

   Raja Ampat to archipelag 1500 małych wysepek w indonezyjskiej prowincji Papua Zachodnia. Tutaj spotykają się prądy z okolicznych regionów, tworząc szczególnie bogate w życie środowisko. Można tu zaobserwować blisko 700 gatunków korali, 1100 gatunków ryb rafowych i 600 gatunków mięczaków. Ponadto wiele miejsc czeka w tym rejonie na odkrycie, chociaż niełatwo zmotywować się do poszukiwań, kiedy znane miejsca oferują takie bogactwo. Znajdują się tu iglice z gęstymi koralami miękkimi, wielka różnorodność ryb oraz namorzyny, na korzeniach których rosną miękkie korale. Tereny te stanowią szalony mix dżungli i środowiska morskiego, istnieją nawet miejsca fiordopodobne, w których pływają meduzy, przemieszczając się z jednej strony na drugą. Znajdziesz tu gorgonie o wachlarzach większych od człowieka, a na prawie każdej występują koniki morskie pygmy seahorses. Znajdziesz tu dokładnie to, czego szukasz – małe stworzonka, kolory czy ryby rafowe. Warto przyjechać tu na 10 czy nawet 14 dniowe safari nurkowe, aby w pełni skorzystać z bogactwa, jakie oferuje słynny trójkąt koralowy.

   >> sprawdz naszą ofertę na Raja Ampat <<

    

   Komodo

   Region Komodo obejmuje sznur wulkanicznych wysepek we wschodniej Indonezji i słynie jako miejsce, w którym żyje niezwykły waran z komodo, największy waran na świecie. Jednakże Komodo jest także znane ze względu na życie pod wodą, jest domem dla ponad 1000 gatunków ryb, około 260 gatunków korali i 70 gatunków gąbek. Spotyka się tu także diugongi, rekiny, manty i około 14 gatunków delfinów i wielorybów.

   Cannibal Rock - prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc makro na świecie, jednak ze względu na trudną dostępność nie wszystkie rejsy nurkowe do niego docierają. Niezliczone rzadkie ślimaki nagoskrzelne, tysiące wielokolorowych featherstars i niezwykłe sea apples wyglądające jak kule, skrywające w swym wnętrzu młode frogfish i ghost pipefish. Dorosłe frogfish pływają wokół skały, która jest domem dla koników morskich pygmy seahorse, zebra crab, Rhinopias, żółwia szylkretowego i ośmiornicy blue ring octopus. Tutaj też znajdują się niezwykle kolorowe korale twarde i miękkie.

   >> sprawdz naszą ofertę na Komodo <<