Najlepsze nurkowania

The Six Passengers - Rangiroa

Polinezja


The 6 Passengers to dobra baza nurkowa oferująca bezpieczne i wspaniałe nurkowania.


Opis

Baza Six Passengers znajduje się bezpośrednio przy plaży w typowym polinezyjskim domu w zatoce Ohutu i prowadzona jest przez Francuzów i Włochów. W cenie pakietu nurkowego zawarty jest transfer z oraz do hotelu w Rangiroa.


Nurkowanie

Nazwa bazy jest jednocześnie odzwierciedleniem filozofii firmy - na łódź nurkową zabieranych jest 6 osób, z tylu też osób składa się grupa nurkowa. W bazie pracuje zawsze 4-5 instruktorow z różnych krajów. Poza codziennymi wypłynięciami na nurkowania oferowane są także kursy wg standardów PADI oraz CMAS, nurkowania są prawie zawsze filmowane, i po zakończeniu goście mogą zakupić film DVD.

 

Dziennie odbywa się do 4 nurkowań z łodzi, po szczegółowym briefingu wypływa się na miejsce nurkowe. Miejsca znajdują się najczęściej około 10 minut drogi łodzią, tak więc łódź po każdym nurkowaniu wraca do bazy. Na życzenie istnieje możliwość zorganizowania wypłynięć do dalszych miejsc nurkowych - wtedy odbywają się 2 nurkowania.

 

Baza dysponuje własną wypożyczalnią sprzętu, wypożyczenie jest już zawarte w cenie nurkowania. Komputery nurkowe i głębokościomierze nie są wypożyczane. Nurkuje się na butlach 12 l z zaworami DIN oraz INT.

 

W Polinezji Francuskiej nurkowie z 1 stopniem CMAS oraz PADI OWD i AOWD mogą nurkować do głębokości 29 m. Nurkowie z certyfikatem PADI Rescue Diver oraz CMAS 2 stopień mogą nurkować do głębokości 49 m. Nurkowie z wyższymi stopniami mogą nurkować do 60 m.


Miejsca nurkowe

Miejsca nurkowe charakteryzują się występowaniem silnych prądów, które przyciągają duże ryby. Widoczność pod wodą jest bardzo dobra, rafa porośnięta jest pięknie twardymi koralami oraz nietknięta.

 

Obok wielu rekinów rafowych często spotyka się tu barakudy, napoleony, wielkie mureny i tuńczyki. Podziwiać tu można wielkie ławice, a czasem nurków otaczają delfiny lub manty, ale także spore rekiny młoty lub żaglice.


Naszym zdaniem

The 6 Passengers to dobra baza nurkowa oferująca bezpieczne i wspaniałe nurkowania.Cena od: 2774 PLN

(10 nurkowań z łodzi)Cena w terminie 01.01.2017-31.12.2017 od osoby:
5 nurkowań1474 PLN
10 nurkowań2774 PLN
20 nurkowań5434 PLN
każde następne nurkowanie powyżej 21szego269 PLN
Nurkowanie

Nurkowanie na środku Pacyfiku jest bardzo interesujące. Można tu spotkać wiele dużych ryb. Szczególnie godne polecenia są nurkowania na atolu Tuamotu. Kanał Tiputa to najlepsze miejsce na świecie do spotkań z rekinami. Generalnie podwodny świat nie jest tak kolorowy jak w innych tropikalnych rejonach, za to jest tu przez cały rok wspaniała widoczność. Należy zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Większość baz nurkowych pozostaje pod francuskim kierownictwem. Temperatura wody wynosi od 25ºC do 29ºC. Pianka o grubości 3 do 5 mm powinna w zupełności wystarczyć. Naszym zdaniem: Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania z dużymi rybami. Jeśli ktoś jednak oczekuje spektakularnych formacji koralowych i kolorowych raf powinien wybrać się w inne miejsce.Kraj i ludzie

Tahiti należy do Polinezji Francuskiej, terytorium zamorskiego Francji, leżącego w południowo- wschodniej części Pacyfiku i składającego się wielu rozrzuconych wysepek. Cała powierzchnia kraju wynosi 3521 km². Polinezja Francuska dzieli się na 5 archipelagów: Wyspy Towarzystwa składają się z Wysp Nadwietrznych i z Wysp Podwietrznych, wyspy Tuamotu, Gambier, Tubuai o Marquesas. Ludność to Polinezyjczycy, Chińczycy i Europejczycy. Główna wyspa to Tahiti, na której znajduje się stolica Papeete (ok. 23500 mieszkańców) Tahiti Wyspa jest wulkanicznego pochodzenia, górzysta. Największym szczytem jest wulkan Orohena (2241 m). Klimat jest ciepły i umiarkowany, z temperaturą między 16ºC a 32ºC. Obfite opady sprzyjają roślinności. Jest tu około 120000 mieszkańców, z których najliczniejszą grupę stanowią Polinezyjczycy. Językiem urzędowym jest francuski. Zajęcia szkolne odbywają się wyłącznie po francusku. Francuski zdobywca Louis Antoine de Bougainville przybył tu w 1768 roku I zagarnął to terytorium dla Francji. Tahiti stało się w 1842 protektoratem a w 1880 kolonią. Kto chciałby spełnić tu swoje marzenia o wspaniałym morzu i bajkowych plażach będzie odrobinę rozczarowany. Jest tu mało plaż a większość z nich jest z czarnego piasku, jedynie na zachodnim wybrzeżu odnaleźć można kilka białych plaż. Moorea Moorea należy do krajobrazowo najpiękniejszej wyspy tego rejonu z dużą ilością tras górskich i niebieskimi lagunami. Powierzchnia wyspy wynosi około 136 km² a liczba mieszkańców 9500. Zatoki Opunohu i Cook są to dwie najbardziej malownicze wyspy w południowej części Oceanu Indyjskiego Cel wielu wycieczek Belvedere oferuje wspaniały widok na obie zatoki. Na Moorea łatwo się dostać z Tahiti i są tu świetne miejsca nurkowe. Bora Bora Wulkan wyrastający nad najpiękniejszą lagunę świata. Nazwana przez kapitana Cooka Perłą Pacyfiku wyspa należała od zawsze do wysp marzeń. Była ona przez mieszkańców Tahiti w przeszłości nazywana Mai Te Pora, co oznacza tyle co „stworzona przez Bogów” nosi teraz nazwę Bora Bora. Znana jest z gigantycznych sylwetek dwóch wierzchołków Pahia i Otemanu. Trzeba na tej wyspie spędzić chociaż kilka dni. Nawet mimo tego, że nurkowanie tu nie jest tak dobre jak na Moorea i Rangiroa.Łodzie

Rejs nurkowy na do archipelagu Tuamotu to gwarancja spektakularnych nurkowań i spotkania z rekinami. Szczególnie polecamy rejs na łodzi Tahiti Aggressor, która wyznacza nowe standardy łodziom pływającym na terenie Polinezji Francuskiej.


Pogoda i klimat

W Polinezji Francuskiej panuje wilgotny i ciepły klimat tropikalny. Przez cały rok Pasaty schładzają rozgrzane powietrze. Temperatura przez cały rok utrzymuje się na poziomie 27ºC.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu oraz bilet powrotny.


Język

Językiem urzędowym jest francuski, jednak często można porozumieć się po angielsku.


Waluta

Obowiązującą walutą jest frank CFP. 100 XPF=2,99PLN. Warto mieć przy sobie gotówkę w dolarach amerykańskich bądź EURO. Przeważnie karty kredytowe są honorowane.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie ma opłat za wyjazd z kraju.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających ze Stanów Zjednoczonych lub z Europy nie ma wymagań dotyczących szczepień. Dla osób przylatujących z innych krajów, proponujemy potwierdzić powyższe informacje w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110 lub 220V, konieczny międzynarodowy adapter


Powiązane ofertyHotele

Maitai Rangiroa - Rangiroa

Polinezja

Hotel z najlepszym stosunkiem ceny do usługi na Rangiroa

22 213 18 31
od 2774 PLN