Najlepsze nurkowania

Ekwador: Z Guayaquil do Quito

Galapagos/Ekwador


Wspaniała wycieczka umożliwiająca poznanie części Ekwadoru między Guayaquil a Quito


Naszym zdaniem

Wspaniała wycieczka umożliwiająca poznanie części Ekwadoru między Guayaquil a Quito


Program

Dzień 1.

Transfer na lotnisko, przylot do Guayaquil, przejazd do Cuenca, po drodze zwiedzanie Parku Narodowego Cajas. Park ten stanowi Zobaczyć tu można ok. 200 lagun pozostałych po epoce lodowcowej, tworzących teraz teren na wysokości od 3150 metrów do 4450 metrów. . Po krótkim spacerze po wyżynach pojedziemy do miasta Cuenca. Zakwaterowanie w hotelu Crespo

 

Dzień 2.

Po śniadaniu zwiedzanie kolonialnej części miasta w której znajdują się kościoły, sklepy z wyrobami artystycznymi i targ kwiatów. Wszystko to położone jest między wspaniałymi starymi domami, wpisanymi w 1999 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miasta Riobamba, nocleg w Abraspungo Old House.

 

Dzień 3.

Śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Cotopaxi. Przystanek w Campamento Mariscal Sucre i wizyta w historycznym muzeum. Następnie przejazd do laguny Limpiopungo. Stąd roztacza się wspaniały widok na wulkan Cotopaxi. Podziwianie fauny i flory rejonu wyżynnego. Przejazd do Quito do hotelu Madelaine, kolacja.

 

Dzień 4.

Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot z Quito. Park Narodowy Cajas Park Narodowy położony w górzystej części Ekwadoru na wysokości 3100 - 4450m nad poziomem morza. Jest to najstarsza część Andów nieaktywna wulkanicznie, piętno na ukształtowaniu krajobrazu pozostawiły lodowce. Obszar należący do parku to ok. 28900 ha. tundry. Park słynie z przepięknych górzystych widoków, szczytów poprzeplatanych dolinami oraz drobnymi jeziorami, tych ostatnich jest przeszło 270 na terenie parku. Małe rzeki łączą ze sobą jeziora wpadające do oceanu. Obszar ten zamieszkiwany jest przez liczne gatunki zwierząt, dużo z nich należy do endemitów, niektóre z nich są zagrożone wyginięciem. Do najbardziej znanych zwierząt należy Południowo-amerykański kondor (80 sztuk na terenie Ekwadoru), oraz największy koliber świata: /Patagona gigas /który żeruje tylko na kwiatach agawy. Jeśli chodzi o florę można spotkać tutaj jeden z najbardziej interesujących górskich roślin: /Puya bromeliads/, Kwiaty jej mogą dorastać do 3 metrów wysokości osadzone są w włóknistych osłonkach dając wrażenie obficie owłosionych kwiatów stąd też ich popularna nazwa. Drzewa Polylepis rosną tutaj do 4000 metrów n.p.m. Ich gałęzie obficie porośnięte są przez długie plechy porostów dzięki czemu wyglądają one jak z bajki. Cuenca Cuenca uznawana jest za kulturalną stolicę środkowej części Ekwadoru. Krajobraz trasy prowadzącej do rezerwatu Chimborazo stanowią w znacznej części wrzosowiska. Teren ten stanowi dom dla wielu gatunków roślin i zwierząt charakterystycznych dla Andów. Niewątpliwie największą atrakcją tego miejsca jest wulkan Chimborazo, największa góra Ekwadoru, pokryta lodowcem z kraterem o średnicy 20 kilometrów. Sąsiednia góra Carihuairazo rywalizuje z wulkanem o miano bycia największą. Cotopaxi Po obu stronach wejścia do Parku Narodowego Cotopaxi znajdują się wspaniałe sosny kalifornijskie. Zostały tu one sprowadzone z Kalifornii podczas procesu zalesiania terenu. Najbardziej interesującym punktem parku jest wulkan Cotopaxi (5897 m n.p.m.) będący jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie i 2. co do wielkości szczytem w Ekwadorze. Teren parku zamieszkują interesujące zwierzęta (od kolibrów, przez sokoły do jeleni i kotów andyjskich).
Ceny od osoby
(od 465 USD)2083 PLN
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wyspy Galapagos uchodzą za najlepsze na świecie rewiry dużych ryb. Do największych atrakcji zaliczają się szkółki rekinów młotów, inne gatunki rekinów, lwy morskie i wiele żółwi morskich. Wywierające niesamowite wrażenie formacje lawy na wyspie osadziły się pod wodą i tworzą wspaniały, pięknie porośnięty krajobraz. Do najciekawszych miejsc nurkowych należą: Wolf i Darwin - słynące z obfitej obecności rekinów młotów oraz endemitycznych gat. rekinów. Dodatkowo można natknąć się tu na orlenie, manty, lwy morskie, żółwie, przy odrobinie szczęścia zobaczymy orki, rekina wielorybiego, tygrysiego i merlina. Uwaga niestety nie wszystkie łodzie od czerwca 2007 pływają na Wolfa i Darwina, należy dowiedzieć się w biurze które jednostki realizują rejsy.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Jako że woda w tych rejonach należy raczej do chłodnych, zalecamy pianki 7-milimetrowe z kapturami lub suche kombinezony. Nurkowania nocne są zabronione na Galapagos.

 

Na Galapagos jest jedna komora dekompresyjna na Santa Cruz, druga w Guayaquil na stałym lądzie. Naszym zdaniem: Zagwarantowane spektakularne nurkowania, ale bez kolorów tropikalnych raf. Najlepsze miejsce na spotkanie dużych rybKraj i ludzie

Wulkaniczny archipelag Galapagos leży około 1000 kilometrów na zachód od wybrzeża Ekwadoru, na środku Pacyfiku. Niemal całą jego powierzchnię obejmuje park narodowy, przyciągający miłośników przyrody i zwierząt z całego świata. Tu właśnie mają swój dom słynne legwany, wielkie żółwie i dziesiątki tysięcy ptaków morskich. Galapagos znane również jest ze swych lokalnych gatunków ptaków, które miały swój zarodek właśnie na tych wyspach. To właśnie tutaj Karol Darwin opracował swą Teorię Ewolucji.Łodzie

Rejs nurkowy stanowi unikalną możliwość odkrycia tej fascynującej grupy wysp nad i pod powierzchnią wody. Na wyspy Wolfa i Darwina, należące do najlepszych miejsc na spotkania z rekinami młotami, można dostać się jedynie podczas kilkudniowych rejsów. Standard statków jest z reguły bardzo wysoki.Programy

Unikatowy krajobraz i dzika przyroda Galapagos mogą zachwycić niejednego. Każda z wysp ma innych mieszkańców: lwy morskie, pingwiny, albatrosy, pelikany, legwany, jaszczurki i wielkie żółwie. Warto również odwiedzić stację badawczą Karola Darwina w Puerto Ayora.


WideoGaleria

Pogoda i klimat

Wyspy leżą dokładnie na równiku można je odwiedzać przez cały rok. Największy wpływ na klimat mają wiatry. Od stycznia do czerwca wieje wiatr z północnego wschodu utrzymując temperaturę na przyjemnym poziomie 24º-28ºC. Prąd panamski z północy powoduje, że woda również ma temperaturę wahającą się między 24º a 28ºC. W tym czasie występują częste przelotne deszcze. Zimny prąd Humboldta i południowo-wschodnie wiatry mają największy wpływ w okresie między lipcem a grudniem. Temperatury powietrza zawierają się w granicach 20º- 26ºC temperatura wody waha się między 18ºC a 23ºC. Na wyspach często pada, podczas gdy wybrzeża pozostają suche.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu oraz powrotny bilet lotniczy. Prosimy skontaktować się z najbliższym konsulatem bądź ambasadą aby ustalić wymagania dla danego kraju. Wszyscy goście zobowiązani są do opłacenia honorarium za wejście do parku narodowego w wysokości 100USD oraz lokalnego podatku (12USD).


Język

Językiem oficjalny jest język hiszpański. Na statkach obowiązuje język angielski.


Waluta

Walutą obowiązującą na terenie Ekwadoru jest dolar amerykański (od 12 sierpnia 2000r). 1USD = 25000 Sukrów (poprzednia oficjalna waluta Ekwadoru). W obiegu jest wiele podrobionych banknotów a banki i sklepy z reguły nie przyjmują banknotów 50- i 100-dolarowych. Należy wziąć to pod uwagę, zabierając ze sobą gotówkę. W wielu miejscach przyjmowane są karty kredytowe i czeki podróżne.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia (np. DAN) na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Przy wyjeździe obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25USD.

 


Zdrowie

Aktualnie nie ma żadnych wymagań w kwestii szczepionek. Prosimy skonsultować się z ambasadą by ustalić najświeższe wymagania zdrowotne obowiązujące osoby wjeżdżające. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110V, wymagany jest amerykański adapter do kontaktu.

22 213 18 31