Najlepsze nurkowania

Aquatiki II

Polinezja


Doświadczonym nurkom Aquatiki oferuje wyjątkowe doświadczenie nurkowe w przyjaznej atmosferze. Początkujący nurkowie powinni nabrać najpierw większego doświadczenia.


Opis

Aquatiki II to długi na 19 metrów i szeroki na9 metrów katamaran zabierający maksymalnie 8 osób. Oferowane są rejsy po Archipelagu Tuamoto o długości od 8 do 14 nocy, zaczynające się i kończące na Fakarava. W zależności od trasy poza Fakarava odwiedzane będą także wyspy: Kaeuhi, Toau, Tahaena i Aratika.


Wyposażenie

Na Aquatiki panuje bardzo rodzinna atmosfera. 5 kabin zapewnia miejsce dla 8 osób. Każda kabina wyposażona jest we własną łazienkę, telewizor i odtwarzacz DVD. Załoga składa się z 3 osób: szypera, który prowadzi łódź w najlepsze rejony, instruktora nurkowego, który organizuje nurkowania i hostessy, która zajmuje się obsługą na łodzi. Jest tu pokład słoneczny i zadaszony kokpit, w którym serwowane są posiłki. Poza nurkowaniami można także wypożyczyć kajaki, zwiedzić wyspy, popływać z fajką.


Nurkowanie

Nurkuje się z dodatkowego pontonu. Podczas normalnych rejsów możliwe są 2 nurkowania dziennie, przy prywatnych czarterach, do 3 dziennie. Nie ma możliwości nabicia butli nitroksem ani zanurkować nocą. Pierwszego i ostatniego dnia nie ma nurkowań. Nurkuje się głównie w prądach podziwiając w błękitnej toni wiele dużych ryb. Uczestnicy rejsów powinni dysponować odpowiednim doświadczeniem w nurkowaniach w prądzie. W rejsach mogą wziąć udział także początkujący nurkowie ale mogą oni nie zostać dopuszczeni do wszystkich nurkowań.


Miejsca nurkowe

Miejsca nurkowe wyróżniają się silnymi prądami. Miłośnicy dużych ryb będą zachwyceni. Widoczność pod wodą jest bardzo dobra, rafy składają się głównie z twardych korali i są pięknie porośnięte. Poza rekinami rafowymi na nurków czekają także barakudy, napoleony, tuńczyki oraz manty. Podczas praktycznie każdego rejsu nurkuje się wokół Fakarava. Na północy i południu atolu znajdują się 2 kanały z wieloma znanymi miejscami nurkowymi. Kanał Garuae w północnej części nazywany jest także przez miejscowych Te Ava Nui („Duży Kanał”). Ten liczący 1600 metrów szerokości kanał jest największym w całej Polinezji. Kanał Tumakohua leżący w południowej części odwiedzany jest jedynie przy dobrych warunkach pogodowych. Inne miejsca są również bardzo interesujące.


Naszym zdaniem

Doświadczonym nurkom Aquatiki oferuje wyjątkowe doświadczenie nurkowe w przyjaznej atmosferze. Początkujący nurkowie powinni nabrać najpierw większego doświadczenia.


Cena od: 12901 PLN

(rejs 7 nocy w kabinie DBL, transfer z/na lotnisko, wyżywienie FB, nurkowanie z butlą i balastem)Cena od osoby w terminie 01.01.2016-31.12.2017 (poza wysokim sezonem)
7 nocy kabina dwuosobowa Atoll Tuamotu12901 PLN
dodatkowy noc1843 PLN

Cena od osoby w terminie 01.01.2018-31.12.2018 (poza wysokim sezonem)
7 nocy kabina dwuosobowa Atoll Tuamotu13066 PLN
dodatkowa noc1867 PLN
Dopłata do kabiny VIP dwuosobowej trasa Atoll Tuamotu, za osobę236 PLN

Dopłata do kabiny jednoosobowej 50%

DOPŁATY ZA WYSOKI SEZON od osoby za noc
Lipiec - Wrzesień za noc za osobę236 PLN

Cena zawiera:
transfer z/na lotnisko, zakwaterowanie w kabinie, wyżywienie FB, nurkowanie z butlą i balastem.

Łódź posiada specjalne warunki płatności i rezygnacji
Nurkowanie

Nurkowanie na środku Pacyfiku jest bardzo interesujące. Można tu spotkać wiele dużych ryb. Szczególnie godne polecenia są nurkowania na atolu Tuamotu. Kanał Tiputa to najlepsze miejsce na świecie do spotkań z rekinami. Generalnie podwodny świat nie jest tak kolorowy jak w innych tropikalnych rejonach, za to jest tu przez cały rok wspaniała widoczność. Należy zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Większość baz nurkowych pozostaje pod francuskim kierownictwem. Temperatura wody wynosi od 25ºC do 29ºC. Pianka o grubości 3 do 5 mm powinna w zupełności wystarczyć. Naszym zdaniem: Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania z dużymi rybami. Jeśli ktoś jednak oczekuje spektakularnych formacji koralowych i kolorowych raf powinien wybrać się w inne miejsce.Kraj i ludzie

Tahiti należy do Polinezji Francuskiej, terytorium zamorskiego Francji, leżącego w południowo- wschodniej części Pacyfiku i składającego się wielu rozrzuconych wysepek. Cała powierzchnia kraju wynosi 3521 km². Polinezja Francuska dzieli się na 5 archipelagów: Wyspy Towarzystwa składają się z Wysp Nadwietrznych i z Wysp Podwietrznych, wyspy Tuamotu, Gambier, Tubuai o Marquesas. Ludność to Polinezyjczycy, Chińczycy i Europejczycy. Główna wyspa to Tahiti, na której znajduje się stolica Papeete (ok. 23500 mieszkańców) Tahiti Wyspa jest wulkanicznego pochodzenia, górzysta. Największym szczytem jest wulkan Orohena (2241 m). Klimat jest ciepły i umiarkowany, z temperaturą między 16ºC a 32ºC. Obfite opady sprzyjają roślinności. Jest tu około 120000 mieszkańców, z których najliczniejszą grupę stanowią Polinezyjczycy. Językiem urzędowym jest francuski. Zajęcia szkolne odbywają się wyłącznie po francusku. Francuski zdobywca Louis Antoine de Bougainville przybył tu w 1768 roku I zagarnął to terytorium dla Francji. Tahiti stało się w 1842 protektoratem a w 1880 kolonią. Kto chciałby spełnić tu swoje marzenia o wspaniałym morzu i bajkowych plażach będzie odrobinę rozczarowany. Jest tu mało plaż a większość z nich jest z czarnego piasku, jedynie na zachodnim wybrzeżu odnaleźć można kilka białych plaż. Moorea Moorea należy do krajobrazowo najpiękniejszej wyspy tego rejonu z dużą ilością tras górskich i niebieskimi lagunami. Powierzchnia wyspy wynosi około 136 km² a liczba mieszkańców 9500. Zatoki Opunohu i Cook są to dwie najbardziej malownicze wyspy w południowej części Oceanu Indyjskiego Cel wielu wycieczek Belvedere oferuje wspaniały widok na obie zatoki. Na Moorea łatwo się dostać z Tahiti i są tu świetne miejsca nurkowe. Bora Bora Wulkan wyrastający nad najpiękniejszą lagunę świata. Nazwana przez kapitana Cooka Perłą Pacyfiku wyspa należała od zawsze do wysp marzeń. Była ona przez mieszkańców Tahiti w przeszłości nazywana Mai Te Pora, co oznacza tyle co „stworzona przez Bogów” nosi teraz nazwę Bora Bora. Znana jest z gigantycznych sylwetek dwóch wierzchołków Pahia i Otemanu. Trzeba na tej wyspie spędzić chociaż kilka dni. Nawet mimo tego, że nurkowanie tu nie jest tak dobre jak na Moorea i Rangiroa.Rejsy nurkowe

Rejs nurkowy na do archipelagu Tuamotu to gwarancja spektakularnych nurkowań i spotkania z rekinami. Szczególnie polecamy rejs na łodzi Tahiti Aggressor, która wyznacza nowe standardy łodziom pływającym na terenie Polinezji Francuskiej.


Pogoda i klimat

W Polinezji Francuskiej panuje wilgotny i ciepły klimat tropikalny. Przez cały rok Pasaty schładzają rozgrzane powietrze. Temperatura przez cały rok utrzymuje się na poziomie 27ºC.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu oraz bilet powrotny.Język

Językiem urzędowym jest francuski, jednak często można porozumieć się po angielsku.Waluta

Obowiązującą walutą jest frank CFP. 100 XPF=2,99PLN. Warto mieć przy sobie gotówkę w dolarach amerykańskich bądź EURO. Przeważnie karty kredytowe są honorowane.Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.Wyjazd

Na dzień dzisiejszy nie ma opłat za wyjazd z kraju.Prąd

110 lub 220V, konieczny międzynarodowy adapterPowiązane ofertyImprezy

Polinezja - Fakarava Królestwo rekinów 40% taniej
PAŹDZIERNIK 2014

Polinezja | 13.10.2014 - 30.11.-0001

Idealna propozycja dla każdego. Niebiańskie laguny, które odwiedzimy zamieszkane są przez liczne gatunki rekinów. Ten rejs jest również świetną propozycją dla amatorów sportów wodnych takich jak: narty wodne, wakeboarding, kajaki, snorkeling oraz zabawy z dużymi rybami.

22 213 18 31
od 12901 PLN