Najlepsze nurkowania

SHARM EL SHEIKH 2019 - Rodzinne nurkowanie w wakacje!

Egipt - Sharm el Sheikh | 27.07.2019 - 03.08.2019


BRAK MIEJSC - POLSKI INSTRUKTOR NURKOWANIA

Zapraszamy całe rodziny na słoneczne i upalne wakacje do Egiptu, do tętniącego życiem kurortu Sharm el Sheikh. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - palmy, gorące plaże, wspaniała przejrzysta woda, bogate życie nocne z restauracjami, klubami i kasynami sprawiają, że z pewnością nie można tu narzekać na nudę.


Opis

Polska grupa Egipt Sharm el Sheikh

termin 27.07. - 03.08.2019

BRAK MIEJSC

zapisy biuro@nurkowania.pl

 

Zapraszamy całe rodziny na słoneczne i upalne wakacje do Egiptu, do tętniącego życiem kurortu Sharm el Sheikh. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - palmy, gorące plaże, wspaniała przejrzysta woda, bogate życie nocne z restauracjami, klubami i kasynami sprawiają, że z pewnością nie można tu narzekać na nudę.

 

Życie podwodne jest równie ciekawe - ponad 30 miejsc nurkowych oferuje wszystko, czego dusza zapragnie -  od płytkich ogrodów koralowych do wraków i stromych ścian. Obowiązkowym punktem dla każdego nurka jest Park Narodowy Ras Mohammed z przepiękną rafą koralową pełną wielobarwnych ławic. Z Sharmu blisko jest także do wraku Thistlegorm, kontenerowca z okresu II W.Ś. spoczywającego na głębokości ok. 30 m.

 

Nurkujemy z najlepszą bazą nurkową w Sharm - Emperor Divers. Każdy nurek otrzymuje pakiet 5 dni nurkowych po 2 nury dziennie z  łodzi (butla, balast, przewodnik). Baza zlokalizowana jest w samym sercu zatoki Naama Bay tuż przy jetty, z której wypływamy na nurkowania w cieśninie Tiran oraz na rafach Parku Ras Mohamed.

Obecnie nurkowanie w Sharm el Sheikh jest najlepsze od dziesięcioleci gdyż przez kilka ostatnich lat rafy miały możliwość odzyskania sił i odpoczęcie od tłumów. Zdumiewające twarde oraz miękkie koralowce oraz cudowne życie morskie w krystalicznie czystej wodzie to wizytówka nurkowisk w tej części Morza Czerwonego.  Zjawisko szkółkujących ryb w Narodowym Parku Ras Mohamed latem jest zjawiskiem na skalę światową. Czy wspominaliśmy, że wtedy też jest największa okazja by spotkać pod wodą rekina wielorybiego, orlenia i rekina kosogona?

Będąc w Sharm el Sheikh nie sposób ominąć nurkowania na Thistlegormie - chyba najlepszego na świecie wraku dostępnego dla nurków rekreacyjnych. Jest wprost zjawiskowy! Ogromny, zachowany w świetnym stanie, zachowany z całym ładunkiem: motocykle, ciężarówki, broń, czołgi, działa przeciwlotnicze, wagony węglowe itp. w wodzie o rewelacyjnej przejrzystości.  

Podsumowując - niezapomniane nurkowania, ciepła woda, świetna polska ekipa, fajny hotel i słońce, dużo słońca - czy to nie brzmi jak wymarzone wakacje?

 

 

 

PROGRAM WYJAZDU*

* program może ulec zmianom w zależności od warunków pogodowych

 1 DZIEŃ

27.07.2019 : Wylot z Polski, przylot do Sharm el Sheikh. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

 2 DZIEŃ  

28.07.2019: Wczesnym rankiem śniadanie w hotelu i zbiórka przed główną bramą hotelu na transfer do bazy. Pierwszy dzień: check-in w bazie. Pierwsze nurkowanie z łodzi jako check-dive.

 3 -6 DZIEŃ 

29.07 - 01.08.2019: Rano pyszne i obfite śniadania, nastepnie transfer busikiem na nurkowanie i korzystamy ze słońca, wody i świętego spokoju do bólu!

 7 DZIEŃ

02.08.2019: CZAS WOLNY. Dzień wolny możemy poświęcić na dodatkowe atrakcje.

Wykwaterowanie z hotelu o wskazanej przez rezydenta godzinie.

 8 DZIEŃ 03.08.2019: Powrót do Polski.

 

 

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń do nas.

Zobacz jedną z naszych wakacyjnych wypraw nurkowych w Sharm el Sheikh

 

 

WYBRANE MIEJSCA NURKOWE SHARM EL SHEIKH

Nurkowanie w pobliżu Sharm el Sheikh rozpoczyna się od Ras Mohammed na czubku Synaju i biegnie na północ wzdłuż wschodniego wybrzeża aż do raf cieśniny Tiran w zatoce Aqaby. Większość nurkowań odbywa się w Parku Narodowym Ras Mohammed dlatego zabronione jest dotykanie korali i karmienie ryb. Nurkowanie wokół Synaju do gwarancja ekscytujących zanurzeń.

Jackson Reef Najbardziej wysunięta na północ rafa Tiranu. Wrak Lary leży na północy. Nurkuje się na ściance obwodowej z licznymi skarpami i wąwozami. Spotkac tu można rekiny, żółwie oraz inne, nierzadkie tutaj, duże ryby a także dużą róznorodność korali, gąbek, obłoki trigger fish, masked puffers oraz banner fish. Przy odrobinie szczęścia latam, można natknąć się na rekina młota.

Thomas Reef Miejsce to znajduje się pomiędzy rafami Gordon oraz Woohouse. Jest to mniejsza rafa ze ścianami wbijającymi się głęboko w dno, pokrytymi miękkimi koralami, gorgoniami oraz wielokolorowymi okazami ryb. Opłynięcie całej rafy możliwe jest nawet podczas jednego nurkowania. Wschodnia stroma ściana pokryta jest jasno oświetlonymi kolorowymi koralami. Zachodnia natomiast jest ciemniejsza i charakteryzują ją nawisy oraz jaskinie. Jest to nurkowanie w dryfie ze spotkaniami z trevallami oraz tuńczykami.

Ras Nasrani (9km north of Naama Bay) Miejsce to jest osiągalne zarówno lądem jak i łodzią. Rafa opada z płytkiej zatoczki na ściane na głebokość ponad 60m. Jest tu bardzo wiele nawisów oraz jaskiń. Najlepsze nurkowania odbywają się pomiędzy big coral heads na płytszych obszarach. Jest to bardzo dobre miejsce by spotkać Spanish dancers oraz Coneshells na piaszczystym dnie.

White Knight Ściana rafy opada na piaszczyste plateau na głębokości ok. 13 metrów, w samym centrum znajduje się wąwóz przez który można przepłynąć. Można tu spotkać trigger fish, groupers i manty.

The Gardens (na północ od Naama Bay) Są to tak naprawdę 3 ogrody, bliższy, dalszy I najdalszy. Ten wysunięty najbardziej w morze to kolorowa rafa opadająca na głębokość 25 metrów. Na górze znajdują się pinakle wśród których często przepływają duże ryby. Ogród najbliższy lądu to idealne miejsce na nurkowanie nocne. Nastawcie się na spotkania z napoleonami, blue spotted stingrays, grey reef sharks.

Paradise Północna część Ras Umm Sidd wypełniona jest miękkimi koralami I rybkami rafowymi.

Ras Umm Sidd Południa część tego miejsca oferuje wspaniałe gorgonie. Plateau przepełnione jest życiem: są tu zarówno kolorowe rybki rafowe jak i manty oraz rekiny wielorybie.

Temple W środku zatoki Ras Umm Sid znajduje się miejsce z wieloma pinaklami wśród których przepływają ośmiornice, spanish dancer, mureny.

Ras Ghazlani Położone w północnej części Marsa Bareika miejsce, uznawane jest za jedno z najpiękniejszych na obszarze Ras Mohammed. Wspaniałe korale, pinakle i niezwykły krajobraz wyróżniają to miejsce. Wypatrujcie uważnie blackspotted pufferfish, malabar groupers, orleni.

Ras Za’atar Najbardziej wysunięte miejsce na terenie Parku Narodowego Ras Mohammed, z małymi jaskiniami I nawisami dochodzącymi do łagodnego zbocza zatoki. Warto tu zanurkować ze względu na niezwykłe korale i gorgonie, malabar groupers, krewetki, barakudy, ostroboki i orlenie.

Jackfish alley Na głębokości 5 metrów znajdują się małe groty pełne glass fish. Na południu jest kolejne miejsce z glass fish, szczególnie interesujące dla fotografów. Jeszcze dalej na południe położony jest piękny ogród koralowy, gdzie zobaczyć można stingrays, white tip reef sharks I titan trigger fish.

Ras Mohammed Tak naprawdę jest tu wiele miejsc nurkowych. Ras Mohammed uważany jest za jeden z najlepszych obszarów nurkowych na świecie. Wspaniałe ściany, które zachwycą każdego nurka.

Shark Observatory Nazwa nie jest zbyt adekwatna, gdyż miejsce to nie jest najlepsze do podziwiania rekinów. Jednak jest to fantastyczne nurkowisko. Wspaniała ściana pokryta miękkimi koralami z licznymi kanionami. Idealne miejsce do podziwiania trevally, ostroboków i żółwi. W południowej części znajduje się Anemone City.

Shark i Yolanda Reef Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc nurkowych w Egipcie. Nurkowanie zaczyna się na Shark Reef od badania pięknie porośniętej ściany. Na głębokości 30 metrów spotkać można barakudy, snapper i rekiny jedwabiste. Zbliżając się do Yolandy wpłyniecie na plateau znajdujące się na głębokości 15-25 metrów, gdzie gromadzą się skorpeny i stone fish. Poruszając się wzdłuż rafy dotrzecie do wraku Yolanda I jego nietypowego ładunku: muszli I toalet. Miejsce to szczególnie upatrzyły sobie większe ryby: tuńczyki, rekiny młoty. Należy uważać na silne prądy.

 

HOTEL - ROYAL ALBATROS MODERNA 5*

 

 

     

POŁOŻENIE 

- przy plaży nad zatoką Nabq
- ok. 22 km od centrum Naama Bay
- ok. 12 km od lotniska w Sharm El Sheikh

PLAŻA

- piaszczysta
- leżaki i parasole (bezpłatne)- pomost 600 m do samej rafy

POKOJE

- klimatyzacja centralna

- TV-Sat, telefon, sejf
- mini bar (płatny)
- łazienka (WC, wanna/prysznic)
- większość pokoi z balkonem/ tarasem
- pokoje z widokiem na basen lub ogród

SPORT RELAKS ROZRYWKA

Bezpłatne
- 5 basenów ( 2 baseny podgrzewane sezonowo zimą)
- aquapark (8 zjeżdżalni)
- aerobik, siłownia
- tenis stołowy, rzutki
- korty tenisowe
- siatkówka plażowa
- animacje


Płatne
- oświetlenie kortów tenisowych
- minigolf, bilard
- masaże, sauna, jacuzzi
- sporty wodne na plaży
- centrum nurkowe

 

DLA DZIECI

- plac zabaw, mini klub
- basen

WYŻYWIENIE

All inclusive: śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu. Lekkie przekąski w ciągu dnia w wybranych barach. Lokalne napoje alkoholowe serwowane są w godzinach 10:00-24:00, napoje bezalkoholowe serwowane są 24h.

 

RESTAURACJA I BARY

- 6 restauracji głównych
- 1 restauracja a la carte (płatna)
- lobby bar (12:00-24:00)
- 2 bary przy basenie (od 10:00 do zachodu słońca)
- 1 bar na plaży (10:00-23:00)
- kawiarnia orientalna (18:30-24:00)Uwaga! Restauracja a la carte jest w remoncie do 28.02.2015 roku.

 

DODATKOWE INFORMACJE

- kawiarenka internetowa (płatna)
- internet Wi Fi (płatny)
- sala konferencyjna
- pralnia, lekarz, sklepiki
- bankomat
- hotel dysponuje 680 pokojami
- rok otwarcia hotelu: 2004 r.
- www.pickalbatros.com

 

 


Naszym zdaniem

BRAK MIEJSC - POLSKI INSTRUKTOR NURKOWANIA

Zapraszamy całe rodziny na słoneczne i upalne wakacje do Egiptu, do tętniącego życiem kurortu Sharm el Sheikh. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - palmy, gorące plaże, wspaniała przejrzysta woda, bogate życie nocne z restauracjami, klubami i kasynami sprawiają, że z pewnością nie można tu narzekać na nudę.


Cena od: 4578 PLN

(przelot, 7 nocy w pokoju dwuosobowym, all inclusive, transfery, pakiet 10 nurkowań, ubezpieczenie)Cena za osobę:
Nurkującą (przelot, noclegi, nurkowanie)4578 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego689 PLN

Dzieci / Młodzież - wycena na zapytanie

Cena zawiera: przelot charterowy, 7 noclegów w pokojach dwuosobowych, wyżywienie all inclusive, transfery lotniskowe, pakiet 10 nurkowań z łodzi (butle 12L z powietrzem lub Nitrox 32, pas i balast, przewodnika, transport z/do hotelu, ubezpieczenie KL 30 000euro/NNW 4000euro ze sportami wysokiego ryzyka, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, opieke polskiego instruktora nurkowania przy grupie min. 10 uczestników.

Cena nie zawiera: wizy egipskiej 25 USD, wypożyczenie sprzętu nurkowego (każdy uczestnik powinien posiadać własny komplet sprzętu nurkowego lub wypożyczyć go np. na miejscu w bazie lub w CN Seaquest) opłata wstępu do Parku Ras Mohammed 5,5EUR Lunch na łodzi z nielimitowanymi napojami 75LE (ok. 3,8EUR) dopłata do nurkowania na Thistlegorm 85EUR opcjonalne dodatkowe nurkowania lub wycieczki

Warunki rezerwacji:

Zgłoszenie pod numerem 790 611 123 lub mailowo biuro@nurkowania.pl

1. Depozyt 1300zł / osoba w momencie rezerwacji
2. Dopłata reszty kwoty do 27.06.2019

Dane do wpłat:
Biuro Podróży Najlepsze Nurkowania
ul. Legionów 69, 91-070 Łódź
Konto: 29 1140 2017 0000 4802 0529 1960


UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI

Każdy uczestnik ma możliwość ubezpieczenia podróży od kosztów rezygnacji. Jest to ubezpieczenie w razie choroby lub zobowiązań zawodowych, dzięki któremu odzyskasz do 80% poniesionych kosztów imprezy. Składka jednorazowa to tylko 3%. Należy ją opłacić najpóźniej w ciągu 3 dni od rezerwacji, lub tego samego dnia jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 30 dni.
Wysokość jednorazowej składki (3% ceny wycieczki) - os. nurkująca134 PLN

WYMAGANIA OD UCZESTNIKÓW:

Osoba nurkująca, która dołącza do grupy powinna posiadać co najmniej uprawnienia nurkowe OWD. Jeśli nie posiadasz takiego certyfikatu nurkowego to zachęcamy do rozpoczęcia kursu nurkowego jeszcze przed wyjazdem. W tym celu polecamy kontakt z naszym instruktorem nurkowania, który doradzi jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie.

Jeżeli posiadasz uprawnienia ale od Twojego ostatniego zanurzenia minęło kilka miesięcy to zachęcamy do wykonania nurkowania odświeżającego.


Marek Sadowski kom. +48604419462
Nurkowanie

   Nurkowanie w Egipcie to przede wszystkim Morze Czerwone, nurkuje się także w Morzu Śródziemnym, ale nie oferuje ono takiego bogactwa życia, jak Morze Czerwone. Podwodne życie Morza Czerwonego można krótko opisać jako piękne podwodne ogrody koralowe i bogactwo ryb. Można zaobserwować różne gatunki ryb rafowych, a także rekiny, manty, żółwie, delfiny, długonie i ryby oceaniczne. Stan rafy, w porównaniu do innych miejsc, jest całkiem dobry. Warunki do nurkowania są znakomite przez cały rok. Widoczność jest zawsze dobra, jeśli nie doskonała. Miejsca nurkowe dostępne są z brzegu lub z łodzi, jednak aby zobaczyć klejnoty Morza Czerwonego konieczne jest skorzystanie z rejsów nurkowych (safari nurkowe, liveaboards), które trwają od 3 do 14 dni. Łodzie na całodniowe wyprawy, szczególnie te biorące udział w safari, są komfortowe. A to wszystko tylko o 4 godziny samolotem od Europy. Te wszystkie warunki sprawiły, że Egipt znalazł się na liście najbardziej uczęszczanych miejsc nurkowych na świecie.

    

   Nurkowie powinni posiadać swoje certyfikaty, logbooki, adaptery INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody waha się w granicach 20° do 29°C. W lecie najbardziej adekwatnymi piankami będą 5 milimetrowe, podczas reszty sezonu 7 mm kombinezon będzie zapewniał wystarczającą ochronę. Komory dekompresyjne znajdują się w Sharm el SheikhHurghadzieEl Gouna i Marsa Alam.

    

   NURKOWANIE W SHARM EL SHEIKH

    

   Sharm El Sheikh to jedno z lepszych miejsc do nurkowania. Ma do zaoferowania ponad 30 miejsc nurkowych: od płytkich ogrodów koralowych do wraków i stromych ścian. Synaj ma coś do zaoferowania każdemu, bez względu na upodobania i umiejętności.

   Znane na całym świecie miejsca, takie jak Shark Reef w parku narodowym Ras Mohammed czy rafy Straights of Tiran nie straciły nic ze swego uroku przez te lata. W Parku Narodowym Ras Mohammed i cieśninie Tiran znajduje się przepiękna rafa koralowa, po której pływają wielkie ławice ryb. Ze względu na silne prądy Ras Mohammed i Tiran są świetnym miejscem do nurkowania dla nieco bardziej doświadczonych nurków. Sharm el Sheikh jest również świetnym punktem wypadowym dla odwiedzin na wrak Thistlegorm, który można odwiedzić podczas całodniowej wyprawy.

    

   Thistlegorm

   Ten kontenerowiec z okresu II Wojny Światowej został po raz pierwszy opisany przez Jacques’a Cousteau w 1955r, jednak przez kolejnych 20 lat obiekt ten nie był odwiedzany przez nurków rekreacyjnych. Thistlegorm jest obecnie chyba najczęściej odwiedzanym na świecie wrakiem. Jego ładownia przepełniona jest motocyklami, ciężarówkami Bedford’a a nawet karabinami Lee Enfield. Podczas bombardowania statku w 1941 r. zginęło 9 osób z załogi. Działka lotnicze nadal są przymocowane do nadbudowy. Bogactwo wód Cieśnin Gubal zachęca obfitością życia morskiego. Wrak obecnie jest żywym ładunkiem barakud, ostroboków, grouperów oraz soldierfishy.

    

   Inne miejsca NurkoweKraj i ludzie

Egipt to znacznie więcej niż same świątynie, piramidy, meczety i minarety, więcej niż bogowie i grobowce. Współczesny Egipt oferuje turystom nie tylko swoje dziedzictwo kulturowe ale również jedne z najlepszych na świecie atrakcje dla nurków, surferów i maniaków słońca oraz pustyni. Egipt poza Kairem i piramidami to przede wszystkim kurorty w El Gounie, Hurghadzie, Safadze, Marsa Alam, Hamacie, Tabie, Dahab i Sharm El Shaikh. Kurorty oferują hotele od 2-gwiazdkowych po 5-gwiazdkowe - położone w większości nad brzegiem morza lub w jego bezpośredniej bliskości.

 

Cywilizacja starożytnego Egiptu jest jedną z najstarszych cywilizacji, a jej kultura zaczęła formować się blisko 6 tysięcy lat temu. Przez tysiąclecia Egiptem rządzili faraonowie, a ludność żyła w zgodzie z naturalnymi zjawiskami przyrody, z których osią był Nil i jego życiodajne wylewy. Nie sposób też wyobrazić sobie Egiptu bez hieroglifów, obrazkowego pisma, którym posługiwali się starożytni. Niezwykle ważnym i charakterystycznym elementem kultury egipskiej było wielobóstwo - starożytni Egipcjanie czcili cały panteon bóstw. Niektórzy bogowie byli jednak ważniejsi od innych, chyba każdy słyszał o głównych bogach choć raz: o bogu słońca - Re czy bogu zmarłych - Ozyrysie. W wierzeniach starożytnych dusza istnieje także po śmierci, dlatego tak ważne było balsamowanie ciał oraz budowanie piramid - domów dla duszy. W późniejszych wiekach Egipt ulegał wpływom Hellenizmu, Chrześcijaństwa i kultury islamskiej, co stworzyło niezwykłą kulturową mieszankę.

 

Sharm el Sheikh

To najlepszy i najbardziej luksusowy egipski kurort z 5-gwiazdkowymi hotelami oraz centrum turystycznym z zatoką Naama, wokół której znajduje się deptak z siecią sklepów, restauracji, pubów i dyskotek. W mieście znajdziemy również kasyna, Hard Rock Cafe, Planet Hollywood, KFC i McDonald’s.Łodzie

W Sharm el Sheikh nurkuje się zarówno z brzegu, jak i z łodzi. Wypływają stąd liveaboard'y (rejsy nurkowe, safari nurkowe), których typowymi trasami są:

 

King Snefro Sinai Classic Cruise

(Ras Mohamed, Straits of Tiran, Dunraven, Thistlegorm LUB Abu Nuhas, Gubal, Ras Mohamed, Dunraven, Thistlegorm)

 - trasa ta oferuje cos każdemu, niezależnie od tego czy jesteś początkującym czy doświadczonym nurkiem. Łączy nurkowania wrakowe (Thistlegorm, Dunraven) z rafowymi nurkowaniami w prądzie wokół Parku Narodowego Ras Mohamed (Shark Reef, Yolanda Reef) i w cieśninie Tiran.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 15 zalogowanych nurkowań.

 

King Snefro Sinai Mini Cruise

(Ras Mohamed, Straits of Tiran LUB Ras Mohamed, Dunraven, Thistlegorm LUB Tiran)

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 15 zalogowanych nurkowań.

 

Głęboka północ (Deep North)

(Ras Mohamed, Ras Mamlach, Ras Abu Galum, Dahab, Nuweiba) – celem jest tu odkrywanie nowych miejsc nurkowych, choć nie zabraknie też tych znanych. Świetne dryfy, rafy i nurkowanie przy ścianach, jaskinie, płaskowyże i wielki błękit.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 30 zalogowanych nurkowań.Programy

Egipt jest krajem nie tylko dla nurków. Każdego, kto interesuje się kulturą, zainteresują wycieczki, które odbyć można z Hurghady:

 

KAIR

Największe miasto Afryki i Bliskiego Wschodu, nazywane „Miastem tysiąca minaretów” lub „Matką Świata”. Metropolia, która nigdy nie śpi, przeciwnie – non stop pulsuje życiem. Tu stare miesza się z nowym, tradycja z nowoczesnością, odrapane domy z luksusowymi rezydencjami, a zgiełk samochodów z widokiem objuczonych osłów. Znajduje się tu najstarszy na świecie uniwersytet, liczący sobie ponad tysiąc lat al Azhar. To, co z pewnością warto tu zobaczyć to stary Kair muzułmański i jego serce – suk (czyli bazar) Khan al Khalili, na którym można spróbować swoich sił w targowaniu się z kupcami. Nad miastem góruje Cytadela (Qalaa), jedna z głównych atrakcji Kairu. Imponujący meczet Hasana z XIV w. najlepiej jest odwiedzić o poranku, kiedy ledwo obudzone słońce podkreśla uroki budynku. Nie sposób też nie wspomnieć o dzielnicy koptyjskiej, najstarszej części Kairu, która przypomina o chrześcijańskiej historii miasta. Niespotykaną nigdzie indziej na świecie osobliwością Kairu jest „Miasto umarłych” – czyli rozległe wiekowe cmentarze, na których imigranci zmuszeni kryzysem stworzyli sobie przestrzeń do życia, na grobach zbudowali prowizoryczne domy i sklepy, dzieląc przestrzeń ze zmarłymi.

 

PIRAMIDY W GIZIE

Stały się symbolem znanym każdemu. Zaliczane do siedmiu cudów starożytnego świata, tylko one zachowały się do dnia dzisiejszego. Jednocześnie są największymi grobowcami świata, z królującą jeśli chodzi o wielkość Piramidą Cheopsa. Obok nich stoi wykuty z ogromnego bloku skalnego mityczny Sfinks.

PETRA

Niezwykłe, unikatowe, ogromne miasto wykute prosto w różowej skale. Leży w dolinie, do której jedyna droga prowadzi przez ponad kilometrowej długości wąwóz Siq, którego ściany wznoszą się majestatycznie na 80 m. Wyrzeźbione zostało ponad 2000 lat temu przez pracowity lud arabski - Nabatejczyków, którzy stworzyli tu ważny węzeł komunikacyjny i handlowy. Wąwóz Siq przy wyjściu serwuje zwiedzającym zapierający dech w piersiach widok, otwierając się bezpośrednio na imponujący Al-Khazneh, zwany „Skarbcem Faraona”.

 

GÓRA KATARZYNY

Wznoszący się na wysokość 2629 m n.p.m. najwyższy szczyt Egiptu leży na półwyspie Synaj. U jej podnóża leży Klasztor Świętej Katarzyny, męczennicy z Aleksandrii, najstarszy istniejący do dnia dzisiejszego klasztor chrześcijański wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Klasztor wybudowano w miejscu, gdzie według tradycji Mojżeszowi pasącemu owce objawił się w gorejącym krzewie Anioł Pański. Obecnie należy on do prawosławnych Greków i udostępniony jest do zwiedzania.

 

NAAMA BAY

Naama Bay, opuszczona niemal 25 lat temu, dziś jest częścią Sharm el Sheikh. Tam właśnie znajduje się większość hoteli i centrów nurkowych. Wiele restauracji i sklepów oraz atrakcyjna promenada przekształciły Naama Bay w kipiący życiem kurort.


Galeria

Pogoda i klimat

Klimat Egiptu to śródziemnomorski na północy (umiarkowany w lecie i chłodny i deszczowy w zimie) do gorącego na południu, gdzie nie ma w ogóle deszczu a temperatury często przekraczają 50°C. Temperatury w tym regionie wahają się między 20°C a 40°C w ciągu roku. Niemniej jednak zimowe noce na pustyni potrafią być zimne.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu. Wizę (w cenie około 15 USD) można otrzymać na dowolnym lotnisku lub w porcie. W celu uzyskania bliższych informacji sugerujemy skontaktować się z najbliższym egipskim konsulatem bądź ambasadą lub w biurze egipskich linii lotniczych.


Język

Językiem oficjalnym jest język arabski ale w wielu miejscach turystycznych można się porozumieć po angielsku, niemiecku, rosyjsku bądź francusku.


Waluta

Lokalną walutą jest funt egipski, 1EL=100 piastrerów. (1EL = 1PLN). Polecamy wziąć gotówkę w postaci dolarów, EURO bądź czeki podróżne. Często można również płacić kartą kredytową


Ubezpieczenie

   Zalecamy: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na przeloty awaryjne w międzynarodowej organizacji (na przykład DAN) lub za naszym pośrednictwem turystyczne ze zwyżką za uprawianie sportów ekstremalnych, pokrywające koszty leczenia w komorze dekompresyjnej. Więcej o ubezpieczeniu nurkowym.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.


Zdrowie

Dla osób przylatujących z krajów europejskich, nie ma wymagań w kwestii szczepień. Dla osób przyjeżdżających z innych krajów, prosimy o skontaktowanie się z ambasadą bądź konsulatem Egiptu. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego


Prąd

220V, zalecamy wzięcie europejskiego adaptera do gniazdek.

22 213 18 31
od 4578 PLN