Najlepsze nurkowania

Bimini Big Game Club - Bahamas

Bahamy


W Bimini Big Game Club & Marina znajduje się duży kompleks ze wszystkim co potrzebne do aktywnego wypoczynku. Jest nawet prywatny grill na miejscu, tutaj można zjeść, jeśli ktoś nie chce się stołować w restauracji.
Goście to przede wszystkim Amerykanie, Europejczycy pojawiają się tu rzadziej.


W Bimini Big Game Club & Marina znajduje się duży kompleks ze wszystkim co potrzebne do aktywnego wypoczynku. Jest nawet prywatny grill na miejscu, tutaj można zjeść, jeśli ktoś nie chce się stołować w restauracji.
Goście to przede wszystkim Amerykanie, Europejczycy pojawiają się tu rzadziej.


Położenie

Bimini Big Game Club Resort & Marina znajduje się w południowej północnej części Bimini. Ośrodek jest duży i znajduje się tuż przy przystani. Na miejscu znajduje się restauracja i basen z barem. W pobliżu znajduje się więcej restauracji i barów.

Międzynarodowe lotnisko Bimini jest zaledwie 10 minut jazdy autobusem stąd oraz pięć minut jazdy od przystani promowej, transferu nie można zarezerwować z wyprzedzeniem. Baza nurkowa Centrum Nurkowego Bimini Neala Watsona znajduje się przy hotelu, skąd wypływają łodzie nurkowe.


Wyposażenie

Ośrodek posiada 45 pokoi w 3 różnych kategoriach. Domki z dwoma oddzielnymi pokojami są dobre dla rodzin, dzięki połączonym drzwiom.
Na terenie przystani znajduje się restauracja, w której serwowane są wszystkie posiłki. Oferujemy duży wybór jedzenia, głównie skierowany do amerykańskiej klienteli.
W pobliżu hotelu znajduje się mała plaża z wieloma atrakcjami. Ośrodek posiada własną przystań, w której cumuje wiele łodzi wędkarskich. Ze schodów można niekiedy obserwować rekiny, które czekają na ryby i odpady z restauracji. Personel w recepcji pomoże zorganizować wycieczki i inne zajęcia.


Cena od: 3880 PLN

(5 nocy w pokoju DBL, 2 nurkowania dziennie, podatek VAT)Cena w terminie 16.12.2016-25.05.2017 od osoby:
3 noce w pokoju DBL, nurkowanie2443 PLN
5 nocy w pokoju DBL, nurkowanie4192 PLN
7 nocy w pokoju DBL, nurkowanie5453 PLN
dodatkowa noc w pokoju DBL836 PLN

Cena w terminie 26.05.2017-06.09.2017 od osoby:
3 noce w pokoju DBL, nurkowanie2637 PLN
5 nocy w pokoju DBL, nurkowanie4503 PLN
7 nocy w pokoju DBL, nurkowanie5841 PLN
dodatkowa noc w pokoju DBL893 PLN

Cena w terminie 07.09.2017-15.12.2017 od osoby:
3 noce w pokoju DBL, nurkowanie2245 PLN
5 nocy w pokoju DBL, nurkowanie3880 PLN
7 nocy w pokoju DBL, nurkowanie5061 PLN
dodatkowa noc w pokoju DBL784 PLN

Cena zawiera:
Zakwaterowanie w pokoju standard DBL, 2 nurkowania dzień, wł. butle i balast (z wyjątkiem dnia przyjazdu i wyjazdu), podatek VAT, 2 dodatkowe nurkowania nocne.

dopłata do pokoju SGL na zapytanie

DODATKOWE OPŁATY
dzienna opłata za Hammerhead Diving822 PLN
Nurkowanie

Bahamy to archipelag ponad 700 wysp, na zachodnim Oceanie Atlantyckim, które oferują wszystko, czego tylko może zapragnąć nurek – niezbadane, bogate rafy koralowe, pionowe ściany skalne, wraki, tunele, jaskinie i podwodne studnie – Blue Holes. Wody są bardzo przejrzyste i oferują widoczność do 30 metrów, co pozwala podziwiać bujne rafy koralowe i urozmaicone życie morskie. Subtropikalny klimat zapewnia około 340 słonecznych dni w roku. Warunki do nurkowania są sprzyjające przez cały rok.

 

Fauna morska

Wśród bogactwa przedstawicieli morskiej fauny, prawie wszyscy nurkowie znajdą to, czego można oczekiwać po Bahamach. Przeważają Grupery – lokalne ryby występujące na Bahamach. Kiedy te podążają na tarło, zbierają się w ławicach liczących nawet setki tysięcy. Kilka razy w roku można doświadczyć także czegoś, co określane jest „marszem langusty”. Nurkowie maja też spore szanse zobaczyć małże, nagoskrzelne, delfiny, rekiny rafowe i żółwie morskie.

Zalecane uprawnienia nurkowe : Deep Diver, Enriched Air Diver, Wreck Diver, Cavern Diver

 

Nurkowanie w Nassau i Paradise Island

 

Jeśli szukasz doskonałych, przejrzystych miejsc nurkowych Nassau i Paradise Island będą doskonałym wyborem. Tutaj znajdziesz krystalicznie czyste, ciepłe wody,a w nich załamania skalne, które znajdują się bardzo blisko brzegu. Doświadczysz tu wszystkich rodzajów nurkowania – podwodnych studni i jaskiń, wraków historycznych a także odkryjesz niesamowite rafy, nurkowanie ścienne, doskonałe zarówno dla początkujących i doświadczonych nurków.

 

Nurkowanie z Rekinami

 

Najlepsze czego możesz doświadczyć nurkując z brzegu to karmienie rekinów. Jeśli kiedykolwiek chciałeś przeżyć niezapomniane nurkowania z niemal trzymetrowymi rekinami, Nassau jest najlepszym miejscem do realizacji tego przedsięwzięcia. Rozróżniamy dwa rodzaje nurkowań z rekinami - pierwsze to obserwacja karmienia rekinów z bezpiecznej odległości, drugie zaś to nurkowanie na ok. 16 metrów i obcowanie z nimi na wyciągnięcie ręki! Nurkowie wraz z instruktorem tworzą krąg wokół którego zbierają się rekiny pływając z nimi płetwa w płetwę.

 

Duże zwierzęta morskie

 

Bahamy słyną z różnorodności dużych zwierząt morskich - nie ma lepszych okazji by w jednym miejscu zobaczyć kilka gatunków rekinów, delfiny, żółwie morskie czy też manty.

 

 

Cat Island i Gray Excuma Cay

 

Nurkowie jaskiniowi odnajdą swoje Eldorado w takich miejscach jak Mermaid’s HoleBlue Holes przy Wielkiej Bahamie, czy przy Cat Island. Na terytorium Bahamów znajduje się ok. 5% raf koralowych świata. Spotkania z delfinami i rekinami są prawie pewne. Na Walker's Cay można wziąć udział w karmieniu rekinów, zaś na Little Bahama Bank spotkać dziko żyjące delfiny.

 

Miejsca nurkowe dostępne z łodzi

 

Mimo ogólnej dostępności miejsc nurkowych z brzegu, niektóre podwodne atrakcje Bahamów można doświadczyć tylko podczas nurkowego safari. Spoty nurkowe w okolicach wyspy Long Island, czy wraki takie jak Austin Smith Wreck są niedostępne bezpośrednio z brzegu. Nurkowie chcący obejrzeć wraki kutrów lub samolotów moga rozpoznać miejsca które znają już z sal kinowych. Nazywane "podwodnym Hollywood" spoty odwiedzane są niemal od początku światowej kinematografii - pierwszy podwodny film z 1915 roku realizowano właśnie w tych miejscach.

 

Bahama's SharksKraj i ludzie

Większość ludności Bahamów zamieszkuje wyspę New Providence. Posiadają najmłodszą wiekowo populację świata. Blisko 50% ludności nie przekroczyło 30 roku życia, a kolejnych 15% - 40 roku życia. Większość mieszkańców wyspy pracuje w branży turystycznej. Bahamczycy kochają wszystko to co wiąże się z wodami oceanu i są dumni ze swego wyspiarskiego pochodzenia. Bahamy stanowią “raj podatkowy” – nie obowiązują tu żadne formy podatków.Łodzie

Na Bahamach skorzystać można z wielu rejsów nurkowych, wyruszających niemal z każdego portu. Przykładowo łódź Caraib Dancer wypływająca co sobotę z portu w stolicy kraju - Nassau, oferuje siedmiodniowe rejsy nurkowe obejmujące niemal cały archipelag. 

 

Należąca do floty Aggresor łódź oferuje safari obejmujące niemal wszystkie miejsca nurkowe dostępne z łodzi. 

Trasą rozpoczynaną przez spot Cathedral na rafie Dog Rocks, poprzez ściany Pillar Wall, wrak Austin Smith, przepływamy przez wyspy Exuma, zataczając krąg przy Long Island by dopłynąć do Cat Island z najlepszymi miejscami dla nurków jaskiniowych. Rejs kończą nurkowania przy wyspie Eluthera, gdzie można podziwiać najwspanialsze rafy Cave Rock.


Programy

Poza stolicą Nassau większość Bahamów nie ma zbyt wiele do zaoferowania jeśli chodzi i wycieczki lądowe. Wartym odnotowania jest Resort Hotelowy Atlantis z ogromnym kasynem w środku. Najlepszym dla miłośników pieszych wycieczek rozwiązaniem będzie jednodniowa wycieczka na wyspę Exumas znajdującą się tylko godzinę drogi łodzią od Nassau. Z ciekawostek można spotkać tam wolno żyjące iguany. Dla zainteresowanych żeglugą morską ważnym miejscem do zwiedzania będzie z pewnością Muzeum Piractwa, które doskonale dokumentuje historię XVIII-wiecznych podbojów morskich.

Pogoda i klimat

Na Bahamach panuje klimat podrównikowy wilgotny oraz na w północnej części archipelagu klimat zwrotnikowy wilgotny.

Bahamy charakteryzują się dwiema porami roku - letnia wilgotna trwa od maja do listopada, a zimowa bezdeszczowa trwa od grudnia do kwietnia.

Temperatury powietrza zależna od pory roku:  zima i wiosna (od grudnia do maja): 18 - 25 ° C

Lato (czerwiec-sierpień): 24 - 33 ° C

Średnia roczna suma opadów atmosferycznych wynosi 1120 mm. Często występują cyklony tropikalne. 


Wjazd

Obywateli polskich obowiązują wizy. Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty wjazdu. Konieczne może być również okazanie biletu powrotnego lub umożliwiającego dalszą podróż do innego kraju oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu. Przy wyjeździe pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 15 dolarów.


Język

Językiem urzędowym na Bahamach jest język angielski.


Waluta

Walutą na Bahamach jest dolar bahamski, który dzieli się na 100 centów. 1 dolar bahamski równy jest 1 dolarowi amerykańskiemu (kurs stały). Dolar amerykański akceptowany jest również jako środek płatniczy.


Wyjzad

Przy wyjeździe pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 15 dolarów.


Zdrowie

Szczepienia nie są wymagane; opieka medyczna jest na niezłym poziomie, choć na odległych wysepkach może być trudno dostępna. Z uwagi na tropikalny klimat konieczna jest właściwa ochrona przed słońcem.


Prąd

Gniazdka elektryczne mają standard taki jak w USA, napięcie w nich wynosi 120 V.

22 213 18 31
od 3880 PLN