Najlepsze nurkowania

Sipadan - termin z Polakami

Malezja | 29.04.2018 - 09.05.2018


Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.


Opis

NOCLEGI: Sipadan Mabul Resort

BAZA: SMART DIVERS

 

Sipdan, Mabul i Kapali.Te trzy sąsiadujące wyspy, oddalone od siebie o ok 20 - 25 min jazdy łodzią są idealnym tercetem uzupełniającym się w 100%.  Mabul będzie gwarancją wspaniałych nurkowań macro zaś Sipadan, ze swoimi stromymi ścianami zaoferuje wspaniałe wrażenia i podwodne akcje dużych ryb i pelagicznych. Kapalai podobnie jak Mabul ucieszy oko licznymi malutkimi mieszkańcami rafy  a także niewielkie ścianki, piaszczyste dno nakrapiane skałkami oraz kolorowymi koralowcami.

 

 

Położenie Sipadan Mabul Resort

Mabul to mała wyspa z palmami kokosowymi i biała plażą leżąca na północnym wybrzeżu Borneo na morzu Celebes. Ośrodek znajduje się w południowo- wschodniej części wyspy, tuż obok miejscowej wioski rybaków. Dostać się tam można samolotem Malaysian Airlines przez Kulala Lumpur i Kota Kinabalu do Tawau. Stamtąd około 70 minut klimatyzowanym busikiem do Semporna i około 50 minut łódką na Mabul

 

Wyposażenie

Ośrodek leży w gaju palm kokosowych, przy własnej plaży. W otwartym budynku głównym znajduje się bar, mały sklep pokój z dostępem do internetu i restauracja, gdzie serwowane są trzy posiłki dziennie w formie bufetu. Po południu serwowane są bezpłatnie woda, kawa, herbata i przekąski. Kompleks dysponuje w sumie 45 skromnymi pokojami, 22 z nich to pojedyncze bungalowy pozostałe to 11 podwójnych bungalowów. Do wyposażenia należą: łazienka i toaleta z ciepłą wodą, klimatyzacja, wentylator, taras. Nie ze wszystkich pokojów rozchodzi się widok na morze. Po nurkowaniu można się oddać relaksowi na basenie. Internet Na terenie ośrodka zainstalowane jest Internet Wi-Fi. Dodatkowo można pożyczyć komputer w cenie 2 dolary za 15 minut dla osób nie posiadających swojego komputera. Nurkowanie w bazie Smart Divers.


Naszym zdaniem

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.


Cena od: 9517 PLN

(przelot międzynarodowy i lokalny, 1 noc w Kuala Lumpur, 7 nocy w dwuosobowej chatce w Sipadan Mabul Resort, pełne wyżywienie (3 posiłki, napoje), transfery lotniskowe, codzienne nurkowania (3 x dziennie z łodzi i nielimitowane na house reef), )


Osoba nurkująca9517 PLN

Cena jest potwierdzana w momencie rezerwacji, może zostać skorygowana ze względu na ceny lotów rejsowych.

W cenie: przelot międzynarodowy i lokalny, 1 noc w Kuala Lumpur, 7 nocy w dwuosobowej chatce w Sipadan Mabul Resort, pełne wyżywienie (3 posiłki, napoje), transfery lotniskowe, codzienne nurkowania (3 x dziennie z łodzi i nielimitowane na house reef),

Cena nie zawiera: pozwolenia nurkowego na Sipadanie 43 MR (ok 40zł)
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.

 

Bazy nurkowe w Malezji stoją na wysokim, międzynarodowym poziomie. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, jak również adapter INT oraz świadectwo zdrowia. Przy odpowiednich kwalifikacjach można z reguły nurkować na własną rękę.

 

Na Sipadanie znajduje się komora dekompresyjna. Temperatura wody wynosi od 26°C do 29°C. Pianka o grubości od 3 mm do 5 mm powinna być wystarczająca.

 

Naszym zdaniem: Są tu wspaniałe nurkowania na bogatych rafach. Malezja oferuje wszystko, od nurkowań na stromych skałach z dużymi rybami do nurkowań wśród organizmów makro.

 

 Kraj i ludzie

Malezja składa się z regionów bardzo od siebie oddalonych geograficznie. Zachodnia Malezja, której stolicą jest Kuala Lumpur oraz wschodnia Malezja, położona na wyspie Borneo wraz ze stanami Sabah i Sarawak. Borneojest trzecią co do wielkości wyspą na kuli ziemskiej, jednak tylko czwarta jej część należy do Malezji. Mały Sułtanat Brunei oraz Indonezja dzielą między sobą pozostałą część wyspy. Sabah ze stolicą w Kota Kinabalu i wyspy Sipadan, Mabul oraz Layang Layang zlokalizowane są w północnej części Borneo. Góra Kinabalu, niedaleko Kota Kinabalu, zaprasza turystów na szczyt 4101 m nad poziomem morza otoczony tropikalnym lasem deszczowym, będący parkiem narodowym. Parki Narodowe i rezerwaty dla zwierząt ściągają wielu miłośników przyrody równie skutecznie jak piękne plaże i wyspy.Łodzie

Właściciele Sipadan Mabul Resort organizuje rejsy na Scuba Explorer. Oferowane są różne wyprawy zaczynające się i kończące w Kudat lub Sandakan. Nurkowanie odbywają się w 9 niezniszczonych miejscach i na interesującym wraku.Programy

Sabah oferuje nurkom również inne atrakcje poza nurkowaniem. Obok Kota Kinabalu znajduje się Park Narodowy z najwyższym szczytem w południowo- wschodniej Azji, Mt. Kinabalu. Organizowane są jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy na górę. Można wtedy podziwiać piękną przyrodę. Rafting i odwiedzanie jaskiń, to kolejna interesująca propozycja na spędzenie wolnego czasu. Wyprawa nad rzekę Sepilok, to możliwość poczucia prawdziwej atmosfery lasów deszczowych. Najbardziej warta odwiedzenia jest jednak szkoła orangutanów.

Pogoda i klimat

Na Borneo panuje ciepły, tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza, temperatury przez cały rok wahają się między 22°C w nocy a 34°C w dzień. Nie ma wyraźnego podziału na porę deszczowa i suchą, zawsze może dojść do mocnych opadów deszczu, jednak nie mają one wpływu na nurkowanie.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe darmowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest bahasa malezyjska. Wielu malezyjczyków posługuje się i rozumie po angielsku.


Waluta

Walutą Malezji jest ringgit; 1MYR=1,04PLN. W wielu miejscach akceptowane są czeki podróżne i karty kredytowe. Często przy płaceniu kartą należy się spodziewać doliczenie kilku procent do ceny.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na obejmującego wypadki nurkowe.


Wyjzad

Opłata za wyjazd z kraju wynosi 40 ringgitów.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. W lasach tropikalnych Borneo występuje malaria, jednak centra turystyczne zazwyczaj są bezpieczne. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina i żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V, konieczny jest amerykański adapter do kontaktów.

22 213 18 31
od 9517 PLN