Najlepsze nurkowania

Wananavu Beach Resort - Rakiraki

Fiji


Pięknie położony, mały ośrodek z dobrą obsługa idealny do wypoczynku i nurkowania.


Pięknie położony, mały ośrodek z dobrą obsługa idealny do wypoczynku i nurkowania.


Położenie

Na północno- wschodnim krańcu wyspy Viti Levu Nowozelandczyk John Gray wybudował przepiękny hotel. Wananavu znaczy po polsku wspaniały/ fantastyczny i właśnie takie są stąd widoki na wschody i zachody słońca. Do ośrodka można dostać się z lotniska Nadi autem w ciągu 2 godzin. Do ośrodka należy również mała, chroniona zatoczka.


Wyposażenie

Pozostający pod niemieckim kierownictwem mały hotel dysponuje 31 gustownie urządzonymi bungalowami. Wszystkie wyposażone są w łazienkę, toaletę, własny taras, mały kącik do siedzenia, wentylator i lodówkę. W bungalowach nie ma żadnych telefonów, radioodbiorników i telewizorów. Nic nie powinno zakłócać spokoju tego raju. Bungalowy Beachfront leżą bliżej plaży niż bungalowy Oceanview. Rozrzucone po tropikalnym ogrodzie są bungalowy Gardenview. Wyśmienite jedzenie serwowane jest albo w restauracji albo na dużym tarasie. Menu zmieniane jest codziennie. Poza rybami, langustami, krabami podawane są też potrawy mięsne i wegetariańskie. Kolacja odbywa się przy blasku świec. Piękny basen ze słodką wodą i prywatna plaża zachęcają do kąpieli. Poza kortami tenisowymi ( bezpłatne ) oferowane są wszystkie rodzaje sportów wodnych i wiele wycieczek. Ukoronowaniem specjalnego programu Ośrodka Wananavu Beach Resort jest fidżijski masaż wykonywany przez doświadczoną masażystkę- terapeutkę przy dźwiękach łagodnej muzyki. Nurkowanie w bazie Wananavu.


Cena od: 2722 PLN

(7 nocy w Gardenview Bure DBL, śniadania, transfery z/na lotnisko)Cena w terminie 01.04.2016-31.03.2017 od osoby:
5 nocy z pakietem 6 nurkowań4617 PLN
Dodatkowa noc z 2 nurkowaniami 1158 PLN
Dopłata do Oceanview Bure od osoby za noc321 PLN
Dopłata do Beachfront Bure od osoby za noc813 PLN

Cena w terminie 01.04.2016-31.10.2016 od osoby:
1 noc w Oceanview Bure DBL, śniadanie718 PLN

Cena w terminie 01.11.2016-31.03.2017 od osoby:
1 noc w Oceanview Bure DBL, śniadanie638 PLN

Cena w terminie 01.04.2017-31.04.2018 od osoby:
1 noc w Gardenview Bure DBL, śniadanie302 PLN
1 noc w Oceanview Bure DBL, śniadanie359 PLN
1 noc w Beachfront Bure454 PLN

Cena zawiera:
nocleg w Gardenview Bure DBL, śniadanie, lunch, kolacja, transfer z/na lotnisko,nurkowanie z bazą Wananawu z przewodnikiem, butlą i balastem.
Transfer od osoby w jedną stronę, przy minimum 2 osobach302 PLN
Nurkowanie

Archipelag Fidżi, nazywany nieoficjalnie „stolicą świata miękkich koralowców”, obfituje w miejsca wspaniałe i naprawdę bajecznie kolorowe, gdzie podziwiać można korale we wszystkich kolorach tęczy, na których występują wszystkie gatunki ryb mieszkających na rafach. Jest tu tak wiele wysp i wysepek, że konieczne jest podjęcie decyzji, czy udać się na safari nurkowe i zobaczyć najlepsze miejsca do nurkowania, czy pozostać w jednym miejscu i poznać je dokładnie.
 

TAVEUNI

Najbardziej atrakcyjne miejsca leżą w cieśninie Somosomo Strait między wyspami Vanua Levu i Taveuni, na 32 km rafie Rainbow Reef.

To tu znajduje się najsłynniejsze nurkowisko Fidżi Great White Wall. Do tej niesamowitej ściany droga prowadzi przez tunel, po przepłynięciu przez niego oczom ukazuje się nieziemski widok – opadająca w niezmierzone głębiny ściana, pokryta w całości koralowcami, które żywiąc się dają efekt świecenie – podobnego, jak podczas patrzenia na szczyt pokryty śniegiem, na który padają słoneczne promienie.


Innym ciekawym miejsce jest Purple Wall – ściana przechodząca w łagodniejszy stok, oferująca nurkowanie w dryfie i tworząca tętniące życiem urwisko z olśniewającymi koralami, gorgoniami, liliowcami i piórówkami.
W pobliżu, w miejscu zwanym Zoo spotkać można barakudy, rekiny rafowe, manty i orlenie.


Z kolei na oddalonym od Taveuni miejscu nurkowym w okolicy wyspy Wakaya można oglądać manty i młoty w Manta’s Rock – podczas nurkowania w wielki błękit, a w Wakaya Passage – przy ścianie wśród korytarzy i nawisów pokrytych miękkimi koralami.

 

BEQA LAGOON

Beqa (wymiawane „Benga”) znane jest z turkusowych lagun otaczających południowe wybrzeże głównej wyspy Viti Levu. Najwięcej resortów dla nurków w tym regionie znajduje się przy mieście Pacific Harbour, a jeśli preferujesz bardziej intymne i ciche miejsca to wybierz pobyt na Wyspie Beqa, która położona jest po środku laguny około 8km na południe od wybrzeża Viti Levu.

Laguna Beqa jest otoczona rafą koralową o długości około 200km i jest poprzecinana niewielkimi kanałami. Widoczność pod wodą zwykle wynosi ponad 30m a temperatura wody ma przyjemne 26’C przez cały rok.

Największą atrakcją Beqa są nurkowania z rekinami. Aby chronić te piękne drapieżniki rząd Fidżi utworzył tutaj Morski Rezerwat Rekinów i Raf dzięki czemu nurkowie mogą podziwiać z naprawdę bliska karmienie kilku gatunków rekinów jednocześnie. Podczas nurkowania w Beqa zobaczysz 8 gatunków rekinów: Nurse Shark, Gray Reef Shark, White, Black oraz Silver Tip Reef Shark, Lemon Shark, Bull Shark a także Tiger Shark.

 

KADAVU

Położona na Kadavu rafa Astrolabe o długości 120km jest czwartą co do wielkości rafą barierową na świecie i znajduje się ona w świetnej kondycji. Rafa biegnie wzdłuż południowego wybrzeża Kadavu oraz na wschód wokół Wysp Ono.

Rafę tworzy zdumiewająco różnorodne skupisko twardych oraz miękkich koralowców we wszystkich kolorach. Bioróżnorodność tego środowiska zwabia wiele rekinów rafowych, raje, duże groupery i spore szkółki ryb tropikalnych. Większość miejsc nurkowych jest łatwo dostępna dlatego polecana jest również dla osób snorklujących, początkujących ora zaawansowanych nurków.

Temperatura wody wokół Kadavu jest jednak około 2-3 stopnie niższa niż przy Viti Levu dlatego zalecamy cieplejszy skafander.

 

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT.

 

Temperatura wody utrzymuje się w granicach 26° do 30°C i pianki o grubości 3 do 5 mm będą w zupełności wystarczające. Komora dekompresyjna znajduje się na Suwie w Viti Levu.

 

Naszym zdaniem: Jest to ciekawe miejsce do nurkowania i świetne miejsce do odpoczynku na lądzie. Jednak najlepsze miejsca nurkowe można zwiedzić jedynie podczas safari.Kraj i ludzie

Ta formacja wysp znana była od lat jako ojczyzna przerażających kanibali, teraz jednak żyją tu sami przyjaźni ludzie. Fidżi to największy i najważniejszy kraj morza Południowego. Może się pochwalić pięknymi krajobrazami, wielorakością kultur i różnorodnością atrakcji. Tylko około 100 z 300 wysp jest zamieszkanych. Mają one piękne białe plaże piaszczyste i rafy koralowe. Niektóre wyspy mają na nadal swoim terenie tropikalne lasy deszczowe z rzadkimi ptakami i wspaniałymi wodospadami. W tej dawnej brytyjskiej kolonii głównym źródłem dochodu poza turystyką jest uprawa trzciny cukrowej. Można tu znaleźć wszystko od luksusowych kompleksów wypoczynkowych do prostych kwater.

 

Każdy odwiedzający Fidżi, powinien obejrzeć narodowe tańce ludowe, spróbować narodowego napoju Kavy i spróbować jedzenia przygotowanego w tradycyjnym piecu ziemnym. Taveuni, mająca około 470 km kwadratowych pokryta jest palmami kokosowymi. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego a do tego jest niezwykle piękna. Nad wszystkim góruje drugi co do wielkości szczyt kraju: Uluinggalau. Mierzy on 1241 metrów nad poziomem morza. Główną wyspą archipelagu jest Viti Levu, gdzie znajduje się stolica Suva. Wyspa ma niesamowity, górzysty krajobraz a jej punktem centralnym jest najwyższa góra Fidżi Tomaniiyi 1324 m n.p.m.

 Łodzie

Najlepszym sposobem zwiedzenia Fidżi są rejsy, gdyż tylko na statku można dotrzeć do najpiękniejszych miejsc nurkowych tego regionu.


Pogoda i klimat

Na Fidżi panuje klimat tropikalny a temperatury wahają się między 27°C a 34°C w ciągu roku. Sezon od marca do listopada to najmniejsza suma opadów i te właśnie miesiące są najlepsze dla turystów. Podczas reszty roku opady są częste i w większości przypadków w formie ulew. W tym okresie często występują tropikalne burze.


Wjazd

Dla mieszkańców Europy środkowej jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny na co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotny bilet lotniczy. Wizy wydawane są na lotniskach. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą dla pełnej listy wytycznych dla danego kraju.


Język

Na Fidżi językiem oficjalnym jest angielski. Większość Hindusów mówi w swoim języku ojczystym.


Waluta

Lokalną walutą jest dolar fidżi, stanowiący równowartość około 2PLN.W wielu miejscach można płacić kartami kredytowymi i czekami podróżnymi.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży (także na wypadek awaryjnego lotu medycznego). Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia dla nurków (np. DAN).


Wyjzad

Opłata lotniskowa wynosi 20 dolarów fidżi.


Zdrowie

Dla osób przyjeżdżających z Europy nie ma wymagań w kwestii szczepień. Na Fidżi nie ma malarii. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą lub konsulatem w celu ustalenia wymagań zdrowotnych dla danego kraju. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

240V, 50Hz; wymagane są adaptery z trzema bolcami.


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Dive Wananavu

Fiji

Baza nurkowa Dive Wananavu jest integralną częścią hotelu Wananavu Beach Resort. Polecamy dla osób, które lubia nurkowanie w kameralnym gronie.

22 213 18 31
od 2722 PLN