Najlepsze nurkowania

La Digue Island Lodge

Seszele


La Digue Island Lodge to komfortowy hotel w przepięknym otoczeniu.
La Digue Island Lodge to komfortowy hotel w przepięknym otoczeniu.

PołożenieLa Digue to przepiękna mała wyspa, na którą można dostać się jedynie promem, gdyż nie ma tutaj lotniska. Znajduje się tu niewiele aut, a głównym środkiem transportu dla turystów jest rower. Dojazd z Mahe trwa 15 minut samolotem, lub 45 minut promem do Praslin, a potem ok. 30 minut promem na La Digue. La Digue Island Lodge to największy hotel na wyspie. Ten komfortowy kompleks to jeden z nielicznych hoteli wybudowanych w tradycyjnym stylu i otoczonych tak wspaniałą roślinnością. Hotel położony jest bezpośrednio na białej plaży Anse la Reunion, oddalonej od ok. 10 minut od przystani promowej. Roztacza się stąd wspaniały widok na wyspę Praslin.

WyposażenieKompleks położony jest bezpośrednio na plaży w tropikalnym ogrodzie z palmami kokosowymi. Do dyspozycji gości jest 69 pokojów o różnym standardzie. 9 pokojów znajduje się w Yellow House, pokoje o powierzchni ok. 30 m² znajdują się w XIX wiecznym domu kolonialnym. Każdy pokój dysponuje dużą łazienką z prysznicem, wanną, toaletą, do której dostać się można po krętych schodach. W pokoju znajduje się także suszarka do włosów, telewizor, klimatyzacja, telefon, barek, czajnik. 7 pokojów znajduje się w Petit Village, szeregowym bungalowie. Mają one powierzchnię ok. 35 m², własnym mały taras i wyposażenie jak te w Yellow House. 45 pokrytych słomą Garden Chalet i 14 Beach Chalet (w pobliżu plaży) mają 45 m² powierzchni, wyposażenie jest odrobinę lepsze niż w poprzednich pokojach. Chalet są odpowiednie dla rodzin, pod dachem znajdują się 2 dodatkowe łóżka, do których można się dostać po drabinie. 9 Suite znajduje się w Plantation Beach House, mają one powierzchnię ok. 55 m², są urządzone w kolonialnym stylu, a część z nich posiada dwie sypialnie. W hotelowej restauracji serwowane są pyszne dania kuchni kreolskiej i międzynarodowej. Śniadania podawane są w formie bufetu, kolacje w formie bufetu lub wyboru z menu. Przy dużym basenie z brodzikiem dla dzieci znajduje się restauracja (czynna w południe) i bar. Do dyspozycji gości zarówno na plaży jak i przy basenie znajdują się leżaki, parasole i ręczniki. Obok lobby znajduje się mały butik, a wieczorem jest tu czynny bar. Za dopłatą można wypożyczyć rowery. Organizowane są wycieczki po wyspie i żeglowanie. Przy hotelu znajduje się baza nurkowa PADI.Cena na zapytanie
NurkowanieNurkowie mogą spodziewać się bardzo zróżnicowanego świata podwodnego. Jako że w tych rejonach rybołówstwo niemalże nie istnieje, wszystkie miejsca nurkowe są niezwykle bogate w wiele gatunków ryb, jak na przykład duże ławice lucjanusów, Cezji (fusilier), prickle mackerel oraz barakud, które można często tutaj spotkać. Miejsca nurkowe na Wyspach Wewnętrznych to ogrody koralowe i granitowe skały. Na dnie leży kilka dobrze zachowanych wraków. Niestety światowe zjawisko blaknięcia korali nie przeszło bez echa na Seszelach. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Temperatura wody waha się w granicach 25ºC do 29ºC. Pianka o grubości 3 do 5 milimetrów będzie zupełnie wystarczająca. Najlepszym sezonem na wyprawę na Seszele jest okres od października do grudnia i od lutego do maja. Według nas Seszele są dobrym miejscem do nurkowania. Być może nie posiadają takiej różnorodności gatunków tropikalnych zwierząt jak inne miejsca, jednak są wspaniałą okazją do wypoczynku połączonego z nurkowaniem.


Kraj i ludzieNiewielka grupa wysp składających się na Seszele leży niecałe 10 godzin samolotem od wschodniego wybrzeża Afryki na Oceanie Indyjskim. Granitowe i koralowe wyspy otoczone wspaniałymi plażami, ze swoją florą i fauną stworzyły jedyny w swoim rodzaju tropikalny raj. Mieszkańcy Seszeli są wyjątkowo uroczy. Wynika to z niezwykłej mieszanki kultur, narodowości i ludzi.. W sumie w skład Seszeli wchodzi około 100 wysp podzielonych na Wyspy Wewnętrzne i Zewnętrzne. Wyspy Wewnętrzne to granitowa wyspa Mahe, Praslin, Silhouette oraz największa wyspa - La Digue. Wszystkie są gęsto porośnięte tropikalnym lasem deszczowym. Wyspy Zewnętrzne to płaskie wyspy koralowe, podzielone na kilka Amiratów, leżące około 120 mil morskich na południowy zachód od Mahe. Leżą one w największym koralowym atolu świata, atolu Aldabra, który jest domem 150 tysięcy żółwi i niezliczonych gatunków ptaków morskich. Mahe, o długości 30 kilometrów i szerokości dochodzącej do 8, jest największą wyspą Seszeli. Na niej znajduje się międzynarodowe lotnisko i stolica Seszeli – Victoria. Drogi tu są dobre i prowadzą przez tropikalny las deszczowy, mijając plantacje herbaty i roztaczając wspaniały widok na morze i przybrzeżne wyspy. Na wyspie oznakowanie jest bardzo dobre i zachęca do wycieczek na osamotnione plaże z palmami. Warto zwiedzić wyspę na własną rękę w wynajętym samochodzie. Praslin, druga co do wielkości wyspa Seszeli, jest pagórkowata i gęsto porośnięta tropikalnym lasem deszczowym. Praslin jest mniej rozwiniętą turystycznie i cichszą wyspą niż Mahe. Ma około 5000 mieszkańców. Wszystkie domy są niższe od najwyższych palm. Obok wspaniałych plaż, główną atrakcją jest Valle de Mai z wyjątkową florą i fauną, gdzie występuje jedyny w swoim rodzaju „Coco de Mer” czyli podwójny orzech kokosowy. Wyspy Zewnętrzne na południu Seszeli to grupa płytkich atoli koralowych, głównie niezamieszkanych, gdzie występują rafy koralowe charakterystyczne dla wielu miejsc Oceanu Indyjskiego. Wyspy Amirantów, Farquhar oraz atol Aldabra przynależą do Wysp Zewnętrznych i leżą około 120 do 700 mil morskich od Mahe. Atol Aldabra jest terenem ściśle chronionym, zamieszkanym przez tysiące olbrzymich żółwi i wiele różnych gatunków ptaków.


ŁodzieRejsy nurkowe dają sposobność odwiedzenia Wysp Zewnętrznych, które są nieco oddalone. Nurkowanie tam to głównie rafy koralowe, strome ściany i kanały wśród raf. Często można zobaczyć przedstawicieli gatunków wielkich ryb.


ProgramySeszele to synonim odpoczynku. Warto zwiedzić wyspy na własną rękę wynajętym samochodem. Tropikalne lasy deszczowe oraz samotne zatoki czekają cały czas na swoich odkrywców. W Valle du Mai można podziwiać niewiarygodną różnorodność flory i fauny. Tylko tam rośnie legendarny „Coco de Mer” – podwójny orzech kokosowy.
Pogoda i klimatNa Seszelach panuje klimat tropikalny, co oznacza znaczną wilgotność powietrza. Od maja do października wieją wiatry z południowego wschodu, przynosząc suche i chłodniejsze powietrze. Okres od grudnia do marca to wilgotne wiatry z północnego zachodu, chociaż pogoda jest tak naprawdę bardzo przyjemna przez cały rok. Temperatura na Seszelach waha się bardzo niewiele w ciągu roku, oscylując wokół 29ºC i towarzyszy jej niezmiennie lekka bryza. Główne wyspy leżą poza pasmem cyklonów i dlatego nie mają one na nie wpływu. Z tego też względu Seszele witają swoich gości przez okrągły rok. Tropikalne opady występują częściej w styczniu i lutym, jednak pogoda na jednym krańcu wyspy może się zdecydowanie różnić od tej na drugim. Zwykle wystarczy kilka kilometrów, żeby odnaleźć słońce.

WjazdAby dostać się na teren Seszeli wymagany jest paszport, ważny przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego odlotu. Konieczne jest również posiadanie biletu powrotnego, jak również potwierdzenie rezerwacji w hotelu (na przynajmniej trzy noce). Mieszkańcy Europy otrzymują bezpłatną wizę turystyczną.

JęzykJęzykami urzędowymi są kreolski i francuski. Przeważnie mieszkańcy również dobrze mówią po angielsku.

WalutaJednostką monetarną jest seszelska rupia. 1SCR=0,70PLN. Większość kart kredytowych jest akceptowana. Niektóre karty umożliwiają wypłacenie pieniędzy z bankomatu.

UbezpieczenieZalecamy: ubezpieczenie od uszkodzenia i utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.

WyjzadObowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 40 USD.

ZdrowieNa dzień dzisiejszy nie ma wymagań dotyczących szczepień dla turystów przylatujących z Europy. Prosimy o sprawdzenie w ambasadzie bądź konsulacie wymagań dla osób przylatujących z danego kraju. Zaleca się szczepienia przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Zalecamy również wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego na czas podróży.

Prąd220V, 50Hz. Wtyczki są zgodne ze standardem Wielkiej Brytanii – 3 prostokątne bolce.
22 213 18 31