Odyssey oferuje przez cały rok 7-dniowe rejsy wokół Truk. Zaczynają się one i kończą zawsze w niedziele w Weno
40- metrowy stalowy statek oferuje miejsce dla maksymalnie 16 gości. Łódź wyposażona jest w 7 kabin z podwójnymi lub pojedynczymi łóżkami, jedną kabinę z łóżkiem piętrowym i dwie pojedyncze kabiny. Wszystkie kabiny mają własne łazienki i klimatyzację. Do dyspozycji jest również przestronny salon z oddzielnym barem, duży pokład słoneczny i pokład nurkowy z prysznicem i miejscem dla aparatów fotograficznych. Dostępne jest laboratorium do wywoływania slajdów. Elektroniczne wyposażenie i standardy bezpieczeństwa są zgodne z najnowszymi osiągnięciami techniki. Dwie szalupy.
Z reguły odbywa się od 4 do 5 nurkowań dziennie na różnych wrakach. Zazwyczaj nurkuje się z Odyssey. Istnieje możliwość napełniania butli nitroksem. Standardy bezpieczeństwa są bardzo wysokie, pod statkiem zawsze wisi butla dekompresyjna.
Ponad 60 wraków floty widmo pozostaje teraz pod ochroną. Są one mekką miłośników nurkowania na wrakach. Truk był w czasie II wojny światowej dużą chronioną laguna, w której Japończycy wybudowali swoją bazę morska. W trakcie ofensywy amerykańskiej w lutym 1944 roku na skutek akcji lotnictwa (Operacja Hailstone) większość statków handlowych została zatopiona a z czasem przerodziły sie one w sztuczne rafy. Prawie wszystkie wraki znajdują się na łatwej do nurkowania głębokości, czyli od 15 do 40 metrów.
Duży, komfortowy statek z bardzo dobrą obsługą.
(rejs 7 nocy w kabinie DBL, pełne wyżywienie, nurkowanie, transfer)
7 nocy w kabinie DBL | 14309 PLN |
7 nocy w kabinie DBL | 14309 PLN |
Lokalne opłaty za nurkowanie (50 USD) | 224 PLN |
Duża, chroniona laguna należącą do Truk to idealny, naturalny port. Nic więc dziwnego, że w czasie II wojny światowej Japończycy zbudowali tu dużą bazę morską. W lutym 1944 roku w trakcie Operacji Hailstone dzięki nalotom całkowicie zniszczyli japońską flotę. Przypuszcza się, że w lagunie leży ponad 60 wraków statków. Naukowcy odkryli 41 statków i samolotów. Wraki te są teraz oficjalnym, podwodnym muzeum. Wraz z upływem czasu przekształciły się one w sztuczne rafy. We wrakach cały czas można oglądać różne przybory, głównie dzięki przewodnikom, którzy zadbali o to, by nikt nic nie zabierał. Wszystkie wraki znajdują się w dużej lagunie Truk, z pewnymi wyjątkami są na głębokości od 15 do 40 metrów. Dzięki dobrej ochronie nurkować można tu przez cały rok. Prawie w ogóle nie występują tu prądy.
Laguny Truck mają ponad 60 wraków statków i tuziny zatopionych samolotów – pozostałości po japońskiej flocie zniszczonej w 1944 r. Fujkawa Maru to 183 metrowy frachtowiec o wyporności 7,000 ton spoczywający w płytkiej wodzie, z ciężką artylerią na dziobie i silnikami Zero Fighter oraz skrzydłami w ładowni. Płytkie głębokości pozwalają na nurkowania w okolicach mostka, gdzie znajdują się liczne skamieniałe butelki saké. Maszynownia jest osiągalna dla nurków a wrak jest udekorowany żywo kolorowymi miękkimi koralami. Na Truk znajduje się również San Francisco Maru – jest to co prawda głębsze nurkowisko ale znajdujące się tam miny oraz czołgi są wystarczającą nagrodą. ...więcej o wrakach
Należy zabrać swój certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Temperatura wody waha się w granicach 27° do 29°C. Pianka o grubości 3 lub 5mm będzie z pewnością wystarczająca. Komora dekompresyjna znajduje się od niedawna na głównej wyspie Weno. Naszym zdaniem: Truk to najlepsze miejsce na świecie do nurkowania wrakowego. Każdy miłośnik tego typu nurkowań musi odwiedzić to miejsce.
Grupa wysp leżących w południowej Karolinie na zachodnim Pacyfiku. Truk składa się z 50 wysp wulkanicznych, otoczonych przez atol. Z sąsiednimi wyspami Truk należy do Sfederowanych Stanów Mikronezji. Główną wyspą a zarazem siedzibą rządu jest Weno zwany również wcześniej Moen. Na Truku znajduje się wiele pozostałości po II wojnie światowej. Japońskie tunele, bunkry i inne kompleksy obronne. Innym wartym zwiedzenia miejscem jest Centrum Etnograficzne Chuuk, jaskinie Nefo, Mt Tonachou, szkoła średnia Xavier i japońska latarnia morska. Truk oferuje zwiedzającym możliwość zapoznania się z kulturą Mikronezji, można obejrzeć maski, wojenne maczugi, lava lavas z naturalnych włókien i inne ważne kulturowe przedmioty. Obecnie wyspą odwiedzają głównie biznesmeni i nurkowie.
Jest to najlepsze rozwiązanie dla nurkowania na wrakach laguny. Tryb życia wyznaczany jest tu przez nurkowanie, jedzenie i sen.
Na Truk panuje klimat tropikalny ze względnie stałymi temperaturami rzędu 25°C do 32°C i wysoką wilgotnością powietrza. Czas od grudnia do kwietnia jest najlepszym okresem na wyprawę w te rejony. Jest nieco chłodniej i przeważnie nie pada.
Ogólnie mówiąc jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe dla Europejczyków, jest paszport ważny na 6 miesięcy po dacie wylotu. Ponieważ jednak na Truk można się dostać jedynie przez Guam lub Honolulu, wymagana jest wiza amerykańska. Przy wjeździe wymagany jest również bilet powrotny.
Językiem oficjalnym jest język angielski. Poza tym można spotkać Mikronezyjskie dialekty.
Oficjalną walutą jest dolar amerykański. W wielu miejscach można płacić czekami podróżnymi jak również kartą kredytową.
Zalecamy wykupienie poniższych ubezpieczeń: ubezpieczenie od utraty i zniszczenia bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży, ubezpieczenie na wypadek awaryjnego powrotu do domu, specjalne ubezpieczenie nurkowe na przelot awionetką-ambulansem.
Obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 15USD
110V/ 60Hz; konieczny adapter do kontaktów amerykańskich.