Najlepsze nurkowaniaEgipt - Trasa Simply the Best (flota Emperor); z Hurghady i Marsa Ghalib


Simply the Best (wypływa z Hurghady i z Marsa Ghalib)

Elphinstone - Brothers - Deadalus Reef

 

Nurkowanie w 3 najlepszych miejscach tego rejonu: Big i Little Brothers, Deadalus Reef i Elphinstone. Brother Islands to szczyty dwóch podwodnych gór wyrastających z głębiny i oddalone są o około 60 mil od brzegu. Jest to część Narodowego Parku Morskiego Wysp, trzy wyspy oferują zapierające dech w piersiach nurkowania na skałach i kalejdoskop różnych barw. Zachwycają różnorodnymi gatunkami podmorskich i pelagialnych zwierząt. Duże tuńczyki, okonie morskie (jack fish), lucjanusy, którym czasem towarzyszą rekiny młoty, silvertips, white tip sharks i manty. Nawet rzadki kosogon może być tu odnaleziony. Spotkanie na północy i południe  od wysp Brothers żarłaczy rafowych jest niemal pewne. Nurkowanie na wrakach jest również możliwe. Są tu wraki Aida II i Numidia. Oba są pięknie, porośnięte miękkimi i twardymi koralami. Życie morskie obejmuje także wargacze i szare żarłacze rafowe.

Rafa Deadalus- również część parku Morskiego, to duża, owalna rafa z latarnią. Jest ona najbardziej oddaloną od brzegu rafą egipskiej części Morza Czerwonego. Jej głębokie strome skały oferują wspaniale nurkowania. Są tutaj góry, dziewicze tereny, formacje twardych korali. Jest tu również duża szansa spotkania szkółek rekinów młotów i szarych żarłaczy rafowych. Elphinstone ze swoimi stromymi skałami porośniętymi miękkimi koralami oferuje spotkania z white tip sharks.

 

UWAGA  Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań. Nurkowania nocne nie są tu możliwe. Są to wymagające nurkowania w prądach, więc nie jest to dobre miejsce dla niedoświadczonych nurków.

 

Czytaj więcej:

Egipt - opis regionu

Rejsy nurkowe w Egipcie

Hotele w Egipcie

Bazy nurkowe w Egipcie


Powiązane ofertyRejsy

Emperor Elite

Egipt

Luksusowa łódź klasy Platinum.

Emperor Superior

Egipt

Luksusowa łódka o standardzie Gold Class 5*

Emperor Asmaa

Egipt

Built for travelers and divers, a motor yacht that can take 20 people in 10 double cabins with bathrooms. The cabins and lounge are fully air-conditioned. There is a large solar and diving platform here


Bazy nurkowe

Emperor Divers Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

Jedna z najlepszych baz nurkowych w Marsa Alam oferująca profesjonalnie zorganizowane nurkowania. Jedyna baza nurkowa w Marsa Alam, która gwarantuje nurkowania z łodzi. Baza jest w hotelu MARINA LODGE HOTEL