Najlepsze nurkowaniaNajlepsze miejsca nurkowe Azji i Indopacyfiku - Tajlandia


SIMILANY

Similiany leżą około 100km na północny zachód od Phuket w Tajlandii. W 1982r. Został ustanowiony tu Park Narodowy obejmujący 9 wysp wraz z ciągnącymi się z północy na południe pomniejszymi skałkami i wysepkami. Kiedy zobaczy się na własne oczy tutejsze śnieżno białe plaże, soczyście tropikalną dżunglę i spektakularne miejsca nurkowe zanurzone w turkusowej wodzie nie zdziwi nas fakt, że Wyspy Similany uznawane są za jedno z dziesięciu najlepszych miejsc nurkowych świata.
 
Prawie wszystkie 9 wysp otoczonych jest ogromnymi podwodnymi formacjami skalnymi żłobionymi przez fale morza. Te ogromne skały są domem dla zróżnicowanego życia morskiego oferując nurkowania na głębokościach sięgających nawet 40m a nierzadko i głębiej. Wąskie przesmyki, groty i podwodne kaniony tworzą prawdziwie unikalny podwodny krajobraz. Nurkując w takich miejscach jak „Elephant Head”, „Boulder City”, „Sharkfin Reef” oraz „East of Eden” zrozumiecie dlaczego Similany uzyskały tak dobrą reputację.

 

Koh Bon, Koh Tachai

Dwie niezamieszkane wyspy, położone pomiędzy Parkiem Narodowym wysp Similan i Surin oraz północnymi Similanami. Oferują różnorodne i ekscytujące miejsca nurkowe – w tym zapierający dech w piersiach drop-off z bogactwem twardych i miękkich korali, a także sporą szanse spotkania przepływających tędy mant i rekina wielorybiego.

 

Richelieu Rock

Najlepsze miejsce nurkowe w Tajlandii, leżące na północny wschód od Koh Tachai, w pobliżu południowej granicy Birmy. Ta mała skalista formacja pokryta jest miękkimi koralami i zamieszkana jest przez zdumiewającą różnorodność życia morskiego. Szansa na spotkanie różnych gatunków raj – Stingray oraz Guitar Ray, rekinów – Leopard Shark i ogromnych ławic barakud i karanksów.

 

Richeliu Rock działa jak magnez na rekiny wielorybie dzięki czemu plasuje się w czołówce najlepszych miejsc nurkowych świata na spotkanie z tym gatunkiem rekina. Bliskie spotkania z dwoma lub trzema rekinami wielorybimi w tym samym momencie są tu bardzo częste.

 

Raja Yai

Około 1,5h drogi na południe od Phuket leży piękna tropikalna wyspa z ogromem raf pokrytych twardymi koralowcami, kolorowymi płytkimi ogrodami koralowymi oferując świetne warunki do nurkowania w dryfie. Tutaj znajdzie się kilka wspaniałych miejsc w sam raz dla osób początkujących oraz osób snorklujących. Podwodny krajobraz jest bardzo zbliżony do Similanów, co więcej mamy tu szansę spotkania manty lub rekina wielorybiego.

 

Shark Point

Niewielka kupka skał położona 1,5h drogi na wschód od Phuket jest słynnym sanktuarium morskim ze względu na bujność życia morskiego. Miejsce to charakteryzują kolorowe miękkie korale oraz szerokie morskie wachlarze z gorgonii dekorujące wapienne szczyty, duża liczba tropikalnych gatunków ryb i słynne rekiny leopardzie odpoczywające na piaszczystym dnie.

 

Anemone Reef

Zatopiona rafa znajdująca się w pobliżu Shark Point o podobnej charakterystyce, wyróżniający się rozległymi polami ukwiałów morskich. Niegroźne rekiny leopardzie są tu również spotykane zaraz obok ogromnych ławic mniejszych gatunków ryb i niektórych większych pelagicznych takich jak tuńczyki i barakudy.

 

Phi Phi Islands

3 godz. na wschód od Phuket leżą słynne wyspy Phi Phi. Nurkowie mogą tu podziwiać zjawiskowe klify wapienne otoczone przez kolorowe gatunki życia morskiego. Jest spora szansa spotkania rekina wielorybiego.

 

King Cruiser

4. Maja 1997 r. 85 metrowy pasażerski prom o nazwie King Cruiser zboczył z kursu i uderzył Anemone Reef rozdzierając jeden z pływaków. W ciągu godziny katamaran zatonął na szczęście nikt nie zginął. Wrak posiada kilka pokładów i otwartych korytarzy na głębokościach od 12m do 30m czyniąc to miejsce idealnym do rekreacyjnych nurkowań.

 

Koh Doc Mai

Ta malutka wysepka, posiadająca soczyście zieloną dżungle znajduje się w połowie drogi pomiędzy Shark Point i Phuket. Oferuje jedne z najlepszych nurkowań na ścianie w ogromnymi wachlarzami gorgonii, miękkimi koralami i ogromem życia morskiego zdobiącego podmorskie klify.

 

 


Powiązane ofertyHotele

Palm Garden Resort - Khao Lak

Tajlandia

Świetny wybór jeśli szukasz dobrego standardu w dobrej cenie. Cisza, spokój i idealne położenie względem morza i innych atrakcji Khao Lak.

TAJLANDIA - COMBO Pakiet R&R

Tajlandia

Połączenie tego co najlepsze w Tajlandii: kilka dni na pięknej piaszczystej plaży Khao Lak, mini safari nurkowe po Morzu Andamańskim (Richelieu Rock, Koh Bon, Koh Tachai, Boonsung Wreck) lub na Similanach oraz kilka dni na imprezy i relaks w Phuket. Taka piguła dla każdego, kto chciałby spróbować życia na wybrzeżu Tajlandii.

Palm Garden Resort - Phuket

Tajlandia

Bardzo dobre położenie w centrum Chalong - głównej mariny Phuket sprawia, że będą mieli Państwo blisko do wszystkich uciech w tej części miasta Phuket.


Rejsy

The Phinisi

The Phinisi to jacht oferujący wszystko z czego znana jest flota Siren: wygoda podóży, świetnie prowadzone nurkowania, ergonomiczne kabiny i wspaniała atmosfera. Różnorodne trasy Tajlandii i Mjanma (Birmy) pozwalają każdemu wybrać coś dla siebie.

The Junk

The Junk swoim wyglądem nie przypomina klasycznych statków do nurkowania, jednak doskonale wpisuje się w klimat Tajlandii. W swoim standardzie to doskonały balans między prostotą a przyjemnością podróży. W naszej opinii, otrzymujemy najlepszy stosunek jakości podróży do oferowanej ceny. 

Thailand Aggressor

Bardzo wygodny statek nurkowy, oferujący komfort podróżowania. Wykwalifikowana załoga i miła obsługa z pewnością uprzyjemni każdy rejs, a niezapomniane emocje związane z podwodnymi wojażami z pewnością na długo zostaną w pamięci każdego gościa.


Bazy nurkowe

Sea Bees - Khao Lak

Tajlandia

Bazę wyróżnia niewątpliwa renoma, którą osiągnęli ciężką pracą, długoletnim doświadczeniem oraz przestrzeganiem procedur bezpieczeństwa. Klientów obsługują wyłącznie doświadczeni instruktorzy i divemasterzy.

Sea Bees - Phuket

Tajlandia

Nie ma lepszego wyboru dla nurka podczas wakacji w Phuket. Baza posiada ponad 20 letnie doświadczenie, własne łodzie nurkowe i przykłada ogromną uwagę do bezpieczeństwa podczas nurkowania.