Najlepsze nurkowaniaEgipt - Trasa South & St. Johns (flota Emperor), z marsa Ghalib


South & St. Johns (wypływa z Marsa Ghalib)

 

St. Johns - Fury Shoals Reef System

 

Podróż do najbardziej wysuniętych na południe raf, wypływa się z Marsa Ghalib do rozległych raf Fury Shoals i St. John. Na Fury Shoals nurkuje się przy Shaab Claude ze swoimi znanymi przepływami i dużymi koralami. Na południe od rafy spotkać można rekiny białopłetwe i błazenki. Abu Galawa Soraya ma wspaniałe ogrody koralowe i wrak prywatnej żaglówki zatłoczonej glass fish. Shab Sharm to nurkowania na stromych skałach i z rekinami białopłetwymi. Miejsce na południe do Wadi Galam odwiedzają żółwie. Znajduje się tu wiele miękkich korali o różnych kolorach, angel fish i butterfly fish, a we właściwym sezonie spotkać można duże szkółki okoni morskich i tuńczyków.

St. John’s to obszerny zbiór małych raf oferujących jedne z najwspanialszych nurkowań na morzu Czerwonym. Habili Ali oferuje ogromne gorgonie i czarne korale wśród których można spotkać szare żarłacze, silvertip i szkółki rekinów młotów. Habili Gafaar to ogromne skupisko miękkich korali pełnych lucjanusów, butterfly fish i barakud. Zobaczyć można też manty szare żarłacze i silvertip. Gota Kebir to rafa znana ze swoich tuneli gdzie można zobaczyć okonie morskie i barakudy oraz okazjonalnie manty. Tunele są idealne dla początkujących nurków jaskiniowych. Gota Soraya jest uznawana za jedną z najlepszych ścian nurkowych na morzu Czerwonym, pełna glass fish i korali, szarych żarłaczy, silvertip i rekinów młotów.

 

Uwaga: rekomendowane jest minimum 40 udokumentowanych nurkowań.


Powiązane ofertyRejsy

Emperor Elite

Egipt

Luksusowa łódź klasy Platinum.


Bazy nurkowe

United Divers - Safaga

Egipt - Safaga

Ta nieduża, niemalże rodzinna baza jest idealnym miejscem dla tych, którzy cenią sobie indywidualne podejście i kameralną atmosferę zarówno na łodzi jak i pod wodą .