Najlepsze nurkowania

French Polynesia Master


Łódź ma zaledwie dwa lata ale z zewnątrz może sprawiać wrażenie dosyć starego. Czasami zdarzają się awarie silnika. Mimo wszystko jest to najlepszy wybór dla nurków, którzy chcą wykonać więcej niż dwa nurkowania dziennie. Jedzenie na statku jest bardzo dobre.


Opis

Ten nowy statek rozpoczął rejsy  w maju 2016 roku z Atolu Tuamotu w Polinezji Francuskiej. Właścicielem i zarządcą statku jest znana firma World Wide Dive and Sail, która posiada w swojej ofercie statki floty Siren oraz Master słynące z świetnej obsługi i najwyższej jakości.

 

Na Polynesia Master będzie można wybrać się na 7 i 10 nocne safari nurkowe po atolach Fakarava, Rangiroa oraz Tuamotu. Obecnie statek znajduje się w suchym doku i przechodzi kapitalny remont. Wkrótce na nasze j stronie pojawi się pełen opis tej wspaniałej łodzi dla nurków.


Wyposażenie

Statek zbudowany w 2016 roku może pomieścić do 25 gości na 4 pokładach, wszystkie kabiny mają własną łazienkę z prysznicem, zimną i ciepłą wodą oraz WC. Kabiny są dodatkowo wyposażone w stół i szafkę, mają regulowaną klimatyzację i sejf. Kabiny standardowe i Premium różnią się tylko lokalizacją na statku, a nie standardem.

Dolny pokład zawiera kabiny # 1 - # 5. Kabiny są wyposażone w 2 łóżka pojedyncze. Łóżka w kabinach nr 1 i 2 można przekształcić w podwójne łóżko. W kierunku rufy głównego pokładu znajdują się jeszcze dwie kabiny. Kabiny # 6 i # 7 mają podwójne łóżka, których nie można przekształcić w podwójne łóżko. Na górnym pokładzie znajdują się kabiny # 8 - # 14. Kabina # 8 ma podwójne łóżko i służy tylko jako pojedyncza kabina. Pozostałe 4 kabiny można przekształcić z podwójnych łóżek w podwójne łóżka.

Na głównym pokładzie znajduje się jadalnia i mały salon. Restauracja serwuje 3 posiłki i przekąski dziennie, a także kawę, herbatę, napoje bezalkoholowe i soki owocowe. Za dodatkową opłatą dostępne są alkohole, wino i piwo. W kierunku rufy, obok przestronnego salonu, znajduje się pokład do nurkowania, w tym strefa dla aparatów fotograficznych, 2 toalety oraz 2 prysznice dla nurków. Dostępne są również 2 stacje do płukania i czyszczenia sprzętu i kamer. Z przodu i z tyłu górnego pokładu można odpocząć w miejscach do siedzenia. Na tarasie słonecznym goście mają do dyspozycji wiele leżaków.

 

WAŻNE

Po prawie 2 latach służby niestety musieliśmy zdać sobie sprawę, że ten nowy statek jest już dosyć zardzewiały i sprawia z zewnątrz wrażenie starego. Statek zbudowany w Chinach często ma problemy techniczne, zdarza się, że silnik nie działa prawidłowo lub występują problemy z klimatyzacją.

Chcielibyśmy wskazać te rzeczy naszym klientom, aby nie powstały żadne fałszywe oczekiwania. Miejsca nurkowe są absolutnie światowej klasy, a jeśli chcesz zrobić więcej niż dwa nurkowania dziennie ze statku wycieczkowego nurkowego, to nie ma alternatywy i będziesz absolutnie zachwycony nurkowaniem, również jedzenie na łodzi jest bardzo dobre.

Miejsca nurkowe

Obszar nurkowania charakteryzuje się silnymi prądami i wielbiciele dużych ryb przyjeżdżają tu ze względu na nie. Widoczność pod wodą jest bardzo dobra, rafy są zbudowane z twardych korali i nienaruszone, spotkamy tu wiele rekinów, barakudy, napoleony i wielkie tuńczyki. Nurkowie najczęściej spotykają delfiny i manty.

Nurkowanie w Fakarava jest dostępne na prawie wszystkich rejsach. Atol jest otoczony po obu stronach przez ocean, od północy i południa, znajdują się 2 kanały ze znanymi miejscami nurkowymi. Garuae Canal na północy, który jest nazywany przez mieszkańców również Te Ava Nui, czyli wielki kanał, ma 1600 m szerokości, jest także największym kanałem w Polinezji. Kanał Tumakohua na południu można odwiedzić tylko przy dobrej pogodzie. Inne atole oferują równie dobre miejsca nurkowe.

Nurkowie z uprawnieniami CMAS 1, PADI Open Water i Advanced Open Water Diver mogą nurkować
w Polinezji Francuskiej na maksymalnej głębokości 29 metrów. Posiadając certyfikat PADI Rescue Diver i CMAS 2 można nurkować do 49 metrów głębokości. Wyższe poziomy edukacji umożliwiają nurkowanie do głębokości 60m.


Naszym zdaniem

Łódź ma zaledwie dwa lata ale z zewnątrz może sprawiać wrażenie dosyć starego. Czasami zdarzają się awarie silnika. Mimo wszystko jest to najlepszy wybór dla nurków, którzy chcą wykonać więcej niż dwa nurkowania dziennie. Jedzenie na statku jest bardzo dobre.


Cena od: 20266 PLN

(rejsy 7 nocy w kabinie DBL, pełne wyżywienie, nurkowanie (butla, balast, przewodnik), transfery lotniskowe.)Cena zawiera:
zakwaterowanie w wybranej kabinie, pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje i przekąski), transfery lotniskowe, nurkowanie (butla, balast, przewodnik)

DODATKOWE OPŁATY (aktual. 11.2018)
Opłata parkowa i portowa, przy rejsach 7 nocy (70 USD)314 PLN
Opłata parkowa i portowa, przy rejsach 10 nocy (90 USD)403 PLN

Nitrox, za rejs za osobę 100 - 150 USD

Ceny opierają się na bieżącym kursie walut i mogą ulec zmianie. Gwarantujemy ceny dla wszystkich wypłynięć i potwierdzonych przez klienta rezerwacji w ciągu najbliższych 12 miesięcy.Wolne terminy: French Polynesia Master


Liczba dni Wyjazd Przyjazd Plan podróży Wolne miejsca Cena
Październik 2023
7 2023-10-12
z: Rangiroa
2023-10-19
do: Fakarava
Fakarava 1
10 2023-10-20
z: Fakarava
2023-10-30
do: Rangiroa
Rangiroa 26
10 2023-10-31
z: Rangiroa
2023-11-10
do: Fakarava
Fakarava 26
Listopad 2023
10 2023-11-10
z: Fakarava
2023-11-20
do: Papeete
Papeete 26
Grudzień 2023
10 2023-12-10
z: Papeete
2023-12-20
do: Fakarava
Fakarava 26
7 2023-12-21
z: Fakarava
2023-12-28
do: Fakarava
Fakarava 26
10 2023-12-29
z: Fakarava
2024-01-08
do: Rangiroa
Rangiroa 26
Nurkowanie

Nurkowanie na środku Pacyfiku jest bardzo interesujące. Można tu spotkać wiele dużych ryb. Szczególnie godne polecenia są nurkowania na atolu Tuamotu. Kanał Tiputa to najlepsze miejsce na świecie do spotkań z rekinami. Generalnie podwodny świat nie jest tak kolorowy jak w innych tropikalnych rejonach, za to jest tu przez cały rok wspaniała widoczność. Należy zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Większość baz nurkowych pozostaje pod francuskim kierownictwem. Temperatura wody wynosi od 25ºC do 29ºC. Pianka o grubości 3 do 5 mm powinna w zupełności wystarczyć. Naszym zdaniem: Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania z dużymi rybami. Jeśli ktoś jednak oczekuje spektakularnych formacji koralowych i kolorowych raf powinien wybrać się w inne miejsce.Kraj i ludzie

Tahiti należy do Polinezji Francuskiej, terytorium zamorskiego Francji, leżącego w południowo- wschodniej części Pacyfiku i składającego się wielu rozrzuconych wysepek. Cała powierzchnia kraju wynosi 3521 km². Polinezja Francuska dzieli się na 5 archipelagów: Wyspy Towarzystwa składają się z Wysp Nadwietrznych i z Wysp Podwietrznych, wyspy Tuamotu, Gambier, Tubuai o Marquesas. Ludność to Polinezyjczycy, Chińczycy i Europejczycy. Główna wyspa to Tahiti, na której znajduje się stolica Papeete (ok. 23500 mieszkańców) Tahiti Wyspa jest wulkanicznego pochodzenia, górzysta. Największym szczytem jest wulkan Orohena (2241 m). Klimat jest ciepły i umiarkowany, z temperaturą między 16ºC a 32ºC. Obfite opady sprzyjają roślinności. Jest tu około 120000 mieszkańców, z których najliczniejszą grupę stanowią Polinezyjczycy. Językiem urzędowym jest francuski. Zajęcia szkolne odbywają się wyłącznie po francusku. Francuski zdobywca Louis Antoine de Bougainville przybył tu w 1768 roku I zagarnął to terytorium dla Francji. Tahiti stało się w 1842 protektoratem a w 1880 kolonią. Kto chciałby spełnić tu swoje marzenia o wspaniałym morzu i bajkowych plażach będzie odrobinę rozczarowany. Jest tu mało plaż a większość z nich jest z czarnego piasku, jedynie na zachodnim wybrzeżu odnaleźć można kilka białych plaż. Moorea Moorea należy do krajobrazowo najpiękniejszej wyspy tego rejonu z dużą ilością tras górskich i niebieskimi lagunami. Powierzchnia wyspy wynosi około 136 km² a liczba mieszkańców 9500. Zatoki Opunohu i Cook są to dwie najbardziej malownicze wyspy w południowej części Oceanu Indyjskiego Cel wielu wycieczek Belvedere oferuje wspaniały widok na obie zatoki. Na Moorea łatwo się dostać z Tahiti i są tu świetne miejsca nurkowe. Bora Bora Wulkan wyrastający nad najpiękniejszą lagunę świata. Nazwana przez kapitana Cooka Perłą Pacyfiku wyspa należała od zawsze do wysp marzeń. Była ona przez mieszkańców Tahiti w przeszłości nazywana Mai Te Pora, co oznacza tyle co „stworzona przez Bogów” nosi teraz nazwę Bora Bora. Znana jest z gigantycznych sylwetek dwóch wierzchołków Pahia i Otemanu. Trzeba na tej wyspie spędzić chociaż kilka dni. Nawet mimo tego, że nurkowanie tu nie jest tak dobre jak na Moorea i Rangiroa.Rejsy nurkowe

Rejs nurkowy na do archipelagu Tuamotu to gwarancja spektakularnych nurkowań i spotkania z rekinami. Szczególnie polecamy rejs na łodzi Tahiti Aggressor, która wyznacza nowe standardy łodziom pływającym na terenie Polinezji Francuskiej.


Pogoda i klimat

W Polinezji Francuskiej panuje wilgotny i ciepły klimat tropikalny. Przez cały rok Pasaty schładzają rozgrzane powietrze. Temperatura przez cały rok utrzymuje się na poziomie 27ºC.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu oraz bilet powrotny.Język

Językiem urzędowym jest francuski, jednak często można porozumieć się po angielsku.Waluta

Obowiązującą walutą jest frank CFP. 100 XPF=2,99PLN. Warto mieć przy sobie gotówkę w dolarach amerykańskich bądź EURO. Przeważnie karty kredytowe są honorowane.Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.Wyjazd

Na dzień dzisiejszy nie ma opłat za wyjazd z kraju.Prąd

110 lub 220V, konieczny międzynarodowy adapter


22 213 18 31
od 20266 PLN