Najlepsze nurkowania

Kostaryka: San José- Arenal Volcano-Monteverde Cloud Forest

Kostaryka/Wyspa Kokosowa


Wycieczka, która uzupełni Państwa pobyt na Kostaryce o zobaczenie wulkanu i lasu chmurowego

Opis

Zapraszamy Państwa na 6-dniową wycieczkę umożliwiającą zobaczenie wspaniałego wulkanu Arenal oraz lasu chmurowego.


Naszym zdaniem

Wycieczka, która uzupełni Państwa pobyt na Kostaryce o zobaczenie wulkanu i lasu chmurowego


Program

Dzień 1.

Po przylocie na lotnisko Juan Santamaria, nasz przedstawiciel odbierze Państwa i zabierze do hotelu Presidente w San Jose, położonego w Central Avenue, jednym z najbezpieczniejszych miejsc, w pobliżu turystycznych atrakcji (Teatr Narodowy, Gold Museum, Metropolitan Church). Wszystkie pokoje mają prywatne łazienki, klimatyzację, gorącą wodę, telewizję kablową, bezprzewodowy dostęp do internetu. W hotelu znajduje się także restauracja i Spa. Nocleg

 

Dzień 2.

Śniadanie w hotelu, przejazd do wulkanu Arenal i gorących źródeł Tabacon. Wizyta w sklepie z pamiątkami w którym wytwarza się piękne drewniane meble. Po drodze przystanek na lunch w tradycyjnej restauracji położonej przed wulkanem. Wizyta w gorących źródłach, czas na odpoczynek i podziwianie wulkanu. Przed kolacja istnieje okazja na podziwianie wspaniałych gwiazd. Nocleg w hotelu Arenal Volcano Inn. Ten mały hotel oferuje miłe pokoje z widokiem na wulkan. Na terenie hotelu znajduje się basen, jacuzzi, restauracja i małe Spa.

 

Dzień 3.

Śniadanie w hotelu, następnie przejazd do Cano Negro Wildlife Refuge. Miłośnicy ptaków i przyrody będą zachwyceni tą wycieczką. Ta całodzienna wycieczka zabierze Państwa nad Rio Frio, części rezerwatu przy granicy z Nikaraguą. Tutaj zaczyna się 4-godzinna wyprawa w poszukiwaniu kajmanów, jaszczurów, egzotycznych ptaków, małp i wielu innych zwierząt chowających się w bujnym lesie deszczowym. Będą Państwo zachwyceni zarówno widokiem jak i opowieściami przewodnika o dzikiej roślinności i ekologii. Jest to na pewno pouczające doświadczenie. Typowy lunch podany zostanie na brzegu rzeki. Nocleg w hotelu Arenal Volcano Inn.

 

Dzień 4.

Po śniadaniu przejazd do Monteverde lądem I łodzią przez jezioro Arenal. Monteverde to wspaniały las chmurowy. Rezerwat o powierzchni 26000 akrów stanowi dom dla różnorodnych roślin I zwierząt. Nocleg w hotelu Claro de Luna. Hotel położony jest w Santa Elena, wszystkie pokoje mają łazienki z gorącą wodą, a cały teren otoczony jest wspaniałym ogrodem z tropikalną roślinnością. Wszystkie atrakcje Monteverde znajdują się w pobliżu.

 

Dzień 5.

Po śniadaniu zostaną Państwo zabrani do Walkways: unikalnego systemu mostów rozwieszonych w głębokim kanionie na wysokości drzew. Popołudniu przejazd do San Jose, nocleg w hotelu Presidente.

 

Dzień 6. 

Śniadanie w hotelu, transfer na lotniskoNurkowanie

Najlepsze nurkowania na Kostaryce są na pacyficznej stronie kraju. Miejsca nurkowe nie zachwycają bogactwem gatunków tropikalnych wód, ale bogactwem ryb i spotkaniami z dużymi rybami. Wspaniałe nurkowania oferują wsypy Catalina i Bat w północno- zachodniej części Kostaryki, można tu regularnie spotkać żarłacze tępogłowe, manty, orlenie i szkoły płaszczek i mant. Nurkowanie przy wyspie Kokosowej

 

Wyspa Kokosowa

to obok Galapagos i Malpelo najbardziej znane i spektakularne miejsce spotkań dużych ryb. Większość nurkowań odbywa się na pobliskich skałach i wyspach. W tych miejscach znajdują się stacje czyszczenia, w których regularnie zjawiają się rekiny młoty. Niezliczone białonose żarłacze rafowe są w ciągu dnia mało aktywne i można je dobrze obserwować. Podziwiać można duże ławice ryb, takich jak makrele, barakudy oraz dużych ryb między innymi rekiny szaronose, manty, rekiny wielorybie, delfiny i walenie. Poza tym zawsze zobaczyć można żółwie, mureny i langusty. Skały są słabo porośnięte, nie ma tutaj korali i gąbek. Nurkowanie na Kostaryce możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy okres to miesiące od grudnia do maja. Na wyspie Kokosowej nurkowania dobre jest przez cały rok ponieważ nie ma podziału na porę suchą i deszczową.

Temperatura wody wynosi od 20ºC do 28ºC. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Najbliższa komora znajduje się w Punto Arenas. Naszym zdaniem: Nurkowanie na Kostaryce nie oferuje kolorów Pacyfiku za to jest tu dużo ryb i dużych ryb. Wyspa Kokosowa to światowej klasy miejsce do nurkowania z dużymi rybami.

 

 

Cocos Island - CostaRica


Kraj i ludzie

Kostaryka jest jedną z najstarszych demokracji w Ameryce i jednym z najbardziej stabilnych państw w Ameryce Środkowej. Na północy graniczy z Nikaraguą, na wschodzie z Karaibami, na południowym wschodzie z Panamą, a na południowym zachodzie i zachodzie z Oceanem Spokojnym. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 51 100 km². Stolicą jest San Jose. Z północnego zachodu na południowy wschód kraj przecinają pasma Kordylierów. Najwyższa góra to Chirripó Grande (3 819 metrów) oraz czynny wulkan Irazú (3 432 metry). Większość ludzi mieszka na płaskowyżu Meseta Central położonym pomiędzy łańcuchami górskimi.

Tropikalny las deszczowy na nizinach w północno-wschodniej części kraju musiał niemal w całości ustąpić plantacjom bananów, podczas gdy wilgotne oraz suche sawanny na skraju gór przekształcono w grunty uprawne. Na pierwotną roślinność składają się drzewa hebanowe i balsowe, mahoń i cedr. Poza tym rośnie tu około tysiąca gatunków orchidei. Urozmaicony świat zwierzęcy to między innymi owady, małpy, gepardy, jaguary i 725 gatunków ptaków. Znaczna część ludności Kostaryki to Europejczycy (potomkowie Hiszpan). Biali i metysi składają się na niemal 90% całej populacji Kostaryki. Około 500 kilometrów na zachód od wybrzeży Kostaryki leży owiana legendą wyspa Kokosowa. Przez wiele wieków była ona celem dla awanturników i poszukiwaczy przygód oraz piratów. Ta niezamieszkana, porośnięta lasem deszczowym wyspa o powierzchni 24 km² jest parkiem narodowym i stanowi dziedzictwo kulturowe ludzkości.Łodzie

Na Wyspę Kokosową można dostać się jedynie rejsowym statkiem nurkowym. Podróż bywa dosyć ciężka, gdyż trwa około 35 godzin. Nurkowania wokół Wyspy Kokosowej nie są dla nurków początkujących, z tego powodu na tę wyprawę powinni wybrać się jedynie nurkowie doświadczeni. Wszystkie jednostki pływające na wyspę są w bardzo dobrym stanie i są świetnie przystosowane do długich podróży i przebywania na pokładzie przez prawie dwa tygodnie.Programy

Ponad 20% powierzchni Kostaryki pokrywają tereny pod ochroną. Na lądzie jest więc niezliczona ilość atrakcji. Lasy deszczowe, bagna namorzynowe, łańcuchy górskie i wulkany oferują wiele rozrywek dla zainteresowanych gości.

Pogoda i klimat

Pogodę na Kostaryce wyznaczają przede wszystkim dwie pory roku. W górach i na wybrzeżach Pacyfiku od listopada do kwietnia panuje pora sucha, pora deszczowa trwa od maja do października. Jeśli już pada, to po południu i to w formie krótkotrwałej ulewy. Przeciętna temperatura na wybrzeżu wynosi 30ºC a w górach około 23ºC. Wyspa Kokosowa ma raczej wysoką wilgotność powietrza, co tworzy swego rodzaju mikroklimat. Temperatura utrzymuje się na poziomie 28ºC. Pory roku nie są tak wyróżnione jak na stałym lądzie. Ulewy są na porządku dziennym. Niezależnie od pogody nurkowania przez cały rok są najwyższej jakości.


Wjazd

Aby wjechać do Kostaryki (Wyspa Kokosowa), Europejczycy potrzebują paszportu ważnego na 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotnego biletu lotniczego. Prosimy o skontaktowanie się z ambasadą Kostaryki aby ustalić wymagania dotyczące wjazdu dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest język hiszpański. Na pokładzie statków językiem obowiązującym jest język angielski.


Waluta

Oficjalną walutą Kostaryki jest kostarykański colon. 100CRC = 1,16 PLN. W większych hotelach i sklepach akceptowane są karty kredytowe. Warto mieć przy sobie dolary amerykańskie w gotówce lub czeki podróżne.


Ubezpieczenie

Zalecamy wykupienie poniższych ubezpieczeń: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty i zniszczenia bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży, specjalne ubezpieczenie nurkowe na przelot awionetką-ambulansem.


Wyjzad

Obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 20USD.


Zdrowie

Dla osób przylatujących z krajów europejskich, nie ma wymagań w kwestii szczepień. Dla osób przyjeżdżających z innych krajów, prosimy o skontaktowanie się z ambasadą bądź konsulatem Kostaryki. Dla osób planujących przedłużyć swój pobyt w Kostaryce, zaleca się profilaktykę antymalaryczną. Malaria może występować podczas pory deszczowej na terenach przybrzeżnych i położonych powyżej 600 metrów. Zaleca się również zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110V; wymagany jest amerykański adapter do gniazdek.

22 213 18 31