Najlepsze nurkowania

Bahamas Master


Rejsy na tym statku umożliwiają zanurkowanie z kilkoma gatunkami rekina w tym samym czasie: karaibski rekin rafowy, żarłacz żółty, żarłacz tępogłowy, rekin tygrysi, rekin młot, żarłacz  białopłetwy


Opis

Ten 35 metrowy statek pochodzi z Panamy i od 2018 roku pływa pod banderą floty Master. 


Wyposażenie

Jacht posiada 8 dwuosobowych kabin w trzech standardach.

Kabina Premium - Statek posiada dwie kabiny w tym standardzie. Znajdują się one na górnym pokładzie z przodu jachtu. Posiadają podwójne łóżko oraz własną łazienkę.

Kabina Classic - Statek posiada dwie kabiny w tym standardzie. Znajdują się one na dolnym pokładzie. Posiadają dwa osobne łóżka oraz własną łazienkę. 

Kabina Standard - Statek posiada cztery kabiny w tym standardzie. Znajdują się one na dolnym pokładzie. Współdzielą dwie łazienki z podgrzewaną wodą w prysznicu.

Większość kabin na jachcie posiada panoramiczne okna zapewniające dużą ilość światła w kabinie oraz widok na ocean.

 

Na jachcie znajduje się wspólna przestrzeń do relaksu na górnym oraz na głównym pokładzie. Na głównym pokładzie  znajduje się wewnętrzna loża  z wygodnymi siedzeniami i sofami oraz sprzętem TV/DVD. Na górnym pokładzie znajduje się przestrzenny, zewnętrzny bar oraz miejsce wspólnych posiłków oraz pokład słoneczny.

 

Sprzęt nurkowy przechowywany jest na tyłach głównego pokładu. Każdy z gości posiada przydzielone miejsce, w którym będzie mógł przez cały okres trwania rejsu przygotowywać oraz przechowywać swój sprzęt. Do dyspozycji są kuwety oraz schowki na maski, płetwy i inne osobiste rzeczy. Na środku pokładu nurkowego znajduje się duży stół fotograficzny. Wykorzystywany jest on również do przygotowywania sprzętu nurkowego przed nurkowaniem. Znajdziesz tutaj również przygotowane kuwety z wodą do przepłukiwania sprzętu po nurkowaniu.


Nurkowanie

Zwykle w trakcie 7 dniowego rejsu wykonywanych jest 18 do 20 nurkowań, natomiast w trakcie 10 dniowego rejsu możliwych jest nawet 30 nurkowań. 

 

Typowy dzień nurkowy to nawet 4 nurkowania, jednak ostatnie nurkowanie może zostać zamienione na nurkowanie nocne w zależności od miejsca kotwiczenia jachtu.  

Rozkład dnia podczas rejsu na Bahamas Master wygląda następująco:

- lekkie śniadanie, briefing

- 1. nurkowanie

- pełne śniadanie

- czas na relaks, briefing

- 2. nurkowanie

- lunch

- czas na relaks, briefing

- 3. nurkowanie

- przekąski

- czas na relaks, briefing

- 4. nurkowanie (tam gdzie to możliwe)

- kolacja

 

Podczas rejsów na trasach "Tiger Beach" platforma statku jest otwarta a goście mogą w każdej chwili skakać z niej do wody by móc obserwować akcję pod wodą.  Goście jachtu mogą również korzystać z opcjonalnych wycieczek na wysepki i dziewicze plaże w okolicy trasy jachtu.

 

Nurkowie chcący skorzystać z Nitroxu mogą go zamówić w trakcie rezerwacji za dodatkową opłatą.  Jeżeli istnieje taka potrzeba to można również zamówić wypożyczenie sprzętu nurkowego za opłatą. 


Miejsca nurkowe

Miejsca nurkowe podczas rejsów różnią się między sobą i są to nurkowania z rekinami na piaszczystym dnie ale także z rekinami na typowych rafach. Prądy nie są zbyt często spotykane podczas nurkowań na Bahamach jednak zalecane jest aby nurkowie  posiadali już pewne doświadczenie aby zapewnić maksymalną dawkę radości z nurkowania, w szczególności w miejscach z dziką przyrodą i zwierzętami. 

 

Na Bahamach należy spodziewać się tropikalnego klimatu z temperaturami wahającymi się od 25'C do 32'C na przestrzeni roku, z nieznacznie ochładzającymi się wieczorami. Temperatury wody w styczniu rozpoczynają się od 22'C do 28'C w sierpniu. Większość nurków czuje się komfortowo w mokrych skafanandrach / długich piankach o grubości 3 - 5mm.

 

Kilka wybranych miejsc nurkowych oferowanych podczas rejsów na Bahamas Master:

Tiger Beach - Tiger Beach zlokalizowana jest na zachodnim krańcu wyspy Grand Bahama i jest najbardziej znanym miejscem spotkań z rekinami tygrysimi (tiger shark) oraz żarłaczami żółtymi (lemon shark) na płytkim (na głębokości 6-7m) piaszczystymi dnie. Jest to najlepsze miejsce nurkowe z rekinem dla fotografów podwodnych . Okazjonalnie można spotkać tutaj również rekina młota, wąsatego (nurse shark). 

Fish Tales  - Kolejne świetne miejsce na spotkanie z rekinami: żarłacz żółty (lemon shark), karaibski żarłacz rafowy, wąsaty (nurse shark) oraz rekin tygrysi (tiger shark). 

Lighthouse - Tuż przy zachodnim krańcu wyspy Grand Bahama znajduje się to wspaniałe miejsce na spotkanie z reknimami. Spotkasz tu wspaniałe rekiny młoty, rekiny tygrysie, wąsate (nurse shark) oraz żarłacze żółte (lemon shark). Czasami pojawiają się tu również żarłacze tępogłowe (bull shark).

Sugar Wreck - Wrak statku o długości 110 metrów. Był to niegdyż frachtowiec transportujący melasę stąd jego nazwa Słodki Wraki. Rezydentami tego wraku są mureny, ogromne stada snapperów, żółwie Karetta (loggerhead sea turtle), ośmiornice oraz żółte żarłacze (lemon shark).  Miejsce jest płytkie, 7 metrowe, więc umożliwia dużo czasu dennego na eksplorację wraku.

White Sands Ridge, Bahama Banks  - Najlepsze miejsce do pływania, freedivingu oraz snorkelingu ze stadami delfinów butlonosych oraz delfinków plamistych. W tym miejscu możesz z nimi nawet zanurkować. Jest to zdecydowanie jedno z niezapomnianych przeżyć.

Bimini Islands - Jest to najbardziej wysunięta na zachód grupa wysepek należących do Bahamów. Położone są na krawędzi podwodnego klifu opadającego na głębokość setek metrów w błękitną otchłań. Bimini Islands są znane ze spotkań z rekinami młotami oraz żarłaczami tępogłowymi. Najlepszy okres na te nurkowania to styczeń - marzec. Bimini Road (Ściana) opada na więcej niż 1300metrów poniżej tafli oceanu, legenda głosi, że stanowi ona drogę do Zaginionego miasta Atlantydy. Znajduje się tu klika wraków: hiszpański galeon oraz zatopionych frachtowiec z II Wojny Światowej. Często spotyka się tu delfiny plamiste, raje oraz kilka gatunków rekinów. 

Pig Beach, Big Major Cay - W tym miejscu, znanym na całym świecie jako Plaża Świń, będziesz mógł kąpać się w płytkich, krystyalicznych wodach z uroczymi świnkami (czterokopytnymi ;)). Wyspa jest niezamieszkała i nikt nie wie jak świnie przedostały się na nią. Są one bardzo przyjazne dla ludzi, gdyż przywożą oni dla nich łakocie i smakołyki. Wodę czerpią z źródełek na wyspie. Jest to naprawdę urocze i wyjątkowe miejsce na naszym globie.

Cat Island - Nieco bardziej na północ od Orange Creek znajduje się jedno z najlepszych miejsc nurkowych na spotkania z żarłaczami białopłetwymi. Większość nurkowań odbywa się w otwartej toni, jednak te ciekawskie i zachwycające pelagiczne mają tendencję to trzymania się blisko powierzchni wody.


Naszym zdaniem

Rejsy na tym statku umożliwiają zanurkowanie z kilkoma gatunkami rekina w tym samym czasie: karaibski rekin rafowy, żarłacz żółty, żarłacz tępogłowy, rekin tygrysi, rekin młot, żarłacz  białopłetwy


Cena od: 11053 PLN

(7 nocy w kabinie dwuosobowej, pełne wyżywienie, nurkowanie)Ceny za osobę w terminie 06.03.2018 - 04.01.2020
Kabina standard, 7 nocy11053 PLN
Kabina premier, 7 nocy12201 PLN
Kabina deluxe, 7 nocy13917 PLN


Kabina standard, 10 nocy15632 PLN
Kabina premier, 10 nocy17154 PLN
Kabina deluxe, 10 nocy18302 PLN

Cena zawiera: zakwaterowanie w kabinie dwuosobowej, pełne wyżywienie, nurkowania (butla, balast).

Cena nie zawiera: przelotu, opłat parkowych, ubezpieczenia turystycznego i/lub nurkowego.

Dodatkowe opłaty
Nitrox 7 dniowy rejs (100USD)448 PLN
Nitrox 10 dniowy rejs 581 PLN

Napiwki w oczekiwanej wysokości 10% ceny rejsu.Wolne terminy: Bahamas Master


Liczba dni Wyjazd Przyjazd Plan podróży Wolne miejsca Cena
Grudzień 2023
10 2023-12-08
z: Freeport
2023-12-18
do: Freeport
Bahamas master 8D7N Hammerhead and tiger shark experience 15
10 2023-12-19
z: Freeport
2023-12-29
do: Freeport
Bahamas master 8D7N Hammerhead and tiger shark experience 16
7 2023-12-30
z: Freeport
2024-01-06
do: Freeport
Bahamas master 8D7N Hammerhead and tiger shark experience 2
Nurkowanie

Bahamy to archipelag ponad 700 wysp, na zachodnim Oceanie Atlantyckim, które oferują wszystko, czego tylko może zapragnąć nurek – niezbadane, bogate rafy koralowe, pionowe ściany skalne, wraki, tunele, jaskinie i podwodne studnie – Blue Holes. Wody są bardzo przejrzyste i oferują widoczność do 30 metrów, co pozwala podziwiać bujne rafy koralowe i urozmaicone życie morskie. Subtropikalny klimat zapewnia około 340 słonecznych dni w roku. Warunki do nurkowania są sprzyjające przez cały rok.

 

Fauna morska

Wśród bogactwa przedstawicieli morskiej fauny, prawie wszyscy nurkowie znajdą to, czego można oczekiwać po Bahamach. Przeważają Grupery – lokalne ryby występujące na Bahamach. Kiedy te podążają na tarło, zbierają się w ławicach liczących nawet setki tysięcy. Kilka razy w roku można doświadczyć także czegoś, co określane jest „marszem langusty”. Nurkowie maja też spore szanse zobaczyć małże, nagoskrzelne, delfiny, rekiny rafowe i żółwie morskie.

Zalecane uprawnienia nurkowe : Deep Diver, Enriched Air Diver, Wreck Diver, Cavern Diver

 

Nurkowanie w Nassau i Paradise Island

 

Jeśli szukasz doskonałych, przejrzystych miejsc nurkowych Nassau i Paradise Island będą doskonałym wyborem. Tutaj znajdziesz krystalicznie czyste, ciepłe wody,a w nich załamania skalne, które znajdują się bardzo blisko brzegu. Doświadczysz tu wszystkich rodzajów nurkowania – podwodnych studni i jaskiń, wraków historycznych a także odkryjesz niesamowite rafy, nurkowanie ścienne, doskonałe zarówno dla początkujących i doświadczonych nurków.

 

Nurkowanie z Rekinami

 

Najlepsze czego możesz doświadczyć nurkując z brzegu to karmienie rekinów. Jeśli kiedykolwiek chciałeś przeżyć niezapomniane nurkowania z niemal trzymetrowymi rekinami, Nassau jest najlepszym miejscem do realizacji tego przedsięwzięcia. Rozróżniamy dwa rodzaje nurkowań z rekinami - pierwsze to obserwacja karmienia rekinów z bezpiecznej odległości, drugie zaś to nurkowanie na ok. 16 metrów i obcowanie z nimi na wyciągnięcie ręki! Nurkowie wraz z instruktorem tworzą krąg wokół którego zbierają się rekiny pływając z nimi płetwa w płetwę.

 

Duże zwierzęta morskie

 

Bahamy słyną z różnorodności dużych zwierząt morskich - nie ma lepszych okazji by w jednym miejscu zobaczyć kilka gatunków rekinów, delfiny, żółwie morskie czy też manty.

 

 

Cat Island i Gray Excuma Cay

 

Nurkowie jaskiniowi odnajdą swoje Eldorado w takich miejscach jak Mermaid’s HoleBlue Holes przy Wielkiej Bahamie, czy przy Cat Island. Na terytorium Bahamów znajduje się ok. 5% raf koralowych świata. Spotkania z delfinami i rekinami są prawie pewne. Na Walker's Cay można wziąć udział w karmieniu rekinów, zaś na Little Bahama Bank spotkać dziko żyjące delfiny.

 

Miejsca nurkowe dostępne z łodzi

 

Mimo ogólnej dostępności miejsc nurkowych z brzegu, niektóre podwodne atrakcje Bahamów można doświadczyć tylko podczas nurkowego safari. Spoty nurkowe w okolicach wyspy Long Island, czy wraki takie jak Austin Smith Wreck są niedostępne bezpośrednio z brzegu. Nurkowie chcący obejrzeć wraki kutrów lub samolotów moga rozpoznać miejsca które znają już z sal kinowych. Nazywane "podwodnym Hollywood" spoty odwiedzane są niemal od początku światowej kinematografii - pierwszy podwodny film z 1915 roku realizowano właśnie w tych miejscach.

 

Bahama's SharksKraj i ludzie

Większość ludności Bahamów zamieszkuje wyspę New Providence. Posiadają najmłodszą wiekowo populację świata. Blisko 50% ludności nie przekroczyło 30 roku życia, a kolejnych 15% - 40 roku życia. Większość mieszkańców wyspy pracuje w branży turystycznej. Bahamczycy kochają wszystko to co wiąże się z wodami oceanu i są dumni ze swego wyspiarskiego pochodzenia. Bahamy stanowią “raj podatkowy” – nie obowiązują tu żadne formy podatków.Rejsy nurkowe

Na Bahamach skorzystać można z wielu rejsów nurkowych, wyruszających niemal z każdego portu. Przykładowo łódź Caraib Dancer wypływająca co sobotę z portu w stolicy kraju - Nassau, oferuje siedmiodniowe rejsy nurkowe obejmujące niemal cały archipelag. 

 

Należąca do floty Aggresor łódź oferuje safari obejmujące niemal wszystkie miejsca nurkowe dostępne z łodzi. 

Trasą rozpoczynaną przez spot Cathedral na rafie Dog Rocks, poprzez ściany Pillar Wall, wrak Austin Smith, przepływamy przez wyspy Exuma, zataczając krąg przy Long Island by dopłynąć do Cat Island z najlepszymi miejscami dla nurków jaskiniowych. Rejs kończą nurkowania przy wyspie Eluthera, gdzie można podziwiać najwspanialsze rafy Cave Rock.


Wycieczki lądowe

Poza stolicą Nassau większość Bahamów nie ma zbyt wiele do zaoferowania jeśli chodzi i wycieczki lądowe. Wartym odnotowania jest Resort Hotelowy Atlantis z ogromnym kasynem w środku. Najlepszym dla miłośników pieszych wycieczek rozwiązaniem będzie jednodniowa wycieczka na wyspę Exumas znajdującą się tylko godzinę drogi łodzią od Nassau. Z ciekawostek można spotkać tam wolno żyjące iguany. Dla zainteresowanych żeglugą morską ważnym miejscem do zwiedzania będzie z pewnością Muzeum Piractwa, które doskonale dokumentuje historię XVIII-wiecznych podbojów morskich.


Pogoda i klimat

Na Bahamach panuje klimat podrównikowy wilgotny oraz na w północnej części archipelagu klimat zwrotnikowy wilgotny.

Bahamy charakteryzują się dwiema porami roku - letnia wilgotna trwa od maja do listopada, a zimowa bezdeszczowa trwa od grudnia do kwietnia.

Temperatury powietrza zależna od pory roku:  zima i wiosna (od grudnia do maja): 18 - 25 ° C

Lato (czerwiec-sierpień): 24 - 33 ° C

Średnia roczna suma opadów atmosferycznych wynosi 1120 mm. Często występują cyklony tropikalne. 


Wjazd

Obywateli polskich obowiązują wizy. Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty wjazdu. Konieczne może być również okazanie biletu powrotnego lub umożliwiającego dalszą podróż do innego kraju oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu. Przy wyjeździe pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 15 dolarów.Język

Językiem urzędowym na Bahamach jest język angielski.Waluta

Walutą na Bahamach jest dolar bahamski, który dzieli się na 100 centów. 1 dolar bahamski równy jest 1 dolarowi amerykańskiemu (kurs stały). Dolar amerykański akceptowany jest również jako środek płatniczy.Wyjazd

Przy wyjeździe pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 15 dolarów.Prąd

Gniazdka elektryczne mają standard taki jak w USA, napięcie w nich wynosi 120 V.


22 213 18 31
od 11053 PLN