Najlepsze nurkowania

Sipadan w Super Cenie - last minute

Malezja | 10.03.2014 - 30.11.-0001Opis

14 dni impreza Sipadan Mabul 8 dni + Kuala Lumpur z przelotem z Pragi  za 8200 zł

 

Program ramowy

10 Marca przelot z Pragi

11 marca przylot do Kuala Lumpur nocleg,

12 marca przelot do Mabul Sipadan Resort, pełne wyżywienie,

13 marca pobyt w hotelu, nurkowania

19 marca przelot do Kuala Lumpur, zakwaterowanie w hotelu w kuala Lumpur, śniadania

19-23 marca  przelot do Pragi

 

Cena 8200 zł

 

Malezja to niespełna 29 milionowe azjatyckie państwo położone częściowo na Półwyspie Malajskim i na Wyspie Borneo . Jest jednym z najbardziej nowoczesnych i bogatych. Nie oznacza to jednak, że postępująca w krajach Azji urbanizacji stłamsiła tętniącą tu przyrodę. Wręcz przeciwnie. Malezyjczycy bardzo szanują to co dała im natura a najlepszych dowodem jest liczba blisko 50 rezerwatów przyrody. Dlatego też turyści niezwykle chętnie odwiedzają nie tylko Kuala Lumpur, cieszące oko nowoczesną architekturą ale także Wyspę Borneo wabiącą wilgotnymi lasami równikowymi, nietkniętymi przez człowieka, możliwością spotkań z egzotycznymi, żyjącymi dziko zwierzętami a także przepięknym wybrzeżem z szerokimi, piaszczystymi plażami. 

 

Jednym z najbardziej osławionych zakątków Malezji jest niewątpliwie Sipdan, którą odwiedzimy w tym roku w ramach naszych corocznych wypraw nurkowych. Ten Morski Park Narodowy, niegdyś był otwarty dla turystów, jednak lawinowo wzrastająca popularność sprowokowała rząd Malezji do zamknięcia tego rejonu, stworzenia rezerwatu i ograniczenia wizyt w Sipadan do jedynie 120 osób dziennie. Dzięki działaniom władz istnieje spora szansa, że w przyszłości również nasze dzieci będą miały możliwość odwiedzenia tej wyspy i zobaczenia na własne oczy ogromu życia tętniącego na tutejszych rafach.


Cena od: 8200 PLN

(14 dni impreza Sipadan Mabul 8 dni, pakiet nurkowy 6 dni + Kuala Lumpur z przelotem z Pragi za 8200 zł)


Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.

 

Bazy nurkowe w Malezji stoją na wysokim, międzynarodowym poziomie. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, jak również adapter INT oraz świadectwo zdrowia. Przy odpowiednich kwalifikacjach można z reguły nurkować na własną rękę.

 

Na Sipadanie znajduje się komora dekompresyjna. Temperatura wody wynosi od 26°C do 29°C. Pianka o grubości od 3 mm do 5 mm powinna być wystarczająca.

 

Naszym zdaniem: Są tu wspaniałe nurkowania na bogatych rafach. Malezja oferuje wszystko, od nurkowań na stromych skałach z dużymi rybami do nurkowań wśród organizmów makro.

 

 Kraj i ludzie

Malezja składa się z regionów bardzo od siebie oddalonych geograficznie. Zachodnia Malezja, której stolicą jest Kuala Lumpur oraz wschodnia Malezja, położona na wyspie Borneo wraz ze stanami Sabah i Sarawak. Borneojest trzecią co do wielkości wyspą na kuli ziemskiej, jednak tylko czwarta jej część należy do Malezji. Mały Sułtanat Brunei oraz Indonezja dzielą między sobą pozostałą część wyspy. Sabah ze stolicą w Kota Kinabalu i wyspy Sipadan, Mabul oraz Layang Layang zlokalizowane są w północnej części Borneo. Góra Kinabalu, niedaleko Kota Kinabalu, zaprasza turystów na szczyt 4101 m nad poziomem morza otoczony tropikalnym lasem deszczowym, będący parkiem narodowym. Parki Narodowe i rezerwaty dla zwierząt ściągają wielu miłośników przyrody równie skutecznie jak piękne plaże i wyspy.Łodzie

Właściciele Sipadan Mabul Resort organizuje rejsy na Scuba Explorer. Oferowane są różne wyprawy zaczynające się i kończące w Kudat lub Sandakan. Nurkowanie odbywają się w 9 niezniszczonych miejscach i na interesującym wraku.Programy

Sabah oferuje nurkom również inne atrakcje poza nurkowaniem. Obok Kota Kinabalu znajduje się Park Narodowy z najwyższym szczytem w południowo- wschodniej Azji, Mt. Kinabalu. Organizowane są jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy na górę. Można wtedy podziwiać piękną przyrodę. Rafting i odwiedzanie jaskiń, to kolejna interesująca propozycja na spędzenie wolnego czasu. Wyprawa nad rzekę Sepilok, to możliwość poczucia prawdziwej atmosfery lasów deszczowych. Najbardziej warta odwiedzenia jest jednak szkoła orangutanów.

Pogoda i klimat

Na Borneo panuje ciepły, tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza, temperatury przez cały rok wahają się między 22°C w nocy a 34°C w dzień. Nie ma wyraźnego podziału na porę deszczowa i suchą, zawsze może dojść do mocnych opadów deszczu, jednak nie mają one wpływu na nurkowanie.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe darmowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest bahasa malezyjska. Wielu malezyjczyków posługuje się i rozumie po angielsku.


Waluta

Walutą Malezji jest ringgit; 1MYR=1,04PLN. W wielu miejscach akceptowane są czeki podróżne i karty kredytowe. Często przy płaceniu kartą należy się spodziewać doliczenie kilku procent do ceny.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na obejmującego wypadki nurkowe.


Wyjzad

Opłata za wyjazd z kraju wynosi 40 ringgitów.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. W lasach tropikalnych Borneo występuje malaria, jednak centra turystyczne zazwyczaj są bezpieczne. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina i żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V, konieczny jest amerykański adapter do kontaktów.


Powiązane ofertyHotele

Sipadan Mabul Resort - Mabul

Malezja

Porządny ośrodek nurkowy, bez żadnego luksusu ale czysty i z dużymi pokojami.


Bazy nurkowe

Smart Divers Mabul

Malezja

Profesjonalna baza nurkowa organizująca wyprawy w najlepsze miejsca nurkowe Malezji: Kapalai, Mabul i Sipadan

22 213 18 31
od 8200 PLN