Najlepsze nurkowania

Top Dive

Polinezja


Wspaniała baza nurkowa oferująca odprężające nurkowania. Dobra kombinacja nurkowań na Fakarava i w pasażu południowym.


Opis

TopDive to sieć 13 baz nurkowych PADI w Polinezji Francuskiej. Znajdują się one w Rangiroa, Fakarava, Moorea, Tahiti, Bora Bora, Manihi i Tikehau. Dwie bazy w Rangiroa znajdują się zaledwie kilka minut drogi od lotniska.

 

Na Fakarava znajdują się trzy bazy - dwie na północy (jedna w rezerwacie biosfery White Sand Beach Resort), trzecia zaś leży na południowym-wschodzie wyspy.

 

Oprócz baz na wyspach Moorea i Tahiti, transfer z hotelu do bazy zawarty jest w cenie nurkowania.


Nurkowanie

Wartościami, jakimi kierują się właściciele baz Top Dive - Paul Ramos i Vincent Coue jest komfort, obsługa i bezpieczeństwo. Prawie wszystkie bazy wyposażone są w prysznice z ciepłą wodą, schowki i kabiny do przebierania. Baza dysponuje sprzętem marki Aqualung.

Na Rangiroa i Fakarava Północna odbywają się 3 nurkowania dziennie (08:00, 10:00 i 14:00). Na Fakarava odbywają się codzienne wyprawy do południowego pasażu z 2 nurkowaniami i lunchem. Można także spędzić na południu kilka dni w prostym ośrodku (minimalna długość pobytu 3 noce) i stąd wygodnie wyruszać na nurkowanie. TopDive ma tutaj własną bazę nurkową. W zależności od prądów, nurkowanie może zostać skrócone, o czym goście powiadami są zazwyczaj tydzień wcześniej. Popołudniami odbywają się kursy nurkowania.

 

Po wyczerpujących briefingach w małych grupach płynie się łodziami na położone nieopodal miejsca nurkowe. Nurkuje się z aluminiowymi butlami 12l lub 15l z zaworami DIN lub INT.

Prawie wszystkie bazy oferują bezpłatnie nitrox.

 

Wiele nurkowań rejestrowanych jest na taśmie wideo HD. Na koniec pobytu istnieje możliwość zakupienia filmu zawierającego najlepsze momenty Twoich wakacji pod wodą!


Miejsca nurkowe

Miejsca nurkowe charakteryzują się występowaniem silnych prądów, widoczność jest bardzo dobra, a rafa z twardymi koralami wspaniale zachowana i nietknięta.

Obok rekinów rafowych spotyka się tu regularnie barakudy, napoleony, mureny i tuńczyki. Często widywane są duże ławice ryb oraz delfiny i manty, możliwe są także spotkania z młotami i żaglicami.


Naszym zdaniem

Wspaniała baza nurkowa oferująca odprężające nurkowania. Dobra kombinacja nurkowań na Fakarava i w pasażu południowym.


Cena od: 3365 PLN

(Pakiet 10 nurkowań)Cena od 01.01.2016 do 31.12.2016 od osoby:
pojedyncze nurkowanie387 PLN
1 dzień nurkowy (2 nury)747 PLN
pakiet 6 nurkowań2093 PLN
pakiet 10 nurkowań3365 PLN
pakiet 20 nurkowań6252 PLN

Pakiet 10 lub 20 nurkowań może zostać wykorzystany na wszystkich wyspach przez 1 lub 2 nurków.
Nurkowanie

Nurkowanie na środku Pacyfiku jest bardzo interesujące. Można tu spotkać wiele dużych ryb. Szczególnie godne polecenia są nurkowania na atolu Tuamotu. Kanał Tiputa to najlepsze miejsce na świecie do spotkań z rekinami. Generalnie podwodny świat nie jest tak kolorowy jak w innych tropikalnych rejonach, za to jest tu przez cały rok wspaniała widoczność. Należy zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Większość baz nurkowych pozostaje pod francuskim kierownictwem. Temperatura wody wynosi od 25ºC do 29ºC. Pianka o grubości 3 do 5 mm powinna w zupełności wystarczyć. Naszym zdaniem: Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania z dużymi rybami. Jeśli ktoś jednak oczekuje spektakularnych formacji koralowych i kolorowych raf powinien wybrać się w inne miejsce.Kraj i ludzie

Tahiti należy do Polinezji Francuskiej, terytorium zamorskiego Francji, leżącego w południowo- wschodniej części Pacyfiku i składającego się wielu rozrzuconych wysepek. Cała powierzchnia kraju wynosi 3521 km². Polinezja Francuska dzieli się na 5 archipelagów: Wyspy Towarzystwa składają się z Wysp Nadwietrznych i z Wysp Podwietrznych, wyspy Tuamotu, Gambier, Tubuai o Marquesas. Ludność to Polinezyjczycy, Chińczycy i Europejczycy. Główna wyspa to Tahiti, na której znajduje się stolica Papeete (ok. 23500 mieszkańców) Tahiti Wyspa jest wulkanicznego pochodzenia, górzysta. Największym szczytem jest wulkan Orohena (2241 m). Klimat jest ciepły i umiarkowany, z temperaturą między 16ºC a 32ºC. Obfite opady sprzyjają roślinności. Jest tu około 120000 mieszkańców, z których najliczniejszą grupę stanowią Polinezyjczycy. Językiem urzędowym jest francuski. Zajęcia szkolne odbywają się wyłącznie po francusku. Francuski zdobywca Louis Antoine de Bougainville przybył tu w 1768 roku I zagarnął to terytorium dla Francji. Tahiti stało się w 1842 protektoratem a w 1880 kolonią. Kto chciałby spełnić tu swoje marzenia o wspaniałym morzu i bajkowych plażach będzie odrobinę rozczarowany. Jest tu mało plaż a większość z nich jest z czarnego piasku, jedynie na zachodnim wybrzeżu odnaleźć można kilka białych plaż. Moorea Moorea należy do krajobrazowo najpiękniejszej wyspy tego rejonu z dużą ilością tras górskich i niebieskimi lagunami. Powierzchnia wyspy wynosi około 136 km² a liczba mieszkańców 9500. Zatoki Opunohu i Cook są to dwie najbardziej malownicze wyspy w południowej części Oceanu Indyjskiego Cel wielu wycieczek Belvedere oferuje wspaniały widok na obie zatoki. Na Moorea łatwo się dostać z Tahiti i są tu świetne miejsca nurkowe. Bora Bora Wulkan wyrastający nad najpiękniejszą lagunę świata. Nazwana przez kapitana Cooka Perłą Pacyfiku wyspa należała od zawsze do wysp marzeń. Była ona przez mieszkańców Tahiti w przeszłości nazywana Mai Te Pora, co oznacza tyle co „stworzona przez Bogów” nosi teraz nazwę Bora Bora. Znana jest z gigantycznych sylwetek dwóch wierzchołków Pahia i Otemanu. Trzeba na tej wyspie spędzić chociaż kilka dni. Nawet mimo tego, że nurkowanie tu nie jest tak dobre jak na Moorea i Rangiroa.Łodzie

Rejs nurkowy na do archipelagu Tuamotu to gwarancja spektakularnych nurkowań i spotkania z rekinami. Szczególnie polecamy rejs na łodzi Tahiti Aggressor, która wyznacza nowe standardy łodziom pływającym na terenie Polinezji Francuskiej.


Pogoda i klimat

W Polinezji Francuskiej panuje wilgotny i ciepły klimat tropikalny. Przez cały rok Pasaty schładzają rozgrzane powietrze. Temperatura przez cały rok utrzymuje się na poziomie 27ºC.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu oraz bilet powrotny.


Język

Językiem urzędowym jest francuski, jednak często można porozumieć się po angielsku.


Waluta

Obowiązującą walutą jest frank CFP. 100 XPF=2,99PLN. Warto mieć przy sobie gotówkę w dolarach amerykańskich bądź EURO. Przeważnie karty kredytowe są honorowane.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie ma opłat za wyjazd z kraju.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających ze Stanów Zjednoczonych lub z Europy nie ma wymagań dotyczących szczepień. Dla osób przylatujących z innych krajów, proponujemy potwierdzić powyższe informacje w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110 lub 220V, konieczny międzynarodowy adapter


Powiązane ofertyHotele

Pension Raimiti

Polinezja

Pensjonat Raimiti jest idealnym miejscem dla osób, które chcą cieszyć się nietkniętą przyrodą i absolutnym spokojem z dala od zgiełku dnia codziennego. Ze względu na odległe położenie, goście powinni przybyć co najmniej dwie osoby, ponieważ ośrodek nie jest odpowiedni dla osób podróżujących w pojedynkę.

22 213 18 31
od 3365 PLN